Skocz do zawartości

Najbardziej niesprawiedliwa ocena w PE


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie do dzisiaj fascynuje ocena 10 dla Crash Team Racing xd

Gra ani przełomowa (Mario na kartach popylał już kilka lat wcześniej, a na PSX choćby Speed Freaks już były), ani ponadczasowa (gdzie się podziała ta dycha w Top100 Redakcji? Zapomniało się o grze Redakctorom, co?). Gra fajna (może deko flegmatyczna w porównaniu ze Speed Freaks), ale bez przesady. Coś mi śmierdzi z tą oceną ; D

Nie gadaj, CTR zasługiwał/zasługuje na dyszkę :). W oryginalnego Mario Kart nie grałem, sprawdziłem tylko n DS(żadna rewelacja), w Speed Freaks pograłem ze dwie godziny, to samo. Natomiast Crash Team Racing maglowałem dziesiątki godzin, zwłaszcza z brejdakiem, na arenie z żywopłotem oraz w wyścigu na torze Nitrusa N Brio :D Lokacje te katowaliśmy po kilkaset razy i ani grama nie przesadzam. Dziwne, że zabrakło tej gry w Top 100 zgredów, pamiętam w PSX not dead, była znaczna przewaga nad Speed Freaks :huh:

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No fajnie, że katowałeś grę dzień i noc. Ja katowałem Suikodena dniami i nocami, katowałem Tenchu, katowałem Castlevanię, Tonego Hawka, czy wiele innych gier, ale czy to oznacza, ze zasługują na 10?

Też grałem w CTR i to sporo, ale jak widać nie przetrwał próby czasu, skoro o nim wszyscy zapomnieli (w tym Redakcja, która mu dała 10).

 

<teoria spisku>

Odnośnik do komentarza

Wtedy PE było tylko o PlayStation. No i podejrzewam, że to mogło przesądzać sprawę - na PS było mało gier, w których specjalizowało się Nintendo od czasów właśnie Super Mario Kart. Tak zwanych "party games". Więc jak ktoś nie miał N64, to mógł chociaż zobaczyć, jak takie rzeczy mniej więcej wyglądają. Innych udanych gier tego typu na PSX-a w zasadzie nie było, więc jak ktoś miał tylko tą konsolę - to była na pewno pozycja jedyna w swoim rodzaju.

Odnośnik do komentarza
No fajnie, że katowałeś grę dzień i noc. Ja katowałem Suikodena dniami i nocami, katowałem Tenchu, katowałem Castlevanię, Tonego Hawka, czy wiele innych gier, ale czy to oznacza, ze zasługują na 10?

Też grałem w CTR i to sporo, ale jak widać nie przetrwał próby czasu, skoro o nim wszyscy zapomnieli (w tym Redakcja, która mu dała 10).

 

<teoria spisku>

Nie przetrwał próby czasu u ciebie i być może w redakcji, ale u mnie jak najbardziej, nie gram już w CTR bo go pogoniłem. Nie z powodu znudzenia, ale właśnie z powodu, że w niego cały czas grałem, ostatnio nie mam wiele czasu na granie, więc szkoda mi go dla jednej gry ;) Wynik dla mnie jest tylko jeden, 10/10!

Odnośnik do komentarza

Z ostatnich lat.

Heavently Sword i ta przegięta ocena. Jak kupuję grę to chcę w nią grać, a nie oglądać (zwłaszcza, że czasami nawet nie ma czego oglądać vide pierwsze etapy i dropy animacji). Dla mnie 7, nic więcej. Pixar robi lepsze filmy.

Halo 3. Za co, ja się pytam? 8, choć przyznaje, że nie grałem w multi, więc to za samo single.

MGS4. Wiem, że 99,9% forumowiczów mnie zje, ale szczerze mówiąc to pierwsza gra z tej serii w jaką grałem, więc oceniam ją jako byt samodzielny i nie powiązany z poprzednimi. Fabuła momentami mnie śmieszyła (i to nie w miejscach gdzie śmieszyć miała) swą banalnością, przesadnim pompatyzmem i ogólnymi przegięciami , a granie na hardzie było zbyt mało wymagające (więc nie wiem o co z tym hardkorem chodziło Kojimie). Tu jest ten sam problem, co z Heavently Sword. MGS4 się ogląda, a nie gra, bo samego gameplayu za dużo nie jest, a i jego poziom do wybitnych nie należy. Dla mnie gra na max 9, bo jako całość jest świetna, ale nie genialna.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dziwną masz opinię. Kilu jest jednym z surowiej oceniających. Nie ma na swoim koncie ani jednej niezasłużonej, "podnieconej" 9+ lub 10, jak wymieniani przez ciebie recenzenci. Którą konkretnie grę przecenił? Bo te, które wymieniasz, prędzej dostawały oceny zbyt niskie, niż zbyt wysokie... Pomijając fakt, że Kilu recenzował tylko jedną z nich.

