Skocz do zawartości

Gry ponadczasowe, które uwielbiacie


Rekomendowane odpowiedzi

Fallout 1 i 2 - od tego czasu nie ma dla mnie lepszego RPG

BG 1 i 2 - genialny RPG jednak Fallouty cenie minimalnie wyzej

Half Life - pamietam jak dzis jak odpalilem pierwszy raz i zbieralem szczeke jazda kolejka do BM

C&C - pierwsza orginalna gra kupiona za wlasne pieniadze. Dlatego mam do niej taki sentyment. Pozatym pamietam ze tluklismy z kumplami na zmiane kampanie prawie cale wakacje

Harpoon - jeszcze z czasow Amigi

Syndicate /Ufo 1 i 2 - czy trzeba tlumaczyc:) genialna muzyka, swietny gameplay poprostu takich gier brak

czasami mam ochote wrocic do Transport Tycoon,Theme Park,Panzer General i Goblins, Warcraft 2 i Mortal Kombat 2 ale musialbym odkurzyc swojego zloma z czelusci pewnie zrobie jak wroce do PL:)

Odnośnik do komentarza
Heroes of Might and Magic 3 - moim zdaniem najbardziej ponadczasowy tytuł ever. Gra ma 10 lat a nie postarzała się ani odrobinę. Świetna grafika, genialna muzyka, nieskończona liczba możliwości. Powracam do niej regularnie i za każdym razem odkrywam coś nowego. Dla mnie najlepsza gra na świecie.

 

Na pewno też Gothic I za świat, przygodę i niezły klimat. Tekken 3 za fakt, że jest genialną bijatyką na ps one. W sumie mógłbym wymienić większość tytułów na ps one bo miały dla mnie taki miód i klimat kilka lat temu, że uwielbiam je do teraz i ciągle miło wspominam chwile z braćmi przy Residencie II czy naparzanie w Tekkena 3.

Odnośnik do komentarza

Wy zupelnie powaznie mowicie o tym Gothicu? :rolleyes: Jest on na prawde tak wspaniala gra, ze tysiace innych tytulow kosi na pniu?

 

Dla mnie Gothic to synonim slabiutkiego RPG z otwartym swiatem. Bezpłciowy bohater walczy ze "śniącym", ugania sie za trollami w lesie i głaszcze po jajkach z niejakim "Diegiem". Owszem, wiem, ze to jeden z pierwszych RPG w stylu Obliviona, ale wybaczcie, jego poziom jest marniutki.

 

A juz totalnym debilizmem w Gothicu dla mnie jest to, ze po zaczepieniu potworow uganiaja sie one za nami po calej mapie - wyglada przy tym to tak debilnie, ze trudno powstrzymac smiech.

 

A moze po prostu sie nie znam? :huh:

Odnośnik do komentarza
Wy zupelnie powaznie mowicie o tym Gothicu? :rolleyes: Jest on na prawde tak wspaniala gra, ze tysiace innych tytulow kosi na pniu?

 

Dla mnie Gothic to synonim slabiutkiego RPG z otwartym swiatem. Bezpłciowy bohater walczy ze "śniącym", ugania sie za trollami w lesie i głaszcze po jajkach z niejakim "Diegiem". Owszem, wiem, ze to jeden z pierwszych RPG w stylu Obliviona, ale wybaczcie, jego poziom jest marniutki.

 

A juz totalnym debilizmem w Gothicu dla mnie jest to, ze po zaczepieniu potworow uganiaja sie one za nami po calej mapie - wyglada przy tym to tak debilnie, ze trudno powstrzymac smiech.

 

A moze po prostu sie nie znam? :huh:

 

No nie znasz się, bo obchodzą Cię jakieś techniczne pierdoły a nie sama przyjemność z grania i PRZEDE WSZYSTKIM aspekty fabularne i klimat.

Grafika była słaba, śmieszna animacja, ale co z tego, skoro las zabijał klimatem, w nocy jak najszybciej chciało się trafić do przytulnego obozu, gdzie jest ognisko, są ludzie i jest (w miarę) bezpiecznie. Sama fabuła, zwroty akcji, wybory, narracja to geniusz i ta gra naprawdę POWALAŁA. Do dziś wspominam z rozrzewieniem. Grać już ciężko, bo znam na pamięć i się zestarzała, lecz na zawsze zostanie w moim sercu :wub:.

 

Zwierzęta przestaniają ganiać po kilkuset metrach, swoją drogą, to 2001 rok był, wiesz?

 

 

Ciekawe spostrzeżenie: posiadacze PlayStation 3 (nie wszyscy oczywiście) mają tendencję do wytykania jak najmniejszych technicznych pierdół i skupiania swojej uwagi tylko na aspektach wizualnych. To nie miejsce na takie dyskusje i proszę nie odpowiadajcie, chciałem tylko, żebyście znali moje zdanie na ten temat (ew. pieprzenie macie).

