Skocz do zawartości

Prince of Persia


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

ja zaś powiem, że podchodzę do tej części z dużą rezerwą po tym, co widziałem na trailerach. poprzednią trylogię uwielbiam i czekałem na tę część z wypiekami, bo to nextgen w końcu i możliwości ogromne.

 

a tu takie coś. dziwna, mało plastyczna grafika. paskudna dizajn postaci, tak księcia, jego towarzyszki, jak i potworów. lokacje zupełnie bez serca, bez pomysłu. do tego wszystko takie proste się wydaje.

no i głupio odrealnione umiejętności księcia... w poprzednich częściach mo-cap był wyśmienicie wykonany, co sprawiało, że prawie wierzyłem, że tak można się poruszać [wyśmienite rozwinięcie dostałem w assassin's creed], a tu... mamy rękawicę, która sprawia, że książę biega po suficie.

no do...

 

nie wiem. czekam na rozwój sytuacji i premierę. póki co trzymam jednak stronę zgredów i yahtziego z Zero Punctuation w moim pesymizmie.

ale z racji na sentyment, szczerze mam nadzieję, że się pozytywnie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dziwna, mało plastyczna grafika. paskudna dizajn postaci, tak księcia, jego towarzyszki, jak i potworów. lokacje zupełnie bez serca, bez pomysłu. do tego wszystko takie proste się wydaje.

 

:huh: Przecież od strony artystycznej, to już z trailerów widać, że nowy książę bije na głowę poprzedniego. A już nie wspominam o fenomenalnych potworach.

 

 

Odnośnik do komentarza
dziwna, mało plastyczna grafika. paskudna dizajn postaci, tak księcia, jego towarzyszki, jak i potworów. lokacje zupełnie bez serca, bez pomysłu. do tego wszystko takie proste się wydaje.

 

:huh: Przecież od strony artystycznej, to już z trailerów widać, że nowy książę bije na głowę poprzedniego. A już nie wspominam o fenomenalnych potworach.

 

mnie się te potwory widzą jako coś do bólu standardowego i jeszcze ta przemiana w mroczną wersję. już potwory z sands of time bardziej mi pasują. ja wiem, że one muszą być mroczne i by każde dziecko kumało, kto jest ten zły, ale można by się trochę wysilić. mam tylko nadzieję, że każdy będzie inny, bo póki co tylko jednego dane nam było zobaczyć.

 

i czy bije? puste, bidne plenery. coś tam majaczy w tle ładnego, ale jest nijak eksponowane. a to cało ożywianie przyrody to w ogóle koszmar i zrzynka z okami. zupełnie zgubili orientalny klimat.

 

ale kłócić się o to nie będę. kwestia gustu. ktoś zawsze musi być niezadowolony, nie? :>

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Poprostu zakochałem się w klimacie tej gry. Czysty miód okraszony niesamowitą grafiką. Takiego bajkowego klimatu od dawna mi brakowalo!! O jedno sie tylko martwie a mianowicie o poziom trudnosci. Na trailerach jak i z wypowiedzi grajacych w urywek gry wynika iz ciezko w grze zginac, wiec mam nadzieje ze jednak beda miejsca w ktorych bedziemy mieli ochote walnac padem o sciange(ja to bardzo lubie:).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejny po Fallout 3, Mirror's Edge i nowym Tomb Raiderze tytuł w który czuje, że jak nie zagram to się chyba posram. Nowy Prince urzeka z miejsca, lokacje wręcz tętnią bajkowym klimatem, a sama grafika przywodzi mi na myśl taki trochę misz-masz Okami (postacie, przeciwnicy) i Jak&Daxter (otoczenie). Misz-masz, który ja kupuję bez mrugnięcia okiem, bo pod względem doznań wizualnych mało która gra zrobiła na mnie ostatnio tak mocne wrażenie bez używania setek tysięcy trylionów polygonów i skomplikowanych efektów graficznych przewalających się jednocześnie przez ekran.

