Jump to content

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Kilka newsów:

 

Piłka nożna

 

Napastnik Lazio, 30-letni Tommaso Rocchi, będzie jedynym ponad 23-letnim piłkarzem podczas turnieju olimpijskiego w Pekinie - ogłosił prezydent włoskiej federacji, Giancarlo Abete.

Trener Pierluigi Casiraghi musi wybrać na igrzyska 18 zawodników, z czego 15 powinno być urodzonych po 1 stycznia 1985 r. Może zabrać także trzech starszych graczy. W kontekście powołań padały nazwiska Francesco Tottiego, Alessandro Del Piero i Filippo Inzaghi. Ten ostatni był żywo zainteresowany występem w Pekinie. Podjęto jednak decyzję, że z zespołem pojedzie tylko jeden zawodnik powyżej progu wiekowego. Będzie nim Tommaso Rocchi.

 

Biegi

 

Oscar Pistorius, sprinter z amputowanymi obiema nogami, wie, że jest bardzo daleko od występu w Pekinie, ale wciąż obnosi się ze swoimi ambicjami.

 

W środę Pistorius podejmie w Mediolanie swoją pierwszą próbę zakwalifikowania się do igrzysk, które odbędą się w sierpniu w Pekinie. Na wtorkowej konferencji prasowej miał na sobie koszulkę z napisem "Olimpijski sen". Na plecach widniały słowa Nelsona Mandeli: "Zwycięzca to marzyciel, który się nie poddał"

 

Kolarstwo

 

Szmyd jest jedynym Polakiem, który wystartuje w sobotę w Tour de France, ale na igrzyska w Pekinie nie dostał powołania.

30-letni zawodnik włoskiej grupy Lampre od kilku sezonów jest zdecydowanie najlepszym polskim kolarzem. W tym roku zajął 23. miejsce w Giro d'Italia, pracując na lidera ekipy Marzio Bruseghina. W bezpośrednim sprawdzianie przed Tour de France - w Dauphine Libere - był ósmy.

 

sport.pl

 

Link to comment
Guest logan40

Tym razem nasza kadra w Judo dopisała.

 

Właśnie - jeżeli mowa o sportach walki na olimpiadzie - wie ktoś gdzie można to obejrzeć - Telewizja publiczna jeżeli w ogóle , zapewne transmitować będzie "szczątkowe" walki późno w nocy. Chodzi mi głównie o Tae-kwod-do, Judo, Karate. Jak coś wiecie - dajcie znać

 

Z góry dzięki

Osu

 

 

Link to comment
Tym razem nasza kadra w Judo dopisała.

 

Właśnie - jeżeli mowa o sportach walki na olimpiadzie - wie ktoś gdzie można to obejrzeć - Telewizja publiczna jeżeli w ogóle , zapewne transmitować będzie "szczątkowe" walki późno w nocy. Chodzi mi głównie o Tae-kwod-do, Judo, Karate. Jak coś wiecie - dajcie znać

 

Z góry dzięki

Osu

 

1000 godzin z Pekinu w TVP

Największa w historii 45-osobowa ekipa, relacje w pięciu kanałach, w tym w technologii HD, ze szczególnym naciskiem na występy Polaków - tak mają wyglądać relacje z igrzysk w TVP.

 

 

Coś się znajdzie pewnie.

Link to comment

A pamiętacie Pistoriusa?

z5449540X.jpg

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) jest "zaniepokojone" olimpijskimi aspiracjami niepełnosprawnego reprezentanta RPA Oscara Pistoriusa. Sportowiec zamierza się ubiegać o miejsce w reprezentacyjnej sztafecie 4 x 400 m.

- To nas niepokoi - powiedział sekretarz generalny IAAF Pierre Weiss. - Jest oczywiste, że decyzja Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (dopuszczająca Pistoriusa do zawodów pełnosprawnych sportowców) - dotyczy wszystkich imprez lekkoatletycznych. Podczas biegu po wspólnym torze jest jednak duże ryzyko upadku jego samego lub innego zawodnika.

 

W biegu sztafetowym 4 x 400 metrów, po zakończeniu pierwszej zmiany, zawodnicy kierują się na wewnętrzny tor bieżni i biegną ramię w ramię. Piotorius biega na dwóch specjalnych protezach z włókien węglowych.

Link to comment
  • 2 weeks later...

W związku z tym , że piłka nożna cieszy się największą i niesłabnącą popularnością , zestawiłem dla was składy wszystkich drużyn biorących udział w najbliższej olimpiadzie

 

AFRYKA

 

Kamerun

 

8a377649bd856f30.jpg

 

 

Wybrzeże Kości Słoniowej

 

0adc3267d781135e.jpg

 

Nigeria

 

b9a0769b09a4dd4e.jpg

 

AZJA

 

Australia

 

964ad225be415384.jpg

 

Chiny

 

bc550e8ff31da07e.jpg

 

Japonia

 

0eb273cbc15850d7.jpg

 

Korea

 

7b5237464b703510.jpg

 

EUROPA

 

Belgia

 

f228d12238ce5e4c.jpg

 

Włochy

 

44b6a9ff0184b346.jpg

 

Holandia

 

7fe146114f5f6b43.jpg

 

Serbia

 

272631df439966a1.jpg

Edited by Cris
Link to comment

No, swietna sprawa.

 

Przy tych wszystkich ludkach na plycie stadionu jednak operator troche schrzanil. Powinien czesciej dawac widok z oddali, bo o to w tym wszystkim chodzilo, ze dawalo rade wlasnie z takiej perspektywy.

Zamiast tego sie uparli i robili glownie ujecia na poszczegolnych ludziach.

Link to comment

Oglądam to rozpoczęcie i wysadza mi banie! Co akcja to bardziej niesamowita. Niewiarygodna. Np Moment w którym kula ziemska wysuwa się i biegają po niej Ci ludzie. Kosmos. Chińczycy stanęli na wysokści zadania, jeżeli nawet nie wyżej. Kto nie ogląda traci wiele.

Link to comment

Ja dodam tylko tyle , że to była (w sumie jest , bo jeszcze trwa) najlepsza ceremonia otwarcia jaką widziałem , a to właśnie przez ilość ludzi zaangażowanych w ten projekt.

 

z5568285X.jpg

 

z5568234X.jpg

 

z5568625X.jpg

 

 

Miło by było gdyby ktoś przykleił ten temat... w zamian za "Mistrzostwa Europy 2008'

 

Edited by Cris
Link to comment

tego się właśnie spodziewałem, przepych, forma, techniczna doskonałość. Tak właśnie powinno wyglądać otwarcie wielkiej sportowej imprezy. Po tym jak otwarcie euro 08 było żenadą jakich mało, teraz można było nacieszyć oczy. To będą najładniejsze i najlepiej w telewizji wyglądające igrzyska wrzechczasów, oby Polscy sportowcy dołączyli się do tego swoją walką. Dla mnie godnym igrzysk jest tylko taki zawodnik, który w starcie olimpijskim pobije swój życiowy rekord, bądź zbliży się do niego, taki który będzie walczył o wszystko, postawi wszystko na jedną kartę, a nie tylko zaliczy wycieczkę i jedyne wspomnienia to zdjęcia i startowe w kieszeni

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.