Skocz do zawartości

Najbardziej niesprawiedliwa ocena w PE


Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Zaczne od tego , że chciałbym dowiedzieć się jakie macie zdanie o ocenach jakie padły w PE.

Za przykład niech posłuży Metal Gear Solid 2...pamiętacie najbardziej kontrowersyjną ocenę, ja jej nigdy nie zapomne( 8-)

Srednia ocen na GameRankings.com to 94,8 %.

Moje zdanie to Devil May Cry , który dostał 9 , Vagrant Story (9) i oczywiście MGS 2 ^_^

Typujcie!

Szanowny Adminie, jeżeli jest to nieodpowiedni temat to proszę mnie nie karać banem , każdemu się zdaża pomyłka ;)

 

Edytowane przez liquid
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość pawel_k

Dobry temat, ale zapewne będący zachętą do kolejnego lansowania się Hiva...

 

 

- Shadow of the Collosus - tej gry nie można oceniać normalnymi kryteriami.

- F1 '06 - że co? 6-!!!!

- Enthusia - bez komentarza

 

Odnośnik do komentarza

Final Fantasy VIII - pomimo całej swojej świetności, "10" to dla tej gry stanowczo o wiele za dużo

God of War II - sieka jak każda inna, jeno z piękną grafiką. Moim zdaniem zasługuje maks na "9" (i to naciągane).

Heavently Sword - patrz wyżej. Kolejna gra recenzowana przez Kaliego, kolejna przegięta ocena

Kingdom Hearts - w tym przypadku o wiele za nisko, zwłaszcza ocena Stara (bodajże "6" z plusem) jest mocno krzywdząca

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Oceny rzecz względna. Redaktor da nowej grze z Marianem 10, a przeciwnik gry da 5. W sumie na upartego to można wynotować wszystkie oceny np. z ostatniego numeru i dopasować swoje. Oceny recenzentów IMO mają małe znaczenie. Takie naprowadzające. Wiadomo 10-9 hicior trzeba obadać, 8-7 gra porządna, 6 jeszcze ujdzie a wszystko poniżej wali grzybem :twisted:

 

By nieoftopić

 

Heavenly Sword - PE 9+ , ja 8+ (IMO gra jak film interaktywny)

Halo 3 - PE 10, ja 7+ (graficznie może być ale nie rozumiem hype'u wokół tego tytułu, CoD4 jest IMO znacznie lepszy ale w innych klimatach)

Viking BoA - PE 7, ja 8= (dlatego że lubię latające kończyny xD Conana 4 razy kończyłem...)

Rainbow Six Vegas 2 - PE 8-, ja 7- (uwstecznienie)

 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem dobry recenzent powinien podchodzić do ocenianej przez siebie gry na zimno, odstawiając swoje gusta na bok i próbując w swojej recenzji przekazać faktyczną wartość danego tytułu, bez żadnych uprzedzeń czy przesadnej podniety. Pełen obiektywizm. Jestem pewny, że gdyby recke Halo 3 dostał Koso to ocena byłaby dużo bardziej sprawiedliwa niż ta którą wystawił Butcher (nawet pomimo jego niechęci do tej serii). W ogóle Butcher to fanboj Halo, więc otwierając numer na stronie z recką było dla mnie oczywiste że ocena będzie mocno wyżyłowana, podobnie zresztą w przypadku każdego recenzowanego przez Kali'ego slashera. Tacy maniacy nie powinni dostawać do recenzowania swoich ulubionych gier, bo z góry można założyć że ocena nie będzie obiektywna. Dlatego spośród wszystkich redaktorów PE najbardziej cenie sobie recenzje Koso i Myszaqa. Raz że ich recki są najbardziej treściwe, skrzętnie wyliczają wszystkie plusy i minusy danego tytułu, a dwa że ich oceny są surowe i bardzo sprawiedliwe.

 

Żeby nie było offtopa

 

Chyba największa niesprawiedliwość w całej historii pisma - Dragon Ball: Budokai 3, ocena '2' od niejakiego Aja, ten kolo nie powienien dostawać nawet 3groszówek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Dobry temat.

