Skocz do zawartości

Najbardziej niesprawiedliwa ocena w PE


Rekomendowane odpowiedzi

To ja w takim razie jestem ciekawy , jaką ocenę dostanie Chlebakowy Bioshock ? w końcu ma jeszcze więcej poprawek i bonusów względem wersji na X360. Jeszcze padnie 11/10 i co wtedy ;)

Ale podobno grafika gorsza, więc ocena na łeb na szyje poleci ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzy najwieksze przegięcia:

 

#1 10 dla Halo3 - grałem, widziałem, i nigdy nie smiałbym nazwać tej gry idealnym FPP-sem, dałbym 7+/8-

 

#2 8- dla MGS2 - Według mnie najgorsza cześć serii ale i tak zasługuje conajmniej na 9-

 

#3 9+ dla HS - Przesada, jedna wielka przesada, za krótka, za prosta gra z 0 replayability, 8-/8

Odnośnik do komentarza

Devil May Cry - dostał 9 powinna być 10, za przetarcie szlaków dla pozostałych slasherów - poza tym gra w tamtym czasie rządziła pod każdym względem.

 

Resident Evil 4 - również za nisko oceniony, 20h gameplay'u z najwyższej półki, rewelacyjne odbicie powoli skostniałej serii na znacznie wyższy poziom, doskonałe patenty w stylu QTE podczas scenek itd, a tu tylko 9+, rozumiem że scenariusz nie był dobry, ale reszta do dzisiaj się broni. Kolejne 10/10.

 

Okami - jeżeli tak innowacyjna i kapitalnie zrealizowana gra dostaje tylko 9+/10, to system przyznawania najwyższej noty w PE jest absurdalny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Resident Evil 4 - również za nisko oceniony, 20h gameplay'u z najwyższej półki, rewelacyjne odbicie powoli skostniałej serii na znacznie wyższy poziom, doskonałe patenty w stylu QTE podczas scenek itd, a tu tylko 9+, rozumiem że scenariusz nie był dobry, ale reszta do dzisiaj się broni. Kolejne 10/10.

No właśnie, scenariusz jest beznadziejny, a to dla niektórych (np. mnie i - jak widać - Kosa) wystarcza, by nie wystawiać maksymalnej noty. Poza tym sama gra ma kilka poważnych niedociągnięć, np. sterowanie, które pod pewnymi względami rewolucyjne, w innych razi archaicznością.

 

Okami - jeżeli tak innowacyjna i kapitalnie zrealizowana gra dostaje tylko 9+/10, to system przyznawania najwyższej noty w PE jest absurdalny.

A co w niej takiego innowacyjnego? W sumie to taka nowa Zelda, w której najważniejszym gadżetem jest tym razem pędzel i cały czas gra się wilkiem. Nie mówię, że gra nie jest świetna, ale ciekaw jestem, jakie tam zauważyłeś innowacje.

 

O DMC nawet nie wspominam, bo jest jeszcze bardziej kiczowata od RE4.

Odnośnik do komentarza
A co w niej takiego innowacyjnego? W sumie to taka nowa Zelda, w której najważniejszym gadżetem jest tym razem pędzel i cały czas gra się wilkiem. Nie mówię, że gra nie jest świetna, ale ciekaw jestem, jakie tam zauważyłeś innowacje.

Chodzą pogłoski że to Zelda: TP wzoruje pomysł z wilkiem na Okami. Może dlatego ocena niższa? Bo pomysł zgapili ;) ? Jak dla mnie Zelda TP i Zelda PH powinny zamienić się ocenami :D

 

Możecie mi napisać, czy Tekken: Dark Resurrection jest naprawdę taką wybitną grą, że zasługuje na 10-?

 

Ocena dla Laira dziwi mnie do dzisiaj. 7? :D i pamiętaj, oprawa to wszystko. Kim wogóle ten Sasza jest?

 

Oceny Halo 3, Heavenly Sword, Metal Gear Solid 2, God of War 2 też mnie dziwią, ale były wałkowane, więc ich nie skomentuję.

 

A Manhunt 2? Z recenzji można odnotować, że ma wiele błędów, ale to i tak świetny thriller. Czy na pewno?

 

Co do RE4, to też uważam, że gra ma świetny gameplay i grafikę (grałem w nią PO RAZ PIERWSZY w marcu, a grafika mnie zabiła xD i to na PS2! żałuję że wersji na Gacka nie kupiłem :( tak, wiem że macie sobie Xboxy i Peestrójki, ale ja nie :D). Bardzo mnie wciągnęła, ale obiektywnie rzecz biorąc na więcej niż dostała w PE nie zasługuje.

