Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Hehehhaha dobre tylko że my mówimy o wersji na ps3 !!! czytamy cały temat ziąą;]Wersja na ps2 sie nie różni niczym od swojej porzedniczki w gamplayu praktycznie - i to chyba jej plus :) Ja wręcz uwielbiam wersje na ps3 ,wczoraj kosiłem swoich kumpli tak strasznie że się aż zakochałem w tej grze , co z tego że 3/4 bramek jest z dupala i kompletnie nie cieszy . Polecam też zbadać OF od sikora polskie kluby daja bardzo duzo radochy ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 803
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam pytanie odnośnie wykonywania rzutów wolnych, w Command List jest napisane, że jak chcemy żeby strzał był słaby, to po strzale naciskamy A, czy trzeba trzymać te A ? bo ciągle rozumiałem, że te "Gauge on" znaczy nacisnąć przycisk, czy coś w tym stylu, jakby było hold to by było hold, nie ? Jak ktoś wie to niech napisze, dzięki.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie

 

Mam pewien problem - grając w PESa w 90% przypadków zawodnik strzela lobem na bramkę. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak robi, ponieważ zawsze trzymam te same przyciski - szybki bieg, strzał i mam wychyloną gałkę. Moi koledzy robią to samo i nie mają tego problemu. Aha, gdy gram w Fifę wszystko jest ok. Proszę o pomoc w takiej głupiej sprawie....

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie wychodzi ci mały lob czyli ten z r1(szybki bieg) a sam chcesz wykonac mocne uderzenie czyli r1+Kwadrat . Musisz trzymać r1 i w trakcie trzymania naciągać pasek wtedy kopnie mocno z buta no. Jeżeli najpierw naciągniesz pasek potem przytrzymasz r1 to wyjdzie ci mały lob oto cała filozofia ;]

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie odnośnie wykonywania rzutów wolnych, w Command List jest napisane, że jak chcemy żeby strzał był słaby, to po strzale naciskamy A, czy trzeba trzymać te A ? bo ciągle rozumiałem, że te "Gauge on" znaczy nacisnąć przycisk, czy coś w tym stylu, jakby było hold to by było hold, nie ? Jak ktoś wie to niech napisze, dzięki.

"Gauge on" tyczy się tutaj ładowania paska. Czyli ładujesz pasek i jak już naładujesz (zaczyna się animacja wykonywania wolnego) to trzymasz A.

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie: czy jak mój przeciwnik wykonuje rzut rożny i piłka często po wybiciu przez obronę trafia gdzieś na około 20m to mogę tam jakoś ustawić obrońcę? Wkurza mnie to jak przeciwnik dostaje tam cały czas piłki a jest niepilnowany i może oddawać groźne strzały.

Chciałbym jeszcze wiedzieć czy jest jakiś sposób na wykonywanie rzutów rożnych, nie chodzi mi o jakiś 100 procentowy, bo taki na pewno nie istnieje, ale jakby była jakaś cenna rada to bym się ucieszył.

Odnośnik do komentarza

2 dobrych zawodnikow (wysokie pass speed i acc) jeden prawo drugi lewonozny :)

 

do lewego rogu ustawiamy lewonoznego a do prawego prawonoznego

 

u mnie w Portugali to Lewy - Veloso Prawy - Deco

 

 

no teraz celujemy tak mniej wiecej a 3-4 metr od bramki

dajemy ok. pol paska (moze troszke mniej) jednoczesnie trzymamy "przod" = mocno bita pilka

i (co wazne)

podkrecamy "OD" bramki ;)

 

czesto przeciwnik nie ustawi kogos kto moglby to wybic i mozna latwo strzelic gola, ogolnie polecam, na niedoswiadczonych graczy czy COMa to dobra metoda ^_^

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Super. Zaraz przetestuję:P. A właśnie, ja gram Chelsea Londyn i w PESie 2008 dużo bramek zdobywałem ze skrzydeł, a dokładniej to po szybkiej kontrze skrzydłem i dośrodkowaniu płaskim w pole karne (tym z podwójnym wciśnięciem wrzuty). Jednak zauważyłem, że w tym PESie 2009 nie da się tak - po prostu często mam tak, że tylko sam Drogba jest w polu karnym, a w dodatku nieraz wycofuje się on tuż przed wrzutą na jakiś 14 metr zamiast iść do przodu, aby szybko szczupakiem zakończyć akcje. Nie wiem czemu tak jest, to zależy od jakiegoś ustawienia?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

eemmm mam pytanko - nie wiem czy bylo juz o tym gadane ale GDZIE DO KUR... NEDZY MAM SCIAGNAC TO COS CO SPOWODUJE ze moja versja bedzie 1.00.02 ... bo z tego co ja zrozumialem mialo to byc w system settings --> downloads ... JEDNAKOWOZ KUR... jakos nic tam nie ma ! moze ja jestem niekumaty ale wogole to wszystko co kryje opcja NETWORKS to jakis przykry zarcik jest

Odnośnik do komentarza

DObra przyszła pora na obserwacje po 3 miesiącach grania ;-](versja ps3) Może w jakimś stopniu to kogoś zainteresuje.Są to moje własne odczucia ,gre polubiłem ,jestem fanboyem ale gra mam minusy i nie boje się o nich mówić.

