Skocz do zawartości

Gry ponadczasowe, które uwielbiacie


Rekomendowane odpowiedzi

seria MGS

seria Diablo

seria Football Manager (wcześniej championship manager)

Dungeon Keeper

Baldurs Gate 1 i 2

Planescape Tournament

seria Fallout

Final Fantasy do X (XI sieciowej i XII nie kminie )

Crash Bandicoot 1, 2 i 3 :)

Tekken 3

NFS : Porsche

Duke Nukem

Quake 1

seria Monkey Island

Odnośnik do komentarza

Resident Evil 3 zresztą cała seria, ale trójeczka najlepsza ze 30 razy przeszedłem

Dini Crisis 2 podobny doresidenta tylko z dinozaurami i opcja strzelania w biegu tego brak w seri resident

FF od 7 do 9

Vagrant Story

Parasite Eve 2

Metal Gear 1

Tekken 3

Wiele by można było pisać ale te gry zabrały mi większość godin z życia. :x:

Odnośnik do komentarza

Final Fantasy VII - za wciągnięcie mnie do świata RPG i wciśnięcie butem do realiów Final Fantastycznej przygody, po której przejściu ma się wrażenie, że dopiero przygoda się rozpoczęła... I tak tkwię w tej przygodzie, czekając na kolejną odsłonę Ostatecznej Fantazji sygnowanej numerem 13.

 

Metal Gear Solid - za najbardziej dopracowaną intrygę, pomimo wielu niewiadomych i dziwnej kreacji Hideo Kojimy, dostajemy jeden wielki spójny produkt, który broni się sam niesamowitą grywalnością. Stworzony Stealth system jest ponadczasowy, a Sam Fisher to przy nim pipka :P

 

Tekken 3 - Ukazanie Mordoklepki nie jako kolejnej 'maszerbatonowej' przygwizdałki, ale najlepszej taktycznej gry 'szybkoreagującej' polegającej w dużej ilości na wiedzy gracza o możliwościach jakie daje nam dany zawodnik niż poleganie na głupim szczęściu (patrzę na Ciebie Soul Calibur :P )

Odnośnik do komentarza

ja wymienie tylko jedna i jest to najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstala i chyba lepszej gry juz nigdy nie ujrze. Jest to FFVII : ) marzy mi sie tlyko konwersja na next-geny (chociaz wydaje mi sie, ze stracila by na dynamice). Nie ma drugiej takiej gry, w ktorej zwykly dialog moze skrywac tak wazne watki miedzy socjalne z postaciami. Gra ktora mozna masterowac caly czas, grac od nowa niezliczona ilosc razy, piosenki zapadajace gleboko w pamieci i rewelacyjny system walk... Drugiej takiej ponadczasowej gry nie bedzie : /

Odnośnik do komentarza
Metal Gear Solid (...) Stworzony Stealth system jest ponadczasowy, a Sam Fisher to przy nim pipka :P
Oj, choć bardzo sobie cenię MGSa jako ogół, a Splinter Cell do mnie nie przemawia, to jednak jeśli chodzi o sam aspekt skradankowy MGS nie dorasta SC do pięt. Ba, MGS prędzej byłbym skłonny nazwać parodią skradanki. Realizmu nie ma tu żadnego, i choć część rozwiązań jest całkiem ciekawa, to mimo wszystko SC jest bardziej pod tym względem dopracowany.
Odnośnik do komentarza

seria Legacy of Kain - kozacka fabuła(MGS sie moze schowac ;) rewolucyjne(za czasow PSXa) explorowanie swiata-patenty z wodą,przechodzeniem miedzy swiatami czy lataniem,fajne walki

seria Ace Combat - tez hit na PSX,takie arkade zawsze-jakis ciekawy boss na koncu gry :)

pierwszy Driver (PSX) klimat lat 80 dobra fabuła i Driv3r (PS2)- klimat z PSXa :D

Ape Escape-moja gra numero uno na PSXa ^^ -brakuje mi wlasnie takich strikte platformowek na PS3

i oczywiscie niemoglo zabraknac serii WipeOut-dobra gra jak jestes na haju... zreszta ktos dobrze to ujol w Extremowej recenzji nowego WipeOuta ,,przy 25 zonie perfekt lap, wyzut endorfin do muzgu moze zabic" czy jakos tak :D

Odnośnik do komentarza

MediEvil. Ech, czemuż nie powstała żadna konkretna kontynuacja na PS2...?

 

G-Police- to samo.

