Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Wkurzające są mecze kiedy pacan podaje tylko do Torresa i leci na chama bo dogonić już jak się urwie, nie sposób.

 

Podobnie jest z interem i Ibrahimovicem.

Ja trafilem na typa ktory umial niestety kazda okazje wykorzystac :( a ja tu mam problem wciaz i ciagle marnuje setki seryjnie...

 

Wyglada na to, ze na takie druzyny trzeba ustawiac indywidualne krycie.

Odnośnik do komentarza

Muszę oddać sprawiedliwość. Narzekałem niedawno że F09 mnie frustruje, że przegrywam z okazyjnymi pykaczami którzy w 99% wybierają ManU. I wiem już dlaczego tak było. Jako PEeSowy fanatyk, praktycznie po edycji F99 do serii od EA się nie dotykałem i popadłem w schematy. Iesesowe schematy. A nad Fifą trza posiedzieć, opanować coś więcej niż podstawy sterowania. Nawet przewertowanie instrukcji i przećwiczenie kilku zagrań przynosi zaskakujące efekty. Owszem, wciąż sporą cześć meczy moczę :), ale 3:4 lub 2:3 Cagliari z ManU po zaciętym pojedynku (dogrywka) satysfakcjonuje, zwłaszcza że gole dla przeciwnika padają przeważnie wg jednego z dwóch schematów: C.Ronaldo umyka obronie i strzela z 30m nie do obrony, albo źle wybita piłka (kolejne przyzwyczajenie z PES'a po części) trafia do oponenta, a ten bez namysłu uderza.

Nie przedłużając, trzeba Fifie dać trochę czasu, swojego czasu, zwłaszcza jeśli nawracamy się z PEeSa. Opłaci się, chociażby po to by zobaczyć jak Robert Aquafresca mija zwodem Rio, gubi Vidicia i strzela van Der Sarowi w długi róg.

Odnośnik do komentarza

Tez sie w koncu domyslilem dwa dni temu ;)

 

Dalej jednak 80 procent skrotow to dla mnie zagadka. Nie wspominajac o ewidentnych bledach ortograficznych (zenada zaprawde) na przyklad na liscie wydarzen - zmiany pilkarzy i jest skrot "WCH" - zapewne wchodzacy a co oznacza "ZCH" no oznacza ze poziom osoby przekladajacej musial byc zenujacy. Generalnie po kuj te wszystkie skroty? A skoro sa to dlaczego w instrukcji nie ma wytlumaczenia?

Odnośnik do komentarza

Przesadzasz zdeka z tymi skrótami. Nawet nie zaprzątam sobie nimi głowy bo nimi nie gram. Fun się liczy a nie jakieś głupie skróty, taktyki i inne duperele, kup se jakiegoś menadżera skoro taką wagę do tego przywiązujesz.

 

Online - 105 zwycięstw i 17 porażek. Nieźle. W niedziele rozpoczęcie turnieju, pewnikiem odpadnę w pierwszej fazie ale co tam, trza spróbować.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza
Nie wiem nie wiem, wydajesz mi się podejrzanie dobry w te klocki a znam Cię jeszcze z czasów iXa jedynki ;) pewnie dawaj. Już zwolniłem miejsce.

No co Ty - w PES'a moze dawalem rade, ale w FIFE, to raczej jestem bardzo slaby. Ale uwielbiam ta gre - jest trudna, wymagajaca i zeby ja opanowac trzeba grac naprawde sporo, dlatego w ogole nie rozumiem ludzi, ktorzy na subforum PES'a pisza, ze jest prosta...

 

Co do ustawien - wydaje mi sie, ze dobrze znalesc sobie jakas formacje - jak np. standardowe 4-4-2 danej druzyny i ja edytowac wedlug potrzeb, bo jezeli zmienisz na jakas podstawowa, to ostro trzeba pogrzebac, zeby dobrze strzalki poustawiac i defensywe.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No i chlopaki - jaki wynik konfrontacji?

 

Co do skrotow, to sie upre i bede dalej twierdzil ze to wazne. Jezeli duza czesc gry opiera sie na statystykach i wszelkiego rodzaju wspolczynnikach (nie mowiac ze pewnie niektore osiagniecia w grze prawdopodobnie zaleza od tego) to gracz powinien wiedziec co gra mowi do niego...

