Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4 Fabuła - godne zakończenie sagi czy opera mydlana? SPOILERY


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie natomiast zastanawia jedna rzecz a minowicie różnice w wyglądzie Big bossa i snake'a. Jak wszyscy wiemy snake jest klonem BB ale nie 100% ( urodziła go kobieta) więc wygląd może się różnić ale snake wMGS2 wygląda identycznie jak BB w MGS3 prawda? więc na starość też powinni być identyczni.

ps. wiem że to pierdu i nie czepiam się tego ale poprostu zwróciłem na to uwage

Tylko, że BB starzał się normalnie a u Old Snake'a ten proces został sztucznie przyspieszony i ciało się zaczęło deformować w inny sposób, przynajmniej tak myślę ;)

 

Wiadomo z fabuły, że klon starzeje się dużo szybciej ale czy ciało ulega deformacji nie przypomniam sobie nic na ten temat..?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie natomiast zastanawia jedna rzecz a minowicie różnice w wyglądzie Big bossa i snake'a. Jak wszyscy wiemy snake jest klonem BB ale nie 100% ( urodziła go kobieta) więc wygląd może się różnić ale snake wMGS2 wygląda identycznie jak BB w MGS3 prawda? więc na starość też powinni być identyczni.

ps. wiem że to pierdu i nie czepiam się tego ale poprostu zwróciłem na to uwage

Tylko, że BB starzał się normalnie a u Old Snake'a ten proces został sztucznie przyspieszony i ciało się zaczęło deformować w inny sposób, przynajmniej tak myślę ;)

 

Wiadomo z fabuły, że klon starzeje się dużo szybciej ale czy ciało ulega deformacji nie przypomniam sobie nic na ten temat..?

Big Boss wyglada troche inaczej od Old Snake'a bo i od poczatku ta postać była wzorowana na podstarzałym Connerym, porównajcie sobie gebe BB w codecu z MG oraz art Shinkawy z MGS1. A nawet w Metal gear i Metal Gear 2 nie było mowy o tym ze Solid to klon big Bossa ten temat zaczał sie dopiero w MGS1, wiec tak juz zostało z tym wygladem BB w MGS4, ale czy Solid z MGS Twin Snakes czy MGS2 jest aż tak bardzo identyczny jak Naked Snake z MGS3 ?

Opropo Naomi ginie w MGS4 w tym samym miejscu co jej brat Frank Jeager, co za symbolika..............

Odnośnik do komentarza

Po przejściu MGS4 nasuwa mi się parę pytań:

- Kim są Patrioci skoro Sigint i Para-Medic nie żyją a Zero to warzywo?

- Patriotów powinno być dwunastu więc kim są pozostałe osoby?

- Czy Ocelot był Patriotą czy tylko dla nich pracował?

- Dlaczego Ocelot w ostatniej scenie ma mechaniczne ramię skoro podobno przeszczepił sobie rękę Liquida?

- Dlaczego Akiba przestał mieć problemy z żołądkiem gdzieś tak w połowie gry?

- O co dokładnie chodzi z mutowaniem Fox Die w ciele Snake'a (nie zrozumiałem tego dokładnie) ?

- Jakim cudem Big Boss wygląda tak jak wygląda skoro został spalony na popiół przez Snake'a W MG2?

Na razie to tyle, jak jeszcze coś mi się przypomni to dopiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Po przejściu MGS4 nasuwa mi się parę pytań:

- Kim są Patrioci skoro Sigint i Para-Medic nie żyją a Zero to warzywo?

- Patriotów powinno być dwunastu więc kim są pozostałe osoby?

- Czy Ocelot był Patriotą czy tylko dla nich pracował?

- Dlaczego Ocelot w ostatniej scenie ma mechaniczne ramię skoro podobno przeszczepił sobie rękę Liquida?

- Dlaczego Akiba przestał mieć problemy z żołądkiem gdzieś tak w połowie gry?

- O co dokładnie chodzi z mutowaniem Fox Die w ciele Snake'a (nie zrozumiałem tego dokładnie) ?

- Jakim cudem Big Boss wygląda tak jak wygląda skoro został spalony na popiół przez Snake'a W MG2?

Na razie to tyle, jak jeszcze coś mi się przypomni to dopiszę ;)

Ci Patrioci o których była mowa w zakończeniu w MGS2 to The Philosophers, a The Patriots to organizacja której założycielem był Zero, a członkami Paramedic, Sigint, Eva, Ocelot, Big Boss. Wiemy tylko o 6 osobach a gdzie cała dwunastka ? No właśnie Kojima.....

