Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

 

W Macbooku unibody miałem ponad tysiąc cykli w 3 lata i bateria na poziomie 85-90% Na stronie apple pl jest poradnik jak poprawić wydajność/zresetować? 

 

 

 

 

http://www.makoweabc.pl/2009/12/kalibracja-baterii-w-macbookach/

 

Aplikacja Watts pomaga bo liczy czas tych operacji. Na stronie Apple można chyba ściągnąć wydarzenie do iCal, żeby co miesiąc nam przypominał.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ma ktos / uzywa ktos Apple TV interesuje mnie generacja 2?  jak jest z filmami bo obraz przesylany jest w 720p ?  

Na forach jedni zachwalaja, a drudzy narzekaja ze lipa i zeby brac najnowsze ATV bo tam obraz idzie w 1080p ale niestety nie ma mozliwosci jailbreaka i chyba nie zapowiada sie zeby cos sie zmienilo. 

Odnośnik do komentarza

Ja używam Apple TV najnowszej generacji, no ale w czym jest problem z filmami w 720p? Z Apple TV jestem bardzo zadowolony, nie wyobrażam sobie już go nie mieć posiadając Maca, no ale używam go przy telewizorze, który i tak ma 720p, więc nie robi mi to różnicy specjalnie. Nie jestem aż takim masturbatorem jakości obrazu, żeby każde video koniecznie puszczać w 1080p, ale Apple TV ze Stanów kosztuje ~300 zł, więc nie widzę problemu by kupić najnowsze i tak. Każdy ma kogoś w USA, albo kogoś kto jedzie. Po co ci jailbreak? Bibliotekę iTunes i tak eksportujesz bez problemu, filmy z torrentów też puszczasz bez problemu, na urządzeniach z iOS też działa spoczko. Przecież to tylko do streamingu z komputera służy, do YouTube i klonowania obrazu Maca do pracy na dwóch monitorach.

 

Edytowane przez Q-Jot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Q-Jot podrzucisz mi proszę jakąś apkę sensowną do utrzymania Maca w ryzach?

 

Mam MB Air, już w sumie staruszka bo ponad dwuletniego, ale ostatnio zaczął mega mulić. (tak od 3 miesięcy). Czym go czyścić? Polecasz jakieś mac cleanery, coś czym można na bieżąco pomóc komputerowi? Nawet postanowiłem go wyłączyć pierwszy raz od pół roku, ale nic to nie dało.

 

jak przywrócić szybkość otwieranych aplikacji itp?

Odnośnik do komentarza

Q-Jot podrzucisz mi proszę jakąś apkę sensowną do utrzymania Maca w ryzach?

 

Mam MB Air, już w sumie staruszka bo ponad dwuletniego, ale ostatnio zaczął mega mulić. (tak od 3 miesięcy). Czym go czyścić? Polecasz jakieś mac cleanery, coś czym można na bieżąco pomóc komputerowi? Nawet postanowiłem go wyłączyć pierwszy raz od pół roku, ale nic to nie dało.

 

jak przywrócić szybkość otwieranych aplikacji itp?

 

 

Ja używam Clean My Mac, bo on potrafi zwolnić sporo miejsca na dysku a to zawsze przekłada się na wydajność, bo mniej plików jest do indeksowania. Gemini wyszukuję duble, a AppCleanerem usuwam aplikacje. A czemu nie zainstalujesz od nowa systemu? Nie ma takiej potrzeby w Macu, ale raz na dwa lata możesz. Zrób sobie kopię Time Machine, zainstaluj system od nowa, na czysto, może nawet Mavericks (chociaż ja bym wolał wrócić do Mountain Liona) i wszystko zrobi się automatycznie przez kilka godzin. To nie Windows, że musisz siedzieć przy komputerze. Potem przywrócisz aktualną wersję plików z Time Machine i będziesz miał wszystko tak jak wcześniej, nic nie stracisz. Bezproblemowa reinstalka. Bajka. Aplikacje będziesz musiał tylko pościągać jeszcze raz, ale to pikuś. Spróbuj, ale nie zapomnij o Time Machine, bo reinstalka to ze 2h czasu może a chyba zdziała cuda. Wejdź też w ustawienia dysku twardego i tam znajdź i napraw uprawnienia na dysku. Nie pamiętam jak to znaleźć dokładnie, ale w Preferencjach Systemowych.

 

 

 

Q-Jot zainteresowało mnie to o czym piszesz na temat AppleTV. Poczytam później dokładnie o tym, ale jeśli mógłbyś mi odpowiedzieć na dwa pytania:

 

- da radę puszczać przez to filmy z napisami?

- piszesz, że można puszczać YT, a wiesz może, jak to wygląda z Netflixem?

