Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4 Fabuła - godne zakończenie sagi czy opera mydlana? SPOILERY


Rekomendowane odpowiedzi

jest nawet bardzo ciekawy ten making of... i do tego jest świetnie zrealizowany jak rasowy dokument(chyba jeszcze lepszy montaż i realizacja niż przy dokumencie o MGS2) tylko,że jak dla mnie za mało w nim wiadomości o koncepcyjnym wyglądzie MGS4-mnie najbardziej ciekawi co Hideo wyrzucił z ukończonego MGS4 ,w którego się teraz tak zagrywamy

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A gdzie to słyszałeś? Jest gdzieś jakiś artykuł na ten temat? Strasznie to ciekawe jest o tych zakończeniach. A może to jest na tym dokumencie z limitki? Ja na razie obejrzałem go pobieżnie. Uśmiałem się jak pokazali karteczki z uwagami jakie Kojima rozdaje pracownikom. Fajne było też porównanie śnieżnej lokacji z Shadow Moses, na początku prac i na końcu z dodanymi efektami. A ten gość co podkłada głos Vampa (Phil LaMarr) jest niesamowity. Albo fragment o tym niesamowitym niebie z drugiego aktu. Koleś się przypatrzył i stwierdził że trzeba wzmocnić kolorek, no i dodał więcej niebieskiego. Jest też prawie że awantura na jakimś spotkaniu zespołowym. Z tego dokumentu widać wyraźnie jak cięzka to była praca i jaka presja żeby gra wyszła na czas i była doskonała.

 

Z początku wkurzyłem się że są tylko cztery intro-filmiki, ale potem okazało się że jest ich osiem, tylko trzeba sobie przewinąć te co są na początku. Strasznie mi sie podoba filmik o motocykliście którego goni mechaniczny pająk. I ten z ruskimi napisami co postacie wiszą w powietrzu i jedna wyciąga granat.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
A gdzie to słyszałeś? Jest gdzieś jakiś artykuł na ten temat? Strasznie to ciekawe jest o tych zakończeniach. A może to jest na tym dokumencie z limitki? Ja na razie obejrzałem go pobieżnie. Uśmiałem się jak pokazali karteczki z uwagami jakie Kojima rozdaje pracownikom. Fajne było też porównanie śnieżnej lokacji z Shadow Moses, na początku prac i na końcu z dodanymi efektami. A ten gość co podkłada głos Vampa (Phil LaMarr) jest niesamowity. Albo fragment o tym niesamowitym niebie z drugiego aktu. Koleś się przypatrzył i stwierdził że trzeba wzmocnić kolorek, no i dodał więcej niebieskiego. Jest też prawie że awantura na jakimś spotkaniu zespołowym. Z tego dokumentu widać wyraźnie jak cięzka to była praca i jaka presja żeby gra wyszła na czas i była doskonała.

 

Z początku wkurzyłem się że są tylko cztery intro-filmiki, ale potem okazało się że jest ich osiem, tylko trzeba sobie przewinąć te co są na początku. Strasznie mi sie podoba filmik o motocykliście którego goni mechaniczny pająk. I ten z ruskimi napisami co postacie wiszą w powietrzu i jedna wyciąga granat.

 

Ja obejrzalem caly bonus disc i Kojima zawsze mial ostatnie slowo.Ogladajac ten dokument zrozumialem, ze nie tylko mu naleza sie pochwaly bo wiele dali od siebie wszyscy pracujacy nad gra...tak wiec "szacuneczek" ;) dla wszystkich, ktorzy tworzyli to dzielo.

 

Tak, LaMarr zabojczo brzmi :) ...Aux nie mechaniczny pajak tylko modliszka(ot takie reklamy PMC's)

 

Odnośnik do komentarza
wie ktoś o co chodzi z tym renderem na samym początku gry co wyskakują w powietrze w zwolnionym tempie dwie panny a później jest rzuczone jakieś ruskie hasło?

 

chodzi o jedna z kilku reklam PMC z intra, a te ruskie słowo to Otselotovaya Chvatka czyli Ocelot grip.

 

wiecej o PMCs pod linkiem

http://www.hardcoregamer.com/index.php?opt...&perpage=10

 

 

"Czwórka nie jest ostatnim Metal Gearem a ponadto Ryan dodał oliwy do ognia podając iż jest sporo do wyjaśnienia jeśli mówimy o historii Big Bossa. Metal Gear Solid 5: Big Boss Stories? To wie tylko sam Kojima. "

 

Zważywszy na to ze niezwykle PO MACOSZEMU potraktowano w MGS4 dwa pierwsze tytuły z serii Metal Gear to ja bym poprosił remake'i Metal gear i Metal gear 2 Solid snake wiem ze Kojima juz sie zarzekał ze nie zamierza ich tworzyc ale................................

