Skocz do zawartości

Tomb Raider: Underworld


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz na starcie wystarczy płynąć przed siebie, gdzieś tam w oddali jest mała półka skalna, a potem to już wspinaczka po ścianie.

 

omg :lol: a ja cały czas uparcie pod wodą szukałem jakiegoś "przejścia"... zmylił mnie ten filmik: http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=226 :D

dzięki ;)

 

Komentarz kolesia do tego filmiku mnie bardzo rozbawił :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sciagnolem demko...pogralem. I pierwszy szok - grafika, jest rewelacyjna a dzungla - nie boje sie tego powiedziec - wyglada lepiej niz w Uncharted, dla samego podziwiania widokow warto sciagnac demko i odpalic.
A mnie się zdaje, że jednak do poziomu Uncharted trochę jednak brakuje, nie brakuje dużo, ale to jednak jeszcze nie to.

 

Demo przypadło mi do gustu, ale mam dwa zastrzeżenia:

- kamera zgubiła się podczas tej krótkiej przygody kilkakrotnie, raz tak, że każdego by zdezorientowała - stanąłem pomiędzy kolumną a ścianą i kamera zwariowała, migotanie na ekranie, ciągłe zmiany ujęć. Dopiero po kilkunastu sekundach machania gałką we wszystkie strony udało mi się z tego miejsca wyjść. W pełnej wersji nie ma prawa się coś takiego pojawić.

- brak Larze płynności ruchów wspinaczki niczym Altair, mogli się bardziej postarać w tej kwestii.

 

Mimo tego podoba mi się strona w którą idzie ta odsłona serii, na pewno po nią sięgnę.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Ano końcówka roku totalnie zasypana hitami. U mnie pierwszeństwo mają nowe Gearsy i Mirror's Edge. 'Na szczęście' Fallout 3 PL wyjdzie dopiero w grudniu (albo później jak nie zdążą). Demko Underworlda strasznie mi się spodobało i też bym chciał zagrać od razu jak wyjdzie. Graliśmy w nie razem z kumplem, maniakiem Tomb Raider'a. Jak mu powiedziałem że nie kupię Underworlda bo mnie nie stać, stwierdził że pożyczy mi kaskę :)

 

Co do demka to mam podobne odczucia jak Hela. Jest super, ale graficznie Uncharted nadal jest nie pokonany. Ruchy Lary są fajne, ale od gry z końca 2008 mamy prawo wymagać ciut więcej. No i ta nieszczęsna kamera. Reszta jest super i szykuje się kolejny bardzo dobry TR.

Odnośnik do komentarza

Imo Uncharted na razie nie musi się bać, a płynność/ciągłość animacji Lary i jej ruchów nie jest ideałem jakiego się spodziewałem. Nie wspominając o kamerze (którą momentami nawet manualnie cięzko ustawić, aby zobaczyć gdzie się skacze) oraz bugach - po skoku na szczyt słupa i ataku nietoperzy, który zawirował kamerą i postacią, po ogarnięciu się Lara stała w powietrzu jakieś pół metra od słupa...

Ale i tak muszę kupić tą grę - dla żony... :D

Sam zresztą też zagram z przyjemnością (mimo wszystko) - stara miłość nie rdzewieje, no i prawdziwych przygodówek z dobrym klimatem i puzzlami wciąż mało...

Odnośnik do komentarza

Wg mnie jest dość średnio niestety (przynajmniej w zestawieniu z tym jak miało/mogło być). Animacja NIE jest zawsze płynna (traci klatki np podczas starć w tunelach, a przecież nie atakują nas tam stada tygrysów tylko małe latające gnoje...), a kamera bardzo czesto jest tam gdzie być jej nie powinno. Co więcej, sterowanie jest średnio precyzyjne i daje o sobie znać zawsze przy wymagających dobrego timingu akcjach (głównie skoki).

 

Co jest dobre? Muza i design lokacji. Zobaczymy co przyniesie pełna wersja.

Odnośnik do komentarza

Bo taka jest prawda właśnie. No sorry, ale w od gier w których "być lub nie" zależy od precyzji właśnie (czyli np skoki w Tombie, Just Frame w SCIV czy celowanie w COD4) wymagam po prostu stałej płynności i pełnej kontroli nad postacią. Nowy TR (demko) tego nie oferuje, więc automatycznie traci dość mocno w moich oczach.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Niby grafika, udźwiękowienie, kolorowe ptaszki itd....

Ale praca kamery woła o pomstę do nieba.

