Skocz do zawartości

Prince of Persia


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko ze na tej aukcji koles wysyla te gre z Anglii dopiero po premierze...Czyli mozna liczyc ze gra najwczesniej doszlaby kolo 15.12..to ja juz wole szukac gdzies w Polsce:)

Niby tak, ale ja mam na Mikołaja od dziewczyny dostać Motorstorm: Pacific Rift więc będę miał w co grać. Te kilka dni odczekam, byle by do świąt dotarło. A cena wydała mi się przyzwoita za limitkę tej gry.

Odnośnik do komentarza
Dobra recenzja, miejmy nadzieję, że nie opłacona ;p

 

Minus jaki odrazu wyłapałem? że nie można zginąć, bo na Elika ratuje...ale w sumie to może dobrze ;p bo pamiętam jak w PoP na ps2 loading screen widziałem wieeeeleeee razy xD

 

Tyle, że to ratowanie przez Elikę ma związek z trofeami jeden z trofeum dostanie się tylko jeśli przez cała grę Elika uratuje nas mniej niż 100 razy, więc ma to jakiś sens :)

Odnośnik do komentarza

A dokladnie rzecz ujmujac. Ubisoft Montreal postawil na plynnosc gry, a co za tym idzie zmienili system restartu po nieudanej probie. Teraz nie bedziemy musieli ogladac obrazek Game Over po czym odgrywac sejwa. Po prostu Elika chwyci nas doslownie za dlon i wyciagnie na poczatek platformy lub w przypadku starc z Bossami, gdy otrzymamy smiertelny cios, przeciwnikowi zregeneruje sie cala energia. W dyskretny sposob zostal zaimplementowany system powtorzenia proby, tak ze mamy wrazenie, iz nie giniemy a caly czas biegniemy z osia fabularna. Jak dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza

Prince of Persia a wersja Polska [Dialogi PL]

 

wersja PC Wersja językowa Polska (napisy i dialogi) grudzien 2008

 

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?actio...r=845&sub=3

 

wersja PS3 Wersja językowa Polska (tylko napisy) styczen 2009

 

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?actio...r=847&sub=5

 

wersja XBOX360 Wersja językowa Polska (tylko napisy) styczen 2009

 

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?actio...r=849&sub=4

Odnośnik do komentarza
Prince of Persia a wersja Polska [Dialogi PL]

 

wersja PC Wersja językowa Polska (napisy i dialogi) grudzien 2008

 

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?actio...r=845&sub=3

 

wersja PS3 Wersja językowa Polska (tylko napisy) styczen 2009

 

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?actio...r=847&sub=5

 

wersja XBOX360 Wersja językowa Polska (tylko napisy) styczen 2009

 

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?actio...r=849&sub=4

 

mi osobiscie Zakoscielny niepotrzebny ;)

Odnośnik do komentarza

Pogralem z pol godziny. Co sie najbardziej rzuca w oczy?

 

Poziom trudnosci, po pierwsze nie idzie zginac... jest to IMO in plus jak i in minus.

Dwa poziom trudnosci... wystarczy praktycznie tylko przytrzymac A ("X" na PS3) albo je wcisnac. Bohater robo 90% za ciebie... ci co narzekali na ME, tu znajda jeszcze wieksze uproszczenia. IMO in minus.

Dialogi... in plus ze swietnym humorem...

- "What do you think about me?"

- " You're an idiot"

Grafika... baśniowa opowieść w baśniowych klimatach... in plus

Zapowiada się na łatwego calaka... 10 achievenentów po 30min

No i in plus, że to PoP jedna z moich najbardziej ukochanych serii w grach video...

 

Odnośnik do komentarza
No i postać Księcia jest według autora za mało wyrazista.
To może być mniej wyrazista niż w Psiakach Czasu (i właściwie w całej serii)?

Bez przesady, na pewno aż tak źle nie jest, choć z drugiej strony to kwestia indywidualnego odbioru. Z recenzji nowej części wynika po prostu, że większy nacisk został położony na Elikę, stąd Książę niejako stoi na drugim planie, a powinno być chyba odwrotnie.

Odnośnik do komentarza

Odebralem dzisiaj swoja kopie PoPa (pre-order na exclisive) i oto co znalazlem w srodku:

- Metalowe pudelko utrzymane w czarnej tonacji z wyrazistym bialym logo Prince of Persia na czele i sugestywnym niebieskim szkicem po srodku.

- Dodatkowe waskie kartonowe pudelko z Bonus Disciem (mozna odpalic na PC i PS3), w ktorej zawartosci znajduja sie kolejno; 5 filmikow, 6 OST, 10 avatarow, 18 tapet (w zasadzie to 6 tapet w 3 rozmiarach).

- oraz karta zdrapka z numerem, po ktorego wpisaniu w extrasach otrzymujemy dodatkowe skiny dla Ksiecia - podstawowy skin z Piaskow Czasu, dla Eliki - odpowiednik Farah Soft z poprzedniej czesci.

