Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

Pianka do golenia im się skończyła w drugim sezonie - była scenka w bunkrze kiedy Jack wychodzi z pod prysznica a tam Lock się goli wygłaszając mądrości o tym że para otwiera mu pory i łatwiej się ogolić wtedy bez pianki. :P

 

No chyba że spadła wraz z zapasami Dharmy z nieba. W ogóle to do dziś nie łapę kto te zapasy im wtedy zrzucił.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak będzie. Tylko się zgrywamy. :)

 

Mam nadzieje że się wyjaśni. Ja spekuluje że Dharma jeszcze istnieje - choćby dlatego że ktoś tam wspominał w najnowszym odcinku że siedziba Dharmy jest na stałym lądzie i oni wydają instrukcje w newralgicznych kwestiach naukowcom na wyspie.

Odnośnik do komentarza
Dokładnie tak będzie. Tylko się zgrywamy. :)

 

Mam nadzieje że się wyjaśni. Ja spekuluje że Dharma jeszcze istnieje - choćby dlatego że ktoś tam wspominał w najnowszym odcinku że siedziba Dharmy jest na stałym lądzie i oni wydają instrukcje w newralgicznych kwestiach naukowcom na wyspie.

 

Istnieje, istnieje - pewnie to ta grupa od cienia posągu.

Albo jacyś PRAPRAPRAdawni mieszkańcy wyspy. Ocywiście Iliana np. jest młoda ale kto wie jak duża jest ta organizacja.

Odnośnik do komentarza
Odcinek bardzo dobry,kolejne zagadki wyjaśnione,nowe się pojawiły.Pewnie ojciec Milesa okaże się ostatecznie świetnym i dobrym człowiekiem,a kłamstwo o tym ,że ich zostawił spowodowana jest ukrywaniem przed światem,że byli kiedyś na wyspie(tata ginie w incydencie,matka z synem uciekają).Nie zdziwiłbym się jakby Miles dostał swoje zdolności od momentu incydentu.

 

Ciekawi mnie kto z Lostowiczów ostatecznie przyczyni się do słynnego incydentu ,który spowodował zachwianie dotychczasowego życia na wyspie.Bo chyba to raczej pewne,że ktoś z bohaterów walnie się do tego przyczyni(stawiam Faradaya ,który będzie chciał jednak zmienić losy i przyszłość jednak ostatecznie przyniesie dla wielu zgubę).Ciekawi mnie też ekipa"cienia posągu"-zostawią ich na finał tego sezonu czy to powolne rozwijanie wątku na 6 sezon?ciekawe....

a to nie chodzi o Bena, który kiedyś zostawił Alex przy życiu wbrew zasadom

i pomieszał wszystko? później juz jak wiadomo trzymał sie zasad, co w konsekwencji zakończyło sie

i tak śmiercią 'córki'

ciekawi mnie o które zachwianie dotychczasowego życia na wyspie ci chodzi, bo przeskoki zaczeły sie przecież od

pierwszego przesunięcia (Ben), kiedy wrócił to wszystko sie uspokoiło

w dodatku wyspa mu wszystko wybaczyła i zostawiła przy życiu(czego sie nie spodziewał)

widocznie on tam jest cały czas potrzebny, chyba że sie pogubiłam i nie wiem o co kaman :|

 

ciekawi mnie jeszcze Richard, jeden ze starszaków na wyspie(ktoś powiedział ze ma duuuuużo lat) a sprawia wrażenie jakby nie wiedział ocb obojetnie w jakim czasie jest, chyba ściemnia

 

Odnośnik do komentarza

O Richardzie - on ma swoje zadania, ale daleko mu do rozumienia intencji Jakoba, wykonuje tylko jego wolę (uratowanie młodego Bena etc.). Na dodatek jest zagubiony ponieważ pojawił się Lock i oznajmił mu że jest jego przywódcą i zniknął - dziwisz mu się? Mówię o tym co widzimy w tym sezonie, bo w poprzednich wcale nie był zagubiony i całkiem wiedział ocb (w przeciwieństwie do reszty).

 

Co do Bena i zasad. Zasady są dwie - "eliminujemy obcych" oraz "chronimy dzieci". W przypadku Alex nie dało się tego pogodzić i Ben wybrał. I wybrał dobrze ocalając dziecko, bo potwór go osądził i zostawił przy życiu mimo iż Alex zginęła (tylko pośrednio z jego winy) - ale to nie miał nic wspólnego z tym że kiedyś ją ocalił, tylko z tym że dopuścił do jej śmierci. Pewnie żyje tylko dlatego że ma wciąż poważną rolę do odegrania i dale tej roli został swego czasu wybrany na przywódcę Innych.

 

A o kręceniu kołem czasu to nawet nie zaczynam się wypowiadać, bo nie ma siły abym doszedł do tego co się zdarzy w najbliższych odcinkach.

Odnośnik do komentarza

Żeby się jeszcze nie okazało, że Ryczart to Anubis we własnej osobie.

Jeszcze jedno- wprawdzie już po pierwszym sezonie pojawiały się teorie, że wyspa to czyściec/świat umarłych/piekło/niebo i twórcy skutecznie je dementowali, to teraz już nie jestem taki pewien. W świetle ostatnich wydarzeń (Cerberus jako Sędzia- tak, to akurat nie nowość, portret Dymu przed Anubisem; trupy chodzące po wyspie i jeszcze parę innych przesłanek) mógłbym założyć, że jednak coś w tym może być.

Odnośnik do komentarza
jeszcze jedna rzecz

co robiła żywa Ana Lusija w Los Angeles?

przecież Hurley nie jest wariatem(no chyba że jeszcze działały na niego leki;)

nie dziwią mnie chodzące na wyspie trupy, ale poza nią już tak

 

Na początku 4 sezonu gadał z Charlie na zewnątrz. Tak samo Eko.

Odnośnik do komentarza
Czyli to co widzielismy na 1 lub pierwszych odcinkach nowego sezonu - tzn Brodacza ktory byl tam gdzie zdarzyl sie jakis wypadek a sonar czy cos takiego pokazalo jakies zrodlo energi ze wiertla topilo (ster ktory Locke i Ben przesuwali) dopiero sie wydarzy?

Daniel był wtedy zwykłym robotnikiem, którego dr Chang nie kojarzył, a "teraz" (w 1977 r.) jest już ważnym naukowcem, wracającym z dalekiej podróży. Więc, hm, jakby nie patrzeć, to już się wydarzyło. Co nie znaczy, że tego nie zobaczymy w serialu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...