Kiedyś panowie z Crystal Dynamics popełnili grę pt "Gex:Enter the gecko", kamerzysta forsę wziął i z ujęć wyszło TO (co widać w TR Underworld) ;)

W Tomb Raiderach można było się czasem pogubić, ale teraz ciężko się będzie odnaleźć.

 

Demo ma wiele niedoskonałości. U mnie Lara, już na statku zapadała się pod podłogę, nie wspominając o jakimś elektro-bugi, które zaczęła wykręcać jak próbowałem wejść na daszek łodzi ;) Dalej to raz zachwyt bo ładnie, a raz frustracja bo nieprecyzyjne sterowanie i wariackie najazdy kamerą, które mnie zwyczajnie irytowały.

 

Nie jestem zachwycony i nie kupię tej gry w ciemno. Poczekam na opinię ekspertów z Extrema lub forumowiczowej.

 

Pozdrawiam

 

Raf

Edytowane przez Rafalinda
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Warto, choć jeśli się uprzesz i wciągniesz, jak ja - to zaliczysz grę w 2 dni, nie licząc all bonusów ale te, w tej części nie są jakoś specjalnie trudne do odnalezienia. Mało ludzi do strzelania, naprawdę nic. Eksploracja, kluczenie po terenie, kombinowanie, fajnie obmyślone zagadki.

 

Nie zawiodłem się ale - 200 stówki ciut szkoda :/ bo tyle dałem.

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake
Warto, choć jeśli się uprzesz i wciągniesz, jak ja - to zaliczysz grę w 2 dni, nie licząc all bonusów ale te, w tej części nie są jakoś specjalnie trudne do odnalezienia. Mało ludzi do strzelania, naprawdę nic. Eksploracja, kluczenie po terenie, kombinowanie, fajnie obmyślone zagadki.

 

Nie zawiodłem się ale - 200 stówki ciut szkoda :/ bo tyle dałem.

czyli w moim przypadku z miesiac bo jakos czasu brak.

Odnośnik do komentarza

Lepszego action-adventure w klimatach dr. Indiany Jonesa nie znajdziesz. Szczególnie na X-klocu. Sam jestem w ostatnim etapie Underworlda i gra mi się wyśmienicie. Skakanie po półkach i huśtanie na drążkach jest niesamowicie rajcujące. Chociaż brakuje mi przycisku chwytania tak jak w starszych Tombach. Automatyczne łapanie krawędzi przez archeolożkę trąci mi casualem.

Co do walk. Hmmm. Są. Ale już nie zapadają w pamięć. Ustępują pięknym widokom podczas wykonywania wymyślnych akrobacji kilkanaście metrów nad ziemią, czyli temu za co kocham tą serię. A przyznać trzeba, że w tej odsłonie designerzy przeszli samych siebie. Dno oceanu, azjatycka dżungla albo środkowoamerykańskie ruiny wyglądają lepiej niż na pocztówkach od wujka Jonesa. Szukać na allegro i kupować w ciemno!

Odnośnik do komentarza
Lepszego action-adventure w klimatach dr. Indiany Jonesa nie znajdziesz. Szczególnie na X-klocu. Sam jestem w ostatnim etapie Underworlda i gra mi się wyśmienicie. Skakanie po półkach i huśtanie na drążkach jest niesamowicie rajcujące. Chociaż brakuje mi przycisku chwytania tak jak w starszych Tombach. Automatyczne łapanie krawędzi przez archeolożkę trąci mi casualem.

Co do walk. Hmmm. Są. Ale już nie zapadają w pamięć. Ustępują pięknym widokom podczas wykonywania wymyślnych akrobacji kilkanaście metrów nad ziemią, czyli temu za co kocham tą serię. A przyznać trzeba, że w tej odsłonie designerzy przeszli samych siebie. Dno oceanu, azjatycka dżungla albo środkowoamerykańskie ruiny wyglądają lepiej niż na pocztówkach od wujka Jonesa. Szukać na allegro i kupować w ciemno!

 

fakt faktem, tr od cystal dynamics jest bardzo bardzo fajne.

nawet na pececie, ostatnio odpalilem legend i bylem pod sporym wrazeniem.

jedna nocka i gra poszla na bok, ale moze do niej wroce:)

Odnośnik do komentarza

mnie tam po kamerze w ninja gaiden 2 chyba juz nic nie zrazi :lol:

 

obecnie kminie jak tu kupic Underworlda i nowego PoP'a :)

az mnie nosi zeby wymeczyc te dwie giery a kasy nie ma ... :/ ale chyba najpierw PoP'a kupie potem TR:U

 

po zapowiedziach, videoreckach, demku, gra mi sie bardzo podoba:) dobrze ze mniej strzelania , wiecej skakania :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...