 

Nie da się ukryć, że stara formuła się wyczerpała i serii potrzebne są większe miany. Cieszy mnie, że poza oczywistą kwestią grafiki twórcy postanowili też poeksperymentować trochę z gameplayem. Kooperacja z Eliką na pewno tchnie trochę świeżości do jakby nie patrzeć skostniałego już motywu bujania się po ścianach, podobnie jak nowy system walki opierający się na starciach z pojedynczymi przeciwnikami w miejsce bitew z całymi chordami demonów. Stary PoP meets ICO. I bardzo udane to spotkanie, przynajmniej tyle można wywnioskować z tego co na razie widać na trailerach.

 

Co do polonizacji gry to jestem jak najbardziej za, i mam szczerą nadzieję, że polski dubbing obejmie też inne systemy niż tylko PC. Warto zwrócić tutaj uwagę, że do takich typowo bajowych produkcji nasi rodzimi aktorzy nadają się jak w pysk strzelił, wystarczy odpalić sobie jakąkolwiek starszą bajkę z repertuaru Disney'a albo coś od Pixara, żeby przekonać się, że w kwestii voice-actingu są niezastąpieni.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie żebym siał ferment w sprawie lokalizacji, ale z powodu że księcia ma dubbingować Zakościelny, to raczej będę szukał wersji oryginalnej... Poza tym wersja zlokalizowana pojawi się ze 2 miesiące po premierze (nie żebym krakał, ale patrząc na Fallout 3 i Far Cry 2 po polsku których jeszcze nie ma, jakoś obuwa pewnie czeka i księcia).

Odnośnik do komentarza
Nie żebym siał ferment w sprawie lokalizacji, ale z powodu że księcia ma dubbingować Zakościelny, to raczej będę szukał wersji oryginalnej... Poza tym wersja zlokalizowana pojawi się ze 2 miesiące po premierze (nie żebym krakał, ale patrząc na Fallout 3 i Far Cry 2 po polsku których jeszcze nie ma, jakoś obuwa pewnie czeka i księcia).

dlaczego on Ci tak przeszkadza?

Edytowane przez ....
Odnośnik do komentarza
Nie żebym siał ferment w sprawie lokalizacji, ale z powodu że księcia ma dubbingować Zakościelny, to raczej będę szukał wersji oryginalnej... Poza tym wersja zlokalizowana pojawi się ze 2 miesiące po premierze (nie żebym krakał, ale patrząc na Fallout 3 i Far Cry 2 po polsku których jeszcze nie ma, jakoś obuwa pewnie czeka i księcia).

dlaczego on Ci tak przeszkadza?

 

Mam pewne wątpliwości co do umiejętności aktorskich tego pana - osobiście wolałbym mniej popularnego aktora. Aktora który zna się na swoim fachu i zrobi to naprawdę dobrze. Mały przykład: pierwsze filmy Pixara jak Toy Story czy Dawno Temu W Trawie - dubbing robili mało znani aktorzy i wyszło super, a później zaczęły się Adamczyki, Zamachowskie i Pazury... Czy ich dubbing był dużo lepszy? Nie jestem pewny...

Tak jak pisałem na początku - nie chcę siać fermentu. To moja prywatna opinia.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
Nie żebym siał ferment w sprawie lokalizacji, ale z powodu że księcia ma dubbingować Zakościelny, to raczej będę szukał wersji oryginalnej... Poza tym wersja zlokalizowana pojawi się ze 2 miesiące po premierze (nie żebym krakał, ale patrząc na Fallout 3 i Far Cry 2 po polsku których jeszcze nie ma, jakoś obuwa pewnie czeka i księcia).

dlaczego on Ci tak przeszkadza?

 

Mam pewne wątpliwości co do umiejętności aktorskich tego pana - osobiście wolałbym mniej popularnego aktora. Aktora który zna się na swoim fachu i zrobi to naprawdę dobrze. Mały przykład: pierwsze filmy Pixara jak Toy Story czy Dawno Temu W Trawie - dubbing robili mało znani aktorzy i wyszło super, a później zaczęły się Adamczyki, Zamachowskie i Pazury... Czy ich dubbing był dużo lepszy? Nie jestem pewny...

