Skocz do zawartości

Terminator:The Sarah Connor Chronicles


vip77

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu pewien dramatyzm, ale nigdy nie wiadomo jak bardzo realistycznie jest Cameron zbudowana. Ma czucie i zaawansowane programy psychologiczne i poznawcze. Skynet na pewno działa na jakiś sieciach neuronowych, bo potrafi się uczyć i tworzyć np. ulepszone modele. Więc jest szansa, że z Cameron wyjdzie na "ludzi". Zresztą ma to odzwierciedlenie w przyszłości, gdzie John jak Derek bodajże zauważył łaził już tylko za Cameron... Czyli łaził, spał, jadł, i... no to się samo nasuwa :)

 

Ps. Zresztą w tej sytuacji to chyba właśnie opłaca się Connorowi chodzić z nią, gdyż w sumie ma ona szanse z innymi modelami i może go nawet ochronić.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Btw. na Filmweb liczba komentarz na temat serialu przekroczyła niedawno 1000 :)

 

Głównie za sprawą trailera ostatnich odcinków sezonu, które wyglądają bardzo obiecująco i nie raz szokująco dla fanów. Kilka scen:

 

 

"Córka" Weaver odkrywa istnienie Johna Henry'ego, i mimo początkowego spięcia, zaprzyjaźniają się i Henry wydaje się bardziej ludzki (nauczyła go śpiewać "Donald, Where's your trousers", a Henry zaczął mieć pretensję do Weaver co się stanie, gdy dowie się że nie jest jej prawdziwą matką) - nikt więc nie wie w którą stronę ewoluuje właśnie przyszły Skynet

 

 

 

Ellison może zostać uśmiercony przez Weaver (jest na niego zła)

 

 

 

Cameron złapana paralizatorem, później walczy w jakimś budynku, ostrzeliwana ze wszystkich stron (rany included)

 

 

 

John naprawia rękę Cameron

 

 

 

John w niejednoznacznej sytuacji z Cameron (spekulanci mówią, że to ostatnia ich wspólna scena, przed tym jak John chce dezaktywować Cameron

 

 

 

W innej sytuacji Derek przystawia lufę do głowy Cameron

 

 

 

Sarah spotyka się z Weaver

 

 

Tutaj filmowa zapowiedź.

 

UWAGA SPOILERY:

 

 

Będzie gorąco pewnie ;)

 

Ps. Moja osobista dygresja -

Właśnie wpadłem na pomysł, że nie trzeba niszczyć wszystkiego wokół co związane ze Skynetem, żeby nie powstał - o wiele bardziej można temu zapobiec sprawiając by Skynet nie zabijał ludzi (gdy dziewczynka krzyczy "You're hurting me" Henry mówi: "I understand" i puszcza ją)

 

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

ja mimo tego, że serial miał kilka koszmarnie słabych odcinków, chciał bym żeby powstał 3ci sezon, bo potencjał cały czas jest. od twórców tylko zależy, czy coś sensownego z tego sklecą czy będą nam serwować epizody w stylu głębokich psychologicznych przemyśleń Sary, z których nie wynika dosłownie nic. mogliby także w większym stopniu wykorzystywać postać Cameron- i nie mówię tu o hurtowym przysyłaniu coraz to głupszych terminatorów z przyszłości i ich wyrzynce, tylko o jakichś ciekawszych scenach akcji.

 

co do Twojej dygresji Mendrek- dość logiczne rozwiązanie, aczkolwiek wątpię, że serial pójdzie w takim kierunku.

 

i jestem także ciekaw na ile obecne zmienianie teraźniejszości wpływa na przyszłość. czy na przykład dojdzie do takiej sytuacji, że Skynet będzie na tyle 'zastopowany', że z przyszłości już nie będą przenoszone kolejne maszyny do zabijania?

Odnośnik do komentarza

Ostatni odcinek był już trochę lepszy, ale dalej to mierny poziom, jak na serial o TAKIEJ tematyce.

Oglądałem te zapowiedzi ostatnich epizodów tego sezonu i zapowiada się nawet ciekawie. Oby nie zchrzanili.

 

 

EDIT:

 

S02E18 sporo ciekawszy od poprzednich. Niby nic takiego się nie wydarzyło, ale jednak dobrze to poprowadzili i wątek z przyszłości też niezgorszy. Mam nadzieję, że John nigdy nie będzie musiał wciskać czerwonego przycisku aby rozwalić Cameron, bo ona wydaje mi się najciekawszą postacią w tym serialu.

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobry był też dlatego, że prawie w ogóle nie było denerwującej ostatnimi czasy Sary. Poza tym wątek z przyszłości został bardzo ładnie dokończony i zrealizowany. Młody Connor powoli się 'wyrabia', oby tylko nie zepsuli tej postaci jakimiś pseudopsychologicznymi bzdurami i sentymentalizmem.

