Skocz do zawartości

Just Cause 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na przesyłkę z grą i liczę że przyjdzie przed świętami. W demo nie grałem, ale napaliłem się na JC2 po obejrzeniu filmików, opinia graczy też bardzo pozytywna. Wszyscy piszą że gra jest dużo lepsza od jedynki. A tą wspominam bardzo miło, zwiedzanie obszaru było superowe, a widoczki wprawiały w zachwyt. Wkurzał mnie tylko model jazdy i w zasadzie większość podróży robiłem drogą wodną.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Za@ebista gierka. Obszar jest ogromny, jak wsiadłem do helikoptera i poleciałem baaardzo wysoko i zobaczyłam ten ogrom to mi szczena opadła, gra wygląda pięknie. Trzeba wykorzystać kod z limitki i zacząć siać prawdziwy chaos :D

Odnośnik do komentarza

I właśnie to jest piękne. Samo przebywanie w świecie jaki tu stworzono jest dla mnie czystą przyjemnością. Podróżuję, szukam, eksperymentuję, robię zadymę i chaos. Też lubię wyrazistą i porządną fabułę, ale Just Cause to powrót do dzieciństwa który kupuję z miejsca, nawet jeśli są tu rzucające się w oczy wady (kiepska fabuła, postaci i voice-acting). Pamiętam to, mieszało się klocki Lego, kolejkę elektryczną, żołnierzyki, resoraki i robiło się rozpierduchę. Miałem też kilka samolotów i helikopterów które robiły spektakularne boom. Nie wpadłem jednak nigdy na pomysł z linką którą można się wszędzie dostać. Linka rządzi, choć jej zasięg mógłby być odrobinkę większy. Od JC2 strasznie ciężko się oderwać, a najlepsze jest że ciężko się skupić na czymś konkretnym, bo robiąc coś znajdziemy coś ciekawego, a potem jeszcze coś innego i tak bez końca. JC2 to dla mnie ideał piaskownicy. A gdyby doszlifować i wydłużyć główny wątek, dopracować model jazdy i strzelanie, mielibyśmy GTA killera. Choć i bez tego to gra na 8 czy nawet 9/10. Moc!

 

Pograłem dzisiaj dłużej, na liczniku 16 godzin i 12% gry. Czuję że gra zostanie u mnie na dłużej.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No ja mam 23h i 14% :P Gra masakra. Mimo, że sandboxów nie trawię i nie kupuję to w Just Cause 2 bawię się świetnie. Fabuły nie śledzę w ogóle, scenki wyłączam. Esencja tej gry to free roaming. Doskonale znam to o czym pisze aux, wyznaczam sobie kolejny cel na mapie, a w praniu wychodzi na to, że ląduję gdzie indziej bo po drodze jest masa lokacji, od prostych wiosek, przez zwykłe obozy wojskowe po bardziej rozbudowane kompleksy militarne czy też badawcze oraz cywilne.

Odnośnik do komentarza

A mnie trochę nudzi. Ile można robić rozpierduchę, jeszcze jakby była jakaś fajna progresja bohatera, jakieś nowe skille, upgrade'y linki, może jakieś nowe akrobacje. Tymczasem na starcie dostajemy pakiet w wersji Rico-italiano i takim pakietem bawimy się przez następne x godzin. Tak wiem, że spluwy i auta można ulepszać, ale ani nie jest to jakoś specjalnie rozbudowane, ani też nie czuć że nasz bohater staje się coraz mocniejszy. Just Cause 2 jest dużo lepszy niż część pierwsza i jest to gra idealna na krótkie, bezstresowe partyjki rozpierduchy. Dłuższe posiedzenia natomiast mogą być nużące.

