Skocz do zawartości

Prince of Persia


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czegoś tu nie rozumiem. Więc gra zupełnie Ci się nie podoba ale ją ukończyłeś... Jest aż tak zła, że nie można się od niej oderwać

 

Ja na ten przykład wrzuciłem na PT po pierwszym dniu grania.

 

są te widowiskowe, dopracowane w każdym calu, walki. A świat przedstawiony to porażka na całej linii. Nie wiem po co twórcy włożyli tyle wysiłku w ten piękny, baśniowy, klimatyczny świat

 

Widowiskowe? No niech będzi tu się nie ma co spierać bo każdy ma swój gust. Dopracowane ? No ot nawalanie w dwa klawisze i tak gra sama decyduje kiedy nam ma coś wejść, a jak nie to nakazuje nacisnąć nam blok. Jeśl nie zdążysz zblokować to widzimy po raz setny animacje jak wróg nas klepie i wtedy mam nacisnąć QTE by uchronić nas przed śmiercią. Żeby było jasne to QTE to JEDEN klawisz, a na wciśnięcie mam jakieś 3 sekundy. Najlepsze , że jak nie zdążymy to Elika nas obroni...

 

Świat to zlepek jakiś półek w kolorowym, aczkolwiek pozbawionym klimatu i jakiś sensownych atrybutów świecie. Ale tu też spierać się nie ma co. Kwestia gustu

 

Sterowanie to zupełnie inna para kaloszy. Twórcy usunęli, lubiane przez większość graczy, powtarzanie tych samych sekwencji setki razy. Teraz pomaga nam druga postać, przez którą nie czujemy już frustracji ani znużenia. Nie wiem jak mogli wpaść na taki pomysł.

 

Chwała, że dożyliśmy czasów kiedy można w jednej ręce trzymać piwo, a drugą naciskać jeden klawisz. Mimo to możemy obserwować jak nasza postać robi mega-uber akrobacje, łazi po sufitach i przeskakuje bezdenne czeluści. A co ? Płace 200 zł to wymagam.

 

 

Tak na POPie nauczylem sie wlasnie ze takie shity to odrazu wymieniac/sprzedawac..

 

Podobnie. Dorzuciłem UT3 i łyknąłem RE5. Nie żebym był zachwycony RE5 ale może się uda dołozyć jakieś drobne i łyknąć Sturmovika :)

 

 

bylem chory

 

Więc sumienie masz czyste. Ja to kupiłem będąc zdrowym. Mimo, że czytałem recenzje, widziałem filmiki, arrrgh.....

Odnośnik do komentarza

Przesadzacie.

 

Od razu wiadomo ze nie jest to gra hardcorowa tylko taka typu jestem w domu, mam 15/30 minut i nie mam pomyslu co robic - za malo na to by kontynuowac ksiazke, na telewizje szkoda czasu wiec wlaczam PS3. Wtedy najlepszy jest wlasnie POP.

 

Ja dokladnie wlaczam go w takich sytuacjach (dlatego jeszcze nie ukonczylem i dlugo nie ukoncze). Wtedy gra jest fajna i moze sie podobac. Idealna lekka i nie wymagajaca rozrywka.

Odnośnik do komentarza

@grzes, chyba jednak nie wspomne :) dawno temu skonczylem studia, pracuje i mam rodzine. Wprawdzie roznie to bywa i czasem nawet w tygodniu nie ma czasu nawet na to 30 min gry. Ale nie zmienia to faktu ze przysiadanie do gry na krotka chwile jest...hmmm troche bezcelowe(chyba ze ktos jest naprawde uzalezniony i odchodzi od zmyslow jak nie przysiadzie chociaz na 30 min :D )? Po prostu w tak krotkim czasie malo co da sie w danej grze zrobic (chyba ze gra sie w wyscigi). Dobra, konczmy ten OT ;)

Hmm zrobie edita, kwestia preferencji. dla mnie to bezcelowe ,bo do gierki lubie przysiasc na jednej sesji na dluzej niz 30 min . O :P

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

Ale nie zmienia to faktu ze przysiadanie do gry na krotka chwile jest...hmmm troche bezcelowe(chyba ze ktos jest naprawde uzalezniony i odchodzi od zmyslow jak nie przysiadzie chociaz na 30 min :D )? Po prostu w tak krotkim czasie malo co da sie w danej grze zrobic (chyba ze gra sie w wyscigi).

 

Też tego nie lubię. Nie mniej meczyk FIFKi czy też kilka okrążeń w GriDzie nadaje się do tego. Prince of Persia w najmniejszym stopniu :)

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Pograłem równą godzinkę w triala w tego hejtowanego PoP-a.