Odnośnik do komentarza
w koncu jakis sensowny ep. tylko ten plynny metal nijak tam nie pasuje. zupelnie jakby byl trzecia strona w konflikcie, wszystkich ma w (pipi)e i skynet i connora

 

Przeca to Weaver, leci jej theme w tle :) To by tłumaczyło, czemu nie zaciachała Connora jak był na widoku ;) Wygląda na to, że Weaver nie ma celów nadanych jej przez Skynet i jej misja to samowolka.

 

Nie do końca wiadomo o jej celach:

 

a) być może chce zrobić psikusa Skynet'owi i ludziom zarazem (nie lubi ich, "Humans will dissapoint you"), tworząc coś zupełnie innego niż Skynet w przyszłości.

b) być może ma coś do ludzi i stworzy Skynet w imię swych poglądów, a nie że jej Skynet kazał (choć na jedno wyjdzie)

c) może jednak chce stworzyć Skynet, który będzie dobry, co zapobiegnie wojnie

 

Ktoś mówił gdzies, że Weaver walczyć będzie z innymi modelami. Nazwa odcinka: "Adam raised a Caine" - czyli "Adam stworzył Kaine'a ;) Być może odnosi się to do tego, że Weaver stworzyła Henry'ego, który dla Skyneta jest bratem i zabójcą zarazem ;)

 

Ps. Szkoda, że mała oglądalność jest. Byłby 3 sezon i sądzę, że są dwa alternatywne zakończenia. Widać, że jest tu dużo wątków, mogących się rozwinąć, ale summa summarum raczej zakończą to jakoś ;)

Odnośnik do komentarza

Najnowszy znowu niezły. Obstawiam, że tym 'bratem' Johna Henry'ego jest sam Skynet- Mendrek miałeś chyba nosa co do tego obstawiania. Oczywiście musieli na siłę wcisnąć wątek z małym Johnem i jego bieganiem po sztucznej dżungli, który pasował tam jak motyka do wiaderka. Nawet niezgorszy cliffhangerek na końcu zapodali, tak więc czekamy na rozwój wydarzeń.

 

PS. 3ego sezonu na 90% nie będzie- nawet aktorzy już sobie inne role/zajęcia pozałatwiali.

Odnośnik do komentarza

Bardzo podobała mi się śmierć (wiadomo kogo). Jeden strzał i pach. W najmniej spodziewanym momencie. Przez kilka minut siedziałem zamurowany. Szkoda, że został już tylko jeden odcinek. Zrobiło się naprawdę ciekawie i klimatycznie. Mam nadzieję, że zamkną tą historię w jakiś sensowny sposób, ale ciężko będzie bo zostało tylko 40 minut.

Odnośnik do komentarza

Skonczy sie tak ze bedzie otwarka furtka, nie wyjasnia wszystkiego,itp. Po fajnym sezonem 1 gdzie bylo troche "akcji", klimatu Terminatora,itp pojawil sie nudny s2. Najsmieszniejsze bylo to ze gdy byli nad ta kaluza z ktorej wylonil sie statek Skynetu w nastepnym odcinku cos innego robili. Ogolnie wygladal to na taki serial ktory nie ma powiazanych za bardzo odcinkow :/, jakies rozwazania glupie, schizy Sary, brak innego robota ktory ma zabic Connora, tylko kampiacy Hennry, szywna Ruda, itp

 

Szkoda

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Nie no, to nie było do końca takie złe, zabrakło trochę akcji i skupiono się bardzo na fabule, robiąc dużo pobocznych wątków, które mogły znużyć żadnych wrażeń. Poniekąd trochę poszli w stronę książek, zwłaszcza rozwiązanie z alternatywną wersją Skynet'u. W książkach też akcja nie toczyła się szybko jak w filmach kinowych. Chyba trochę przeliczyli się scenarzyści, mając nadzieję że mainstream to łyknie.

Odnośnik do komentarza

po prostu John

trafił do roku sprzed wysłania Kyle'a i Dereka do przeszłości i jeszcze żywa jest ta dupa co na jej wzór zbudowali Cameron. trochę to takie z dupy, no ale skoro koniec to nawet tak najgorzej nie było

 

 

R.I.P. T: SCC

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście zmartwychwstanie z ostatniego odcinka jest drętwe,

 

W przyszłosci teraz będzie John Connor x2 ?? <_< John Connor przeniosł sie do przysłości gdzie nie ma Johna bo zginął ?? więc skąd tam Cameron i Kyle Reese razem z bratem. Żałosne zakończenie serialu, więcej pytań niż odpowiedzi. Zaraz ja znam to z LOST :mellow:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...