 

Liczę, że już zapowiedziana trzecia część zmieni coś w tej materii. Na razie ósemeczka. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Triki do gry JUST CAUSE 2

 

Prostszy start

 

Po rozpoczęciu nowej kampanii i rozwiązaniu dwóch misji będziesz mógł przystąpić do swobodnej eksploracji wyspy. Proces zabezpieczania początkowych lokacji możesz sobie znacznie uprościć, a mianowicie odnaleźć bazę wojskową zlokalizowaną na południe od miejsca startu (jest ona w dżungli). Baza ta jest słabo broniona, dzięki czemu nie musisz się specjalnie przygotowywać do ataku. Po rozprawieniu się z przeciwnikami warto zainteresować się opancerzonym pojazdem bojowym stojącym w bazie oraz dwoma skrytkami z amunicją. Używanie pojazdu opancerzonego pozwoli Ci unikać ataków wroga i jednocześnie skutecznie niszczyć elementy otoczenia.

 

Gotówkę potrzebną na dokonywanie zakupów na czarnym rynku możesz dość łatwo pozyskiwać przystępując do wyścigów. Odszukaj sobie wyścig, który można szybko i łatwo wygrać, powtarzając go dowolną ilość razy.

 

 

Easter eggs

 

Balon ? Musisz udać się do współrzędnych X7392, Y16151.

 

Nawiązanie do filmu Jestem legendą ? Musisz udać się do współrzędnych X18207, Y21543.

 

Nawiązanie do serialu Lost ? Dokonaj przelotu samolotem nad północno-zachodnią wyspą, a w wyniku uderzenia pioruna Twoja maszyna zostanie zniszczona. Wyskocz z samolotu. W trakcie opadania możesz zauważyć wrak samolotu Oceanic 815. Znany z serialu właz odnajdziesz z kolei w dżungli (koordynaty to X1656, Y4309).

 

Pistolet zabawka ? Musisz udać się do współrzędnych X4249, Y25990.

 

Wieloryb ? Musisz udać się do współrzędnych X29611, Y31332.

Odnośnik do komentarza

o tak demko, zapowiedziało naprawdę tłusty tytuł. po cichu trzymałem kciuki za tą grę. z wszelkich materiałów reklamowych jawiła się jako naprawdę solidna i efekciarska do granic sandoboxowych możliwości gra. widać, marketingowcy nie oszukiwali i dostaliśmy kawał solidnej i nieskrępowanej rozpierduchy na ogromnym i ślicznym terenie.

 

@Kielich

właśnie zerknąłem na Twoją sygnaturę BFBC2.

szacuneczek - gra jest od jakichś 32 dni na rynku, a Ty tłukłeś ją przez 12 bitych dób. o.O

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Zgadza się, czas jaki podałem można osiągnąc przechodząc grę na najniższym poziomie trudności, na hardkorze wydłuży się do ok. 10-12h, jeżeli komuś zależy tylko na wątku głównym to polecam zacząć od rozwalania wszelkiego typu instalacji wojskowych (lotniska, stacje radarowe, bazy wojskowe) dostaje się za nie sporo punktów chaosu a co za tym idzie odblokowują się kolejne misje główne.

Odnośnik do komentarza

Czy po przejsciu glownej fabuly mozna nadal grac dla innych frakcji i wypelniac misje poboczne?

Tak

 

Ja tam nie wiem o jakich 6-8 h ktos tu mowil, ale wlasnie cisne juz ponad 10 h i moze do 10 misji dobilem .....

Zwłaszcza że głównych misji jest 7 :thumbsup:

Kolega pisał ile czasu zajmie sam główny wątek więc napisałem.

 

Sam mam na liczniku 70h a jeszcze przedemną gra na najwyższym poziomie, jak dla mnie gra jest niesamowita, widoki zapierają dech w piersiach.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gram i jestem zadowolony z gry. 12h grania a mam odkrytej 1/3 najwiekszej wyspy. I te widoki.

 

Ale mam pytanko dotyczące czarnorynkowego sklepu

Posiadam limitke - czyli dodatkowe bronie, spadachron i pojazdy w sklepie. Gdy w sklepie kupiłem nowy spadachron (ten z czachą)wszystko było ok, ale gdy kolejnego dnia właczyłem gre bohater biegał już ze standardowym spadochronem. Czy niektóre rzeczy kupowane znikaja z inwentarza po wyłaczeniu gry?

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...