Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, zawód. Najsłabszy finał na zwieńczenie najsłabszego sezonu.

 

No nie wiem. Za słabe to było! Niby wielkie rzeczy się dzieją, ale ja to już gdzieś widziałem. Szkoda, że nic się w zasadzie nie wyjaśniło - poprzednie finały z reguły pokazywały nam jakieś nowe miejsca, nowe fakty, a tutaj w zasadzie same nowe pytania. Ba, nawet te pytania nie były zbytnio zaskakujące.

 

Retrospekcje - wielki zawód, słabizna, czemu one miały służyć? Postać Jacoba ogółem - oczekiwałem więcej.

 

Nie no, w ogóle, słabe to było.

 

 

Czy Samuel (albo Ezaw, albo ktokolwiek to jest z pierwszej sceny odcinka), czarny dym i teraz "nowy" John Locke to jedno i to samo? Na to wygląda.

Nie jestem jednak tego pewien, bo chyba nie załapałem, o co chodziło w pierwszej scenie odcinka.

Odnośnik do komentarza

w finale dobre są jedynie ostatnie 20minut:

-byłem wręcz pewny,że oni cały czas nie zmieniali w latach 70 przyszłości tylko dążyli do tego co zawsze się miało wydarzyć i to oni spowodują incydent pomimo tego,że myśleli ,że go zapobiegną ale ostatnia sekunda serialu daje nadzieje,że jednak coś się zmieniło....

-zaskakująca zawartość skrzyni ekipy od "co znajduje się w cieniu posągu",tutaj mnie twórcy zaskoczyli,w zupełności się tego nie spodziewałem,czy zatem mamy uważać ,że ten koleś obok Jacoba w pierwszych scenach finału to Dym,a Locke od momentu powtórnego przybycia na wyspę jest tworem dymu?

Odnośnik do komentarza

Ogqozo, marudo, może gdybyś nie wstawał tak wcześnie rano żeby obejrzeć finał, tylko sie wyspał, to byś go lepiej odebrał. :P

 

A serio, niestety ale całe akcja z lat '77 była przewidywalna. Natomiast teraźniejszość dała sporego kopa, nie wiem co mam myśleć o tym co widziałem. Może coś mniej banalnego niż Lock=Monster przyjdzie mi do głowy po drugim seansie.

 

Niech mi ktoś powie coś o tym kręgu z popiołu. Niby Ben go zrobił żeby uwięzić Jakoba, tak? Na czyje polecenie, potwora? I kto zrobił przejście...? Wychodzi na to że teraz dojedzie jeszcze podział między autochtonami, jakby nam mało grup było.

Odnośnik do komentarza

mi się wydaje na chwile obecną,że Jacob cały czas siedział przy posągu i tylko Richard o tym wiedział i nikt więcej.

W chacie siedział ten zły z początku finału sezonu,został tam uwięziony przez ten krąg naokoło.Zamknęli tam to całe zło(dlatego też ma czarną koszulkę na początkowej scenie,a Jacob białą co symbolizuje dobro).Ben cały czas omyłkowo myślał,że w chacie siedzi sobie Jacob,a wg mnie chata była stworzona by trzymać tam tego złego.Koleś z początku finału mówi,że kiedyś znajdzie sposób by zabić Jacoba,znalazł go-tym sposobem był Locke i Ben,którzy zabijają Kubusia w finałowej scenie.Na dowód tego,że ten zły cały czas siedział w chacie niech będą głosy jakie kiedyś Locke słyszał w wcześniem sezonie gdy przebywał w chacie "HELP ME".Locke był potrzebny złemu do zabicia Jacoba.

 

teraz tylko rodzi się pytanie czy nowy zły z początku finału(o ile na serio jest zły) to w rzeczywistości dym czy dziś byliśmy świadkami ujawnienia zupełnie nowej postaci ważnej do losów serialu.No i czym lub kim jest Locke-ja obstawiam,że tym camym czym ojciec Jacka na wyspie czyli jednak dymem :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ooo, super odcinek, emocjonalny, lepsze aktorstwo, praca kamer, bomba normalnie, i sporo Bena :D a jak Ben gdzieś jest, to odcinek udany xD Też sie zdziwiłem z tą akcją z Imposterem Locke'a, wydaje mi sie że to ten koleś z pierwszej sceny, co siedział z Jacoben i patrzeli na przypływającą Black rock.

Zauważcie, że z każdą postacią z którą gadał Jacob, miali zawsze jakiś fizyczny kontakt, np smyrnięcie po nosie, czy złapanie za ramie. sam aktor Jacoba fajnie dobrany, ale wyobrażałem sobie Jacoba jako starego, niebezpiecznego kolesia. I co, tak łatwo został zabity, bez jakiejkolwiek walki ? eeh.

odcinek 9/10 :) cliff-hanger słaby, pierwszy raz pojawia sie napis "LOST" na białym tle, ale odcinek sam w sobie bardzo dobry.

 

Aaa, btw :)

842dcf8f42fac2c1med.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=-tdkjrrSpAI już teaser, czekamy do 2010 panowie :)

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

Jestem usatysfakcjonowany. Finał jednak lepszy od poprzedniego. Obstawiam, że w wyniku tego wybuchu nie zmienią przyszłości tylko zostaną bo niej bezpiecznie wysłani dzięki energii z tej 'kieszeni'. <Locke twist> spowodował szerokie rozdziawienie japy i WTF. Podoba mi się aktor wybrany do roli Jakuba, ciekawe czy jeszcze go zobaczymy. Idę coś zjeść.

 

10/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...