 

Odnośnik do komentarza
Tak na marginesie- gry NIE SĄ ponadczasowe....Ząb czasu zwykł odciskać na nich okrutnie swe piętno. Niewątpie, że kiedyś ten stan rzeczy ulegnie zmianie :rolleyes:

Mam inne zdanie, za przykład niech posłuży Diablo2. Jeśli by nie wyszła 3 część(Blizzard bankrutuje), to myślisz że ludzie by nie powracali do tej gry nawet za 10 lat?(od teraz). Naprawdę są gry, które będą wielbione po wsze czasy. Dlatego oldschooll jest teraz na topie(gry z psx na psn).

Odnośnik do komentarza

Moglbym wymienic sporo tytulow, ktorych nigdy nie zapomne ale gra, ktora zrobila na mnie najwieksze wrazenie i zawsze przychodzi jako pierwsza na mysl gdy zostaje spytany o swoja ulubiona to seria Total War :) Nie bylo ani jednego klona, ktory by sie poziomem i jakoscia zblizyl do TW. Jest to pierwsza gra, ktora pozwolila w tak duzym stopniu taktycznie w czasie rzeczywistym rozgrywac bitwy. Moim faworytem z calej serii jest zdecydowanie Rome.

Odnośnik do komentarza

Na początek zarzucę seriami-

 

Tomb Raider

Resident Evil

Tekken

Metal Gear Solid

Final Fantasy

Gran Turismo

Micro Machines

Motorstorm

Half Life

Tony Hawk (do 4ki)

Guitar Hero & Rock Band

Grand Theft Auto

Silent Hill

Burnout

Soul Calibur

God Of War

Colin McRae Rally

 

Osobno-

 

Chrono Trigger, Okami, Ico, Black,

 

 

Kurdę, jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zaczne od czasow prehistorycznych

 

Amiga/Commodore:

 

Captain Dynamo

Creatures - Klasyczny platformer za dzieciaka dawal mase frajdy! kto z was pamieta tortury w tej grze :D? a teraz sie czepiaja GTA ze takie krwawe hehehehe

Lionheart - Jedna z najlepszych gier dla mnie na Amige! wspaniala grafika jak na tamte czasy! boski soundtrack i KLIMAT!!!

Lost Vikings - chyba nie trzeba komentowac ;)

Rick Dangerous 1, 2 - Najczesciej przeze mnie grany platformer ever ;) super plansze i gra mega wymagajaca

 

PSX:

 

Crash Bandicoot (Tylko od Naughty Dog)

Final Fantasy 7

Wipeout (Seria)

Vagrant Story

Motorhead - Soundtrack i klimat Amigi

 

PC:

 

Another World

Carmageddon - Niszczenie nigdy nie bylo tak przyjemne :D

Diablo

Neverwinter Nights - Lata spedzone na graniu online ;)

 

 

Reszta konsol? coz... trzeba jeszce troche poczekac... jesli sie wroci do jakiejs gry tzn ze jednak cos w niej jest ;)

Odnośnik do komentarza
Tak na marginesie- gry NIE SĄ ponadczasowe....Ząb czasu zwykł odciskać na nich okrutnie swe piętno. Niewątpie, że kiedyś ten stan rzeczy ulegnie zmianie :rolleyes:

Mam inne zdanie, za przykład niech posłuży Diablo2. Jeśli by nie wyszła 3 część(Blizzard bankrutuje), to myślisz że ludzie by nie powracali do tej gry nawet za 10 lat?(od teraz). Naprawdę są gry, które będą wielbione po wsze czasy. Dlatego oldschooll jest teraz na topie(gry z psx na psn).

 

 

Ha właśnie- wyjdzie 3 część Diablo i..taaadaaam- "dwójka" przestanie byc oblegana...

Odnośnik do komentarza

Tak, ale są faktycznie gry "ponadczasowe". GTA VC jest najlepszym GTA jakie powstało i wątpię, żeby uległo to zmianie KIEDYKOLWIEK (a więc gra jak najbardziej ponadczasowa). Jestem pewien, że spora część fanów GTA uważa tak samo jak ja, więc gra ponadczasowa raczej nie tylko dla mnie. Zawsze będzie miło do niej wrócić, choćby za 10 lat. Podobnie jest z wcześniej wymienionymi przeze mnie grami.

 

Hm, dochodzi Burnout 3 Takedown. Kolejne części to... nie mogę pojąć ich fenomenu :P (nie licząc Paradise, w którego jak na razie nie grałem), w przeciwieństwie do "trójki".

Odnośnik do komentarza

A grałeś w GTA IV? Zakładam, że nie bo nie powiedziałbyś, że Vice City to gra ponadczasowa. Obczaisz model jazdy jaki serwyje GTAIV, zaobserwujesz zmiany jaki niesie z sobą cover system i stwierdzisz:

 

1 poprzednie części GTA oferowały model jazdy oferujący fizykę "kartonowych pudeł"

 

2 system celowania z Vice City wyda ci się mega archaiczny a "misje strzelane" stracą dużo ze swego uroku.

 

 

Powtórzę: gry nie są ponadczasowe. Oprócz starzejącej się grafiki, starzeją się mechanizmy gameplayu.