Tak jak pisałem na początku - nie chcę siać fermentu. To moja prywatna opinia.

czy shreka 1 uwazasz za zle zdubbingowego? a moze nie podkladali tam glosu popularni aktorzy?

osobiscie tez uwazam, ze powinni zatrudnic nieznanego aktora, bo jesli znamy glos to postac z gry bedziemy utozsamiac z wczesniejszymi rolami (choc osioł ze shreka wcale mi sie nie kojarzyl z maksem z seksmisji) tylko, ze w tym wypadku mi to lata, bo ja nic z Zakoscielnym nie ogladalem

no jest jeden wyjatek

 

a jesli chodzi o jego umiejetnosci to obczaj na zigzapie "szóstke w pracy"

Odnośnik do komentarza

Limitowana edycja juz zamowiona w eXtra Vision, teraz kwestia wytrzymania do 5 grudnia. Na szczescie mam jeszcze pare trofeow w BioShocku do odkrycia ;P

w OXM byla pierwsza recka. Gra dostala 8, czytalem ta recenzje i bylem zadowolony, ze szarpnalem sie na pre-ordera. Zobaczymy jak sie juz sama gra pojawi, czy jest taka magiczna jak na screenach i czy rzeczywiscie rozgrywka na 15 h. Jako fan PoP'a jestem na TAK. Roll on 5 grudnia :)

 

Odnośnik do komentarza
Limitowana edycja juz zamowiona w eXtra Vision, teraz kwestia wytrzymania do 5 grudnia. Na szczescie mam jeszcze pare trofeow w BioShocku do odkrycia ;P

w OXM byla pierwsza recka. Gra dostala 8, czytalem ta recenzje i bylem zadowolony, ze szarpnalem sie na pre-ordera. Zobaczymy jak sie juz sama gra pojawi, czy jest taka magiczna jak na screenach i czy rzeczywiscie rozgrywka na 15 h. Jako fan PoP'a jestem na TAK. Roll on 5 grudnia :)

 

Co to jest to extra Vision?? Bo sam sie chyba skusze na limitke tylko ze jak juz mam skladac pre-ordera to chce dostac gre w dzien premiery:)

Odnośnik do komentarza
Limitowana edycja juz zamowiona w eXtra Vision, teraz kwestia wytrzymania do 5 grudnia. Na szczescie mam jeszcze pare trofeow w BioShocku do odkrycia ;P

w OXM byla pierwsza recka. Gra dostala 8, czytalem ta recenzje i bylem zadowolony, ze szarpnalem sie na pre-ordera. Zobaczymy jak sie juz sama gra pojawi, czy jest taka magiczna jak na screenach i czy rzeczywiscie rozgrywka na 15 h. Jako fan PoP'a jestem na TAK. Roll on 5 grudnia :)

 

Co to jest to extra Vision?? Bo sam sie chyba skusze na limitke tylko ze jak juz mam skladac pre-ordera to chce dostac gre w dzien premiery:)

eXtra Vision to filia sklepow na terenie UK zawierajaca mase nowosci, zarowno z gier na konsole, jak i dvd/blu-raye do wypozycznia. Skladam tam zawsze pre-ordery na wieksze tytuly bo dostaje je w tym samym dniu co premiera UK i to jest piekne. :)

Z ostatniej chwili: Wyczytalem wlasnie na http://thatvideogameblog.com ze osoby skladajace pre-ordera na PoP'a otrzymaja wersje Limitowana w cenie wersji podstawowej. Zwazywszy na fakt co zawiera edycja kolekcjonerska to wypada sie tylko cieszyc.

Odnośnik do komentarza
Pewnie będzie z wersją PL, ale czy wersja PL nie będzie miała poślizgu 1-2 miesiące jak to bywa? who knows....

 

Ale mi nie o to chodzi tylko o to czy w Polsce mozna gdzies bedzie te limitki kupic:)

Na pewnym znanym serwisie aukcyjnym - za 219,99 zł + 15 za wysyłkę. Zwykła wersja kosztuje w okolicach 200 zł, więc moim zdaniem nie jest to jakaś specjalnie wygórowana cena. Sam sobie taką kupiłem i pozostaje tylko czekać na przesyłkę...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...