 

Minusy:

 

-licencja -wiadomo

 

-Obrona -!! Tragedia chociaż mam tu namysli bardziej gre mocnymi klubami gdzie każdy napastnik jest praktycznie nie do zatrzymania nawet stosując zaawansowane techniki gry w obronie , kiedy zostajesz sam na sam z etoo to jest masakra;]Grając słabszymi klubami gdzie nie ma kozackich statów błędów w obronie tak bardzo nie uświadczymy dlatego właśnie granie takimi zespołami daje największa frajde (polska liga rules!!) Ogólnie jednak obrona wypada słabo i juz nie da sie jak w isspro wygrywać chorwacją z brazylią ;)Podań praktycznie sie nie da przecinac piłka przechodzi przez nogi obronców w dziwny sposób(ostatnio grałem w pes 5 i tam tak nie było dało się przeciąć każde podanie).Znane tez jest klasyczne dostanie siaty podaniem w nowym pesie czyli stoimy obrońca koles podaje że tak powiem przez naszego obrońce i dostajemy siate dzieje się tak kiedy nic nie naciskamy ,kiedy naciskamy X i kiedy naciskamy r2 także ja niewiem jak nie dostawać siatek podaniami.

 

-Bramkarz - Jeszcze gorzej mimo iż koso miał racje pisząc w poradniku że fajnie że czasem zaskakuje w odróznieniu od fify ;]Niestety sposób w jaki to robi woła o pomste do nieba!! Typowe akcje dla bramkarza - łapie petardy w okno ale już delikatne szcurki po ziemi piąstkuje prosto na wbiegających na dobitke napastników,Często zamiast złapać robi takiego kozła o ziemie dwoma rekami i czasami odbija się od stopy napastnika, obrońcy lub nawet własnej(sic!), bramkarz stoi osłupiony obrona tez a napastnik dostaje turbo i sam dobija-to jest chore;)Pozatym bardzo czesto puszczaja bramki w krótki słupek , akcja leci ze skrzydła a debil zamiast stać przy słupku stoi na środku.Nastepnie mamy tak zwany pizdostrzał-Piłka nie wpada do bramki ale jednak jest gol bo broni za linią mimo że z kamery meczowej tego nie widać;]Na dodatek przy karnych mamy random jakiego jeszcze nie było mianowicie stoimy bramkażem nigdzie się nie rzucamy przeciwnik strzela w środek po ziemi i czesto(widziałem to ze 20 razy) piłka leci mu między nogami-smiech na sali Ostatnim gwoździem do trumny jest całkowite wyjeahbanie kontroli nad goalkiperem niewiem komu to przeszkadzało??A wychodznie na trójkącie jest debilnie zrobione ale już tak że nie umiem tego opisać Mówie tu nie tylko o bramkażach calcio B ale o goalkiperach lepszych klubów.Żenułaaa

 

-Trójkąt -podanie na trójkącie (bez l1) Jest chyba najgorzej zrobione w histori tej gry wielokrotnie zdarza się tak że wypuszczający dojdzie do własnego podnia szybciej niz potencjalny odbiorca .Warto nadmienić że zawodnicy nagminnie podają złą nogą w danej sytuacji ,przykład:wyrzut z autu akcja idzie w prawą strone: przed nami jeden ziomek na prawo drugi czesto się robiło wyrzut do pierwszego on oddaje do wyrzucającego i ten z pierwszej do tego po prawej , kiedys podstawa teraz sie tak nie da bo wypuści złą noga w debilny sposób proponuje obadać jak ktos nie rozumie;]Ogólnie debilizm to podstawowe słowo w tym pesie.Często tez podania lecą kompletnie nie tam gdzie chemy.

 

-pudłowanie-kopią jak dałny lub kopia pieknie ,leci cudownie wydaje się gol ale nie wchodzi.... jak się przyglądniemy zdarza się to często(głównie jak bijemy z ukosami)co daje do zrozumienia żeby walić bez nich a to moim zdaniem dobrym rozwiązaniem nie jest bo nie daje możliwości wyboru czy chcemy strzelić np z fausza lub z wewnetrznej(bo nie wejdzie...)co prawda to zależy tez od sytuacji ,goli mimo to wpada sporo ale trzeba przyznać że dużo pudłują

 

-autokarny,autofaul-faul który robi nasz obronca bez naszej zgody,czesto od tyłu za co dostaje czerwień,najgoorzej jak jeszcze zrobi to w polu karnym Z reką na sercu sam dostałem już chyba ze 20 takich karnych plus czerwień,jest to bez wątpienia największy błąd jaki można znaleźć w tej czesci jak i w całej serii.Stanie sie synonimem słowa random i szczescia od konami.

