Skocz do zawartości

Burzum


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Burzum - Belus [2010]

 

 

2afg45s.jpg

 

 

Genre: Black Metal | Ambient

Info: Mp3, Vbr V2 Scene-Release, Rip From Vinyl, 44 kHz, Joint-Stereo

Length: 50.34 min

Size: 78 Mb

Country: Norway

 

 

1. Leukes Renkespill (Introduksjon) 00:32

2. Belus' Doed 06:13

3. Glemselens Elv 11:36

4. Kaimadalthas' Nedstigning 06:31

5. Sverddans 02:23

6. Keliohesten 05:35

7. Morgenroede 08:38

8. Belus' Tilbakekomst (Konklusjon) 09:10

 

http://rapidshare.com/files/352874735/Brz10_KZH_www.mediaportal.ru.rar

 

http://rghost.net/1017763

 

http://depositfiles.com/en/files/09ca6u4xu

 

 

Boje się to ściagać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Znośnie się słucha, ale w konfrontacji z Ihsahn, który kręcił się na przemian z Belusem w odtwarzaczu, jakoś tak biednie Varg wypadł. Mógłby ewoluować, zrobić coś na miarę dzisiejszych czasów. Wytłumaczeniem może być to, że musiał sobie Krzysiek pobyt w więzieniu finansowo odbić i puścił w eter odkurzone nagrania, a pracuje już nad czymś mocniejszym. Ale sam w to nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

2011_fallen.jpg

 

Musically "Fallen" is like a cross between "Belus" and something new, inspired more by the début album and "Det Som Engang Var" than by "Hvis Lyset Tar Oss" or "Filosofem". The sound is more dynamic – we mastered the album as if it was classical music – and I was more experimental than I was on "Belus" in all respects. Lyricwise it is similar to the début album, in the way that it is more personal and focuses on existential issues, but the mythological untertone known from "Belus" is still there. I have also included some ambient tracks – a short introduction and a longer conclusion.

 

"Fallen" was recorded and mixed during two weeks in Grieghallen studios, using a Spectar bass with alembic electronics on a VOX AC50 amp from 1965, a Ludwig drum kit (with a 26 inch kick) from 1975, a Neumann M149 microphone and stereo Schoeps CMTS 501 U microhpones for vocals, an OBH Nordica Harmony 6487, a custom Stig instrument and a Peavey 23 guitar on a Peavey 6505 (120 Watt) amp.

 

The picture on the front cover of "Fallen" is a part of a painting, "Élégie" (Eng. "Elegy"), by William Adolphe Bouguereau.

 

PS. Yes, both "Fallen" and "Valen" translates into English as "Fallen".

 

"Fallen" will be released worldwide on Byelobog Productions on the 7th March 2011.

źródło: http://www.burzum.org/eng/discography/official/2011_fallen.shtml

 

cd w 128kbps http://hotfile.com/dl/100673526/dd5c2cd/BuFa2011.rar.html

 

jest wciąż archaicznie, ale płyta zdecydowanie spokojniejsza, inna stylistyka wokalna, sporo nowości z Belus pojawiło się w ogromnej liczbie na tym albumie

 

w każdym bądź razie wciąż czuć tu charakterystykę Burzum, za dużo nie słuchałem ale do nagrań sprzed odsiadki się raczej nie umywa

Edytowane przez TheAceOfSpades
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • 7 miesięcy temu...

Słucham sobie na Spotify najnowszego albumu z 2014, The Ways of Yore i... wpadłem w całkiem niezły stan (gdyby nie pier.dolone reklamy).

Jarałem się za gimba Hlidskajlf, ponieważ sam grywałem na klawiszach takie podobne smuty, o wiele bardziej pasują mi takie kawałki, niż gitarowe harczenie.

No i ten właśnie album to ukłon w stronę Hlidskjalf - sporo melancholii, klawiszowej. Całkiem smutno się go słucha, polecam. W dodatku jestem przeziębiony i te utwory potegują moje wkur.wienie i brak energii do życia :))

ps. w ogóle co za wygoda, słuchasz online wszystkie albumy, jakie niegdyś trza było pobierać na Kazzie i DC++. Ale żeby nie było, kupiłem parę dni temu Hlidskjalf (remaster neistety).

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio Varg zaczął opowiadać o starej blackmetalowej scenie przedstawiając Euronymousa jako zaplutego karła/Asterixa. Kawał dobrego dissa. Polecam.

 

W moje ręce wpadła przed kilkoma dniami książka "Black Metal: Ewolucja Kultu" Dayala Pattersona. Niby nic nowego dla ludzi zainteresowanych tematem ale można się natknąć na sporo ciekawych wypowiedzi ludzi odpowiedzialnych za ten typ muzyki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...