Skocz do zawartości

Najbardziej niesprawiedliwa ocena w PE


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2. Bioshock - z tą oceną się zgadzam bo gra jest w pewnym stopniu rewolucyjna

 

4. GTA4 - 10/10 ;) prawdziwy Gigant w swojej klasie, który nie tylko deklasuje inne tytuły pod względem grafiki ale pożera swoim rozmachem więc innej oceny w PE się nie spodziewam

Spójrz na nazwe tematu.

 

A czy ja mówie lamer?

Sądze iż stawiasz wyżej DMC i dla tego GoW ci nie podchodzi ale jak dla mnie DMC to nic takiego rewelacyjnego (nuda panie)

Inaczej, GoW mi nie podchodzi i dlatego stawiam wyżej DMC.

 

GoW ma idealnie wyważony poziom trudności,świetne poziomy,znakomita grafike,całkiem fajną fabułę,przejrzysty system

walki,znakomitych bosów poprostu najlepsza gra na ps2.

Moim zdaniem poziom trudności w DMC jest dużo lepiej wyważony, nie jakiś mega wyżyłowany, ale też na pewno nie tak mainstream'owy jak w GoW'ie, trzeba się troche pomęczyć, gra wymaga większego zaangażowania ze strony gracza, a nie tylko tępego napieprzania w guziki. Poziomy to w zasadzie kwestia gustu, ja nie przepadam za tym całym mitologicznym światem, ale rozmachu mu na pewno nie moge odmówić, lokacje w GoW mają powera. O grafike nie będe się wykłócał bo nie wygram. Fabuła? To tam jest jakaś fabuła? Idzie sobie bolek i tłucze co mu stanie na drodze, pod tym względem obie gry prezentują zbliżony poziom, chociaż scenariusz Devil'a minimalnie bardziej mnie wciągnął, głównie za sprawą świetnych postaci. System walki...przemilcze z grzeczności, krótko dodam tylko że pod względem rozbudowania i powera siekania na poprzedniej gen.konsol z trzecim DMC może równać się tylko Ninja Gaiden. Bossowie są lepsi w DMC.

 

Dante może lizac sandały Kratosowi.

Generalnie, jak już wcześniej napisałem, GoW nie przypadł mi za bardzo do gustu. Ale nie twierdze ze to słaba gra. Ba! moge nawet zgodzić się że to jedna lepszych jakie pojawiły się w całej historii czarnulki, piękna, rozbudowana i całkiem przyjemna. Ale na pewno nie należy jej się dycha. To po prostu pociągnięcie pomysłów z pierwszej części, nowości/zmian nie ma praktycznie w ogóle. Gdyby tak wlepić "10" GoW'owi jedynce to nie miałbym nic przeciwko.

 

Dragon Quest IX nuda,za wysoka ocena /9+

Naprawde masz już DQ IX?! Pożyczysz???

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
-z oceną- a w takim przypadku -8 to spooore nadużycie. Powinno być 5/10

Porównaj do GT5:P jakiegoś NFS, czy Juiced - te gry dostawały średnio od 6 do 8, GT IMO o niebo lepsze.

 

Ale to jest DEMO! NFS czy Juiced nigdy nie zostały zrecenzowane w wersjach demo :P:P:P

Odnośnik do komentarza
-z oceną- a w takim przypadku -8 to spooore nadużycie. Powinno być 5/10

Porównaj do GT5:P jakiegoś NFS, czy Juiced - te gry dostawały średnio od 6 do 8, GT IMO o niebo lepsze.

 

Ale to jest DEMO! NFS czy Juiced nigdy nie zostały zrecenzowane w wersjach demo :P:P:P

Ale demo NFS czy Juiced nie kosztowało prawie tyle co pełna gra,więc ocenianie tego jako dema jest małym przegięciem:P

GT5 P wg mnie zasługuje na 7

Jericho oceniłbym wyżej niż 6+,skłoniłbym sie do 8,charyzmatyczne postacie,klimat i fabuła warte sa podciągnięcia tej oceny-no i najwazniejsze grało się całkiem fajnie ;)

A za najwiekszego przegrane uwazam....tadam !!!...Super Rub Dub,wg mnie 8-9 sie należy ;)

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie Halo 3, ale to nie tylko w PSXe ta gra dostała za wysokie noty. Maksymalne noty należą się grom niekoniecznie idealnym, ale w przypadku Halo 3 to lekkie przegięcie. 6 godzin singla ( zresztą słabego ), Grafika bardzo średnia, multi po premierze COD4 odeszło w niepamięć itd.