Ad.1 No bez problemu. Puszczając film klonujesz obraz Maca. Więc albo widzisz wszystko i maksymalizujesz sobie film wygaszając ekran Maca do zera, albo wrzucasz go sobie na drugie biurko w Mavericksie, na którym leci pełnoekranowy film przez Apple TV, a ty pracujesz sobie na Macu na pierwszym biurku. Ja do odtwarzania filmów używam VLC, więc tam się bawisz napisami jak chcesz. Jeśli chodzi o napisy na filmach z iOS to też bez problemu. GPlayer i VLC nie mają z nimi problemu i też się wyświetlają jak streamujesz na ATV.

Ad.2 Jest ikonka Netflix na moim ATV, ale nigdy w nią nie kliknąłem. Pewnie nie działa, bo IP nie jest ze Stanów, ani UK. Na pewno musisz się bawić w VPNy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra mój laptop padł, stwierdziłem ze nie ma sensu pakować sie ponownie w windowsa wiec pora na MacBook Pro, warto dopłacać do wersji z retina ?

 

Ten starszy model ma na wyposażeniu

2.5GHz dual-core Intel Core i5

Turbo Boost up to 3.1GHz

4GB 1600MHz memory

500GB 5400-rpm hard drive1

Intel HD Graphics 4000

Built-in battery (7 hours)2

 

Tutaj jedynie zamiast 4gb brałbym z 8gb na pokładzie

 

Czy nowszy

 

2.4GHz dual-core Intel Core i5

Turbo Boost up to 2.9GHz

8GB 1600MHz memory

256GB PCIe-based flash storage1

Intel Iris Graphics

Built-in battery (9 hours)2

 

pomocy

Odnośnik do komentarza

Właśnie o to chodzi że jej nie wykorzystam, przejdę sie do sklepu i porównam je sobie na żywo, dzieki .

 

Patrząc na specyfikację to ten stary rowniez spokojnie powinien chodzić 4 lata, jedynie czas pracy słabszy niż na tym nowym

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Ten pierwszy też posłuży, ale pierwsze co bym zrobił na Twoim miejscu to wymienił dysk talerzowy na SSD.

Dwa miesiące temu stałem się szczęśliwym posiadaczem MacBooka Pro Retina late 2012, a mój wcześniejszy MacBook White Unibody powędrował do mojej pani. White ma dysk SSD i procek Core 2 Duo 2,4 GHz. Jeśli chodzi o responsywność systemu, używanie iTunes, Safari czy pakietu iWork to między tymi dwoma komputerami nie ma wielkiej różnicy. Pro pokazuje wydajność np. podczas wywoływaniu kilkuset zdjęć RAW.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W 2013 roku Macbooki Air pokazali w czerwcu, Macbooki Pro Retina odświeżyli w październiku. W tym roku może być podobnie. Czasem Apple po cichu coś zmienia w ofercie, na przykład dodali do iMaców SSD na PCIe po premierze Airów, czy obniżyli ceny Airów przed premierą Haswellów o kilka stówek. Stare Pro raczej wypadną z oferty w tym roku zupełnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W Mountain Lionie był bardzo fajny gest polegający, że jeśli kilka zdjęć otworzyliśmy w Podglądzie to dwoma palcami lewo/prawo można było sie między nimi poruszać. To samo w Finderze można było wrócić na poprzednią stronę przesunięciem palcami. Tak jak działa to teraz w Safari. W Mavericks juz mi nie działa, w Podglądzie pojawiły się strzałeczki na górze do przerzucania zdjęć, gest działa w iPhoto. Da sie to jakoś włączyć?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mój 6'cio letni MacBook zaczyna mieć coraz większe problemy z poprawnym działaniem, od kilku miesięcy działa tylko po kablu (nie wiem czy problem leży kolejny raz w ładowarce - którą wymieniałem już 3'krotnie - czy w baterii, aczkolwiek ta pokazuje, że ma 94% "zdrowia"...), a od dzisiejszego poranka, mac zresetował mi się już chyba z 15 razy..., do tego dochodzi chroboczący wiatrak, przez który laptop chodzi jak kosiarka. Chyba czas na zmiane.

Jak na MacBook'a mam bardzo ograniczony budżet, bo nie chciałbym przekroczyć 3500 zł. Wiem, że raczej nie kupi się za tyle sprzętu z górnej półki, tm bardziej nowego.

Znalazłem dwa egzemplarze w dość dobrej cenie, oczywiście jak pisałem wyżej, nic specjalnego, ale nie mam też jakiś wielkich wymagań.

Co o nich sądzicie? Może ktoś ma/miał podobnego MacBook'a?

http://www.cortland.pl/apple-macbook-air-13-1.4ghz-4gb-128gb-ssd-hd-5000-edu.html

http://www.cortland.pl/apple-macbook-air-13-1.3ghz-4gb-128gb-ssd-hd-5000-powystawowy.html

 

Proszę o porade fachowców;).