 

Tomb Raider: The Last Revelation. Jest jakaś gra lepiej oddająca klimat osamotnienia i eksploracji starożytnych grobowców? Hm, nawet poziomy w Egipcie w Tomb Raider: Anniversary nie dają rady.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gier swietnych jest wiele, ponadczasowych do ktorych bym wrocil to juz bardzo malutko:

 

Another World - Chyba pierwsza gra pelna takiego klimatu w niezwyklym swiecie, ktory wciagal niesamowicie.

 

Ishar (3) - Jedna z pierwszych genialnych gier RPG jakie kiedykolwiek powstaly. Marze o remaku

 

Knight Lore - pewnie nikt nie pamieta. Miod klimat i magia... Gra miala 48kB i spory swiat do eksploracji...

 

Sorcery - jw.

 

Duke Nukem - pierwszy FPS, ktory powodowal, ze spedzalo sie przy kompie cale noce... Gra ponadczasowa ze wzgledu na role, ktora odegrala - nie wiem czy bym powrocil do niej - choc porzadny remake moglby namieszac.

 

Starcraft - chyba nie trzeba nic dodawac.

 

Baldurs Gate (1,2) - absolutna klasyka, Forgotten Realms i bohaterzy ksiazek z tego swiata. Niesamowite wzruszenia z CRPG

 

Max Payne - historia i sposob w jaki zostala podana. Gra, ktora trzeba bylo skonczyc - nie dalo sie jej odstawic na polke...

 

World of Warcraft - gra idealna, ktora zabiera ludziom zycie wlasnie dlatego, ze jest idealna. Wciaz mnie korci by odnowic subskrypcje.

 

Nowe gry sa zbyt mlode by ocenic czy beda ponadczasowe i czy bede mial ochote do nich wrocic za pare lat...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

1. Final Fantasy VII - gra, która wyrwała kawał czasu z mojego życiorysu. Znakomita historia, którą pamiętam w szczegółach.

2. Resident Evil - pomimo infantylnych tekstów pokroju "no, don't go" w intro, gra nieźle namieszała mi w głowie.

3. Metal Gear Solid - przygody Snake'a na długo pozostaną w mojej pamięci, szczególnie scena ze Sniper Wolf... chlip, chlip...

4. Shadow of the Collossus - pierwsze starcie wgniotło mnie w fotel, kolejne dokończyły dzieła!

5. Burnout 3 - absolutny zgniatacz czaszek! Oczy za uszy i do przodu!

6. Bioshock - wspaniała historia, okraszona cudowną grafiką. Starcia z Tatuśkami dają radę!

7. Tomb Raider - pierwsze przygody Lary wyznaczyły nowe standardy w dziedzinie przygodówek.

8. Skate - rewolucja. Nie potrafię znaleźć innego określenia. Gra po prostu zdetronizowała Tony'ego.

 

Można długo wymieniać gry, które będziemy dobrze wspominać, ale nie zapominajmy, że jeszcze wiele przed nami ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Moje top, bez podziału na platformy i z krótkimi opisami, bo nie mam specjalnie czasu smażyć elaboratów, choć każda z poniższych gier na takowy zasługuje :D

1- Grim Fandango - Największe osiągnięcie geniusza Schaffera- dla mnie synonim gry idealnej- cudowny klimat- połączenie folkloru Ameryki Łacińskiej z filmem noir. Wszystko podlane dobrą grafiką, świetną muzyką, dubbingiem oraz przemyślaną fabuła i mechaniką samej gry. Widok Mannego w idealnie skrojonym garniturze, jako "króla" Rubacavy- niezapomniany

2- Najdłuższa Podróż - Tytuł gry najlepiej oddaje zawartość- długa, wciągająca w swoją fabułę jak w bagno, podróż po przepięknych światach nauki i magii, podróż którą odbywamy razem z najbardziej ludzkimi postaciami z jakimi spotkałem się w grach. Chylę nisko czoła przed wyobraźnią twórców tej niesamowitej gry, który potrafi zadziwić na każdym kroku.

3- Shadow of the Colossus - 'Epickość' to słowo idealnie oddaje treść SotC. W grze w której do przeczytania jest może z 20 linijek tekstu zawrzeć taką dawkę subtelnego piękna, najczystszych emocji, wzruszeń, podlaną sosem wielu odniesień, niedopowiedzeń i nawiązań, które można odkrywać i odkrywać- mistrzostwo

3- Beyond Good and Evil - Przede wszystkim luźny, wakacyjny klimat bajkowej krainy i fajne postaci z charakterem. Do tego zróżnicowany gameplay i w rezultacie b.dobra gra.

