Skocz do zawartości

MotoGP


Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się że ChupaChups wrócił do formy bo licznych kontuzjach :) W przyszłym sezonie mam nadzieję że będzie walczył o mistrzostwo.

Doktor pewnie teraz na luzaku bez stresu wygra ze 3 na 4 ostatnie wyścigi i pozamiatane. Chyba nie ma takiej siły żeby Rossi w tym roku nie zdobył mistrzostwa. Stoner w tym sezonie zdecydowanie nie wytrzymał presji... Ciekawe jak w przyszłym Hayden będzie radził sobie na Dukacie? Mam nadzieję że lepiej niż Melandrii, ale gorzej to i tak się chyba nie da ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

niestety ostatni wyścig za nami (bardzo słaby wyścig warto dodać), król po dwóch latach tułaczki wrócił na tron :) sezon na pewno lepszy niż 2007, ale nie sądzę że możemy być zadowoleni. nastała era komputerów w motogp i albo organizatorzy jak najszybciej ograniczą elektronikę albo ściganie zostanie tylko w serii superbike.

 

na pewno mieliśmy kilka fajnych wyścigów (laguna seca!), na pewno kilka niespodzianek (niesamowity początek Lorenzo, bardzo dobry sezon Dovi'ego). było sporo walki, ciekawych akcji nie brakowało. ale mimo wszystko niedosyt pozostaje - nawet najlepsze akcje z tego sezonu były porównywalne do przeciętnego wyścigu z czasów ery litrowych maszyn. laguna seca to wyjątek - ale mimo wszystko akcji tu było nie za wiele (ale jak były to najwyższych lotów), więcej było emocji i psychicznej rywalizacji.

 

moje przewidywania na następny rok - dominacja Stonera. niestety ale koleś jest bogiem 800cc, co prawda w tym roku przegrał ale uważam że i tak był szybszy od Rossiego, a oboje byli lata świetlne przed innymi. Stoner przegrał walkę psychiczną, ale na pewno nie skończy jak Biaggi czy Gibernau. jak tylko dostanie konkurencyjny motor to powinien być spektaklem jednego aktora. tylko niestety ale wygrane Stonera nikomu nie przyniosą emocji, Rossi nawet jak wygrywał wszystko co się dało to i tak robił ogromne widowisko. smutno będzie jak zabraknie Valentino...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Grałem dziś w MotoGP 08 na PS2 i powiem szczerze że mi zaimponował. Grafika jak grafika, to tylko czarnulka, ale model jazdy baaardzo rajcowny. W trybie symulacji naprawdę ciężko zapanować nad maszyną. Nie sądzę by pod tym względem gra ustępowała zbytnio wersjom na current-geny. W każdym razie w porównaniu do takiego Moto GP 4 to zupełnie inna bajka. Polecam.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość pawel_k

Kawasaki odchodzi, Honda znacznie ograniczy budżet (dobrze żę nie rezygnuje całkowicie), Suzuki zapewne też (była obawa że też się wycofają) :(

 

nie wiadomo co z Yamaha ale zapewne kasa od sponsorów Rossiego utrzyma przynajmniej fabryczny zespół, ale na Tech 3 już kasy zabraknie aby mogli utrzymać pełne wsparcie fabryki.

 

pewnie najmniej z kryzysu robi sobie Ducati - nie jest masowym producentem jak czwórka fabryk z Japonni, więc w nich kryzys może tak nie uderzy...

 

Hopkins i Melandrii po tym jak załatwiło ich Kawasaki najprawdopodobniej wylądują w Superbikeach - koszty mniejsze, nazwiska mają dobrze znane, więc nie powinno być problemu aby tam się znaleźć na prawie-fabrycznych maszynach w prywatnych zespołach.

 

zobaczymy jak to się potoczy, oby nie ucierpiało na tym za bardzo widowisko...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość pawel_k

a za 15 minut kwalifikacje ;)

 

ja powtórki z poprzedniego roku nie spodziewam się. stawiam że Lorenzo odskoczy na półtorej sekundy, Rossi z podobnym tempem wpadnie drugi, a Stoner po raz kolejny nie wytrzyma kondycyjnie i odpadnie w połowie wyścigu z walki. czyli coś w stylu Assen sprzed tygodnia ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ostatnie Grand Prix (Niemcy) to chyba najlepsze GP tego sezonu. Wystarczy zreszta podac koncowe czasy w 250cc i klasie MotoGP:

 

 

250cc

 

1. Marco Simoncelli – 27’11.034

2. Alex Debon – 27’11.513

3. Alvaro Bautista – 27’11.562

4. Hiroshi Aoyama – 27’11.900

5. Hektor Barbera – 27’12.294

 

Roznice minimalne, niekonczaca sie walka, zaje biste zawody.

 

Moto GP

 

Valentino Rossi 41'21.769

Jorge Lorenzo 41'21.868

 

Walka o zwyciestwo do samego konca i wygrana Rossiego rzutem na tasme.

 

 

W klasie 125cc naliczylem chyba z 10 wypadkow, takze tez bylo ciekawie, najlepszy byl motyw jak na koncowym okrazeniu doszlo do kontaktu dwoch motorow w wyniku czego w jednym przestal dzialac hamulec;]

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Juz jutro ruszaja jedyne sluszne wyscigi, czyli Moto GP. Na poczatek wyscig w Katarze. Ten sezon moze byc jednym z najciekawaszych od lat, poniewaz do klasy GP przeszla wlasciwie cala czolowka poprzedniego sezonu z niszych klas. Mamy tu Hiroshiego Aoyame, Bena Spiesa, Mikke Kallio, Alvaro Bautiste i Marco Simoncelliego. Co prawda kwalifikacje pokazaly, ze wygrywanie w 250cc, czy Superbike'ach to co innego niz starty w klasie GP, ale imo swieza krew moze ostro namieszac;] Wyscig jutro.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

jeżeli ktoś z rookies ma namieszać to będzie to raczej tylko Ben z PIS ;) może w qualu nie pokazał całego potencjału ale wyścig raczej spokojnie zakończy w pierwszej dziesiątce. koleś ma mega efektowny i niesamowity styl jazdy, myślałem że to jego zwisanie na motocyklu w motogp nie sprawdzi się ale widać daje radę ;)

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ja się właśnie spodziewałem za(pipi)istego widowiska - po pierwsze moto ma każdy podobne, opony te same, i ogólnie głównie będzie liczyło się przygotowanie i umiejętności :) do tego masa zawodników z tytułami i większymi osiągnięciami z 250, motogp czy serii sbk/ssp.

 

co do motogp to strasznie mnie zawiódł Stoner. nie to żebym był jego największym fanem, ale mógł dostarczyć wraz z Rossim kawał dobrego widowiska. widać po roku 2008 gdzie przegrał mistrzostwo własnymi błędami niewiele się zmieniło i jednak dalej koleś ma problem z głową. no ale ważne że inni nie zawiedli i mieliśmy prawdziwe ściganie a nie procesje jak to się jeszcze niedawno w motogp zdarzało w co drugim wyścigu :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...