Odnośnik do komentarza

Hm, nie wypowiem się co do GTAIV, bo faktycznie nie grałem (zapomniałem wspomnieć), ale na pewno nie ma ta gra m.in. tak wspaniałego hawajskiego klimatu (bo tam nie ma takiego klimatu;), rewelacyjnego Tommy'iego czy innych rzeczy.

Powtórzę: niektóre gry są ponadczasowe (dla niektórych osób OFC). A mega uproszczony system strzelania w VC był prymitywny (to chyba nawet mało powiedziane) już w swoich czasach i raczej mało jakiemu fanu GTA to przeszkadzało i przeszkadza. Model jazdy - to samo (pewnie prawie każdy grał w genialnego pod względem modelu jazdy DRIVERA i mógł sobie porównać). Wątpię, aby po kilku/kilkunastu latach ta gra straciła coś w moich oczach, więc dla mnie jest zdecydowanie ponadczasowa.

Odnośnik do komentarza
A grałeś w GTA IV? Zakładam, że nie bo nie powiedziałbyś, że Vice City to gra ponadczasowa. Obczaisz model jazdy jaki serwyje GTAIV, zaobserwujesz zmiany jaki niesie z sobą cover system i stwierdzisz:

 

1 poprzednie części GTA oferowały model jazdy oferujący fizykę "kartonowych pudeł"

 

2 system celowania z Vice City wyda ci się mega archaiczny a "misje strzelane" stracą dużo ze swego uroku.

 

 

Powtórzę: gry nie są ponadczasowe. Oprócz starzejącej się grafiki, starzeją się mechanizmy gameplayu.

 

Zgodzę się, ale nie do końca. Gry się starzeją i dziś po przejściu GTA IV na 100 % nie wiem, czy chciałbym się bawić jeszcze w starym Vice City. Przy fizyce z miasta Nico to wszystko, co jest w Vice City to na maxa sztuczne kartonowe pudła, nie mówiąc już o ludziach.

 

Coopa, zagrasz w GTA IV i poprzednie GTA wydadzą Ci się tylko kartonowymi miasteczkami.

 

Na szczęście zostaje jeden aspekt w grach, który nigdy się nie zestarzeje :). FABUŁA. MGSa mogę przechodzić nawet 10 razy, a i tak będę go kochać za to, co zawsze: fabułę. VC też ma swój unikalny klimat zresztą.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

GTA IV jest fajne, ale jeśli miałbym wybrać najlepszą część z serii to bez zastanowienia wybrałbym również GTA: Vice City. Z prostego powodu, ma najlepszy klimat i świetne postaci. Grałem we wszystkie części i jak dla mnie to IV jest tak na trzecim miejscu zaraz za VC i SA, po prostu ta część jest nudna, a same misje na jedno kopyto.

Odnośnik do komentarza
Same nowe tytuly :) (czyt. od czasow PSX). A dla mnie totalnie niesmiertelnym tytulem pozostanie CANNON FODDER :D. Dlaczego nikt nie wyda tego na XLA :(. Bylbym wniebowziety...

Dla mnie np prawdziwe gry rozpoczely swoja kariere wlasnie na PSX - czyt. gry z rozbudowana fabula, doskonalymi cutscenakimi, mistrzowskim klimatem, czy tez wreszcie mowionymi dialogami. Taki MGS, Silent Hill czy Tenchu 2, a takze Resident Evil, Spyro czy Crash 3 to dla mnie prawdziwa klasyka i gry, ktore jeszcze dzis daja olbrzymie poklady miodu, szczegolnie jako oldschool na PSP.

 

Wlasnie z ciekawosci odpalam sobie emulatory starych gier z NES i SNES i, mimo ze w gry z tego pierwszego za malolata zagrywalem sie do upadlego, to dzis juz sa dla mnie raczej ciekawostka, bo zwyczajnie odpalam takie gierki na 2 minuty i wylaczam, bo grywalnosc gdzies sie ulotniła. Innymi slowy - nie wciagaja mnie tak jak kiedys. Dlatego tez nie sa to dla mnie zadne ponadczasowe tytuly.

Odnośnik do komentarza
Coopa, zagrasz w GTA IV i poprzednie GTA wydadzą Ci się tylko kartonowymi miasteczkami.

No przecież napisałem, że już sa swoich czasów model jazdy ssał :). Zresztą nie tylko model - co prawda w GTA IV nie grałem, ale w porównaniu do takiego np. DRIV3Ra wiele było na maksa plastikowe, czy też kartonowe - auta, budynki. Ale właśnie jak sam napisałeś - Vice City (nie Vice City Stories!) ma absolutnie genialny klimat, postacie, a i fabułę niczego sobie. Wątpię, żeby Nico wyparł Vercettiego z mojej skromnej listy moich ulubionych postaci...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pandemonium - według mnie jest to najlepsza platformówka jaka powstała, stająca dumnie obok Super Mario Bros.

 

Ninja Gaiden - bo to idealna gra konsolowa - trudna, szybka, widowiskowa. "Idealna" bo na kompie za bardzo nie dałoby się w to grać;)

 

Shadow of the Colossus - Klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Przy końcówce prawie się popłakałem. "Prawie" bo obok siedział sąsiad i głupio byłoby się zalać łzami;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...