Odnośnik do komentarza
wie ktoś o co chodzi z tym renderem na samym początku gry co wyskakują w powietrze w zwolnionym tempie dwie panny a później jest rzuczone jakieś ruskie hasło?

 

chodzi o jedna z kilku reklam PMC z intra, a te ruskie słowo to Otselotovaya Chvatka czyli Ocelot grip.

 

wiecej o PMCs pod linkiem

http://www.hardcoregamer.com/index.php?opt...&perpage=10

 

 

"Czwórka nie jest ostatnim Metal Gearem a ponadto Ryan dodał oliwy do ognia podając iż jest sporo do wyjaśnienia jeśli mówimy o historii Big Bossa. Metal Gear Solid 5: Big Boss Stories? To wie tylko sam Kojima. "

 

Zważywszy na to ze niezwykle PO MACOSZEMU potraktowano w MGS4 dwa pierwsze tytuły z serii Metal Gear to ja bym poprosił remake'i Metal gear i Metal gear 2 Solid snake wiem ze Kojima juz sie zarzekał ze nie zamierza ich tworzyc ale................................

Fajny ten artykuł na temat PMC i ich reklam.

A co do następnej części (jeśli takowa w ogóle powstanie) to marzy mi się podobnie jak tobie remake MG i MG2 . Byłoby wyśmienicie ponownie przeżyć młodość Solid Snake'a i jego starcie z BB w nowej oprawie i przy takiej reżyserii scenek jak ma to miejsce w MGS4. Zapewne rozbudowano by scenariusze aby wyjaśnić i rzucić nowe światło na wydarzenia z tych jakże już starych części.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Nic dodać nic ujać tak jak powiedziałeś. Mi tez to sie marzy :) Ja sie spodziewałem jakiś nowej aranżacji pojedynku Solida z Big Bossem z ery Outer Heaven i Zanzibar Land a tu w MGS4 sami wiemy he he. Te dwie pierwsze cześci to niezły materiał na "nowe" czy tez kolejne Metal Geary.

 

Odnośnik do komentarza

Cóż pożyjemy zobaczymy, przed nam GC i TGS więc może jakieś info Kojima Prod. nam zaserwuje. Ja tymczasem ponownie zabieram się za przechodzenie wszystkich MGS'ów jakie mam (muszę tylko kupić sobie MGS 1 gdyż go nie posiadam :whistling: ) gdyż po przejściu genialnego MGS 4, otrzymaliśmy wyjaśnienia na wszystkie nurtujące nas wątki serii i ponowne przechodzenie poszczególnych części, a co za tym idzie przeżywanie fabuły i obserwowanie czynów poszczególnych postaci nabiorą nowego wyrazu w związku z tym czego się dowiedzieliśmy z finałowej odsłony.

 

Jak dla mnie to MGS 4 jest genialnym zwieńczeniem prawie 20 letniej serii, wszystkie nieścisłości zostały wyjaśnione, a stare wątki nabrały nowego znaczenia. Naprawdę składam pokłon dla geniuszu pana Kojimy, za to jakże piękne pożegnanie z naszymi ulubionymi bohaterami.

Odnośnik do komentarza

Wow, właśnie skończyłem akt 3

Liquid nieźle dał w d*** staremu sparciałemu Snake'owi :D, najbardziej mnie rozwaliło jak Liquid zaczął strzelać swoimi "magicznymi" dłońmi :P "bam". Akiba swój gość, rozwaliła mnie ta akcja zaraz na początku aktu jak darł mordę "Snake!! Snake!!". Ale na koniec tego aktu uratował Meryl, hehe...

Odnośnik do komentarza

A ja osobiście myśle, że niektórymi rzeczami nie mogą się pogodzić tylko Ci wyjadacze którzy byli przy mgs od samego początku na psx'a.

Ci młodsi jakoś cieszą się z tych efekciarskich momentów w ostatnich mgs'ach. Jednak Ci którzy zaczęli tą przygodę jako jeszcze smarkacze w 1999 roku, mają inne do tego podejscie. i niestety zaliczam się do tych drugich.

Odnośnik do komentarza
A ja osobiście myśle, że niektórymi rzeczami nie mogą się pogodzić tylko Ci wyjadacze którzy byli przy mgs od samego początku na psx'a.

Ci młodsi jakoś cieszą się z tych efekciarskich momentów w ostatnich mgs'ach. Jednak Ci którzy zaczęli tą przygodę jako jeszcze smarkacze w 1999 roku, mają inne do tego podejscie. i niestety zaliczam się do tych drugich.

 

Hmmm, ja też rozpoczełem swą przygodę z serią w 1999 roku i nie mam żadnych problemów z tym jak wypadła czwóreczka.

