Skocz do zawartości

Smoki, grube baby, miecze


Fab3r

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie zdziwiło że nie ma tematu o tym zespole.

 

Nightwish âďż˝â fińska grupa muzyczna założona w 1996. Ich muzyka składa się z połączenia ostrych gitarowych riffów, wyraźnego dźwięku klawiszy oraz kobiecego głosu Tarji Turunen (pierwsze 5 płyt) a następnie Anette Olzon. Muzykę graną przez zespół definiuje się jako połączenie metalu symfonicznego, power metalu oraz opery (opera metalu). Grupę ce(pipi)ą poetyckie teksty utworów nawiązujące m.in. do świata astralnego i fantasy, w większości napisane przez instrumentalistę zespołu - Tuomasa Holopainena.

 

Osobiście zawsze lubiłem ten zespół, szczególnie płyty Once i Wishmaster, oraz takie utwory jak przeróbka "Phantom of the Opera" i "Over The Hills and Far Away". Nowy album Dark Passion Play też daje radę. Do końca nie wiadomo szczegółów odejścia Tarji od zespołu - muzycy podają, że zrobiła się arogancka i wyrzucili ją, ona zaś, że sama odeszła, bo chciała zrobić karierę solową i zespół ten hamował jej rozwój. W każdym razie głos Anette też fajny, może nie tak jak operowy głos Tarji, ale również brzmi pięknie i pasuje do ich muzyki.

 

Tarja Turunen - po odejściu od zespołu nagrała w zeszlym roku plytę "I Walk Alone" - tytułowa piosenka to jeden z moich ulubionych utworów, po prostu uwielbiam jej głos, a w tym kawałku pokazała co potrafi. W tym roku wydała singla pt. "Die Alive" - również klasa.

Edytowane przez Fab3r
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cóż, niektórzy dostrzegają jeszcze Vocal i dźwięki irlandzkie, poza tradycyjnym darciem ryja i machaniem ku.tasami w lesie, grając na elektryku...

 

Gdzie w Nightwishu są dżwięki Irlandzkie ?

Nic do nich w sumie nie mam.

Jest to jednak zbyt komercyjny (jak dla mnie) zespół, za bardzo kojarzy mi się też z emo :g

 

IMO jedyna słuszna kapela z damskim wokalem, to Lacuna Coil.

No, i ewentualnie Arch Enemy :twisted:

Edytowane przez zaton666
Odnośnik do komentarza

kiedyś miałem beke bo do monumentalnych gitatowch riffów i krzyków norweskiego rycerza z rozdwojoną kosią bródką jęczała laska co urwała się z opery, teraz mam beke z przeciętnego kindermetalowego zespoliku z przechu.jowym wokalem. jakby tego było mało ten typ wygląda jak fabeer.

 

kiedyś było zdecydowanie śmieszniej.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
Mysle, ze dobrym zalozeniem byloby napisanie z gory, ze zespoly heavy/power metalowe i emo nie maja tu miejsca. Chce rozszerzyc undera, ale nie do tego stopnia, by stracil swoj klimat i zakorzenienie wokol pewnych gatunkow.

Konsekwencja, że japie.rdole... ;] Nie, nie chcę wyjść na jakiegoś je.banego nonkonformistę, acz undera zaczyna smyrać syndrom Władza, kobiety, pieniądze - każdy pisze co mu się żywnie podoba... Może to dobrze, nie wiem. Nawet Fab3r się tu udziela. Ku.rwa, co nowszy temat, założony przez nowego gimbusa, bez mała zaopatruje w bekę, ale ileż można? Brakuje tematu o Linkin Park, najlepiej z wyperswadowanym Zdziwiło mnie, że nie ma jeszcze tematu o tym wspaniałym zespole. Wrrr...

Odnośnik do komentarza

65544335sz3.jpg

 

Zdziwiło mnie trochę, że nie pojawił się dotychczas temat o tym wspaniałym zespole. Włoski kwintet każdą płytą zabiera słuchacza w epicką podróż do fantastycznej krainy Algalord, gdzie od zarania dziejów dobro bezustannie zmaga się ze złem. Raz po raz kontemplując ich twórczość, wyobrażam sobie jak wielce dzielnie staję w szranki ze sławetnym smokiem, przy pomocy magicznego miecza Emeralda zwalczam bestię i przywracam królestwu splendor i chwałę. Też tak macie? Polecam wszystkim. Każdy krążek to zapierająca dech w piersiach przygoda. Dajcie się zawładnąć mocy smoczego ognia!

 

http://pl.youtube.com/watch?v=WRQ6thP8D0w

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...