Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

masz 3 typy ustwień sterowania w fifie 09-klasyczne,alternatywne i własne.we własnym możesz ustawić sterowanie krzyżakiem.Jak będziesz dalej mieć problemy to dziś rano jak wstanę to Ci dokładnie napiszę bo już mi się nie chce odpalać gry o tej porze:)

 

PS.nie było trudno zgadnąć-dla wielu fifa09 (góra fifa08) to pierwszy prawdziwy kontakt z inną serią piłkarską niż niegdyś jedyny słuszny PES.Ja też od zawsze byłem "pesowcem' :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Z tego co widze, to chyba każdy kto się teraz zagrywa w Fife, jeszcze do nie dawna był "peesowcem".

A może po prostu maniakiem bardzo dobrej gry piłkarskiej ?

 

Dla mnie tytuł i logo nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Jak by tak było, to nadal bym grał na Amidze w Sensible Soccer ( swego czasu doskonała piłeczka ).

Odnośnik do komentarza
Witam, noszę się z zamiarem zakupu Fify ale nie wiem jaką wersje wybrać :) tzn x360 czy PS3, któraś z nich jest lepsza? Dodam iż od zawsze gram w kopanki na PS'xach. Ale uważam iż krzyżak w X'e wcale nie jest gorszy od tego z PS3 także ten argument z góry odrzucam :P .

 

obie wersje są identyczne,chodzą tak samo,wyglądają tak samo(pierwsza taka fifa na tej generacji,poprzednie lepiej wyglądały na x360).

 

Jedynie aktualnie wersja na PS3 ma problem z zacinającym jednym stadionem,czekam na patcha ,który już na x360 wyszedł

 

jeśli masz obie konsole kupuj wersję,którą uda Ci się wyszarpać taniej i bierz pod uwagę na jakim sprzęcie gra w fifę więcej Twoich kumpli bo multi jest wciągający

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Po 8 latach grania w PESa ciezko sie przestawic...

 

Niby gra sie fajnie, otoczka meczow niesamowita ale czegos kurna brakuje :/

 

Najbardziej denerwuje mnie krecenie sie w kolo pilki i jakies dziwne ruchy pilkarzy przy wrzutkach wysokich albo czasami brak mozliwosci przelaczenia ludkow (leci do pilki ten ktory sie zaprogramowal a nie ten ktory stoi juz blisko niej).

 

No i te (pipi)e przywileje korzysci grrrrr....

 

No coz, zdecydowalem sie na FIFE to mam FIFE :) Mam nadzieje, ze bedzie szybko jakis patch i bedzie lepiej...

Odnośnik do komentarza

Przywileje korzysci nie sa zle. Moim zdaniem dzialaja poprawnie. Sedzia najpierw puszcza gre a gdy dotknie Cie inny zawodnik przeciwnika to dopiero wtedy przerywa. Zwykle nie pozwala na dwa dotkniecia. Mnie to zupelnie nie razi.

Zmiany zawodnika mozesz dokonac prawa galka choc faktem jest ze pilka przelatujaca kolo nic nie widzacego zawodnika to zenada, choc moze zalezy od wspolczynnika refleksu - jednak w polu karnym to kazdy powinien byc gotowy, ze pilka do niego przyleci.

 

Jedna z wad FIFy od zawsze jest mala wymiennosc pozycji. 90 procent bramek strzela sie srodkowym napastnikiem. Z drugiej strony jednak w PESie wkurzal mnie random. Tutaj jak nie trafiam w brame to wiem dlaczego. W PESie probujac leciutko wtoczyc pilke do pustej bramki bywalo ze strzelalem swiece w gore... Frustrowalo mnie to strasznie.

 

Brakuje mi zmeczenia zawodnikow meczem - znaczy zeby bylo czuc, ze slabna w czasie gry.

 

Nie jestem w stanie strzelic bramy spoza pola karnego.

 

Obrona slabo trzyma linie czasem na offside, choc w PESie mam wrazenie ze bylo duzo gorzej (w demie ostatniego PESa chyba jest duzo gorzej).

 

Menu - brak dostepu do statystyk kazdego zawodnika po meczu. Generalnie statystyki sa zwalone i slabe. Co mnie obchodza statystyki MVP? Chce kazdego pilkarza! Oceny zawodnikow sa z d.py wziete i kompletnie nic nie mowia. Napastnik strzelajacy klasycznego hattricka grajacy 45 minut potrafi dostac 5/6 troche zenujace... Brak statystyk asyst to porazka na maksa!

 

No i na koniec wkurza mnie, ze mamy wersje gry francuska. Sluchaliscie kiedys konferansjera? Zapowiada zawodnikow po francusku... Brakuje mi komentarza angielskiego. Zawsze byl lepszy bo pod niego FIFA byla robiona. Polski jest taki tlumaczony przez co slaby. Dziwie sie ze Szpakowski z Szaranowiczem sami nie opracowali odzywek na rozne sytuacje. Widac ze czytali podsuniete propozycje - przez co najpierw smiesza glupowatoscia potem z kazda gra irytuja... Komentarz jest jakis taki nie ich. Co prawda przyzwyczailismy sie do tego ze Szpakowski nie widzi co sie dzieje na boisku ;) ale nie do tego stopnia...