Odnośnik do komentarza

Jak tak czytam opinie fanów z metalgearsolid.org to tak średnio im przypadła do gustu fabuła MGS4, wszyscy spodziewali sie czegoś o wiele innego pod wzgledem fabularnym, panuja rózne opinie oczywiście oprócz tych najmłodszych fanboy którzy cieszą sie ze wszystkiego.........................

Odnośnik do komentarza

mnie jedynie fabularnie rozczarowała końcówka-jakoś bardziej chwytająca za serce i zmuszająca do myślenia byłaby historia zakończona śmiercią niektórych z głównych bohaterów,a w praktyce praktycznie ani jeden dobry charakter nie ginie i wszystkim udaje się zacząć praktycznie nowe cudowne życie.Brak tu dramatyzmu z zakończenia MGS3.Reszta jak najbardziej na duży plus-łącznie z Patriotami

Odnośnik do komentarza
A ja osobiście myśle, że niektórymi rzeczami nie mogą się pogodzić tylko Ci wyjadacze którzy byli przy mgs od samego początku na psx'a.

Ci młodsi jakoś cieszą się z tych efekciarskich momentów w ostatnich mgs'ach. Jednak Ci którzy zaczęli tą przygodę jako jeszcze smarkacze w 1999 roku, mają inne do tego podejscie. i niestety zaliczam się do tych drugich.

 

Hmmm, ja też rozpoczełem swą przygodę z serią w 1999 roku i nie mam żadnych problemów z tym jak wypadła czwóreczka.

 

Ja mam takie same odczucia.

Odnośnik do komentarza
Jak tak czytam opinie fanów z metalgearsolid.org to tak średnio im przypadła do gustu fabuła MGS4, wszyscy spodziewali sie czegoś o wiele innego pod wzgledem fabularnym, panuja rózne opinie oczywiście oprócz tych najmłodszych fanboy którzy cieszą sie ze wszystkiego.........................

Najgłośniej krzyczą ci którzy obejrzeli grę na YouTube. Też przeglądałem wątki na tamtym forum, takie pomyje wylewali na Kojimę że Kul musiał ich uspokoić i założyć wątek dla tych którzy nie grali. No bo w końcu grę się przeżywa przed telewizorem

i troszkę inny jest odbiór wtedy. Ja jestem raczej starym fanem i nie mam większych zastrzeżeń do fabuły w MGS4.

Odnośnik do komentarza

Mnie natomiast zastanawia jedna rzecz a minowicie różnice w wyglądzie Big bossa i snake'a. Jak wszyscy wiemy snake jest klonem BB ale nie 100% ( urodziła go kobieta) więc wygląd może się różnić ale snake wMGS2 wygląda identycznie jak BB w MGS3 prawda? więc na starość też powinni być identyczni.

ps. wiem że to pierdu i nie czepiam się tego ale poprostu zwróciłem na to uwage

Odnośnik do komentarza
Mnie natomiast zastanawia jedna rzecz a minowicie różnice w wyglądzie Big bossa i snake'a. Jak wszyscy wiemy snake jest klonem BB ale nie 100% ( urodziła go kobieta) więc wygląd może się różnić ale snake wMGS2 wygląda identycznie jak BB w MGS3 prawda? więc na starość też powinni być identyczni.

ps. wiem że to pierdu i nie czepiam się tego ale poprostu zwróciłem na to uwage

Tylko, że BB starzał się normalnie a u Old Snake'a ten proces został sztucznie przyspieszony i ciało się zaczęło deformować w inny sposób, przynajmniej tak myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Jak tak czytam opinie fanów z metalgearsolid.org to tak średnio im przypadła do gustu fabuła MGS4, wszyscy spodziewali sie czegoś o wiele innego pod wzgledem fabularnym, panuja rózne opinie oczywiście oprócz tych najmłodszych fanboy którzy cieszą sie ze wszystkiego.........................

Najgłośniej krzyczą ci którzy obejrzeli grę na YouTube. Też przeglądałem wątki na tamtym forum, takie pomyje wylewali na Kojimę że Kul musiał ich uspokoić i założyć wątek dla tych którzy nie grali. No bo w końcu grę się przeżywa przed telewizorem

i troszkę inny jest odbiór wtedy. Ja jestem raczej starym fanem i nie mam większych zastrzeżeń do fabuły w MGS4.

Obejrzałem na youtube wszystkie filmiki bardzo dogłebnie i to mi wystarcza, zeby ogarnąc fabułe a gamplay sobie daruje do kupna PS3 dla jednej gry może kiedyś.............

I chodziło mi o forum nie polskiego Zanzibaru a TUS - metalgearsolid.org, tam w wiekszości przewazaja różne opinie, w wiekszości niekorzystne dla nowego MGS4, tam przed premiera powstawały takie teorie ze dla tych ludzi wyjaśnienia z MGS4 sa takie błache i banalne.