 

Gran Tourisimo 5 Prologue- toż to DEMO!!! Widzę w tym przypadku 2 możliwe wyjścia:

 

- bez oceny, grę traktujemy jako sprawdzenie co przyniesie "piątka" (czyli w sensu stricte- jako demo)

 

-z oceną- a w takim przypadku -8 to spooore nadużycie. Powinno być 5/10

 

O ocenach Kaliego wspominam :P (facet jest entuzjastą i jak gra jest w jego klimatach zawyża oceny...do tego sporo baka :P )

 

Spyro the Dragon- (ten z PSX'a)- 10/10???? No nieeee....fakt, gra była piękna swego czasu ale monotonna. O wiele lepszy MediEvil zgarnął 8 (o ile się nie mylę)

 

No i MGS2- Hiv nie OCENIAŁ "tego co jest" a "swe WYOBRAŻENIA o grze vs stan faktyczny". IMO szanuję go za to, że nie wymiękł i postawił ocenę zgodną ze swymi przekonaniami (szacun). Dla mnie na ten czas powinna dostać 9 (może z minusikiem)- bo w porównaniu do innycg gier nadal MGS był wielki.

 

Tekken Tag Tournament- 10/10 i wiadomo Kali :P . Dyszka za ładną grafozę (bo wiekszych zmian nie było)???? Hmmm...

 

Trochę dziwnie wygląda sprawa ocen kolejnych odsłon Fify- z roku na rok coraz lepsze- co nie bardzo przekłada się na noty (zawsze albo 7+, -8). A NAJGORSZA część seri PES 2008- potraktowana została wyjątkowo łagodnie.

Odnośnik do komentarza

Zgodze się ze Heavenly Sword miało przegiętą ocenę. A komentarz że HS sprzeda wiecej soniaków niz halo 3 iksboksow byl mocno na wyrost. Po 2 miesiącach od premiery, mało kto pamięta o tym tytule.

 

Perfect dark: zero - ocena PE 8- , jak dla mnie ta gra to crap, warty max 6. Ale rozumiem że to był tytuł startowy, nowa grafika itp..

 

Halo 1, co już potwierdzali zg(red.)i powinna być ta dyszka.

Odnośnik do komentarza

krotka pilka

 

Halo 3(10)- zdecydoowanie za wysoka ocena-chyba z zadna recenzja w historii nie zgazam sie mniej niż z tą.hype hype i tyle.

Heavenly Sword(9+)-troche za wysoka(aczkolwiek na poczatku uwazalem ze baardzo:)-Za to ja wam powiem ze ja te ocene rozumiem.O to chodzi ze ta gra jest praktycznie interaktywnym filmem ze wspaniala grafika.Wlasciwie tego powinnismy wymagac od obecnej generacji.O to chodzi ze recenzent dostaje gre za darmo a ja kiedy place grubą kase to nie po to zeby pograc 6h i dowidzenia

PDZ(8-)-dajcie spokoj zeby dawac dobre noty dla szmelcu

Dead Rising(8+)-jak dla mnie giera na pelne 9 wiem ze mala roznica ale zawsze:)

Uncharted-jak dla mnie to gra na 10 nic mi na tej generacji konsol nie sprawilo takiej przyjemnosci jak odkrywanie tajemnic tej gry:)

Shenmue 2 (8- ????)-Tu mam problem bo nie pamietam czy to byla ocena za wersje na DC czy tylko za port na xboxa wkazdym razie jasna sprawa ze giera na 10

 

Co do MGS 2 to w pelni zgadzam sie z oceną..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie (posiadam i X360 i PS3) jedyna gra na next geny, ktora zasluguje na 'dyszke' to Gears of War.

Ani nie jest przereklamowana, zupelnie nowy klimat, podejscie do tematu, drobne nowosci i gra po ktorej zadna inna nie wywolala juz szczekopadu.

Ta gra powinna miec 10, skoro Bioshock (gra rownie genialna, ale tak na 9+) i Halo (zupelnie sie nie zgadzam) dostaly dyche.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
ile GTA 4 dostalo w PE? Jesli 9 a 10 to za duzo

Dobra skończ już. Myslisz że bedziesz fajny jak wszyscy na około będa trzepac kapucyna przy GTA 4 a ty ją "zjedziesz".

Wiem masz prawo do innego zdania oraz wlasnej oceny ale nie musisz co chwile tego obwieszczać.

 

Marc Ecko cośtam;] 7+ do niska ocena dla tej znakomitej gry,sama opowieśc wciąga jak bagno 8+

Scarface może jestem fanboyem ale 8 conajmniej się należy za fun z bycia Tonym.