 

Ogolnie bardzo lubie pilki nozne i na PSP kupowalem wszystkie. FIFA 09 jest pierwsza na duza konsole... Mimo mojego narzekania naprawde daje rade i nie zaluje wydanych pieniedzy. Idzie w dobrym kierunku i naprawde jesli w tym tempie bedzie sie rozwijac to FIFA 10 bedzie przemocarna

Odnośnik do komentarza
Przywileje korzysci nie sa zle. Moim zdaniem dzialaja poprawnie. Sedzia najpierw puszcza gre a gdy dotknie Cie inny zawodnik przeciwnika to dopiero wtedy przerywa. Zwykle nie pozwala na dwa dotkniecia. Mnie to zupelnie nie razi.

Zmiany zawodnika mozesz dokonac prawa galka choc faktem jest ze pilka przelatujaca kolo nic nie widzacego zawodnika to zenada, choc moze zalezy od wspolczynnika refleksu - jednak w polu karnym to kazdy powinien byc gotowy, ze pilka do niego przyleci.

 

Jedna z wad FIFy od zawsze jest mala wymiennosc pozycji. 90 procent bramek strzela sie srodkowym napastnikiem. Z drugiej strony jednak w PESie wkurzal mnie random. Tutaj jak nie trafiam w brame to wiem dlaczego. W PESie probujac leciutko wtoczyc pilke do pustej bramki bywalo ze strzelalem swiece w gore... Frustrowalo mnie to strasznie.

 

Brakuje mi zmeczenia zawodnikow meczem - znaczy zeby bylo czuc, ze slabna w czasie gry.

 

Nie jestem w stanie strzelic bramy spoza pola karnego.

 

Obrona slabo trzyma linie czasem na offside, choc w PESie mam wrazenie ze bylo duzo gorzej (w demie ostatniego PESa chyba jest duzo gorzej).

 

Menu - brak dostepu do statystyk kazdego zawodnika po meczu. Generalnie statystyki sa zwalone i slabe. Co mnie obchodza statystyki MVP? Chce kazdego pilkarza! Oceny zawodnikow sa z d.py wziete i kompletnie nic nie mowia. Napastnik strzelajacy klasycznego hattricka grajacy 45 minut potrafi dostac 5/6 troche zenujace... Brak statystyk asyst to porazka na maksa!

 

No i na koniec wkurza mnie, ze mamy wersje gry francuska. Sluchaliscie kiedys konferansjera? Zapowiada zawodnikow po francusku... Brakuje mi komentarza angielskiego. Zawsze byl lepszy bo pod niego FIFA byla robiona. Polski jest taki tlumaczony przez co slaby. Dziwie sie ze Szpakowski z Szaranowiczem sami nie opracowali odzywek na rozne sytuacje. Widac ze czytali podsuniete propozycje - przez co najpierw smiesza glupowatoscia potem z kazda gra irytuja... Komentarz jest jakis taki nie ich. Co prawda przyzwyczailismy sie do tego ze Szpakowski nie widzi co sie dzieje na boisku ;) ale nie do tego stopnia...

 

Ogolnie bardzo lubie pilki nozne i na PSP kupowalem wszystkie. FIFA 09 jest pierwsza na duza konsole... Mimo mojego narzekania naprawde daje rade i nie zaluje wydanych pieniedzy. Idzie w dobrym kierunku i naprawde jesli w tym tempie bedzie sie rozwijac to FIFA 10 bedzie przemocarna

 

EEE...co do zmeczenia zawodnikow,gram tryb menedzerski w lidze polskiej i moi zawodnicy ostro sie mecza,musze niekiedy wymieniac wszystkich po pierwszej polowie a i tak mam za malo zmian bo reszta pada.Zdarzalo sie ze przegrywalem mecz bo moi zawodnicy byli wycienczeni bo za malo ich oszczedzalem,wiec tutaj sie z Toba nie zgodze,bardzo dobrze czuc ich zmeczenie i jest bardzo naturalne.

 

Francuski komentarz?gdzie?Ja mam tylko angielski i polski,konfenansjer u mnie zapowiada po polsku lub angielsku,jak sobie ustawie,tak mam,pewnie masz francuska wersje gry.

 

Co do wymiennosci pozycji,mam akurat mile odczucia,zawsze ktos inny strzela mi gola,a to obronca,a to skrzydlowy,to jest super.

 

Co do strzalow z poza pola karnego,owszem sa bardzo trudne,ale probuj technicznych strzalow w okienko,ja o malo nie trafilem.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam konferansjera po francusku... ale pewnie tylko dlatego że gram w lidze fracuskiej ;) A tak serio to jak zagrałem jeden mecz na Legii to konferansjer nawijał po polsku.