5- Gothic - Ogromny świat, wciągająca fabułą, pełnokrwiste charaktery, rozbudowanie, mroczny klimat- jedna z niewielu gier które przeszedłem kilkukrotnie

6- Pro Evolution Soccer - Setki godzin, litry wypitych (bez)alkoholi, tysiące wyzwisk itd

7- Fahrenheit - Piorunujące otwarcie, filmowo prowadzona akcja, bardzo ludzkie postaci, klimacik...i słabe QTE oraz beznadziejna końcówka

8- Tekken 3- jak w przypadku PES'a- dość powiedzieć że od ponad 10lat dostaję w tej grze po (pipi)e od znajomych ale gram nadal

9- Mafia- uwielbiam takie klimaty a lepszej pozycji ukazującej świat groźnych panów w garniturach nie ma.

10- FF Tactics- gra przy której dorobiłem sie kilku dioptrii i skrzywień kręgosłupa, poświęcając jej 10tki godzin- najlepszy taktyczny RPG ever

zaraz za tą 10tką: Full Throttle, REZ, Gothic 2, LoZ OoT, PoP Sands of Time, Day of Tentacle

Edytowane przez Tołdi
Odnośnik do komentarza

Heroes of Might and Magic 3 - moim zdaniem najbardziej ponadczasowy tytuł ever. Gra ma 10 lat a nie postarzała się ani odrobinę. Świetna grafika, genialna muzyka, nieskończona liczba możliwości. Powracam do niej regularnie i za każdym razem odkrywam coś nowego. Dla mnie najlepsza gra na świecie.

 

Wszystkie gry Blizzarda - za dopieszczone i uzależniające gry.

 

Halo 1 - za pokazanie, że ludzie na konsolach też chcą grać w FPSy, za zmiażdżenie mnie grafiką i dopracowaniem multiplayera, któremu od czasu H1 żadna gra IMO nie dorównała (szacunek dla CoD4 i TeamFortress 2).

 

God Of War - za wszystkie urwane łby i kończyny, za to że grając na nowych konsolach byłem zdumiony gdy zobaczyłem lokacje z GoWa, za świetne mini gierki, za Kratosa.

 

Half Life - za najlepiej oskryptowany tytuł świata, za G-Mana, za sposób przedstawienia historii (tylko widok z oczu), za rewelacyjne podejście do oficjalnych dodatków (ta sama historia przedstawiona innymi oczami), za pierwsze spotkanie z czarnymi komandosami.

Odnośnik do komentarza

Vagrant Story - wsrod wylewajacych sie jrpg na rynku ten pokazal pazurka swoja innoscia. Swietne polaczenie roznych klimatow z komiksowymi chmurkami. Genialne. Gra ktora przeszedlem 8 razy i ciagle bylo mi malo ; ) Chetnie zobaczylbym remake'a.

 

Front Mission 3 - imo najlepsza czesc ( podobno 5 jest lepsza ;p ) w ktora dane bylo mi zagrac. Nie jestem wielkim fanem turowek ale ta mnie zatrzymala na okolo 150h~ grania. Kustomizacja mechow, 2 linie fabularne i swietne masterowanie broni.

Odnośnik do komentarza

PES 4 - Mimo że gra ma sporo na karku, to jeszcze w ubiegłym roku potrafiłem aktualizować składy. Dla mnie najlepsza piłka jaka do tej pory wyszła.

 

Warcraft II "yes my lord", śnieg, drzewa, wysepki. Najlepsza baśniowa strategia.

 

Tony Hawk 2 Ehh to były czasy, w których na zmianę z siostrą graliśmy jak nienormalni. Niesamowity gameplay, ta gra jakoś nie potrafiła mi się nigdy znudzić.

 

Max Payne Chory klimat. Czyli to co uwielbiam!

 

Resident Evil 2 Za to że trzymał w napięciu, pomimo że trzeba było czekać aż doładują się lokację to również miło wspominam.

 

Bioshock Obecnie pierwsza gra na current geny która mnie tak wciągła, podwodny świat, i psychopatyczne postacie...Thats great !

Odnośnik do komentarza

Half life na PC- najlepszy FPP, zrobił na mnie OGROMNE wrażenie. Dziś tylko strzelanie w modzie, a nie budowanie atmosfery. Czekam na rekame!

Super Mario Bros na Game Boya- przechodziłem tą grę po 2-3 dziennie, tak ,że pewnie z 50-60 razy ją zaliczyłem, jak nie więcej. To przykład, że nie trzeba komplikowac rozgrywki, by się świetnie bawić.

Seria Monkey Island- nie musze argumentować czym się broni ta seria :)

Tetris- gra od której się zaczynało, skoro do dziś powstają klony (Lumines), to znaczy że coś w tej grze jest:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...