 

Nigdy nie byłem fanem Halo, ale potrafię odróżnić kiedy gra zasługuje na 10 a kiedy nie. W przypadku Hejlo 3 oprócz muzyki i odległych terenów ( chociaż dopiero GTAIV pokazało jak to powinno wyglądać) nie znalazłem nic na 10.

 

Przereklamowany średniak. Max 8.

Odnośnik do komentarza
Jak dla mnie (posiadam i X360 i PS3) jedyna gra na next geny, ktora zasluguje na 'dyszke' to Gears of War.

Ani nie jest przereklamowana, zupelnie nowy klimat, podejscie do tematu, drobne nowosci i gra po ktorej zadna inna nie wywolala juz szczekopadu.

Ta gra powinna miec 10, skoro Bioshock (gra rownie genialna, ale tak na 9+) i Halo (zupelnie sie nie zgadzam) dostaly dyche.

Przypominamy, ze w PE NIE SUGERUJEMY sie ocenami innych gier. Naturalnie, patrzymy przez pryzmat poprzednich gier z gatunku, ale Bioshock nie zasluguje na wyzsza ocene niz Halo 3 tylko dlatego, ze jest bardziej rozbudowany. Ze Halo na tyle nie zaslugiwalo? Moze tak, moze nie, to akurat NIE MA przelozenia na ocene Bioschocka. Recenzent nie moze odpowiadac za kolege i pisac swoj tekst w oparciu o ten kolegi wlasnie. W tym wypadku bardzo szybko doszlibysmy do martwego punktu, kiedy ocena 10 stala by sie zjawiskiem powszednim, a ze nalezaloby jakos "wybijac" gry wybitne doszloby to paranoi i ocen typu 11/10.

 

Ponadto gra na 10 nie tylko musi ryc beret, byc najlepsza w swoim gatunku (vide Uncharted i przygodowki) ale takze musi byc przelomowa. Uncharted w zadnym wypadku takie nie jest, dlatego wystawienie dychy przeczyloby zasadom magazynu.

Odnośnik do komentarza
Chyba największa niesprawiedliwość w całej historii pisma - Dragon Ball: Budokai 3, ocena '2' od niejakiego Aja, ten kolo nie powienien dostawać nawet 3groszówek.

 

Pfff, ja bym dał nawet niżej.

 

-Halo 3...HYPE, HYPE i jeszcze raz HYPE. Pewnego dnia w Media Markt (dzień po premierze) zobaczyłem ją na standzie to myślałem , że to Halo 2 HD. Butcher przesadził z oceną. Gra na MAX 9. A grafa to kpina , pierwsze gry na trzystasześćdziesiątkę biały lepszą grafę.

 

Zgadzam się w pełni. Dla mnie 8/8+, właśnie za niedzisiejszą grafę.

 

Inne ciekawsze oceny:

DMC4 - haha, no ktoś tu sobie jaja robi. 7+/8 za wtórność i animację.

FF XII - niektórzy dostają małpiego rozumu i z miejsca wlepiają temu jRPG 10/10. Co? Chyba tylko dlatego że jak Fajnal to musi być gra topowa. Musi? Wcale nie, spójżcie choćby na koszmarek o nazwie Final Fantasy X-2. Dla mnie FFXII to tak z 8/8+.

GoW2 - no tu Kali trochę przegł, ale to wciąż bardzo dobra gra. 9/10

GT - nigdy nie zrozumiem jakim cudem ta gra z mechaniką sprzed 10 lat dostaje wciąż oceny z przedziału 9-10. Czekam na recenzenta który będzie miał jaja i odejmie tej ścigałce co najmniej 3 oczka za brak zniszczeń.

DQ VIII - Star sobie pojechał ostro. Zarzut ten sam co przy GT, gra jest maksymalnie wtórna + mnóstwo zmarnowanych godzin na pakowanie. 7+

GTA4 - już mnie mdlą te kolejne 10/10 dla GTA. Ciekawe czy ktoś wreszcie zauważy ile ta gra ma błędów/glitchy.

RE4 - kolejny lol. Pierwszym częściom można wybaczyć słabą fabułę, ale mamy już kurna XXI wiek. I niech nikt nie wyskakuje mi z "specyfiką serii" bo wyśmieje.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Jak dla mnie (posiadam i X360 i PS3) jedyna gra na next geny, ktora zasluguje na 'dyszke' to Gears of War.

