Skocz do zawartości

SCEE Polska


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno już 1 kwietna ma wystartować SCEE Polska. Termin już tuż tuż a jakby ucichło. Ciekawe czy będzie klapa ze startem czy jakieś ciekawe i korzystne promocje. Ciekawe co się zmieni na PSN itp. Bo jak się nie zmieni to mogą sobie zamknąć te SCEE Polska ;-) Mam nadzieję, że nie zaczną lokalizować gier, a jeżeli to przynajmniej zaoferują je w polskich cenach czyli max 150zł za tytuł ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na całe szczęście

 

Podobno już 1 kwietna ma wystartować SCEE Polska. Termin już tuż tuż a jakby ucichło. Ciekawe czy będzie klapa ze startem czy jakieś ciekawe i korzystne promocje. Ciekawe co się zmieni na PSN itp. Bo jak się nie zmieni to mogą sobie zamknąć te SCEE Polska ;-) Mam nadzieję, że nie zaczną lokalizować gier, a jeżeli to przynajmniej zaoferują je w polskich cenach czyli max 150zł za tytuł ;)

 

1 kwietnia startuje SCEP i to wszystko. Nie spodziewajacie sie z dniem 1 kwietnia jakis promocji czy innych cudów. Powstanie SCEP daje nadzieje ze w przyszłości marka Playstation bedzie znacznie lepiej promowana w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza

Gdyż gra nie może być eksportowana na inne rynki (tzn. może, ale kto z Niemiec czy Włoch chciałby grać w grę po Polsku?). Dzięki temu gra może być sprzedawana po niższej cenie, gdyż jest bezpieczeństwo, że gra nie ućknie na inne rynki.

Odnośnik do komentarza

hahaha... wybaczcie ale smiem twierdzić że to dla gracza nie wiele zmini... najbardziej to cieszą się wszelkiego rodzaju media... przedewwszytkim to mozliwość zwiększenia reklam czyli kasy...

to dla tego PSXExtreme cieszy sie jak wchodzi MS, lub Nintendo... w szerszej perspektywie my tez coś zayskujemy... najcześciej kilka spolonizowanych tytułów...

 

a co do takich kwesti jak XMB po polsku czy spolszczenie PsStore i polska czcionka... to nie tylko SCEPolska ale nawet SCEEuropa ma (pipi) do gadania... tak wynika z wywiadów, z tego tez powodu(że ma niewielki wpływ) odszedł PHILL HARISON).

 

A już zmniejszenie ceny o ponad 33% to już totalny absurd... zwykle tak jest że im biedniejszy kraj tym wyższe ceny... ceny same z siebie nie spadają... potrzeba jakis przełomowych wydarzeń... na rynku PC była nim próba podjęcia walki z piractwem(tak-nie zawsze gry były na PC tanie). W przemyle muzyczny tak samo... walka z piractwem. Nie chodzi o to żeby grać na piratach ale spadek cen najcześciej jak widać jest spodowany odejściem konsumenta od tradycyjne ceny zakupu... a że gry się sprzedają dobrze to i spadku cen niema.

A największy "śmiech na sali" to jak to się nam tłumaczy... zwiększonym kosztami, rekalmy(w grach też nie spowodują spadku cen bo "koszta wysokie"... jeszcze troche i się okaże że oni do interesu dokładają ;)

hahahaha

Odnośnik do komentarza

Nadzieją dla graczy jest to jak PS3 się długo utrzyma i nie zostanie spiracone. Dzięki temu wydawcy nie trącą w ogóle kasy na pirackich kopiach, przez to inwestują więcej kasy w sprzedaż gier. Duże zyski ze sprzedaży może nie wiążą się bezpośrednio z obniżką cen ale jest to na pewno jeden z czynników na to wpływających i dotyczy to również Polski ;)

 

Chociaż na naszym rynku jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego pompując kasy w reklamy i promowanie marki mogą wiele na tym zyskać. Poza tym, SCEP w ogóle by nie powstało gdyby, nie dostrzeżono by w naszym kraju(a być może w ogóle w Europie wschodniej) potencjalnych zysków. Najgorsze co mogłoby się stać to powtórzenie sytuacji z PSP, czyli bardzo prosta możliwość przerobienia konsoli, co jest przyczyną piractwa na wielką skalę.

 

Btw. Jak długo PS3 trzyma się dzielnie nie rozpracowane ? (Chwała tym, którzy wpadli na pomysł, dania możliwości zainstalowania linuxa )

Edytowane przez wendiego
Odnośnik do komentarza

Jezu naprawdę byście chcieli poslki XMB?? To chyba ostatnia rzecz jakiej mi trzeba... tak samo lokalizacja... dla mnie wersja kinowa(napisy) to optimum a nie lektor bądź nie daj boże dubbing!!

Cieszy mnie właśnie tak jak ktoś wcześniej wspomniał szansa na większą promocję konsoli Sony w Polsce zarówno teraz jak i w przyszłości... może np. jakiś polski oddział developerski - byłoby znakomicie ;)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Nikt nie każe nikomu korzystać z polskiego XMB (EN zawsze można wybrać).