 

DMC1 również kupiłem gdzieś koło kwietnia, i powiem szczerze, gra mnie zawiodła. Grafiki nie biorę pod uwagę, ale robić taki poziom trudności, że konieczne jest 5-krotne przejście gry żeby nałapać sobie Vital starów? :D hardkor. Za późno się zabrałem za tę grę. Dla mnie retroatrakcyjność 8/10, bo parę fajnych momentów było.

Edytowane przez Wojnareeq
Odnośnik do komentarza
Chodzą pogłoski że to Zelda: TP wzoruje pomysł z wilkiem na Okami. Może dlatego ocena niższa? Bo pomysł zgapili ;) ?

To by było ciekawe, biorąc pod uwagę, że TP zapowiedziano rok wcześniej. Idąc tym tokiem myślenia, to Okaryna Czasu też co nieco zgapiła od Okami, ba, nawet Pong zrzyna z Okami po całemu. No i przy takiej argumentacji faktycznie można nazywać tą grę innowacyjną i godną oceny maksymalnej.

 

Jak dla mnie Zelda TP i Zelda PH powinny zamienić się ocenami :D

Wiele osób tak sądzi. Phantom Hourglass generalnie nieco zawiódł i nie ma co tego ukrywać.

Odnośnik do komentarza
To by było ciekawe, biorąc pod uwagę, że TP zapowiedziano rok wcześniej. Idąc tym tokiem myślenia, to Okaryna Czasu też co nieco zgapiła od Okami, ba, nawet Pong zrzyna z Okami po całemu. No i przy takiej argumentacji faktycznie można nazywać tą grę innowacyjną i godną oceny maksymalnej.

Star w numerze #93 (to był chyba ten) napisał, że Link ma korzystać z czegoś w rodzaju soczewek, pozwalających widzieć duchy. Czyli odpowiednik Sense z wilczej postaci! Czemu zdecydowano się jednak zarzucić ten pomysł? Nie twierdzę, że Nintendo na 100% skopowiało pomysł, ale myślę, że to mogło się zdarzyć? Może wpadnięto na oba pomysły jednocześnie? :)

Odnośnik do komentarza

Star tak pisał, ale to były tylko jego domysły (albo gości z IGN-u), na podstawie zwiastunu. Próba analizy krótkiego filmiku. Oparta nie na tym, co było pokazane w Okami (przypominam, że gry były tworzone niemal równocześnie, i to raczej TP wcześniej), tylko na tym, że taki gadżet był w Okarynie Czasu.

Odnośnik do komentarza

ok, pewnie wiesz lepiej (nie śledziłem postępu w tworzeniu Zeldy), więc nie będę już na ten temat pisał. Szkoda mi tylko, że przez tą obsuwę Zeldy TP, oprócz wymieniania wad "słaba oprawa graficzna" doszły jeszcze domysły, że Zelda kopiuje pomysły z Okami. Gra wydana rok przed prawdziwą premierą nie byłaby już o to oskarżana (Okami by się jeszcze nie pojawiło :) )

A ten gadżet to chodzi ci o Eye of Truth? :)

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

ta 10tka dla GTA4 to tez troche za wysoko. rozumiem, gra wyglada slicznie, ale tak naprawdę chyba jedyna nowością, która wpływa na rozgrywkę jest przyklejanie sie do ścian i innych obiektów. oprócz tego mamy znowu takie same misje jak w poprzednich częściach. wiem, ze pojawiło sie duzo różnych smaczków, miasto naprawdę 'żyje' ale nie ma zadnego przełomu. ofkoz cała gre ukończyłem.

 

jak dla mnie GTA4 to 9/10.

 

o Heavenly sword (który jest ewidentnie słaby i nudny), Halo3 i Mgs2 to wole nawet nie wspominać :P

Odnośnik do komentarza

New Super Mario Bros., która dostała TYLKO 8+

Moim zdaniem jedna z najlepszych gier z Mario ever. Ogromna grywalność, klimat i prostota (+ nieco nowych, ciekawych patentów). Dodatkowo masa rzeczy do odblokowania, tryb multi i minigierki (również z multiplayerem). Dla mnie jest to gra na 9+, czołówka gier na DS-a.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...