Ani nie jest przereklamowana, zupelnie nowy klimat, podejscie do tematu, drobne nowosci i gra po ktorej zadna inna nie wywolala juz szczekopadu.

Ta gra powinna miec 10, skoro Bioshock (gra rownie genialna, ale tak na 9+) i Halo (zupelnie sie nie zgadzam) dostaly dyche.

Przypominamy, ze w PE NIE SUGERUJEMY sie ocenami innych gier. Naturalnie, patrzymy przez pryzmat poprzednich gier z gatunku, ale Bioshock nie zasluguje na wyzsza ocene niz Halo 3 tylko dlatego, ze jest bardziej rozbudowany. Ze Halo na tyle nie zaslugiwalo? Moze tak, moze nie, to akurat NIE MA przelozenia na ocene Bioschocka. Recenzent nie moze odpowiadac za kolege i pisac swoj tekst w oparciu o ten kolegi wlasnie. W tym wypadku bardzo szybko doszlibysmy do martwego punktu, kiedy ocena 10 stala by sie zjawiskiem powszednim, a ze nalezaloby jakos "wybijac" gry wybitne doszloby to paranoi i ocen typu 11/10.

 

Ponadto gra na 10 nie tylko musi ryc beret, byc najlepsza w swoim gatunku (vide Uncharted i przygodowki) ale takze musi byc przelomowa. Uncharted w zadnym wypadku takie nie jest, dlatego wystawienie dychy przeczyloby zasadom magazynu.

 

 

Powiadasz "gra musi być przełomowa" (by dostała 10)? Huh a co powiesz o ocenach:

 

-Halo 3

 

- Tekken Tag Tournament

 

A kiedyś takie przykładowo GTA3, które stanowiło przełom niebywały :P dyszki nie dostało...

Odnośnik do komentarza

Heavenly Sword - 10/10??? Z jakiej paki? :huh: Kupilem ta gre na swoj Chlebaczek, ogralem lacznie jakies 5 godzin i stwierdzilem, ze to pozycja na 7- !

PS. Zreszta Kali od zawsze za wysoko ocenia gry

 

Halo 3 - 10/10??? LOL! Srednia grafika, 6 godzin gry, marne cut-scenki... wedlug mnie gora 8+!

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza
Chyba największa niesprawiedliwość w całej historii pisma - Dragon Ball: Budokai 3, ocena '2' od niejakiego Aja, ten kolo nie powienien dostawać nawet 3groszówek.

Pfff, ja bym dał nawet niżej.

 

Byłby z ciebie marny recenzent. Wystawiać najgorsze noty DOBREJ grze tylko dlatego, że ma się uraz do kiepskiego anime na której to licencji został dany tytuł oparty...pfff.

 

DMC4 - haha, no ktoś tu sobie jaja robi. 7+/8 za wtórność i animację.

A jaką ocenę według ciebie otrzymał DMC4 w PE? Właśnie "8" (z plusem), nie wiem do czego piejesz.

Odnośnik do komentarza

quote name='HikiQmori' date='12 05 2008, 10:05' post='1515687']

Moim zdaniem dobry recenzent powinien podchodzić do ocenianej przez siebie gry na zimno, odstawiając swoje gusta na bok i próbując w swojej recenzji przekazać faktyczną wartość danego tytułu, bez żadnych uprzedzeń czy przesadnej podniety. Pełen obiektywizm. (...)

Musisz się pogodzić z FAKTEM, że recenzja z definicji jest subiektywna. Temat poruszany był już "tysiąc" razy.

Tacy maniacy nie powinni dostawać do recenzowania swoich ulubionych gier, bo z góry można założyć że ocena nie będzie obiektywna. (...)

Nie widzę powodu dla takiego działania. Jeżeli dany czytelnik jest entuzjastą wyścigów, to nie zaszkodzi mu przeczytać recenzji gry wyścigowej napisanej przez maniaka tego gatunku. W drugą stronę podobnie. Co mnie obchodzi, że maniak piłki nożnej zaniżył/zawyżył ocenę kolejnemu PESowi, skoro Ja w tego rodzaju gry nie pykam ?