 

Ile to ja się nasłuchałem, naczytałem, że crap, że średniak, że samograj itd. że sam wierzyłem w to. A okazało się, że to całkiem dobry szpil, dobry PoP to znaczy tyle ile w godzinę ograłem. Czy ja wiem czy samograj, hmmm... Enslaved (demo) - tam czułem, że ktoś mnie robi w balona, że to samograj. A tu szczerze mówiąc nie, fakt jest dosyć prosto Elika ratuje itd. ale odbieram to w ten sposób, że zamiast napisu restart-continue pojawia się "ręka Eliki". Nie przeszkadza mi to wręcz jest ok.

 

Ale co mnie urzekło to śliczna grafika - cell shading (2008 rok), baśniowy klimat i największa niespodzianka. Nie miałem pojęcia, że w roli księcia występuje Nolan North a raczej Drake hehe. Ten sam cięty dowcip, teksty, humor no jakbym grał w Uncharted w sensie humoru Nathana. Miła niespodzianka, idealnie pasuje North i podoba mi się taki książę zresztą jak sama Elika.

 

Same walki też dają radę, cholernie widowiskowe.

 

Zdecydowanie obadam fulla.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Ja ci tam Słupek polecam PoP, jak dla mnie prawie tak świetny jak cała trylogia Piasków Czasu. Tym bardziej, że teraz można go wyrwać za grosze (albo wymienić się za jakiś inny 'stary' tytuł). Jedyne co boli to zakończenie, za które trzeba płacić <_< ... do teraz nie wiem, jak ta opowieść się kończy :(.

 

Voytec -> Taką łatkę "non stop robi się to samo", można przypiąć by w sumie każdej części Prince of Persia. Nie wiem czemu akurat to Ci w tym PoP przeszkadza.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Jedyne co boli to zakończenie, za które trzeba płacić <_< ... do teraz nie wiem, jak ta opowieść się kończy :(.

Zakończenie? Ha ha ha, fakin good one :D

 

Poświęciłem się i wydałem te kilkadziesiąt złotych, ale szczerze nikomu nie polecam tego robić. Lepiej już wydać tą kasę na nowe gacie, albo po prostu wyje'bać przez okno. 2-3 godziny grania, kalka rozgrywki z oryginału (poza nową lokacją nie dodano w zasadzie nic)

i kompletny BRAK jakiegokolwiek zakończenia - nie wiadomo co dalej dzieje się ze światem ani bohaterami po wskrzeszeniu Ahrimana. Tyle. Nic nie straciłeś MBeniek.

 

 

 

Sama gra ogólnie dobra, ale zdecydowanie nie jest to poziom trylogii Piasków Czasu. Dobrze, że skończyło się na jednej części i już przy FS wrócono do sprawdzonych rozwiązań.

Edytowane przez Stona
bo ktoś tutaj nie umie stosować spoJla
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie ten "PoP 2008" to doskonały zalążek nowej trylogii... tak przynajmniej mi się wydawało te kilka lat temu. Powiew świeżości pod każdym względem. Niestety ludzie tak ją zrównali z ziemią, że Ubisoft już nie zaryzykuje kontynuowania tej historii - przynajmniej w takiej formie. Wielka szkoda. Kupiłem też ten tzw. Epilog, ale za tą cenę to wyrzucenie pieniędzy w błoto (i nie wiem w którym miejscu to ma być niby epilog :P).

 

Dla mnie chamskim, casualowym i do tego mocno zabugowanym skokiem na kasę graczy, bazującym na popularności trylogii jest PoP:FS (który powinni nazwać raczej Forgotten Waters :P). Ten odradzam ze wszech miar.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Problem PoP'a 2008 leżał po prostu w jego monotonni. Poprzednie części przyzwyczajały nas do wymyślnych pułapek, postawionych w równie zakręconych korytarzach. Nowy Prince był zdecydowanie bardziej sielankowy, do tego stopnia że pokonywanie kolejnych przeszkód nie wywoływało żadnych presji, bo kobieca ręka zawsze uratowała. Wszystkie PoP'y mi się podobały, nie miałbym nic przeciwko kolejnej części, jednakże na miejscu twórców zrobiłbym coś z tym casualowym poziomem trudności.

Odnośnik do komentarza

Mi w Popie 2k8 najbardziej podobała się oprawa artystyczna, graficzna, desing świata itd. po prostu miazga. Co do samego gamelayu, to był solidny i dopracowany, ale własnie zbyt płytki. Wymienić elike na piaski czasu, dodać ZAGADKI, pułapki, utrudnić elementy platformowe(w sensie, żeby książe nie skakał sam w odpowiednią strone, pomimo tego że gałką skazujemy w inną itp. uproszczenia) i byłym w niebie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...