W organizacji doszło do rozpadu z powodu idei the Boss która poróżniła Zero, Siginta, Paramedic a Eve i Ocelota.

Wydarzenia z Outer Heaven i Zanzibar Land były spowodowane przez Big Bossa bo ten chciał sie odciąć od The Patriots, a Zero wysłał jego klona Solida aby ten zlikwidował go

Big Boss - jego ciało zostało zrekonstruowane z części ciał Liquida i Solidusa.

Ocelot tak naprawde pracował dla Big Bossa, ściemniał cały czas dlatego ta przykrywka z Liquidem aby oszukać system The Patriots

Stary FoxDie od Naomi z MGS1 miał zabijac osoby o okreslonym kodzie genetycznym, a w MGS4 solid dostał jego nowa wersje od Drebina, wirus zmutował i wg Naomi w najbliższym czasie zacznie zabijać juznie osoby o określonym DNA a wszystkie jak leci robiąc ze snake'a broń masowego rażenia....

Boże co za wizja końca zycia dla naszego bohatera :rolleyes:

Reszte niech ktoś inny doda :P

Odnośnik do komentarza
Stary FoxDie od Naomi z MGS1 miał zabijac osoby o okreslonym kodzie genetycznym, a w MGS4 solid dostał jego nowa wersje od Drebina, wirus zmutował i wg Naomi w najbliższym czasie zacznie zabijać juznie osoby o określonym DNA a wszystkie jak leci robiąc ze snake'a broń masowego rażenia....

Boże co za wizja końca zycia dla naszego bohatera :rolleyes:

Reszte niech ktoś inny doda :P

 

Z tego co zrozumiałem w fabule to taka wersja zdarzeń była aktualna podczas wizyty w 2 akcie w laboratorium Naomi-Snake wg niej miał być bronią masowej zagłady.Jak się jednak okazuje z zakończenia to co wstrzyknął Snakowi Drebin i inne przypadki powodują,że wirus Foxdie przestaje działać i Snake nie będzie już bronią masowej zagłady.Jednak efektu bycia klonem nie da się cofnąć i zastopować tak więc Solidowi zostają ostatnie miesiące życia ,które chce spędzić godnie,z dala od wojen i walki.Jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi

 

A Patrioci w czasie MGS4 to już tylko skomplikowany AI-choć paru założycieli organizacji biegało i zginęło w czasie tej części

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Stary FoxDie od Naomi z MGS1 miał zabijac osoby o okreslonym kodzie genetycznym, a w MGS4 solid dostał jego nowa wersje od Drebina, wirus zmutował i wg Naomi w najbliższym czasie zacznie zabijać juznie osoby o określonym DNA a wszystkie jak leci robiąc ze snake'a broń masowego rażenia....

Boże co za wizja końca zycia dla naszego bohatera :rolleyes:

Reszte niech ktoś inny doda :P

 

Z tego co zrozumiałem w fabule to taka wersja zdarzeń była aktualna podczas wizyty w 2 akcie w laboratorium Naomi-Snake wg niej miał być bronią masowej zagłady.Jak się jednak okazuje z zakończenia to co wstrzyknął Snakowi Drebin i inne przypadki powodują,że wirus Foxdie przestaje działać i Snake nie będzie już bronią masowej zagłady.Jednak efektu bycia klonem nie da się cofnąć i zastopować tak więc Solidowi zostają ostatnie miesiące życia ,które chce spędzić godnie,z dala od wojen i walki.Jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi

 

A Patrioci w czasie MGS4 to już tylko skomplikowany AI-choć paru założycieli organizacji biegało i zginęło w czasie tej części

FoxDie no tak ^_^

Cz mi sie przesłyszało czy na końcu BB mówi ze tak naprawde wirus zabił Eve i Ocelota ?

Dziwna sprawa z ta reką Liquida, rzeczywiście wyglada troche mechanicznie to naprawde te same ramię Liquida co z MGS2 ?

W końcu Ocelot użył nanomaszyn i psychoterapii aby przenieść w swój umysł osobowość Liquida

 

Odnośnik do komentarza

Eee, graliście w grę, z której wiecie mniej niż osoby, które widziały ją na YT -_-'

 

Drebin wstrzykuje Solidowi nowe FD, które "wypiera" to starsze zaczynające się mutować. BB pod koniec mówi, że nowe FD prawdopodobnie również będzie stanowić zagrożenie lecz do tego czasu Snake najprawdopodobniej już umrze.