Polonizacja gier. Oczywiście że wersje tylko kino (same napisy). Nie wyobrażam sobie aby za takiego Kratosa głos podkładał Linda albo inny "macho".

Większe reklamowanie konsoli. Fakt, chętnie bym zobaczył reklamę PS3 w telewizji albo usłyszał w radiu.

Wiadomo że powstanie polskiego oddziału Sony nie spowoduje nagle że PS3 będzie pro Polska ale mam nadzieję że my gracze odczujemy że owa firma działa w Polsce. Życze tego wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza

No niezle... klapki na oczach... nie chce menu po polsku i polonizacji...

jakby ktos zmuszał?!

Wileu ludzi zna tylko jeden język... i w porównaniu do nas wiecznie zakąpleksiaonych i goniacych europe... taki Francuz czy Włoch niema z tego powodu komleksu... jest dumny z swojego języka i histori jaka się z nim wiąże... dla ciebie to napewno abstrakcja intelektualna nie do pojęcia.

 

A druga sprawa to możliwość instalacji LINUXA na ps3 to nie charytatywny inicjatywa SONY wspierania opensorce...

powodów było wiele ale największy to ten że konsola na odprawie celnej jest kwalifikowana jako KOMPUTER dzięki czemu płacą mniejsze cło np. w w.Brytani ico przekłada się na setkimilonów EURO/FUNTÓW. Od i cała charytatywność ;)

Sony przegrało wieloletni proces w W.Brytani odnośnie cła za ps2... i musiało dopłacić kilkaset milionów... sąd podał jako jeden z powodów dla którego ps3 to nie komputer... brak mozliwości legalnej instalacjio systemu operacyjnego!

Z ps3 juz nie popełnili tego błedu!

 

Trzy... w naszym wypadku wszytko by załatwiła odpowiednia ustawa... jestesmy już na tyle bogatym krajem aby móc narzucać swoje standardy np. odnośnie języka.

I wtedy dopiero ceny mogłyby spaść... ponieważ dział marketingu zacząłby się głowić jak efektywnie zwiększyć dochody potrzebne na pokrycie kosztów...

Odnośnik do komentarza

Ja jestem realistą i w cuda przy okacji SCEP nie wierzę.Chciałbym jednak by dzięki temu przedsięwzięciu wkońcu Europa zauważyła Polskę.

Chcę by w Polsce były takie same promocje i okazje jak w UE.Chce by nie było tak jak teraz ,że gdy wchodzę na jakąś oficjalną stronę internetową gry na PS3 mam do wyboru 20 języków i brak wśród nich polskiego.Chce by rejestrując konsolę(nie przez PSN tylko na stronce sony) brałem udział w losowaniach nagród(w regulaminie ominięty jest obecnie nasz kraj).Marzy mi się polski XMB .Choć dobrze odnajduję się w angielskim ,dzień w którym takie coś by się stało byłby dla mnie powodem do dumy.No i liczę na promocje w PS STORE.Chyba tylko ślepy nie widzi ile polskiemu ps store kasy ucieka koło nosa z racji na to,że każdy kumaty kupuje w amerykańskim store z uwagi na większy wybór gier i atrakcyjniejsze ceny(nawet GT5P w US STORE kosztować będzie ok 105zł a u nas 139zł ;) )

Odnośnik do komentarza
A druga sprawa to możliwość instalacji LINUXA na ps3 to nie charytatywny inicjatywa SONY wspierania opensorce...

powodów było wiele ale największy to ten że konsola na odprawie celnej jest kwalifikowana jako KOMPUTER dzięki czemu płacą mniejsze cło np. w w.Brytani ico przekłada się na setkimilonów EURO/FUNTÓW. Od i cała charytatywność biggrin.gif

Sony przegrało wieloletni proces w W.Brytani odnośnie cła za ps2... i musiało dopłacić kilkaset milionów... sąd podał jako jeden z powodów dla którego ps3 to nie komputer... brak mozliwości legalnej instalacjio systemu operacyjnego!

Z ps3 juz nie popełnili tego błedu!

 

Nie miałem wcale na myśli tego, że Sony tak kochają swoich fanów i w swojej wielkoduszności pozwolą im instalować Linuksa.

Po prostu, zanim konsola zostanie przerobiona zabiera się za nią społeczność linuksowców i stanowi to bazę dla dalszego działania. Teraz tak naprawdę, nie mają się oni po co zabierać, skoro przecież każdy może zainstalować sobie yellow doga, czy co tam chce. Dlatego wysiłki hackerów wciąż jeszcze mają żadnych efektów. Dla mnie to było bardzo dobre posunięcie ze strony Sony, co pozwoli na dłuższy okres życia bez egzystowania 'szarej strefy'

Ta sytuacja ma bardzo duże odzwierciedlenie na rynki, gdzie piractwo stanowi spory procent rynku(między innymi Polska). Mimo mniejszej sprzedaży konsol, nie ma zagrożenia ze względu falę pirackich kopii, a z tym nasz kraj ma największe problemy.

