Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera niszczą postać Bena, nie lubie go takiego dopytującego sie :/ ogólnie aktorstwo w tym odcinku to kibel powszedni. Richard też jakiś taki nie ciekawy. 6/10.

I co do cholery odbiło Locke'owi na końcu ? ciekawe co za powód ma, ale przynajmniej coś mnie zaciekawiło, i bede czekał na kolejny odcinek żeby to zobaczyć.

Szkoda że LOST juz nie jest taki jak kiedyś był, trzyma go teraz tylko interesująca fabuła, aktorstwo i klimat gdzieś wsiąkł...

 

lost0515hdtvxvidnotvavih.jpg

 

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

No jak na odcinek służący ustawianiu wszystkich na ich miejscu przed finałem, to nawet nawet, obrodziło w treść a nie tylko bieganie po dżungli. I dobrze że poświęcili na to ten odcinek, bo o ile pamiętam to pierwszy ep finału s4 służył właśnie rozstawianiu ekipy. Ale pamiętamy jak wtedy było - strajk scenarzystów, skrócenie sezonu etc. Teraz powinno być lepiej.

 

Tylko co to za kicha z odpłynięciem Sawyera, Juliet i Kate?

Odnośnik do komentarza

Co do słów "idę zabić jacoba", nie sądzę by było dosłowne ;]

 

Jacob'owskie "Help me" = "Proszę, zabij mnie"

 

W komentarzach trzeciego sezonu wyjawiono, że Ben więzi Jacoba w chatce za pomocą kręgu z popiołu wulkanicznego (3x20 "The Man Behind The Curtain"), ten sam popiół jest również w samej chatce, na fotelu Jacoba. Natomiast Jacob więzi Bena mentalnie. W każdym razie obaj potrzebują siebie w jakiś sposób nawzajem. Jednakże, Jacob'owi nie widziała się wieczność w chatce (psychokineza to dosyć niezwykła właściwość jak dla normalnego człowieka, więc stan w którym znajduje się Jacob nie jest zbytnio normalny) toteż poprosił Johna o pomoc. A co jest jedynym sposobem uwolnienia się z wszelkiego rodzaju magicznych kręgów? Zgadza się - śmierć. Dlatego Ben zrobił OMG, bo wie, że Jacob wydostanie się ze swojego więzienia i może mu zrobić z pupy jesień średniowiecza za uwięzienia, bądź realizowanie osobistych planów i oszukiwanie Innych.

 

Lub opcja nr. 2 - NEW John Locke to Smookey (zła strona?) i chce się pozbyć Jacoba (dobra strona?).

 

Opcja nr. 3 - Jacob to mit Ryśka i Bena służący do manipulowania Innymi, a Locke 'zabijając go', pokaże ludziom prawdę. Jak napisał kolega powyżej.

 

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam ep. był bardzo dobry. Bez zbędnego biadolenia, wszystko na temat. Fajna Ben zrobił minę o_O dowiadując się od Locka, że ten każe Richardowi iść, porozmawiać z samym z sobą.

Finał szykuje się bardzo interesująco. ;)

 

Oprócz tego :

http://pl.lostpedia.wikia.com/wiki/Jacob

 

Zaciekawiła mnie ta teoria, że Oldham może być Jacobem.

Edytowane przez Adrianooo92
Odnośnik do komentarza
Potwierdzam ep. był bardzo dobry. Bez zbędnego biadolenia, wszystko na temat. Fajna Ben zrobił minę o_O dowiadując się od Locka, że ten każe Richardowi iść, porozmawiać z samym z sobą.

Finał szykuje się bardzo interesująco. ;)

 

Oprócz tego :

http://pl.lostpedia.wikia.com/wiki/Jacob

 

Zaciekawiła mnie ta teoria, że Oldham może być Jacobem.

 

Ale ponoć Dżejkob nie lubi nowoczesnej techniki a u Oldhama radio grało, że aż miło. (albo to był gramofon).

 

Odpada.