 

Ręka Ocelota w 4 to proteza, pozbył się kończyny Liquida gdzieś pom MGS2 a MGS4. To tłumaczy brak aktora podkładającego głos pod tą postać na liście płac.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Poza tym, ciało Big Bossa stworzone z "resztek" Liquida i Solidusa to te wrzucone do ognia przez ocelota a nie postać, która widzimy na koncu gry.

 

Ciało Big Bossa było przez wiele lat sztucznie utrzymywane przy zyciu za pomoca nanomaszyn. Tylko likwidacja JD mogła uwolnic Big Bossa z letargu.

 

Kojima nie tłumaczy jednak jak to ciało Big Bossa przetrwało po MG2.

Odnośnik do komentarza

To, że ciało Big Bossa zostało poskładane z jakichś tam resztek niczego nie tłumaczy. Powinien wyglądać bardzie jak cyborg niż jak człowiek. No i z tym ramieniem Ocelota to by znaczyło, że przez cały czas (w MGS4) był sobą i tylko udawał Liquida. Jeżeli tak to dlaczego nawet w ostatniej walce udawał przed Snejkiem, chyba wtedy już mógł sobie darować? No i czemu spalaił ciało Big Bossa (on nie wiedział, że to Solidus) skoro niby dla niego pracował? I ostatnie pytanie- Co robił Snejk na grobie The Boss na początku gry skoro dowiedział się o niej dopiero od Big Mamy?

Odnośnik do komentarza
To, że ciało Big Bossa zostało poskładane z jakichś tam resztek niczego nie tłumaczy. Powinien wyglądać bardzie jak cyborg niż jak człowiek. No i z tym ramieniem Ocelota to by znaczyło, że przez cały czas (w MGS4) był sobą i tylko udawał Liquida. Jeżeli tak to dlaczego nawet w ostatniej walce udawał przed Snejkiem, chyba wtedy już mógł sobie darować? No i czemu spalaił ciało Big Bossa (on nie wiedział, że to Solidus) skoro niby dla niego pracował? I ostatnie pytanie- Co robił Snejk na grobie The Boss na początku gry skoro dowiedział się o niej dopiero od Big Mamy?

Ocelot byl zahipnotyzowany. Wyrwal sie z transu dopiero na lozu smierci. A nie zauwazyles ze grob Boss i Big Bossa sasiadowaly ze soba? Skad wiesz ze stal nad grobem The Boss a nie swojego ojca?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry 8). Mam parę pytanek odnośnie fabuły. Mam też nadzieje ,że ktoś znajdzie czas żeby na nie odpowiedzieć. ^_^

Więc...

Z tego co udało mi się zrozumieć po przejściu gry (to mój pierwszy MGS w którego grałem... wiem, wstyd :P) organizacja The Patriots to wieeelkie zło zapoczątkowane przez Zero. A związku z tym:

 

1. Jaki związek ma Rat Patrol 01 z Patriotami? Meryl pracowała dla nich? Jakie było jej prawdziwe zadanie w tej części bo po tym jak Drebin ułożył napis PATR10T zupełnie zgłupiałem.

2. Dlaczego Drebin pracujący, jak się okazuje też dla Patriotów pomagał Snejkowi przez cały czas?

3. Liquid Ocelot chciał zniszczyć J.D. żeby mieć kontrolę nad SOP... przecież już chyba w 3 czy 4 akcie miał nad nim kontrolę (scena strzelania z palców)?

4. Liquid Ocelot to przez cała grę Liquid czy Ocelot? Ocelot udający Liquida?

5. Dlaczego Naomi była raz po stronie Liquida Ocelota a raz po stronie Solida?

6. Co ma Naomi do Sunny? Jaka była ich wspólna rola w grze?

 

Halp. :co:

Odnośnik do komentarza

!. Rat Patrol 01 po przerobieniu delikatnym znaków i wywaleniu kilku tworzy jakby napis Patriot. Meryl z oddziałem pracowała dla Patriotów nieświadomie. Miała na celu pomagać Snake'owi w powstrzymanie Liquid-Ocelota, którego Patrioci sie bali.

2. Drebin pomagał Snake'owi , bo Patriotom zależało, żeby jak pisałem wyzej, powstrzymać Liquid-Ocelota.

3. Liquid nie chciał zniszczyć JD po to, zeby mieć kontrole nad SOP, ale dlatego, ze JD było głównym AI, po zniszczeniu którego GW (w którego posiadaniu był L-O) zostałoby głównym AI. Wiemy jednak z końcówki gry, ze nie o to dla Liquid-Ocelota chodziło, ale o to, zeby Snake'owi się udało zniszczyć wszystkie AI. co za tym idzie Patriotów.