 

Zupełnie z innej strony, SCEP wciąż będzie mocno promować PS2, bo tak naprawdę teraz u nas jest największy popyt na tą konsole, dlatego że jej cena zarówno jak i gier jest odpowiednia na polskie warunki. Na ten wydatek przeciętny Kowalski może sobie pozwolić bez szczególnych wyrzeczeń i oszczędzania pół roku(jak w przypadku PS3)

 

Co do samej lokalizacji, jako graczowi jest mi to całkowicie obojętne, byle w grach nie znikał język angielski i angielskie napisy. Chociaż, łatwo można dostrzec potencjalne korzyści z polonizacji gier na PS3. Maximus, myślę że tu nie chodzi tylko o zakompleksienie, czy innych czynników odnoszących się do ojczystego języka. Zazwyczaj wersja angielska jest najbardziej dopracowana i dubbing jest najlepiej dobrany. Tak jak ktoś wspomniał, czy chciałbyś usłyszeć w grze Linde, czy kogoś tam w roli Altaira? Bo szczerze mówiąc ja nie bardzo. Osobiście preferuję polski język w polskich produkcjach,a w zagranicznych angielski. Ale tłumaczenie i dubbing to jest temat na osobną dyskusję. ;)

 

Ogólnie to myślę, że SCEP nie powstało od tak i na pewno nie powinniśmy oczekiwać gwałtownej rewolucji ale powolne, gruntowne zmiany będą z czasem realizowane.

 

Ponawiam , pytanie Jak długo PS3 już się opiera hackerom i czy jakaś konsola wytrzymała dłużej?

Edytowane przez wendiego
Odnośnik do komentarza
No niezle... klapki na oczach... nie chce menu po polsku i polonizacji...

jakby ktos zmuszał?!

Wileu ludzi zna tylko jeden język... i w porównaniu do nas wiecznie zakąpleksiaonych i goniacych europe... taki Francuz czy Włoch niema z tego powodu komleksu... jest dumny z swojego języka i histori jaka się z nim wiąże... dla ciebie to napewno abstrakcja intelektualna nie do pojęcia.

Tak tylko, że u nich lokalizacje są na super poziomie, a co więcej gra odrazu jest robiona w tych kilku językach. Jeżeli dodatkowo lokalizacja będzie oznaczała poślizg z premierą to ja sobie takiej przyjemności odmówie.

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza
O ile sobie dobrze przypominam, Killzone 2 ma być spolonizowane :neko:

Tylko napisy, tzw. wersja kinowa.

na całe szczęście

hm... lokalizacja Killzone Liberation na PSP wypadła całkiem nieźle. Jeżeli K2 miałoby trzymać podobny poziom to byłbym nawet w stanie przychylić się w stronę tej opcji.

Odnośnik do komentarza

Poziom lokalizacji w innych karajach jest różny... z czasem im sie trafi czasem totalna porażka... problem w takim wypadku w zw. z BLU-RAY narzie przynajmniej nie istniej... tam wpakowac mogą wiele.

NP. w Włoszech FFX był z włoskimi napisami i to dosyc powszechna metoda. Zadko kiedy gry się regionalizuje poprzez dabing... zbyt duże koszta - zwłaszca przy wiekszych "fabularnie" produkcjach.

 

tak jak mówie... powinna być odpowiednia ustawa nakazująca udostępnianie opcji - chodżby w wersji tekstowej translacji gier, filmów i programów.

A my powinnismy szczególnie wspierać ta inincjatywe gdyby powstała.

Odnośnik do komentarza

Maximus jak możesz cos takiego pisać... nie wyciągnąłęś zbyt daleko idących wniosków z moich dwóch zdań?? przeczytaj je raz jeszcze... po prostu tak jak napisałem polski język w XMB mogę przyjąć ale jest to jedna z ostatnich rzeczy na jaką czekam... jest 100 innych rzeczy na które czekam o wiele bardziej (na co najbardziej juz napisałem), a już to "Wileu ludzi zna tylko jeden język... i w porównaniu do nas wiecznie zakąpleksiaonych i goniacych europe... taki Francuz czy Włoch niema z tego powodu komleksu... jest dumny z swojego języka i histori jaka się z nim wiąże... dla ciebie to napewno abstrakcja intelektualna nie do pojęcia." mnie totalnie rozwaliło - napisałem, że dla mnie polskie napisy to OPTIMUM, nie chcę tak jak ktoś wcześniej napisał jakiegoś głupiego dubbingu psującego grę... widzisz w Pro Evo nie dało się wyłączyć wspaniałego komentarza, niech takie coś Ci walną w GOD3 to inaczej będziesz gadał - w przemyśle filmowym jest kilka rodzynków chociażby zniszczony przez Polsat swojego czasu serial "Przyjaciele" :)

Podsumowując nie masz prawa wysuwać tak daleko idących wniosków, że mam gdzieś nasz język itp. bo nic takiego nie napisałem - NIGDY.

 

PS: Jesteś pewien, że np. Francuzi robią to z pobódek czysto patriotycznych? :> bo ja mam pewne wątpliwości...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...