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem tego na poważnie, gdyż, jaki byłby efekt, każdy się domyśla. Oceny ok. 7 - za słabą grafę (SMG), męczące sterowanie (Metroid) i za zbyt słabą akcję (Zelda) :)

Cieszę się że ktoś taki jak Kilu jest, gdyż, właśnie to co napisałeś - surowo ocenia. Co prawda trafiła mu się trochę za wysoka ocena ostatnio (Mario & Sonic at The Olympic Games - 8+, konkurencja dała 5.3) ale nie wiem kto ma racje.

 

Napisałem tak, bowiem przypomniał mój się kolega (tak, dzięki niemu zacząłem czytać PSX'a :) ), który nie traktuje konsol Big N z należytym szacunkiem i walnął coś takiego - "te gry na Wii recenzują dwie osoby. Powinni recenzować je ci od recenzji na PS3, żeby ocenili je obiektywnie, wychwycili wszystkie wady, a ich nie zatajali :blink: "

Edytowane przez Wojnareeq
Odnośnik do komentarza

heh, ocena jak ocena ale to jest postawa prawie calego srodowiska. Chodzi mi o God of War. Kurde spedzilem z tym tytulem sporo h, tylko dlatego zeby przekonac sie co jest w niej takiego rewelacyjnego(procz niezlej fabuly), no i zeby 49zl za gre nie poszlo na zmarnowanie. Hmmm niestety pomysł idz i rznij wszystkich mnie nie przekonal. Grafika (po kilku tygodniach zarwanych z RE4) wydala mi sie zbyt bajkowa, a dotego dochodzi ofkz zerowo zniszczalne srodowisko i niewidzialne mury i ogolnie zero zachwytu, muza jak muza(dobra nie zwracam takiej uwagi). Schemat, liniowość, niezachwycająca grafa i niezla muza i fabuła. Dla mnie mocne 7(albo i nie takie mocne)...

Odnośnik do komentarza
heh, ocena jak ocena ale to jest postawa prawie calego srodowiska. Chodzi mi o God of War. Kurde spedzilem z tym tytulem sporo h, tylko dlatego zeby przekonac sie co jest w niej takiego rewelacyjnego(procz niezlej fabuly), no i zeby 49zl za gre nie poszlo na zmarnowanie. Hmmm niestety pomysł idz i rznij wszystkich mnie nie przekonal. Grafika (po kilku tygodniach zarwanych z RE4) wydala mi sie zbyt bajkowa, a dotego dochodzi ofkz zerowo zniszczalne srodowisko i niewidzialne mury i ogolnie zero zachwytu, muza jak muza(dobra nie zwracam takiej uwagi). Schemat, liniowość, niezachwycająca grafa i niezla muza i fabuła. Dla mnie mocne 7(albo i nie takie mocne)...

 

Uważaj na fanbojskie ataki ;)

Odnośnik do komentarza
W zupełności się zgadzam, nie rozumiem dlaczego jest to TAKI hit.

Bo ma świetną grafikę, muzykę, grywalność, klimat, a że nie spodobał się 2-3 osobom to trudno, ale na pewno nie wpływa to na ocene tej gry.

 

To, że nie lubie bijatyk nie oznacza, że Tekken 3 dostał niesłusznie ocene 10/10

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

mnie zdziwiła ocena Unreal Tournament III na x360. gra która trafią po pół roku jako port z ps3, w dodatku z niezbyt rozbudowanymi dodatkami (bo sam splitscreenm to fajny dodatek ale nie na tyle aby wynieść się o klasę wyżej). dostaje ocenę wyższą od wersji ps3 - z 9 na 9+. dla mnie kolejna kompromitacja hiv'a.

Odnośnik do komentarza
mnie zdziwiła ocena Unreal Tournament III na x360. gra która trafią po pół roku jako port z ps3, w dodatku z niezbyt rozbudowanymi dodatkami (bo sam splitscreenm to fajny dodatek ale nie na tyle aby wynieść się o klasę wyżej). dostaje ocenę wyższą od wersji ps3 - z 9 na 9+. dla mnie kolejna kompromitacja hiv'a.

No dziwne...w dodatku wersja na X360 pozbawiona jest najważniejszej rzeczy-MODów.

Grafa lepsza minimalnie , ale to nie powód aby ''wywyższać '' ocenę o pół oczka. Należałoby się 9 / 9-/ 9= a nie ''9+''

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
bardzo duza roznica... 7 a 9 to rozumiem ale + ...
tylko problem w tym że ten + musi z czegoś wynikać, z czegoś co czyni UT3 na x360 grą znacznie lepszą niż pierwowzór wydany pół roku wcześniej, a w tekście nie jest napisane w czym wersja na ps3 jest gorsza. dlatego jestem zdziwiony taką a nie inną oceną.