 

I to by bylo na tyle. W zasadzie bez szalenstw, ale biorac pod uwage fakt, ze calosc kosztuje tyle co podstawka (w moim przypadku 39.99 funtow) to mozna sie jedynie cieszyc.

 

Co do samej gry, to zaczynam przygode od jutra. :)

 

Odnośnik do komentarza
Nie polecam.Gram jakies 5-6 godzin i juz mi sie znudzilo.Do bolu monotonny gameplay,nieciekawe walki,nudna historia,zero cutscenes jakiejs akcji czy cos.Na plus muzyka i oprawa.Dobre tylko dla trophy whores.

cholera

naprawde liczylem na ta gre, a ze Tobie nie udalo sie dotychczas zrobic na mnie wrazenia totalnego idioty to zaczynam miec watpliwości

naprawde jest tak zle? co głownie przeszkadza? niski poziom trudnosci?

Odnośnik do komentarza

Gra wciaga niczym w basniowy wir. Wyglada majestatycznie, urzeka subtelna doskonale dopasowana muzyka, intuicyjnymi walkami z doza kombinowania na rzecz ciekawszych zagran jesli ktos lubi widowiskowe starcia (to nie naparzanka w 1 klawisz, tu trzeba uzywac bloku jesli chce sie wyjsc z potyczek calo).

Nie poraza poziomem trudnosci, ale za to daje mase radochy i nie trzeba co chwila odgrywac stanu gry po porazce. Plynnosc i jeszcze raz plynnosc. Nie jest to gra dla wszystkich jednak. Jesli ktos liczy na klimat poprzednich PoPow to zawiedzie sie. Jest to wersja de light, ale jesli chodzi o miodnosc tytulu, finezje i czysty FUN w najprostszej postaci to owszem - gra ma wiele do zaoferowania.

Ja szczerze mowiac po zmasakrowaniu BioShocka z checia odstresuje sie w tym magicznym badz co badz swiecie.

Dialogi sa swietnie dopracowane, a glupawe teksty samego ksiecia dodaja grze dodatkowego uroku. Polecam czesto pogadywac z partnerka Elika (wciskajac L1) w wolnych chwilach.

A jak ktos sie nudzi po 5 h grania to na przyszlosc polecam dokladnie zaznajomic sie z zapowiedziami, reckami itp. zeby wiedziec z czym bedzie sie mialo do czynienia tak by potem nie zalowac wydanej kasy. Proste jak budowa cepa.

Dla mnie 8/10

Odnośnik do komentarza
Nie polecam.Gram jakies 5-6 godzin i juz mi sie znudzilo.Do bolu monotonny gameplay,nieciekawe walki,nudna historia,zero cutscenes jakiejs akcji czy cos.Na plus muzyka i oprawa.Dobre tylko dla trophy whores.

Ostatnie zdanie jest po prostu żałosne.To, że Tobie się gra nie podobała (a wszystko wskazuje, że jesteś pod tym względem w mniejszości) nie oznacza że pozostali nie będą w nią grać dla czystej przyjemności. :/ Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż takimi tekstami obrażasz Tych, którym ta gra się naprawdę podoba.

Edytowane przez GrimReaperO
Odnośnik do komentarza
intuicyjnymi walkami z doza kombinowania na rzecz ciekawszych zagran jesli ktos lubi widowiskowe starcia (to nie naparzanka w 1 klawisz, tu trzeba uzywac bloku jesli chce sie wyjsc z potyczek calo).

 

Walka w tek grze to jedna wielka porazka.Mamy tu 4 rozne ataki.Atak zwykly ostrzem,akrobacje,pomoc Eliki i grab.Moze wydawac sie ciekawie ale w rzeczywistosci jest baardzo ubogo.Walczymy z pojedynczymi przeciwnikami wchodza w tryb walki gdzie poruszamy sie wolniej.Wszystko jest do bolu przewidywalne,po prostu atakujemy,bronimy unikamy lub deflektujemy aby modz skotraatakowac.Co chwile pojawi sie jakis quick time event.Wszystko fajnie tylko ze przeciwnicy sa policzeni na palcach jednej reki.W pozniejszych etapach gry przybieraja rozne style a wiec musimy atakowac tylko na jeden sposob.Dodatkowo ''niesmiertenosc'' odbiera jakiekolwiek emocje.Gdzie ty widzisz te widowiskowe walki...nie wiem...

 

A jak ktos sie nudzi po 5 h grania to na przyszlosc polecam dokladnie zaznajomic sie z zapowiedziami, reckami itp. zeby wiedziec z czym bedzie sie mialo do czynienia tak by potem nie zalowac wydanej kasy. Proste jak budowa cepa.

