Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andertejker

a czy koniecznie musi to być jakiś Bóg którego już znamy?

czy magiczna wyspa, która cały czas przenosi się w przestrzeni i ma jeszcze dużo innych niesamowitych właściwości nie mogła mieć jakiegoś swojego Boga?

 

i mówię Ci, że on trzyma 2 Ankh. mogę się o konkretną flaszkę założyć.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie sądzę, żeby to miało jakieś znaczenie, czego to była statua. Cuse i Lindelof naprawdę wiedzą, jak wyglądają poszczególni bogowie i nie zrobili posągu "źle" przez przypadek. Pewnie teraz zacieszają, że połowa fanów ma zagwozdkę, którą oni raczą wyjaśnić dopiero za rok.

Odnośnik do komentarza
wszyscy się rozpisują o Anubisie, czy innej Teweret, a to po prostu mógł być posąg nie przedstawiający żadnego ZNANEGO nam Boga egipskiego. skoro wyspy także nie mógł prawie nikt odnaleźć, to możliwe jest, że wybudowano tam posąg ku czci jakiegoś lokalnego bóstwa.

Mając na uwadze to

snap1431xn.jpg

na pewno można założyć, że mamy do czynienia z egipską kulturą.

 

Hieroglify, teraz jakiś bóg. Wszystko by się zgadzało.

 

 

Moim zdaniem ta figura będzie miała kluczowe znacznie.

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

no pewnie, że się zgadza. ja po prostu mówię, że:

 

1. to zapewne jest jakiś Bóg egipski

 

2. ale nie musi on być nam znany

 

 

myślę, że już napisałem wystarczającą ilość postów co do tej kwestii.

Edytowane przez andertejker
Odnośnik do komentarza

No Maroko rzut kamieniem od Egiptu... Pozatym Ben i Locke lądowali chyba w Sudanie. Rozwiązanie wątku ze statuą pewnie będzie tak błahe, że sami będziemy się z siebie śmiać, że tak to teraz rozkminiamy.

Odnośnik do komentarza
Serial LOST został nominowany do nagród Saturna (nagrody przyznawane najlepszym produkcjom Science Fiction, Fantasy & Horror).

 

Nominacje dla najlepszego serialu TV: âFringe,â âHeroes,â âLife on Mars,â âLost,â âTerminator: The Sarah Connor Chroniclesâ i âSupernatural.â

 

Nominacje dla najlepszego aktora TV: Bryan Cranston (âBreaking Badâ), Matthew Fox (âLostâ), Michael C. Hall (âDexterâ), Timothy Hutton (âLeverageâ), Edward James Olmos (âBattlestar Galacticaâ) oraz Noah Wiley (âThe Librarian: The Curse of the Judas Chaliceâ)

 

Nominacje dla najlepszej aktorki TV: Lena Headey (âTerminator: The Sarah Connor Chroniclesâ), Jennifer Love Hewitt (âThe Ghost Whispererâ), Evangeline Lilly (âLostâ), Mary McDonnell (âBattlestar Galacticaâ), Anna Paquin (âTrue Bloodâ), Kyra Sedgwick (âThe Closerâ) and Anna Torv (âFringeâ).

 

Inne nominacje dla LOST:

NAJLEPSZY SERIAL: (LOST)

NAJLEPSZY AKTOR: (Matthew Fox)

NAJLEPSZA AKTORKA: (Evangeline Lilly)

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA: (Henry Ian Cusick, Michael Emerson, Josh Holloway)

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA: (Elizabeth Mitchell, Yunjin Kim)

NAJLEPSZY WYSTĘP GOŚCINNY: (Alan Dale, Kevin Durand, Sonya Walger)

NAJLEPSZE DVD SERIALU: (LOST Sezon 4)

 

Eee, jakieś z dupki te nominacje. Dlaczego akurat Matthew Fox i Evangeline Lilly? Dlaczego Sawyer jest postacią drugoplanową? ^_-

Odnośnik do komentarza

dp ale wazne

 

5x01 - Because You Left 21-01-2009

5x02 - The Lie 21-01-2009

5x03 - Jughead 28-01-2009

5x04 - The Little Prince 4-02-2009

5x05 - This Place is Death 11-02-2009

5x06 - 316 18-02-2009

5x07 - The life and death of Jeremy Bentham 25-02-2009

5x08 - LaFleur 04-03-2009

5x09 - Namaste 18-03-2009

5x10 - He's our you 25-03-2009

5x11 - Whatever Happened, Happened 01-04-2009

5x12 - Dead is Dead 08-04-2009

5x13 - Some Like it Hoth 15-04-2009

(przerwa)

5x14 - The Variable 29-04-2009

5x15 - Follow the Leader 06-05-2009

5x16 - The Incident Part 1 13-05-2009

5x17 - The Incident Part 2 13-05-2009

 

 

Czyli jeszcze jedna przerwa. Ale podczas przerwy wyemitują odcinek specjalny o fenomenie serialu z okazji 100 odcinka :)

Odnośnik do komentarza

ja już po 5x09.