 

Kiedyś ktoś gadał, że niby miały być retrospekcje dymka:]

 

 

 

 

I nie było.

 

 

Gdyby miało być coś tak wypasionego to na pewno zostawili by to na finał, a nie odcinek go poprzedzający.

 

Wszystko przed nami.

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

Nie będzie żadnych retrospekcji dymka... co za pomysł. Zrobiłbym kupę ze szczęścia gdyby w przyszłym sezonie retrospekcje miał Richard.

 

W finale też nie będzie miejsca na retrospekcje, możecie zapomnieć - będzie konstrukcja taka jak dzisiejszego epka.

Liczyłem że w tym sezonie dostaniemy jeszcze odcinek Locka, ale tutaj również się zawiodłem. Chociaż może to i lepiej, bo John prowadzi już bezpośrednio do odkrywania tajemnic Innych, co będzie napędzać ostatni sezon - w sam raz na jego otwarcie. :)

Odnośnik do komentarza
Zrobiłbym kupę ze szczęścia gdyby w przyszłym sezonie retrospekcje miał Richard.

 

No też, mam taką cichą nadzieję ^_^ . Mam nadzieję że się dowiem dlaczego się nie starzeje. Też tak myślę, że skoro Jacob nie okaże się wytworem fantazji Bena i Innych, to też w następnym odcinku lub w 6 sezonie dowiemy sie o nim więcej, mam na myśli całą jego historię.

Odnośnik do komentarza

O! I to jest bardzo, bardzo dobry, niemalże wgniatający w fotel odcinek, a nie "The Variable". Zero niepotrzebnych scen, kapitalne dialogi, dobry cliffhanger i Hugo, który mnie zniszczyl. A za tydzien - 45 minutowy odcinek 16, a po nim 90minutowy odcinek 17/18, czyli final.

 

Cohonez jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Pan Cohonez mówi bzdury, bo fakt - będą trzy godziny za tydzień, ale pierwsza godzina to ep dodatkowy (wytłumaczenie w czasie or sth) a następne dwie godz to 16/17.

Btw fajny trailer dali.

 

Pan Cohonez mówi:

 

I failed...

 

Aczkolwiek zawsze myslalem ze "Incident part 1" to 42 minutowy epizod, a "Incident part 2" to 1,5 h godzinny pelnokrwisty final.

Odnośnik do komentarza

Mocny odcinek mimo ze niczego nowego nie dowiedziałem się.Ciekawe czy w ogóle Jacoba da się zabić?

 

Nerdzinski i Phil to ostre sku.rwole, a temu drugiemu szczegolnie nalezy sie solidny fpedol za uderzenie lejdi.

Chcę zobaczyc jak Sojer włącza rejdż mołd i rozrywa mu bebechy :wkurzony: .

 

Locke awansował na 1sze miejsce na mojej prywatnej liscie ulubionych postaci.Ten czlowiek wie chyba wszystko o Wyspie, a jego usmiech z lysina genialnie sie komponuje.

 

 

Coś mi się wydaje, że gdy Jack będzie chciał uzyć bomby, przez chwile sie zastanowi nad tym co powiedziała mu Kate ( jesli ich samolot sie nie rozbije, nigdy sie nie poznaja) i nie zdetonuje jej.

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

Jestem przekonany, że Jack'owi nie uda się zmienić biegu wydarzeń, ponieważ to zwyczajnie niemożliwe. Przekonali się o tym wszyscy, chociażby przy postrzeleniu Bena przez Sayida. Nawet największy zwolennik odwrócenia wszystkiego - Faraday - wpadł w pułapkę czasu. Jakikolwiek wybór nie zostanie podjęty odnośnie bomby, będzie tylko iluzją wyboru, "whatever happened, happened".

 

Mimo wszystko, może istnieć szansa na zmianę biegu historii, a tą szansą są działania Locke'a w teraźniejszości. Może on "zabijając" Jacoba (cokolwiek to znaczy), będzie w stanie przywrócić wszystkich do czasów obecnych i zapobiec ich śmierci o której mówił Richard.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...