 

Co wiecej Gra to w duzej mierze taktyka. W koncu to gra zespolowa.

Odnośnik do komentarza

Na nic Ci się przyda taktyka gdy piłka dostanie ping ponga i odbije się w szamotaninie nie do Ciebie a do przeciwnika który sunie już na bramkę z biednym bramkarzem. To jest gra, ciągle gra i większość bramek i tak wpada z głupich błędów lub nieudolności gracza. Taktyka, owszem ale na papierze a ta w Fifa ma jakieś tam opcje, sam ich używam (suwaki) ale to działa raczej na psychikę, "ooo jak ustawię na ManU podania bezpieczne, to zespół będzie dobrze współpracował" i tak też się dzieje bo w to wierzymy. Przynajmniej ja tak mam a i tak wiem, że te ustawienia to tylko dodatek stymulujący ;)

Odnośnik do komentarza

Nie gralem wlasciwie jeszcze rankingowych ale w takich przyjaznych to jeszcze nic z pingponga nie stracilem (i wlasciwie nie strzelilem). Wszystko zalezalo od wypracowanych akcji i jak sie pilkarze ustawiaja. Ladne mecze, super zabawa.

 

Apropos. W FIFA dosc duzo trzeba decydowac za druzyne. Brakuje mi opcji (jak w PES) gdzie ustawiasz ile wysilku ma obrona wkladac w offside, w FIFA wlasciwie Ty (poprzez krzyzaka) decydujesz w ktorym momencie maja chlopaki zrobic pulapke ofsajdowa. Fakt ze obroncy momentalnie reaguja, ale szkoda ze czasem gdy az sie prosi to sami nie zostawiaja jakiegos typa samego z bramkarzem tylko gracz musi od nich zazadac...

 

No i przyznaj wreszcie jaki wynik z easye

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Mam takie samo zdanie - FIFA daje jeszczez wieksze mozliwosci ustawienia danej druzyny niz PES, a w PESie, jak ktos ogarnal swoja formacje do perfekcji gral zupelnie inaczej niz na standardowych ustawieniach bez strzalek itp.

Nie gralismy jeszcze, ale przeciez ma to byc Friendly Match.

 

Co do Offsidu wydawalo mi sie, ze jak naciszniesz raz krzyzak/galke, to caly czas beda starac sie grac na pulapki. Nie musisz chyba tego za kazdym razem wlaczac.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Zagramy dziś i zobaczymy. EA ma u mnie dwa minusy.

 

Za to, że stadiony (wszystkie) nie są dopakowane pod względem warunków pogodowych. Chcę i żądam aby każdy stadion miał do wyboru - deszcz, śnieg, dzień, zmierzch i noc. A nie po łepkach i jak im się podobało. Frustrujący motyw.

 

Drugi minus za kasowanie wyników na rankingu. Wczoraj miałem 117 meczy wygranych, dziś odpalam konsole a tam 108 :/ co to (pipi)a ma być? na ch.uj się w takim razie męczyć, z w(pipi)ienia aż mecz wtopiłem i już mam 18 porażek, doprawdy, szkoda jeno, że jak zwycięstwa mi pokasowało to porażki ostały się na miejscu. P-A-R-A-N-O-J-A

Odnośnik do komentarza
Co do Offsidu wydawalo mi sie, ze jak naciszniesz raz krzyzak/galke, to caly czas beda starac sie grac na pulapki. Nie musisz chyba tego za kazdym razem wlaczac.

 

Masz racje wydawalo Ci sie :P

 

Sprawdz to w trakcie meczu za kazdym razem dwa razy strzaleczka w gore i zobacz ze obroncy dopiero wtedy robia krok do przodu. Teoretycznie trzymaja linie mniej wiecej (szczegolnie jak masz ich ustawionych na wysoko) jednak maja odruch cofania sie z napastnikami zamiast ich zostawic samych.

Odnośnik do komentarza

Odradzam napalać się na RANKING bo EA ma jeszcze kłopoty z serwerami. Przykład? 3 mecze wtopione tylko dzięki utraceniu połączenia z serwerami EA. Momentalnie podczas meczu wywala Cię i aplikuje Ci przegraną. Obłęd i czysty absurd. Olewam ranking i gram w nim dla przyjemności bo dojść do czegokolwiek graniczy z cudem, często poprzez złośliwość rzeczy martwych.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...