 

Porządny odcinek w klimacie starego dobrego Losta, tylko w nowych realiach, jak w poprzednim epizodzie. Bez większych zaskoczeń (no może oprócz Christiana i nokautu Bena :D ). Ciekawe, dlaczego Wyspa nie przeniosła Sun i Locke'a do przeszłości?

 

8/10

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

Wyspa przenosi w czasie kogo chce, gdzie chce, wyspa ożywia kogo chce, zabija kogo chce - noż kurde, nie lubię takiego deux ex machina na zasadzie "bo tak". No i to jest naprawdę dziwne, jak akcja dzieje się normalnie, a za chwilę "30 lat wcześniej" i mamy lata 70. No nie wiem, mi takie rozrzucenie rozbitków niezbyt odpowiada, bo i tak wiadomo, że na koniec przeskoczą w czasie i znowu będą w szczęśliwej teraźniejszości.

 

Mogliby zrobić osobny sezon o DHARMA. To samo, co teraz, tylko bez podróży w czasie, po prostu pokazanie życia tych kolesi kiedy jeszcze żyli. To by było coś. Wrzucanie w tę historię starych bohaterów jest trochę naciągane. Zwłaszcza jak widzę, że Inni mieli cały czas w chatce zdjęcie, na którym oni wszyscy się uśmiechają do aparatu.

 

Ogólnie odcinek bardziej ustawiający nowe reguły, niż cokolwiek ruszający naprzód - bardzo przewidywalny. Wiemy mniej więcej, czym teraz się zajmie każdy z rozbitków. Fajną rolę dostał Sayid. Sawyer jest nowym przywódcą i każdy się z tego cieszy, a nowe ustawienie miłosnego zestawu Jack-Kate-Sawyer-Juliet może być całkiem odświeżające, o ile to dobrze poprowadzą.

Odnośnik do komentarza

No i znowu muszę napisać, że odcinek na 7/10. Właściwie cały epizod skupia się na przybyciu Jacka, Kate i Hurleya do DHARMY. Jedynymi ciekawymi wątkami są rozmowa Christiana z Sun i Lapidusem, a także ewentualnie motyw Sayida. Właściwie zero rozwiązanych tajemnic (Ethan synem Amy? toż to już dawno było do przewidzenia, wręcz niezaprzeczalnie). Chociaż nie jest to przynajmniej ogólnie taka kicha jak odcinek 316.

Odnośnik do komentarza

Jak na mnie odcinek praktycznie taki sam jak poprzedni, czyli dobry, ale bez jakichś orgazmów fabularnych. Fajny motyw z nowymi rolami (Hurley jako kucharz), ciekawy smaczek z Ethanem i Christianem oraz "dymkiem" (byl tylko slyszalny). Troche szkoda ze

Radzyński nie mial bardziej spektakularnego wejścia

. Na plus zaliczam końcówkę - takie odwrócenie ról: w sezonie 2 to Ben byl wiezniem Sayida:)

 

Overall: 8/10

 

Pytania na dzis: Gdzie jest Daniel? Co z Rose i Bernardem

Coraz bardziej sklaniam się do tego, że to oni są "Adamem i Ewą"

?

Odnośnik do komentarza

Ja juz przestałem zwracać uwagę na drobne nieścisłości związane z przyjęciem takiej a nie innej konwencji tego sezonu. Bez dłubania i czepiania się na siłę naprawdę ogląda się to dużo lepiej.

 

Odcinek bardzo dobry, jeden z lepszych w tym sezonie. Szczególnie fajna była rozmowa Jacka i Jamesa u sawyerów na chacie. Jack zgarnął dwa bitchslapy w jeden dzień. Najpierw przydział do sprzątania psich gów/ien z trawnika, a później bolesna prawda z ust Sawyera :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...