Skocz do zawartości

Tomb Raider: Underworld


Emet

Rekomendowane odpowiedzi

Małe zainteresowanie. Za dużo dobrych gier wychodzi w tym roku. Szkoda bo nie starczy czasu i pieniędzy, żeby się nacieszyć tym wszystkim. Wkurza mnie też cały ten hype oraz zamieszanie w okół gier. Oczywiście ma to swoje dobre strony. Jednak kiedy po trzech miesiącach kurz opada i cena staje się w miarę do zniesienia czuje się jakbym zbierał okruszki ze stołu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Brak:

 

1. Trophy

2. DLC exclusive dla x360, pewnie PC też dostanie

3. Brak dema

 

Gra krótka, w US wyszła wcześniej i ludzie przeszli w 8h, a po przejściu nie ma co robić bo brak trofeów i nie będzie DLC co ma dodać 4-5h gameplaya.

 

Tak więc ludzie wybrali wersję x360 i PC...nie dziwię się :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Swietna gra. Swietna grafika. Szczegolnie Tajlandia z motywami typowo Kambodzanskimi jest niesamowita. Dzungla i ruiny czesto przycmiewaja Uncharted. No i fajniej sie patrzy na tyleczek (i nie tylko) Lary niz bohatera Uncharted...

 

Jesli ktos lubi Lare, i przypasilo mu Uncharted to kompletnie nie ma sie nad czym zastanawiac. Trzeba sie wiecej nachodzic i naglowkowac niz w Uncharted, jednak nie jest jakos wybitnie frustrujaco. Jest tez troche strzelania i efektu zwolnienia... Swietna zabawa.

 

Polecam gierke z czystym sumieniem. Wg norm czasopismowych ocenilbym miedzy 8 a 9.

 

Edit.

Gdzieniegdzie pisza o bugach czy glitchach. Najwyrazniej dotycza wersji X0 ;) na mojej PS3 jeszcze nic mi sie nie przytrafilo...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Nic takiego u mnie nie mialo miejsca jak dotad. Nie zaszedlem jakos super daleko ale skoro maja byc problemy to chyba powinienem byl juz zauwazyc.

Jedyne co czasem troche drazni to kamera ale dokladnie mialem takie same odczucia czy w DMC czy w Uncharted - gdy Lara stoi blisko czegos i z tej strony chcemy spojrzec to albo wjezdzamy kamera w sciane albo kompletnie nic sie nie da zobaczyc... NIczym jednak sie to nie rozni od innych gier podobnego rodzaju...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Witam

 

Skończyłem już nowego TR. Grałem z niesamowitą przyjemnością. Klimat, grafika, muzyka bardzo mi się podobała. Wróciły wspomnienia z 1 części TR na PSX. O to mi chodziło :) przede wszystkim klimat i wrażenia. Widać, że twórcy sie starali zdecydowanie powrócić do korzeni. Udało się w 100%. Fabuła też wciąga i wyjaśnia parę rzeczy z życia Lary. Mamy bardzo różne lokacje, często duże przestrzenie, czasami lęk wysokości :) Zagadki na bardzo wyważonym poziomie. Ciężko więcej napisać, bo trzebaby spojlować, a każdy fan powinien sam to przeżyc.

 

Błędy : sporadycznie Lara przykleja się do ściany i ciężko ja oderwać, ale zdarzyło się najwyżej parę razy w trakcie eksploracji "dziwnych" miejscówek, jak szukałem reliktów i czasami jakimś cudem wskakiwałem, tam gdzie generalnie nie powinienem się znaleźć.

Ze 2 zwiechy w trakcie grania.

 

Gra dosyć długa, jak na dzisiejsze standardy, na spokojnie to mi z 10-12 godz. zajęło przejście.

Odnośnik do komentarza

Hmm, tak czytam te komentarze na temat nowego TB i chyba sobie go sprawię w najbliższym czasie bo chętnie pograłbym sobie w tą odsłoną ale nie byłem pewien czy nie jest skopana, z tego co wyczytałem to raczej jest dobrze zrobiona.