 

-Gra bez piłki-nie ma co się rozwodzic każdy wie że nasze ziomki kompletnie sie nie wystawiają mimo iż machają tymi ręcami ,obróncy czesto robia beznadziejne luki i głupie ruchy, przykład :biegniemy etoo na 4 obrońców czesto ten ze skrzydła się bierze do etoo ten środkowy idzie na skrzydło i w efekcie mamy wolne pole idealne na kombinacje przód+r1 ;]Swoją droga najlepsze kombo w grze.

 

-Zmiana gościa -kolejna patologia sa sytuacje kiedy za hooja nie da się przełączyć na najbliższego obrońce,zdarza się również sytuacja że po rzucie rożnym piłka sie wraca w stroine wykonawcy kornera on jednak jest za linią i się nie da na niego zmienić(nawet supercancel nie pomaga) i czesto bierze ją obrońca i idzie kontra za pomoca przód+r1;)

 

-statystyki piłkarzy-pisałem o tym już wczesniej tak dla przypomnienia podaje co śmieszniejsze przykłady (żeby uzmysłowić tylko że chłopkai z konami się na tym nie znają a wystarczy wynająć jakąś ekipe patcherów edit -team i by zrobili pewnie za darmo tysiąć razy lepsze statystyki)-senna piłkarz który według statystyk castrol gt(wiem lol) miał najwięcej celnych podań na euro 2008-pass acc 80 ,Toress 3 piłkarz w kazdym notowaniu po crystynie i messim wystarczy porównac statystyki całej 3 żeby zobaczyć że coś nie gra,zidane klasyczna francja shoot acc 78 (hahah) ogólne staty van persiego ,adebajorka czy fabregasa(wogóle staty arsenalu to zawsze był maksymalny żal) xavi pilkarz euro ma słabsze staty niż w poprzednich częściach;] najlepszy passer w hiszpani to nie iniesta ,nie xavi, nie senna ,nie fabregas ,nie

silva tylko..tadamtadam xavi alonso :) No ale jak gre o footballu robia japończycy ....

-zwody na strzałkach-JA pier*ole na to wpadł jakiś geniusz , da się przyzwyczaić ale niestety czesto elastico wychodzi nam samo a że ma je dużwo więcej piłkarzy niż kiedyś (mimo że tego nie robia w realu -benzema ,quaresma,van persie) to i tak gubia piłke (kolejny debilizm zamiast zrobic trudno wykonalne ale przynajmniej do wyuczenia to tu taki random) co strasznie wkur*wia.

 

-brak pes store-teraz ukryte reprezentacje zdobywamy na zasadzie przejdź cupa anglią dostaniesz klasyczną,czyli cupa przechodzimy 7 razy debilizm!

 

-brak community nalepszy tryb na ps2

 

Plusy -cięzko opisać plusy w tej grze gdyż sa to rzeczy które w poprzednich czesciach były plusami więc sa oczywiste .Tak skrótowo:

 

-muzyka-nareszcie da się tego słuchać ,nie wszystkiego ale ogólnie gitara;)

 

-drybling-Główna umiejętnośc umiesz dryblowac będziesz wygrywał :lol: pozatym nowe animacje dają rade przynajmniej moim zdaniem tak samo jak nowa 360 ,elastico w dwie strony markowanie w stylu stanięcia z r2 i we wszystkie strony itd,fajna sprawa . Piknie to wygląda pierońsko ciężko to zatrzymać.

 

-Gole -niekiedy wpadają piekne(głównie po wrzutach ) ,czesto przez bramkarza ,ogólnie bramki cieszą bo piłkarze bardzo lubia pudłować więc jak coś wpadnie jest rogal ;]

 

-wrzutki-fajnie że teraz zamiast głupich lam(których jest niewiele ) wpada tyle wrzutek to dobry akcent;]

 

-podanie na x ,O,l1+trójkąt - zagrania skuteczne bo trójkąt nie działa , O używamy razem z r2 i mamy celne długie piłki.

 

-nowe tryby jako dodatek become a legend ,Czampion lig-fajna sprawa ale podniecanie się że to główne tryby gry uważam za głupote.

 

ciekawostki:

-wrzuta z rzutu rożnego na dmfa jest teraz możliwa praktycznie za każdym razem(jak nim nie wrzucamy) stoi wolny , fajny motyw

 

-najlepszy schemat w grze -dobita

 

-królowie muraw-krystianaldo(król)etoo(jego stary),messi(paź)

 

Warto grać w ta gre bo na jej silniku wyjdzie najlepsza czesc w histori tylko pytanie kiedy.Troszke faktów z przeszłości: Iss 98 i iss pro były dobre ale to iss pro 2 było najlepsze spośród issesów(3 czesc) pes 1 i 2 były średnio-dobre ale była to zmiana platformy i wtedy sie udała znacznie lepiej niż teraz a 3 czesc była najlepsza z pośród pesów na ps2 i teraz mamy podobną sytuację , pes 2010 będzie kilerem;-]

 

Może to kogoś zainteresowało :lol:

narazie tyle jak sobie coś przypomne to dopisze.

ocena ogólna 7/10

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...