Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

a... w sumie mogłem sprawdzić. Dzięki wielkie.

 

jeszcze pytanie - czy macbooki (ogólnie sprzęt) są w jakis sposób przypisywane do konta itunes? pytam dalej w kontekście używanego sprzetu. chciałbym uniknąć sytuacji typu "kupuje uzywkę, instaluje świeży system, ale jakieś funkcje mam zablokowane, bo ID hardwareu jest przypisane do konta innego użytkownika". 

Nic nie jest przypisane. Nie ma problemu z komputerami z rynku wtórnego. Jeśli chcesz to możesz sobie darmowym, kilkumegabajtowym programem Disk Maker X zrobić bootowalny pendrive do reinstalacji systemu, lub gdy sformatujesz dysk i będziesz chciał zainstalować system od nowa na czysto jest też możliwość ściągnięcia systemu za darmo z serwerów Apple jeśli podłączysz się do wifi. Ściągnie sobie i zainstaluje sam. Możesz też skorzystać z partycji recovery, żeby odbudować system w razie co. Od Mavericksa OSy są za darmo, ściągają się przez Mac App Store i nie trzeba mieć wcześniejszych wersji po kolei, jak kiedyś, są stand-alone.

Odnośnik do komentarza

Ram jest przylutowany, a wymiana(większy ram, przylutowanie) jest mega drogie i taniej wychodzi dołożenie do nowego DRUGIEGO Aira :D

Dobre czy nie. Kupujesz, to wiesz co kupujesz, a gdzieś i jakoś to trzeba upchać. 

To samo dysk. Wymiana rok temu na większy- 256GB, to był koszt w okolicach 1600zł. Targanie, cło, wymiana- można samemu. Ale i tak drogi sport to był rok temu. Lepiej dokupić zew ssd na usb3. 

BTW Air nie jest głównym komputerem. Jak ktoś używać laptopa głównie w domu, to PRO i wygodne jest 15 cali. Air zastąpił Macbooka White/Black. Jest najtańszym laptem w ofercie Apple. Ma być do neta, muzy, poczta, gg/adium i tyle. 

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Ram jest przylutowany, a wymiana(większy ram, przylutowanie) jest mega drogie i taniej wychodzi dołożenie do nowego DRUGIEGO Aira :D

Dobre czy nie. Kupujesz, to wiesz co kupujesz, a gdzieś i jakoś to trzeba upchać. 

To samo dysk. Wymiana rok temu na większy- 256GB, to był koszt w okolicach 1600zł. Targanie, cło, wymiana- można samemu. Ale i tak drogi sport to był rok temu. 

BTW Air nie jest głównym komputerem. Jak ktoś używać laptopa głównie w domu, to PRO i wygodne jest 15 cali. Air zastąpił Macbooka White/Black. Jest najtańszym laptem w ofercie Apple. Ma być do neta, muzy, poczta, gg/adium i tyle. 

 

Pier.dolisz. Air 13' jest moim głównym komputerem, nie mam innego w domu i wystarcza mi do wszystkiego. Nie miałem lepszego komputera i nie potrzebuję ani większego, ani szybszego. Oczywiście, jakbym miał szmal, to bym sobie chciał sprawic iMaca 27' jako centrum dowodzenia, magazynowania danych i komputer biurowy, ale takich potrzeb i wolnej gotówki nie posiadam. Air jest wystaczający nawet do bardziej wymagających obróbek zdjęć i video z palcem w du.pie bez zakrztuszenia, czasy kiedy Air był maszyną do pisania minęły. Może z ultrabookami na Windzie tak jest, ale nie na Mac OS X.

 

o świetnie, na chwilę obecną wiem chyba wszystko co chciałem.

 

ogolnie na początek zabawy z apple, myślałem o Air 13' z połowy 2012 roku - w razie czego przeglądałem też ceny dysków ssd na wypadek gdyby stockowy padł, bo wiem, że jest możliwość wymiany w tych modelach. 

 

Dołóż i poszukaj z końcówki 2013, te z Haswellami pierwsze wypusty przed odświeżeniem. Czas pracy na baterii robi ogromną różnicę. 

 

 

@MichAelis

Jak u ciebie po kilku miesiącach z pierwszym Macbookiem? Jesteś zadowolony z zakupu, ogarnąłeś już system? Coś ci nie odpowiada, irytuje cię, czy jak większość - nie wyobrażasz sobie już powrotu do Windy?

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Nie p*erdole, bo strasznie dużo trzepania jajcami na ten komputer w necie. Ludzie kupują najtańszą wersję i oczekuje osiągów przy grafice jak w macu pro. Więc wspomniałem o zastosowaniu tego komputera ;) 

Anyway, upgrade w tym modelu mija się kompletnie z celem. 

W nowych pro też coś zrobili, że wymiany są ograniczone. 

 

Jestem też ciekaw 12 calowego aira z retina. Nie wiem po co 3 matryce- 11, 12 i 13. Zamiast 12, to mogą wydać 13 z retina.

Odnośnik do komentarza

 

nie wyobrażasz sobie już powrotu do Windy?

 

Windows 7 w niczym nie ustępuje OSX, jeżeli chodzi o codzienny użytek, już nie przesadzajmy, to już nie te czasy. 3 lata siedziałem na OSX i przeniosłem się na Windę bez żadnych zgrzytów. Wiadomo, na acerze za 900zł chu,jowo się używa Windy, ale na dobrym sprzęcie jest bardziej niż dobrze.

 

Oczywiście Macbooki są za(pipi)iste, dla mnie zakup innego laptopa mija się z celem, już choćby za gładzik i matrycę, ale gdybym miał macbooka i wgraną nową windę, to jakoś specjalnie bym nie płakał.

 

No tyle, że wyszukiwanie na OSX jest o wiele lepsze, to przyznaję.

 

EDIT:

 

No chyba, że Mavericks robi kanapki, to wtedy zwracam honor, bo winda nie robi.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Moim głównym kompem od ponad dwóch lat jest Macbook Air 11'. I nic więcej nie potrzebuję. Komp mi styka do wszystkiego, także do gier (omg). Posiadałem kiedyś iMaca 24' ale zupełnie za nim nie tęsknie. Jak mam potrzebę (a mam 2 x w roku) to podpinam sobie pod kompa monitor 20' (do filmów podpinam rzutnik). 

Odnośnik do komentarza

Spox dude, mega żółwik. Dolicz mi więcej, bo wcześniej jechałem na PowerBooku 12' z dwoma bateriami.

A tablet mam 8', więc oczekuję podwójnych propsów. 

Tobie zaś żółwik za posiadanie niemobilnego-mobilnego kompa. 

<tańczy>

Odnośnik do komentarza

ja mam mini c2d 1.8, 3gb ram i ostatni system jaki obsługuje chyba 10.7 - demonem prędkości na tle nowych sprzętów nie jest, ale do domowych zastosowań typu poczta, jakieś dokumenty, film i www jak najbardziej.

 

e. u mnie stoi pod tv, bardziej jako taki multimedialny sprzęt niż komputer do "pracy".

Edytowane przez hooki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...