 

Co do sterowania to polecam PES'owcom nauczyć się grać na gałce. Bo po pierwsze tutaj da się biegać we wszystkich kierunkach a nie tylko w ośmiu, a po drugie precyzja sterowania jest o wiele większa, więc grając na krzyżaku utrudniacie i ograniczacie sobie grę.

Odnośnik do komentarza

Cyfra (krzyzak) ma jeden duzy plus- SZYBCIEJ mozna zmienic kierunek, i to duzo. Np dol, przod, dol albo nawet 4 kierunki czy np przod po poprzedniej kombinacji raczej zawsze wykonasz szybciej na krzyzaku. dlatego w pesie dobrze opanowany Ronaldo albo inny dziad sa tacy przesadzeni.

Odnośnik do komentarza

U mnie nawija po francusku na stadionie Camp Nou. Moze bo gra Thierry Henry ;). Moze wersja na X0 jest inna. U nas nie ma do wyboru wersji jezykowej angielskiej - stad podejrzewam ze dominujacym jezykiem jest francuski. Bede musial sprawdzic inna lige inny stadion...

 

Apropos zmeczenia - Gram Barcelona tryb menedzerski i poza tym ze troche im sie paski zazolcaja to nie widze zmeczenia (ustawilem 15 minut polowa). Mi tez rozni zawodnicy laduja bramy ale ja jakos ciagle musze grac na napastnika bo reszta sie slamazarzy ;)

Odnośnik do komentarza
jednak w polu karnym to kazdy powinien byc gotowy, ze pilka do niego przyleci.

Całkowita zgoda. Jest to frustrujące, gdy mamy zawodnika w polu karnym, bramkarz lekko wyrzuca piłkę, a ta nam się toczy koło zawodnika (chociaż jest na jej linii przemieszczania się!) i nie możemy NIC zrobić, żeby tą piłkę wziąć. Ewentualnie bawić się we wślizg - który i tak nic nie da, bo nawet zakładając, że zbierzemy tą piłkę, to momentalnie ktoś nam ją zabierze (zanim wstaniemy).

Odnośnik do komentarza

Mam wersję 3xpl i niestety nie mogę wybrać języka ang :( Jak zmienić nieracjonalne zachowanie uciekania moich zawodników przed piłką? Dosłownie przeciwnik może biec od końca do bramki bo moi uciekają w popłochu, a żeby sami coś zrobili to już w ogóle można zapomnieć. 3 potrafi stać obok piłki i nikt się po nią nie ruszy, nie wspominając o sprintcie, po prostu jakby jej nie widzieli. Gdyby nie to to można by pykać grę na legendarnym jedną ręką, a tak to jest sztucznie zawyżone i nie wiem, którymi opcjami to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Przywileje korzysci nie sa zle. Moim zdaniem dzialaja poprawnie. Sedzia najpierw puszcza gre a gdy dotknie Cie inny zawodnik przeciwnika to dopiero wtedy przerywa. Zwykle nie pozwala na dwa dotkniecia. Mnie to zupelnie nie razi.

To chyba u Ciebie tak to dziala, bo ja nie raz moglbym stac sam z pilka, biec na bramke (nawet jak mnie nikt nie atakuje), a nawet strzelic i sedzia cofa. Jest to najbardziej z(pipi)any motyw w tej FIFIE i dziwie sie, ze po demi juz sie nie zorientowali, ze cos jets nie tak...

Odnośnik do komentarza

gram w Fifę 09 na PC, ale w związku z tym że w piłkę elektroniczną grałem zawsze na konsoli Sony to jestem przyzwyczajony do pada.

Próbuję sobie ustawić sterowanie padem, ale nie mogę niektórym funkcjom przypisać żadnego przycisku (np. wślizg, podanie prostopadłe). Co jest :evil2: ?

Ma ktoś z was podobny problem, lub ew. rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Co do sterowania to polecam PES'owcom nauczyć się grać na gałce. Bo po pierwsze tutaj da się biegać we wszystkich kierunkach a nie tylko w ośmiu, a po drugie precyzja sterowania jest o wiele większa, więc grając na krzyżaku utrudniacie i ograniczacie sobie grę.

 

Kurcze chłopaki gram w tą FIFE 09 i gram u szwagra na X360 i za cholerę nie widzę możliwości biegania we wszystkich kierunkach - dla mnie to dalej stare dobre osiem stron świata tyle że ładnie zamaskowane przez animacje i różnorodne sytuacje wynikające z gry ciałem (dokładnie jak w PESie). Nie ma mowy o wszystkich kierunkach jak na przykład w koszykówkach....

Odnośnik do komentarza

jak ja kocham piłkarskie gry online - przegrywać do 85 minuty meczu 0-2 i wygrać w regulaminowym czasie gry 3-2(ja Manu,przeciwnik Inter) i potem otrzymać wiadomość przez PSN , która w wolnym tłumaczeniu z angielskiego znaczy mniej więcej"Ty je#$ %^*" -BEZCENNE :D

 

Bawiłem się na arenie i wg mnie jest więcej kierunków biegu niż 8 ale może się nie znam :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...