Odnośnik do komentarza

Mój 6'cio letni MacBook zaczyna mieć coraz większe problemy z poprawnym działaniem, od kilku miesięcy działa tylko po kablu (nie wiem czy problem leży kolejny raz w ładowarce - którą wymieniałem już 3'krotnie - czy w baterii, aczkolwiek ta pokazuje, że ma 94% "zdrowia"...), a od dzisiejszego poranka, mac zresetował mi się już chyba z 15 razy..., do tego dochodzi chroboczący wiatrak, przez który laptop chodzi jak kosiarka. Chyba czas na zmiane.

Jak na MacBook'a mam bardzo ograniczony budżet, bo nie chciałbym przekroczyć 3500 zł. Wiem, że raczej nie kupi się za tyle sprzętu z górnej półki, tm bardziej nowego.

Znalazłem dwa egzemplarze w dość dobrej cenie, oczywiście jak pisałem wyżej, nic specjalnego, ale nie mam też jakiś wielkich wymagań.

Co o nich sądzicie? Może ktoś ma/miał podobnego MacBook'a?

http://www.cortland.pl/apple-macbook-air-13-1.4ghz-4gb-128gb-ssd-hd-5000-edu.html

http://www.cortland.pl/apple-macbook-air-13-1.3ghz-4gb-128gb-ssd-hd-5000-powystawowy.html

 

Proszę o porade fachowców;).

 

Sprawdź PW ode mnie. Za 3500 zł sprzedam ci nowiutkiego Aira 13 cali. 

Co do baterii. Sprawdź jej stan jakąś zewnętrzną aplikacją, np. Coconut battery, albo Battery Health i obczaj jak różnią się wskazania między nimi. Obie z MacAppStore. Pokażą ci w jakiej kondycji jest bateria, być może to jej wina. 

Odnośnik do komentarza

W poniedziałek kupiłem swojego drugiego MacBook'a (z bądź co bądź bardzo dobrej oferty Q-Jot'a nie skorzystałem, bo ostatecznie nówka z iSpotu wyniosła mnie nieco ponad 3200 zł ;), ale jeszcze raz dzięki za porady i w sumie przekonanie do kupna : ). Oczywiście wybór padł na 13 calowgo Air'a, w "podstawowej" konfiguracji (trochę mały ten dysk, ale bez sensu dopłacać 8 stów za 128 GB;/).

Wiadomo - MacBook jak MacBook, jest za(pipi)isty ; ). Póki co staram się doszukiwać jakiś smaczków nowego systemu, szukać w AppStore ciekawych aplikacji - no, chciałbym sam siebie czymś zaskoczyć ; ). Jakiejś kolosalnej różnicy w stosunku do mojego 6 letniego białego maczka może nie widze, bo tamten sprzęt jest (jak dla mnie) nadal bardzo dobry, ale jasna sprawa - nówka śmiga miód malina. No i mam nadzieje, że używanie gestów wejdzie mi w nawyk, bo wcześniej w ogóle z tego nie korzystałem, a na pewno poprawiają komfort użytkowania.

Odnośnik do komentarza

W poniedziałek kupiłem swojego drugiego MacBook'a (z bądź co bądź bardzo dobrej oferty Q-Jot'a nie skorzystałem, bo ostatecznie nówka z iSpotu wyniosła mnie nieco ponad 3200 zł ;), ale jeszcze raz dzięki za porady i w sumie przekonanie do kupna : ). Oczywiście wybór padł na 13 calowgo Air'a, w "podstawowej" konfiguracji (trochę mały ten dysk, ale bez sensu dopłacać 8 stów za 128 GB;/).

Wiadomo - MacBook jak MacBook, jest za(pipi)isty ; ). Póki co staram się doszukiwać jakiś smaczków nowego systemu, szukać w AppStore ciekawych aplikacji - no, chciałbym sam siebie czymś zaskoczyć ; ). Jakiejś kolosalnej różnicy w stosunku do mojego 6 letniego białego maczka może nie widze, bo tamten sprzęt jest (jak dla mnie) nadal bardzo dobry, ale jasna sprawa - nówka śmiga miód malina. No i mam nadzieje, że używanie gestów wejdzie mi w nawyk, bo wcześniej w ogóle z tego nie korzystałem, a na pewno poprawiają komfort użytkowania.

 

Gesty w Macach na ich gładzikach to mistrzostwo świata. Często podpinam myszką do drugiego laptopa z windowsem, a na macu korzystam tylko z gładzika, bo jest to mega wygodne.

 

64GB to bardzo mało jak na główny dysk. Mam 160GB i jest za mało, ale jak się ma dysk przenośny na który można zgrywać różne pliki, które są używane sporadycznie to 64 wystarczy :)

Odnośnik do komentarza

Polecam kupić jeszcze jeden dysk do Time Machine. Jak wiadomo ludzie dzielą się na tych co robią backupy i tych co będą je robić a kopię TM warto mieć, bo to jednak 1:1 obraz systemu. W razie co, żadnej straty czasu i (pipi)olo, tylko pstryk i zgrywa nam pliczki. No i można powracać do kopii edytowanych zmian w dokumentach/usuniętych plików etc. a to rządzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...