 

Właśnie gorzej było, gdyby "dawać" recenzję, powiedzmy, GTA : SA, osobie nie lubiącej serii (która wystawiłaby jej ocenę 7+). Jaki by to miało sens ?. Oczywistym jest, że na gierkę napalają się ludzie lubiący serię.

 

Z mojego punktu widzenie chyba tylko ocenę MGS 2 mogę uznać za "niesprawiedliwą", co nie zmienia faktu, że rozumiem HIVa, w sumie nawet zgadzam się z Jego odczuciami i popieram to, że nie zagrał "pod publikę". Po prostu Ja wystawiłbym ocenę 9.

 

(...)

Jakiś fanboj DMC powiedzial ze GoW II nie zasługuje na 10. Słowo fanboj wszystko tłumaczy.

Widzisz, Ja po 10ciu godzinach z GoW2 też nie wystawiłbym jej oceny 10 (w przeciwieństwie do części pierwszej). Ale może jeszcze zmienię zdanie.

Odnośnik do komentarza
Ponadto gra na 10 nie tylko musi ryc beret, byc najlepsza w swoim gatunku (vide Uncharted i przygodowki) ale takze musi byc przelomowa. Uncharted w zadnym wypadku takie nie jest, dlatego wystawienie dychy przeczyloby zasadom magazynu.

 

 

Pięknie zaprzeczyłeś dyszce dla halo 3 tym samym ;) IMO na nią rzeczywiście nie zasługuje

Ales Cie sie uczepili tego Halo;). Osobiscie nie mialem przyjemnosci sie z nim zapoznac wiec nie jestem w stanie sie wypowiedziec, jednak jezeli rzeycziwscie wsyzscy traktuja te ocene jako niezasluzona to nie wiem... potraktujcie ja sobe jako wypadek przy pracy:P.

Odnośnik do komentarza
Byłby z ciebie marny recenzent. Wystawiać najgorsze noty DOBREJ grze tylko dlatego, że ma się uraz do kiepskiego anime na której to licencji został dany tytuł oparty...pfff.

 

Bo to kiepska gra. Zabierz całą dragonbulową otoczkę a zostaje ci maszerska siekanina, przy której Marvel vs Capcom to szczyt finezji.

 

A jaką ocenę według ciebie otrzymał DMC4 w PE? Właśnie "8" (z plusem), nie wiem do czego piejesz.

 

Oceny z przedziału 7+ i 8 to również słynne 8-, niczym za MGS2. A to bardzo różni się od 8+.

 

Odnośnik do komentarza
Szanowny Adminie, jeżeli jest to nieodpowiedni temat to proszę mnie nie karać banem , każdemu się zdaża pomyłka ;)

 

 

o tym czy jest odpowiedni to zdecydują userzy swoimi postami, jak będzie kompost to się zamknie po prostu

Ale sam widzisz , że panuje porządek , ład i skład , nikt nikogo nie obraża (jeszcze) , a więc nie ma co szaleć ;)

Widzisz , jakim zainteresowaniem się cieszy.

Na Gametrailers ktoś ostatnio wytykał wpadki przy pracy recenzentów, więc pomyślałem , że naszym Zg(red)om się też zdażają i temat jest jak najbardziej na miejscu 8)

Edytowane przez liquid
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem Halo3 za wysoko, kolejny FPS i poza tym H2 w HD. Bioshock gra mi się bardzo podobała fajny dizajn i opowiedziana historia, ale to kolejny fps strzelanie flaki i inne przysmaki, na 9 z + na pewno zasługuje, ale na 10 "NOŁ ŁEJ", H Sword... mało grałem, no ale i tak uważam że na 9+ to stanowczo za dużo. Co do GoW2, uważam że to dobra ocena, wiem że sequel, ale która konsola miała takiego killera pod koniec żywota i to w dobie NextGenów? Klimat, grafa, długie godziny na TITANIE. Kolejna gra Shadow of the... stanowczo za mało, framerate ssie to fakt, ale klimat i ezoteryczność tego tytułu po prostu zasługuje na więcej niż 9=. No i też wspomnę o Kingdom Hearts, nie czytałem recenzji, ale ocena 6+ to przesada. Zresztą każdemu zdarzają się kFiatki i nikt temu nie zaradzi.

Edytowane przez Kornolio
Odnośnik do komentarza
Bioshock gra mi się bardzo podobała fajny dizajn i opowiedziana historia, ale to kolejny fps strzelanie flaki i inne przysmaki

 

właśnie Bioshock wyróżniał się ciekawymi patentami. Moim zdaniem w pełni zasługuje na 10. W zasadzie ta gra nie miała żadnych słabych punktów, no może brak multi.