Dla mnie 8/10

 

Wiem jak wydawac swoja kase lepiej niz Ci sie wydaje.Nie posiadam tej gry.Po prostu wyrazam tu swoja opinie.Nie wiem czemu jestem teraz tym zlym.

 

Nie polecam.Gram jakies 5-6 godzin i juz mi sie znudzilo.Do bolu monotonny gameplay,nieciekawe walki,nudna historia,zero cutscenes jakiejs akcji czy cos.Na plus muzyka i oprawa.Dobre tylko dla trophy whores.

Ostatnie zdanie jest po prostu żałosne.To, że Tobie się gra nie podobała (a wszystko wskazuje, że jesteś pod tym względem w mniejszości) nie oznacza że pozostali nie będą w nią grać dla czystej przyjemności. :/ Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż takimi tekstami obrażasz Tych, którym ta gra się naprawdę podoba.

 

Heh jak jedne slowo moze zmienic caly sens.Nie dokladnie o to mi chodzilo.Jezeli Cie urazilem to sorry.Trofea w tej grze zdobywa sie bardzo latwo,wiec wielu kupi wlasnie dla tego celu.

 

ide dalej grac

Edytowane przez theGrimReaper669
Odnośnik do komentarza
Heh jak jedne slowo moze zmienic caly sens.Nie dokladnie o to mi chodzilo.Jezeli Cie urazilem to sorry.Trofea w tej grze zdobywa sie bardzo latwo,wiec wielu kupi wlasnie dla tego celu.

 

ide dalej grac

Heh mnie akurat nie uraziłeś ale na przyszłość ostrożniej dobieraj słowa i nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj ukonczylem PoP,nie mialem zadnycz oczekiwan wobec tej gry bo fanem serii nie jestem,a sama gra nie zainteresowala mnie przed premiera.

 

Od pierwszych chwil zachwyca oprawa audiowizualna.Styl ktory zostal uzyty jest strzalem w dziesiatke.Muzyka swietnie komponuje sie z reszta.Bez watpienia najwiekszy plus tej produkcji.

 

Kiedy juz zaznajomimy sie z bohaterami i historia dostajemy kompas i mozliwosc swobodnej ekspolaracji.Naszym celem jest ''healing'' kazdej kolejnej platformy,gdzie za kazdym razem stawimy czolo jednym z 4 straznikow.Aby jednak miec do niech dostep,musimy wykorzystac moce Eliki.Jest ich 4 i odblokowywujemy je zbierajac Ligh Seeds.W tym momencie jestesmy zmuszeni do backtrakingu,ale nie jest to wielkim minusem bo po healingu eksporujemy z wieksza swobodnoscia i mamy mozliwosc ogladanie pieknych widokow.Niestety powtarzanie tej czynnosci moze dla wielu byc monotonne(dla mnie ;).Na szczescie w dalszym ciagu gra robi sie o wiele ciekawsza(gameplay i fabula)

 

Walka osobiscie nie za bardzo przypadla mi do gustu.Walczymy z pojedynczymi przeciwnikami uzywajac ostrza,akrobacji,grab i pomocy Eliki.Laczymy to wszystko w bardzo ciekawe i widowiskowe combosy.(szkoda jednak ze zbytnio ich nie wykorzystamy bo przeciwnicy w pozniejszym etapach potafia je blokowac a ze ich tez nie ma za wiele..) W miedzyczasie blokujemy i kontraatakujemy.Przy odpowiedniej kombinacji mozemy rozprawic z przeciwnikiem zanim nawet zaatakuje.Mamy rowniez mozliwosc zrzucenia do przepasci lub zabicia przed spawnem.Czesto pojawia sie Quick Time Event co jest bezapelacyjnie plusem ,ale przeciwnikow jest malo wiec zdazymy nauczyc sie je na pamiec.Wszystko byloby ok,ale jak juz wiadomo dzieki Elice jestesmy niesmiertelni wiec brak tu jakichkolwiek emocji.

 

Eksploracja terenu daje wielka frajde.Nowoscia jest Elika .Pomoze doskoczyc ,uzyje swoich specjanych umiejetnosci aby dostac sie dalej i uratuje kiedy cos pojdzie nie tak. W miedzyczasie zamieni pare zabawnych tekstow z bohaterem(humor to kolejna cehca nowego PoP)

Design leveli i elementy platformowe sa swietne.

 

Wielkim minusem jest zerowe replayability.Naprawde nie widze innego powodu procz trophies zeby przejsc gre ponownie.Wszystko zobaczymy za pierwszym podejsciem.Poziom trudnosci ,a raczej latwosci kazdy moze odebrac na swoj sposob.

 

Polecam osoba ktore chca spedzic mile 10 godzin w basniowym swiecie z oryginalna oprawa graficzna bez zadnego prawie wysilku,casualom i trophy huntersom.Odradzam calej reszcie.Moja ocena to 7/10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...