Ale masy uwielbiaja MGS4 ;)

Odnośnik do komentarza
Obejrzałem na youtube wszystkie filmiki bardzo dogłebnie i to mi wystarcza, zeby ogarnąc fabułe a gamplay sobie daruje do kupna PS3 dla jednej gry może kiedyś.............

I chodziło mi o forum nie polskiego Zanzibaru a TUS - metalgearsolid.org, tam w wiekszości przewazaja różne opinie, w wiekszości niekorzystne dla nowego MGS4, tam przed premiera powstawały takie teorie ze dla tych ludzi wyjaśnienia z MGS4 sa takie błache i banalne.

Ale masy uwielbiaja MGS4 ;)

Sorki, pomyliły mi się fora. Nie czytałem teorii i oczekiwań fanów. Nie wiedziałem czego oczekiwać po MGS4 i przyjąłem to co zaprezentował Kojima bez zastrzeżeń. A masy rzeczywiście uwielbiają MGS4. To w tej chwili najlepsza gra na PS3. I gwarantuję że jak kiedyś tam przejdziesz grę, to zmienisz zdanie co do fabuły, być może tylko troszkę, ale gra Cię tak pochłonie że szok ;)

 

Odnośnik do komentarza
I chodziło mi o forum nie polskiego Zanzibaru a TUS - metalgearsolid.org, tam w wiekszości przewazaja różne opinie, w wiekszości niekorzystne dla nowego MGS4, tam przed premiera powstawały takie teorie ze dla tych ludzi wyjaśnienia z MGS4 sa takie błache i banalne.

Ale masy uwielbiaja MGS4 ;)

Zawsze mnie śmieszyło jak ktoś wypowiada się o grze nie grając w nią (oglądanie filmików z Youtube, czytanie fabuły to nie to samo ) lub też tworząc jakieś swoje wizje fabuły jeszcze przed ukazaniem się gry, jeden drugiego nakręca w tworzoną przez siebie teorię, że w końcu nie widzą innej możliwości jej przedstawienia jak tylko swoją i w chwili gdy gra wychodzi mają kwaśne miny i zaczyna się stękanie i narzekanie. Ja tam jakoś nigdy nie poddawałem się zbytnio temu hype'owi przy danej grze, obejrzę parę trailerów i tyle i czekam spokojnie do chwili gdy będę mógł sam w nią grać, niż wymyślać swoje wizje. Z fabułą w grach jest tak jak z obrazami, mogą się nie podobać ale przecież to jest wizja artysty, a nie widza i trzeba ją uszanować.

Odnośnik do komentarza
I chodziło mi o forum nie polskiego Zanzibaru a TUS - metalgearsolid.org, tam w wiekszości przewazaja różne opinie, w wiekszości niekorzystne dla nowego MGS4, tam przed premiera powstawały takie teorie ze dla tych ludzi wyjaśnienia z MGS4 sa takie błache i banalne.

Ale masy uwielbiaja MGS4 ;)

Zawsze mnie śmieszyło jak ktoś wypowiada się o grze nie grając w nią (oglądanie filmików z Youtube, czytanie fabuły to nie to samo ) lub też tworząc jakieś swoje wizje fabuły jeszcze przed ukazaniem się gry, jeden drugiego nakręca w tworzoną przez siebie teorię, że w końcu nie widzą innej możliwości jej przedstawienia jak tylko swoją i w chwili gdy gra wychodzi mają kwaśne miny i zaczyna się stękanie i narzekanie. Ja tam jakoś nigdy nie poddawałem się zbytnio temu hype'owi przy danej grze, obejrzę parę trailerów i tyle i czekam spokojnie do chwili gdy będę mógł sam w nią grać, niż wymyślać swoje wizje. Z fabułą w grach jest tak jak z obrazami, mogą się nie podobać ale przecież to jest wizja artysty, a nie widza i trzeba ją uszanować.

Obejrzałem wszystkie cutscenki dokładnie i wiecej mi nie potrzeba, juz wszystko wiem. Nie musze nawet w te gre grać :lol: NAPRAWDE

Co do tych teorii to moge ci powiedzieć ze jeśli chodzi o MGS4 to był to szczególny przypadek, przed premiera powstawały takie teorie ze chyba sam Kojima by na takie nie wpadł, a tak słysze teraz takie opinie "MGS4 ach fenomenalny gameplay, co do historii to Hmm......" Ludzie po prostu sie spodziewali że watek MGS4 bedzie troche inny i dla tego sie troche zawiedli, słyszalem ze uważaja nawet gre za antyteze MGS2 i że seria zamiast skończyć sie wielkim uderzeniem zakończyła sie skomleniem, wiem ze te dosadne słowa ale takie sa słowa najwiekszych fanów serii. Ale i tak ważniejsza jest opinia wiekszości........

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...