Call of Duty 4 za wysoko tak na 9- nowości tam za dużo nie widzialem taka podrasowana dwójka

A Halo 3 8 to max (i nie chodzi o grafike,cukierkowatość i hype zabija tą grę)

 

 

Jakiś fanboj DMC powiedzial ze GoW II nie zasługuje na 10. Słowo fanboj wszystko tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Jakiś fanboj DMC powiedzial ze GoW II nie zasługuje na 10. Słowo fanboj wszystko tłumaczy.

Że fanboj to od razu lamer? Tak, jestem fanbojem, ale jakoś nie przeszkadza mi to patrzeć obiektywnie, zarówno na DMC jak i inne gry.

 

A GoW2 na dyche nie zasługuje, to "tylko" bardzo dobra gra z ładną grafiką, a wy traktujecie ją jak ósmy cud świata.

Odnośnik do komentarza

Widze , że mój temat wam się spodobał , nareszcie czemś na forum zabłysnąłem 8)

A teraz moje przykłady , z obszernym opisem.

-MGS 2 - gra nie zasługuje na 8- , powodów aby tak uważać mam sporo, a więc po koleji ...Rewelacyjna oprawa A/V, Hardcorowe poziomy trudności (dwa extremy) , Naprawdę wciągająca fabuła, 2 godziny grania Snake'm, 4 walki z Bossami.

Naprawdę nie rozumiem oceny HIVa...gdzieś przeczytałem , że 80% graczy wystawia tej grze oceny od 85 do 90%, sam wystawiam jej 9.

-Halo 3...HYPE, HYPE i jeszcze raz HYPE. Pewnego dnia w Media Markt (dzień po premierze) zobaczyłem ją na standzie to myślałem , że to Halo 2 HD. Butcher przesadził z oceną. Gra na MAX 9. A grafa to kpina , pierwsze gry na trzystasześćdziesiątkę biały lepszą grafę.

-Devil May Cry...co z tego że krótka, jak przełomowa pod każdym względem. Dla mnie najoryginalniejsza gra 2001 roku.

Jak będę bogaty , to postawie sobie taki zamek :lol:

Gra na 9+ /10=.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
Jakiś fanboj DMC powiedzial ze GoW II nie zasługuje na 10. Słowo fanboj wszystko tłumaczy.

Że fanboj to od razu lamer? Tak, jestem fanbojem, ale jakoś nie przeszkadza mi to patrzeć obiektywnie, zarówno na DMC jak i inne gry.

 

A GoW2 na dyche nie zasługuje, to "tylko" bardzo dobra gra z ładną grafiką, a wy traktujecie ją jak ósmy cud świata.

A czy ja mówie lamer?

Sądze iż stawiasz wyżej DMC i dla tego GoW ci nie podchodzi ale jak dla mnie DMC to nic takiego rewelacyjnego (nuda panie)

 

GoW ma idealnie wyważony poziom trudności,świetne poziomy,znakomita grafike,całkiem fajną fabułę,przejrzysty system

 

walki,znakomitych bosów poprostu najlepsza gra na ps2.

 

Dante może lizac sandały Kratosowi.

 

Dragon Quest IX nuda,za wysoka ocena /9+

RE4 za tą fabułe upokarzającą moją inteligencje oraz za archaiczne sterowanie dałbym 9-

Odnośnik do komentarza

1. Halo 3 - zdecydowanie gra na ocenę 8, słaba grafika swoją drogą ale za duży Hype na tą pozycję strasznie mnie zdenerwował bo w recenzji odczuwałem podniecanie się na "siłę"

 

2. Bioshock - z tą oceną się zgadzam bo gra jest w pewnym stopniu rewolucyjna

 

3. Uncharted bez wątpienia zasługuje na 10/10, pokaz możliwości oraz świetna fabuła i Klimat, którego dawno się nie czuło, pamiętam czasy Tomb Raider'a kiedy przemierzałem wenecję (TR2), Nevadę (TR3), teraz poczułem się podobnie a tamten klimat wspominam z łezką w oku.

 

4. GTA4 - 10/10 ;) prawdziwy Gigant w swojej klasie, który nie tylko deklasuje inne tytuły pod względem grafiki ale pożera swoim rozmachem więc innej oceny w PE się nie spodziewam

 

5. GoW 2 - moim zdaniem 9/10, spoko jest grafa, fabuła, ale porównując ją do pierwszej części można to nazwać "wiecej wszystkiego" bo rewolucji nie zrobiła, gra świetna ale na 10 nie zasługuje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...