4. To jest dość zakrecone hehe. Jak ktos wcześniej pisał, Ocelot zrobił se pranie mózgu i wkręcił sobie, ze jest Liquidem. To chyba najbardziej trafna odpowiedź.

5. Naomi obstawała tam, gdzie jej pasowało akurat, zeby osiągnąć swój cel. Była po swojej stronie :D.

6. Sunny przypominała dla Naomi trochę sama siebie. Sunny też dokończyła wirus tworzony przez Naomi, który zniszczył wszystkie AI (FOXALIVE).

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście wstrząsnęło zakończenie MGS4. Oglądając ślub Meryl myślałem ,,Boże co za kicz i żenada, gorzej być nie mogło". Wchodzą napisy końcowe z dziadowską melodyjką, a ja zrezygnowany i zdołowany do granic możliwości śledzę nazwiska.Nie wiem jak Wy, ale ja byłem bliski wyłączenia konsoli po filmiku z Meryl :) Po chwili pojawia się aktor czytający za Big Bossa i jest końcówka ,,właściwa".Wydaje mi się, że Kojima zrobił ten badziew specjalnie, żeby trochę nas dobić. Zastanówmy się. W tej końcówce jest wszystko co charakteryzuje hollywoodzkie filmy klasy B : ślub, wschód słońca, głupawe uśmieszki i ,, Snake, thank you". Nie wierzę, że Hideo potrafił świetnie wyreżyserować całość gry, a tu raptem trzasnął ,,coś" takiego. Może chciał powiedziec ,, moja gra nie skończy się jak jakiś hollywoodzki shit" i w czasie napisów dał film z Big Bossem. Nie wiem czy kiedyś jakieś zakończenie gry wywołało u mnie większe emocje. Szkoda, że nie widzieliście mojej miny gdy dobity ślubem zobaczyłem Big Bossa :D

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź na pytanie kiedy Solid Snake nauczył się CQC i dlaczego dopiero podczas swojej ostatniej misji zaczął stosować tą technikę.

 

 

Otacon: Hey Snake, since when did you learn how to use CQC (Close Quarters Combat)?

 

Snake: I got the training back when I was in FOXHOUND, but I never used it in actual combat.

 

O: You had those skills all this time and never used them? Why?

 

S: The man who taught me was my former commander in FOXHOUND.

 

O: Big Boss?

 

S: Never felt right using technique learned from a man who'd betrayed his unit. Thinking back, CQC as a concept was ahead of its time. Nobody was using it yet - not the Green Berets or the SEALs or the CIA paramilitaries...

 

O: And then earlier this year the Pentagon declassifies Big Boss's file for some reason. All of a sudden his story is the stuff of pop culture - books, magazines, the net. And now people are taking another look at CQC.

 

S: The war criminal, reinvented as a hero.

 

O: Big Boss's exploits as a Cold War secret agent back in the 60's have made him a legend.

 

S: The less people know about the truth, the more they can fantasize.

 

O: Is that why you finally decided to use CQC? Bacause it's not longer just his, anymore?

 

S: The CQC soldiers are using nowadays is a pale imitation. They're learning from reading about it. I learned through doing, and there's is a world of difference.

 

O: Then you you want to teach them the real thing, the way you learned from your fath-- I mean Big Boss.

 

S: That's not it, either. Some things aren't meant to be passed on to future generations. When some guy comes at me using that cookie cutter imitation of CQC, my body just reacts naturally. That's all.

 

O: Ah, I get it. An eye for an eye. Well, maybe not quite. I reckon they'd lose more than an eye when going up against you.

Odnośnik do komentarza
Ja znam inna odpowiedz: Nie nie stosowal jej we wczesniejszych czesciach, bo Kojima wpadl na nia dopiero w MGS3.

 

chrum chrum.

I to jest jedyna prawdziwa:). Moim zdaniem nie ma co przesadzac. Ja rozumiem, ze dzielo Kojimy jest dopiete na ostatni guzik, ale na takie motywy ja bym zwyczajnie przymknal oko, bo to nie ma nic wspolnego z fabula. Stosuje chwyty bo tak i juz. To tak jakby mial pytac czemu Snake dawniej przylegal plecami, a teraz robi to przodem, albo czemu na Shadow Moses i tankowcu nie umial sie turlac ani czolgac na plecach. Bo nie i juz.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...