Skocz do zawartości

grzybki


STRETCH

Rekomendowane odpowiedzi

Sos grzybowy z dowolnych grzybow...

 

Pokroic grzyby i cebulke, wrzucic do rondelka ze sluszna iloscia maska, dusic pod przykryciem, az sie zrobi taka troche pulpa, zalac gesta smietana - moze byc dietetyczna i posolic/popieprzyc. Aromat grzybkow zostaje wycisniety do ostatniej kropelki. Rewelka - szczerze polecam. Np. z borowikow mozna zrobic tak cudownie aromatyczna zawiesine, ze polane tym miecho po prostu nie znajduje dna w zoladku :D.

 

Ale moje ulubione grzybki to te na zdjeciu. Musze troche wiecej ich nazbierac w nastepnym sezonie i sprobuje przyrzadzac z nich potrawy :).

dsc02289gf2.th.jpg

Generalnie jestem wielbicielem grzybow. Uwazam, ze to wyjatkowo wdzieczna i calkiem niezwykla... niezwykle krolestwo istot zywych. Wiele z nich, np. shiitake ma dzialanie antyrakotworcze, lecza tez inne trudne choroby, wiele z nich jest smaczna, a czesc magiczna. Grzybki rula :].

Odnośnik do komentarza
psychonaut,nastepnym razem jak bedziesz zbieral grzyby,to zostawiaj grzybnie w ziemi bo pozniej nie ma z czego sie taki grzybek odrodzic ;]

O tym wie chyba każdy grzybiarz, więc Psycho na pewno też :)

 

Pamiętam wiele wypadów do lasu na grzybu u dziadków podczas wakacyjnych pobytów, świeże powietrze inny klimat naprawdę pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku i internetu. Grzyba są OK a ich różnorodność przytłacza, cały ich ekosystem jest tematem na parę książek.

Sama naturka, a nie jakieś żarcie z puszek :D

Odnośnik do komentarza

Prawde mowiac grzyby nalezy delikatnie 'ukrecac', a nie wyrywac, czy scinac. Tzn. Nalezy je wyrywac z kawalkiem grzybni, gdyz jezeli kawalek owocnika zostanie w ziemi, jest on narazony na gnicie i infekcje, w efekcie czego cala grzybnia moze pasc. Grzybnia to jeden organizm, z tym ze rosnac w trawie, sciolce etc. jest caly przykryty i niewidoczny, a czesto jego siec bywa wyjatkowo rozlegla. Zerwanie jednego owocnika to zaden problem. Wazne jest, by nie wyrzadzac krzywdy grzybni :P.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Grzegosz

Do schabowego genialne są pieczarki przetworzone w jakiś niesamowity sposób w garnku (nie wiem dokładnie, bo mamusia robi), w każdym razie mają cudowny, słonawy smak i aromat cebulki. Szkoda tylko, że bardzo się kurczą podczas przygotowania i potem z całego garnka grzybów wychodzą najwyżej dwie szklanki.

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

CHodzi ktoś z Was na grzybobrania do lasu? Ja uwielbiam wstawać wcześnie we wrześniowe poranki i chodzić po mokrej od rosy gęstwinie w poszukiwaniu tych owoców lasu. Szczególnie gdy promienie słoneczne przebijają się przez korony drzew i malują na białej mgle świetliste słupy, budząc do życia leśną zwierzynę.

 

Mam nadzieję, że w tym roku grzybnie przetrwały letnie upały i coś się nazbiera. Szczególnie, że mam kilka świetnych przepisów na potrawy z suszonymi grzybami.

 

Na szybko jedna z nich:

polędwica wieprzowa, suszone podgrzybki, pieczarki, czosnek, cebula, suszone pomidory, winkot wytrawne, świeża natka pietruszki, parmezan. Wszystko smażymy i podajemy z szerokim makaronem. Pyszota!

 

W ogóle zbierał już ktoś, coś w tym roku?

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...