A co do tych dodatkowych leveli to też chętnie bym je widział w wersji na PS3 bo zawsze parę dodatkowych godzin grania, no ale cóż nie można mieć wszystkiego. Co do ,,Trophies" to mało mnie one obchodzą, że nie ma ich w TB bo nie kupuję gier po to by podniecać się jakimś odblokowanym obrazkiem/pucharkiem...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj otrzymałem swój egzemplarz gry i pierwszy raz miałem tak długą sesję z jednym tytułem :P (od 14 do 4 rano z przerwami na jedzenie Oo). Mimo wielu bugów mnie gierka zmiażdżyła. Muzyka, klimat, grafika (nie zauważyłem ani razu jakiegoś wielkiego spadku framerate'u) wszystko pięknie ! Wiele godzin eksploracji itp. Przy okazji każdą miejscówkę przeszukiwałem, co by to jakiś skarb znaleźć, więc mimo tych 14 godzin jestem dopiero po misji w Meksyku. Tak na gorąco, mimo kilku irytujących momentów grało się bardzooo przyjemnie :) (Szczególnie dużą satysfakcje miałem po rozwiązaniu

zagadki z kalendarzem Majów, gdzie trzeba się było dużo najeździć i nazbierać różnych rzeczy

ale normalnie byłem dumny jak się udało skończyć misję.)

 

Teraz kilka rzeczy które mi się nie podobały:

- nie można wskoczyć na wszystkie przedmioty (nawet niektóre małe skrzynki itp.)

- jeśli skacze się między jakimiś filarami (odbijając się od ściany do ściany) ale nie dokładnie tam gdzie zaplanowali twórcy to nawet jak spadniemy z samej góry, nie stracimy życia

- w sumie mała interakcja z otoczeniem

- walka wręcz ( Lara ma dokładnie 2 animacje ciosów, więc dosyć śmiesznie to wygląda jak zabijam panterę po 10 identycznych kopniakach )

 

btw. Polecam najwyższy poziom trudności :) Żeby zabić zwykłego "pionka" trzeba z dwa magazynki wpakować w niego :)

 

Dzięki grzes_l za poleceni gry, jest warta wydanych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Eidos tnie ostro w pręta. Czekanie na trofea kolejny miesiąc nie ma sensu a na dodatki nie ma co liczyć. Wkurzyli mnie tym jak jasna cholera. Jeden z ciekawszych dodatków jakie można kupić a użytkownicy PS Store znowu zostali pominięci. Dziwi mnie małe zainteresowanie tym tytułem na forum. Jedna z najlepszych gier jakie ukazały się w przeciągu ostatnich 3 miesięcy a ostatni post ma zeszłoroczną datę.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Na szczęście mi do reszty już przeszły trofea, a do DLC dla gier "pudełkowych" mam bardzo mieszane uczucia więc sobie postanowiłem zamówić TR'a. Sądząc po niektórych opiniach (klimat, powrót do korzeni) raczej nie powinienem żałować :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gra na 7. Grze szkodza liczne bugi(np. Lara przykleja sie do podloza,zero wlasnej incjatywy-ot robisz co tworcy zapolanowali,ze zrobisz),a to,ze gra sie zawiesza (mi 2 razy) jest juz ponizej krytyki. Za latwe trofea,za krotka. TR Anniversary ciagle na podium.

Na plus zaliczam mozliwosc wybory kostiumu i broni przed etapem(male,a cieszy) grafike,poziom niektorych zagadek(moze dopiec).Gdyby tak jeszcze DLC... Marzenie scietej glowy.

Odnośnik do komentarza

ja gram właśnie na tym niby hardzie i jak zginę to tylko przez to że moja ręka jest szybsza niż oko, palec konkretnie bo wiem że mam się odbić we właściwym momencie ale czasem wciskam skok nie w tym co trzeba i yebut w przepaść. tak więc bez względu na poziom trudności ilość apteczek i eliksirów życia to zginąć tutaj można tylko przez własną nie uwage nad przepaściami.

 

graficznie gra piękna, i przez to czas ukonczenia mojej gry pewnie będzie piekielnie długi bo czasami zatrzymuje sie aby podziwać widoki. ehhh pięknie wyewoluował nam ten tomb raider. i pomyslec ze nie tak dawno liczylem podesty pod nogami lary i odliczałem kroki przed skokiem, a dziś jakiś taki retardowaty ten tomb, widać ze bardziej pod mase. wszystko takie automatyczne, lara nie spadnie w przepasc bo automatycznie sama sie złapie, nawet dla pewności zrezygnowano już z trójkąta <_< fajnie ze nie trzeba sie już tak stresować nad przepaściami, 1,2,3 to były hard cory, może jeszcze 4 i 5 ale już nie tak jak pierwsze trzy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...