 

żeby było jasne to nie uważam że ocena jest za niska czy za wysoka, w grę (na żadnej platformie) nie grałem i grać nie zamierzam.

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
tylko problem w tym że ten + musi z czegoś wynikać, z czegoś co czyni UT3 na x360 grą znacznie lepszą niż pierwowzór wydany pół roku wcześniej, a w tekście nie jest napisane w czym wersja na ps3 jest gorsza. dlatego jestem zdziwiony taką a nie inną oceną.

Czytając recenzję Virtua Fighter 5 na X360 doszłem do wniosku, że to jest port zasługujący na podwyższenie oceny. W porównaniu do wersji na PS3 to naprawdę zasługuje na plusik (tryb online? Super!). Sęk w tym, że nie wiem, czy VT5 jest grą na 9 :/

Edytowane przez Wojnareeq
Odnośnik do komentarza
bardzo duza roznica... 7 a 9 to rozumiem ale + ...
tylko problem w tym że ten + musi z czegoś wynikać, z czegoś co czyni UT3 na x360 grą znacznie lepszą niż pierwowzór wydany pół roku wcześniej, a w tekście nie jest napisane w czym wersja na ps3 jest gorsza. dlatego jestem zdziwiony taką a nie inną oceną.

 

żeby było jasne to nie uważam że ocena jest za niska czy za wysoka, w grę (na żadnej platformie) nie grałem i grać nie zamierzam.

 

znamy stanowisko MS do dodatkow - musza przejsc test jakosci czy cos podobnego i ew trzeba za nie placic. MS stara sie wg mnie zabezpieczyc troche przez lamienem konsoli, niewiem czy wiesz ale downgrade w PSP robilo sie poprzez dziure w oprogramowaniu, wystarczylo do Photo wrzuc specialny pliczek tiff. Wiec nie ma sensu o tym dyskutowac, dali plusa za split

Odnośnik do komentarza

K&L Dead Man, faktycznie zasłużył na mocną 8 (no plusa już bym nie dał ^_^ )

Folklore- Gra oprócz ciekawego z początku systemu walki (właściwie, to tylko wykorzystanie czujników ruchu w tym systemie jest ciekawe), raczej nużąca i pozbawiona momentów wyrywających z letargu w jaki się wpada pokonując kolejne (schematyczne do bólu) "dungeony" i nie lepsze questy. Mimo wszystko da się w to grać i z braku konkurencji na PS3 można sprawdzić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
bardzo duza roznica... 7 a 9 to rozumiem ale + ...
tylko problem w tym że ten + musi z czegoś wynikać, z czegoś co czyni UT3 na x360 grą znacznie lepszą niż pierwowzór wydany pół roku wcześniej, a w tekście nie jest napisane w czym wersja na ps3 jest gorsza. dlatego jestem zdziwiony taką a nie inną oceną.

 

żeby było jasne to nie uważam że ocena jest za niska czy za wysoka, w grę (na żadnej platformie) nie grałem i grać nie zamierzam.

 

znamy stanowisko MS do dodatkow - musza przejsc test jakosci czy cos podobnego i ew trzeba za nie placic. MS stara sie wg mnie zabezpieczyc troche przez lamienem konsoli, niewiem czy wiesz ale downgrade w PSP robilo sie poprzez dziure w oprogramowaniu, wystarczylo do Photo wrzuc specialny pliczek tiff. Wiec nie ma sensu o tym dyskutowac, dali plusa za split

 

powinien byc plus za split, i o jedno oczko w dol za brak modow! gra jest gorsza od wersji na PS3 wlasnie przez to - nie wiem, jak mozna przekladac odrobine lepsza grafike i split nad mozliwoscia wstawiania do gry wlasnych map i postaci.

poza tym 9+ to ocena niemal idealna, a chociaz UT3 jest swietny, to mimo wszystko 'troche' za duzo. Ja bym dal wersji na X360 ocene '8', a na PS3 '8+'.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki z Neo+ uwzględnili to i u nich dostała ocenę w sam raz (8,3 )...HIV po raz kolejny daje du.y w związku z ocenami. Gra która jest minimalnie lepsza graficznie, dla niektórych te zmiany są niezauważalne, na dodatek NIE MA MODów !!! dostaje ocenę wyższą niż pierwowzór, a ocena ociera się o ideał. Ja rozumiem, to jego zdanie , ale fakt faktem pozostaje faktem , ta gra to max 9. To ja w takim razie jestem ciekawy , jaką ocenę dostanie Chlebakowy Bioshock ? w końcu ma jeszcze więcej poprawek i bonusów względem wersji na X360. Jeszcze padnie 11/10 i co wtedy ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...