 

Kolejna gra Shadow of the... stanowczo za mało, framerate ssie to fakt, ale klimat i ezoteryczność tego tytułu po prostu zasługuje na więcej niż 9=

 

sprawiedliwe ocenianie gier to też wytykanie takich wad, i za framerate też odciągnął bym punkciki ;)

 

Po prostu skala ocen w psx extreme jest zbyt mała.

 

Powinno być w %

 

100% to ideał i chyba nigdy takowy nie wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Tacy maniacy nie powinni dostawać do recenzowania swoich ulubionych gier, bo z góry można założyć że ocena nie będzie obiektywna. (...)

Nie widzę powodu dla takiego działania. Jeżeli dany czytelnik jest entuzjastą wyścigów, to nie zaszkodzi mu przeczytać recenzji gry wyścigowej napisanej przez maniaka tego gatunku.

 

Właśnie gorzej było, gdyby "dawać" recenzję, powiedzmy, GTA : SA, osobie nie lubiącej serii (która wystawiłaby jej ocenę 7+). Jaki by to miało sens ?. Oczywistym jest, że na gierkę napalają się ludzie lubiący serię.

Jesteś pewny że tylko tacy? Przykładowo, ja nie jestem wielkim fanem serii Halo, ale lubie strzelaniny. Ogólnie, lubie ten gatunek. Kiedy zastanawiam się nad zakupem jakiejś gry z tego worka i czytam recke takiego Halo 3 to chcę się dowiedzieć jak naprawde ta gra ma sie na tle innych przedstawicieli tego gatunku i jaką realną wartość sobą prezentuje. Recenzja Butchera była wprawdzie wyczerpująca, ale była też cholernie przesycona fanbojstwem, czego największy dowód objawił się w oceniaczce pod postacią pięknej dwucyfrowej liczby 10. Oceny należącej się grze wybitnej. A czy Halo 3 jest taką grą? Nie. I to samo powie ci każdy w miare obiektywny gracz. Ciekawe, że Hiv, wielki entuzjasta serii MGS jakoś nie wlepił podobnej oceny Sons of Liberty.

Nie twierdze że recenzje konkretnych gier powinni dostawać ludzie którzy ich nie lubią, ale też wolałbym żeby nie dostawali ich też totalni fanatycy którzy są w nie maksymalnie zapatrzeni. A same recenzje IMO mogłyby być bardziej obiektywne, uniknęlibyśmy wtedy takich kwiatków jak 10 dla H3, czy 9+ dla HS.

 

Byłby z ciebie marny recenzent. Wystawiać najgorsze noty DOBREJ grze tylko dlatego, że ma się uraz do kiepskiego anime na której to licencji został dany tytuł oparty...pfff.

 

Bo to kiepska gra. Zabierz całą dragonbulową otoczkę a zostaje ci maszerska siekanina, przy której Marvel vs Capcom to szczyt finezji.

 

No to nawet niech ci będzie że kiepska, pytanie tylko co dla ciebie znaczy to słowo. Taka na "2"? Na "1"? Moim zdaniem oceny w przedziale 3-1 przeznaczone są dla tragicznych, nie wartych nawet splunięcia gier, a DB: Budokai 3 na pewno taką grą nie jest. Ty chyba nigdy nie widziałeś naprawde "kiepskiej" gry.

 

A jaką ocenę według ciebie otrzymał DMC4 w PE? Właśnie "8" (z plusem), nie wiem do czego piejesz.

 

Oceny z przedziału 7+ i 8 to również słynne 8-, niczym za MGS2. A to bardzo różni się od 8+.

Jak dla kogo. Mocna, słaba "8" to dla mnie jeden ch'uj, ty traktujesz 8+ prawie jak dziewiątke.

Odnośnik do komentarza

dziesiątka dla Halo trzy to przesadyzm gdyż za nie dopracowaną grafikę i krótki tryb single gra powinna co najwyżej dostać 9- Dla mnie grą która powinna zgarnąć tę dychę było fenomenalne halo jeden. Świeże pomysły , zręcznie poprowadzona emocjonująca przygoda i fenomenalny tryb mutli ma ktoś to tego jakieś wąty że ta gra powinna zgarnąć dychacza?

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...