Skocz do zawartości

Najbardziej niedocenione konsole


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć temat, co by dowiedzieć się, jakie Waszym zdaniem są najbardziej niedocenione przez developerów, jak i samych Graczy. Wliczane są nie tylko sprzęcicha znane wszystkim - można podawać miedzy innymi egzotyki pokroju Game Parka 32/2X, bądź Wonder Swan. O ile się orientuje to nie było takiego tematu, a więc tworzę go teraz. Jeżeli zaś był - z góry przepraszam za niedociągnięcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nawet widziałem Gameplay z Resident Evil 2 na GBA, ale projekt niestety upadł, a szkoda, bo filmik był mocny i chyba śmiało można by go było porównywać z RE: Deadly Silence na DS (głównie pod względem oprawy graficznej) jeśli gra ujrzałaby światło dzienne. Mówiło się też coś o pierwszej części RE na GBC (też widziałem Gameplay'e) i całkiem znośnie to wyglądało, ale wiadomo: wersji na PSX nie dorówna żadna konwersja (no, może jedynie ten remake wydany na GameCube'a).

 

Co do konsol niedocenionych, to według mnie właśnie taką platformą był Dreamcast. Owszem, miał kilka pokaźnych gier (Shenmue, Crazy Taxi, to tylko dwa przykłady), ale wydaje mi się, że nie wytrzymał konkurencji...

Odnośnik do komentarza

Popieram Coati'ego ze psp jest niedoceniane przez graczy i developerow. Mozliwosci jakie daje konsolka mozna zobaczyc w grach jak Gta LCS i VCS, Loco Roco, Tekken Dark Resurrection, Burnout Legends oraz Dominator Syphon Filter a do tego dochodza jeszcze mozliwosci multimedialne (filmy, muza etc.) nie mowiac o Homebrew. Nie rozumiem co niektorych ktorzy biora DS'a (nie jestem fanboy'em SONY) sam mialem "dwa ekrany" przez 4 miechy i szczerze mowiac glupio sie czulem jadac autobusem i grajac kiedy ludzie krzywili sie na odglosy dobiegajace z glosniczkow (Super Mario 64 DS) :D A do tego zero multimedialnosci jak sie nie grzebie w sofcie. Sory za bledy ale pisze z PS3 :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli Sly Angelo wspomniał już o GBA to faktycznie zgodzę się z nim - taki NFS Underground na GBA wygląda niewiele gorzej od wersji z DS.

 

Niedoceniony bez wątpienia został Dreamcast, który trochę dziko wpasował się czasowo, akurat na kawałek przed PS2 i zdążył co niektórym się przejeść. Szkoda, bo to świetna platforma. :/

Odnośnik do komentarza

DC Najlepsza konsola ever te wszystkie xboxy sie mogą schowac ze swoimi strzelaninami przy tak klimatycznej konsoli na ktora wychodzily tak wspaniale gry jak Shenmue,Jet Set Radio,Sword of the Berserk,Power Stone,Crazy Taxi,Jedyne sluczne Sonici.. i dziesiątki innych

 

To byla konsola w 100% miala tez internet ale posiadala ten niezwyly konsolowy feeling.PS2 tez bylo super ale akurat tutaj mowimy o niedocenionych konsolach....

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie Dreamcast. Konsola miala gry ktore wbijaly glowe w asfalt(Shenmue, Soul Calibur, sportowki od SEGI, Dead or Alive 2, The House of The Dead, Crazy Taxi, Metropolis Street Racer i wiele innych wspanialych gier). Szkoda ze ta maszynke olalo sporo Graczy a takze Electronic Arts ktore nie wydalo ZADNEJ gry!!! Dla tych gier ktore wymienilem warto nawet dzis zakupic Drima nie tylko by nadrobic zaleglosci ale by zagrac w Shenmue.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

najbardziej niedocenione konsole to miejsce 5) Jaguar/3DO/CD32 4) SNES (co prawda był doceniany ale nie u nas) 3) N64 (PSX podprowadził mu sporo gier tak jak dziś X360 siorpie od PS3, wkOrvi@ mnie taka polityka, graficznie też dominowała a carty znacznie chętniej pożyczało się kolegom od płyt bo się nie rysowały) 2) Saturn/DC (obie konsole miały pecha, w 1996 biblioteka Segi wyglądała nawet ciekawiej od ówczesnej PSX, dopiero potem PSX zaczął szaleć i pokonał Saturna zanim ten pokazał swoją pełną moc, następnie PSX nie pozwolił zabłysnąć DC które PS2 dobiło) na miejscu 1) mój kochany N-Gage (świetny sprzęt miał masę dodatkowych funkcji pod względem których jak dla mnie bije PSP, Symbian dawał mu możliwości, jako Tel też był fajny, brakowało mu tylko porządnych gier i kamery, do dziś pamiętam jak przez cały dzień zamiast się uczyć na lekcjach siadaliśmy z kumplami z klasy i w 4 graliśmy w Wormsy na polaku, później jeden przyniósł laptopa i na praktykach robiliśmy mistrzostwa Worms które oczywiście wygrałem) w przyszłości tą nie docenianą konsolą mogą być Wii i PSP (obie fajne ale z małą ilością konkretnych tytułów)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
najbardziej niedocenione konsole to miejsce 5) Jaguar(...)

Ciekawe... Czy na Jaguara oprócz Tempest 2000, Dooma i Alien vs. Predator ukazało się coś ciekawego? Owszem, nie widziałem tego sprzętu na oczy, niemniej poświęciłem sporo uwagi grom które na niego wyszły i przeglądałem w sieci opinie i gameplaye - byłem ciekawy, co to za machina.

(...)CD32(...)
Cóż, sprzęt znakomity - w końcu to Amiga! Amiga została jako-taka doceniona. CD32 było niezwykle popularne w Wielkiej Brytanii, natomiast znam osobiście kilku fanatyków tego sprzętu, których poznałem na Amiga party w Warszawie. W takim miejscu akurat trudno o fanów Atari ale i tak myślę, że sprzęt ten miał dość sporo miłośników, mimo iż był droższy.
Odnośnik do komentarza

NeoGeo/CD. Aż dziw ze nikt nie wspomniał o tym potworze (jak na swoje czasy)! Niestety - 600 dolców za konsole i 200 za carta z gra skutecznie zniechęcało... No i kilka głupich błędów jak 100% konwersje z automatów SNK i właściwie nic poza tym. Aczkolwiek sprzęt na którym śmigał oryginalnie Metal Slug czy King of Fighters na wspomnienie zasługuje. Zresztą sam myślę nad tą maszynką coraz częściej ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gizmondo. Zapewne większość z Was nie słyszała o tej konsoli, ale jak na własne czasy była po prostu miażdżąca pod względem innowacji. Posiadała e-mail, Windows CE, SMSy, MMSy, odtwarzacz MP3/WAV i inne. Ukazało się na nią tylko 25 gier, z czego chyba tylko jedna zasługiwała na uwagę - Sticky Balls. Konsolę wydano w 2005 roku, po czym firma zbankrutowała sprzedając jedynie 10 000 kopii. Więcej tutaj :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...