Skocz do zawartości

Forza Motorsport 3


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywalismy wczoraj z kumplem auta z demka nowej Forzy, a pelna wersja F2.Obiektem porównywań był Mini, bo jest on dostępny w F2.Porównalismy auta podczas wyścigu, menusy nas nie interesowały.Powiem szczerze, że efekt jest po prostu o oszałamiajający, ale nie na plus F3.Gdzie podczas wyścigu 10 razy wiecej poly???Tego nie wiem bo model w demku F3 jest żywcem przeniesiony z F2, wystarczy spojrzeć na światła czy błotniki, pomijając fakt, że opona jest zrobiona z tych samych tekstur co w drugiej części.Nawet bierznik jest taki sam.Do tego jescze wystarczy przewrócić samochód do góry kołami, by ujrzeć ''śliczny'' widok podwozia i kół, które wiszą w powietrzu i nie mają wachaczy.Śmiech na sali.Fury podczas gry wyglądają niby troche lepiej przez to, że są lepsza refleksy na karoserii i oświetlenie jest inne niż w dwójce.

Osobom, które mają możliwośc porównania radzę to obczaić, bo Turn10 się tu nie popisało.Pamiętam jeszcze filmik, na którym jakiś gośc z tej ekipy powiedział, że samochody mają 10 razy węcej poly podczas wyścigu.Dlatego właśnie się do tego przyczepiłem.

Ostatecznie to jest tylko demo, pełnej wersji nie ma, mozliwe, że to jest jakaś wczensna wersja i produkt sklepowy będzie wyglądał lepiej, no ale na tę chwilę wielu ludzi, w tym i ja, czują się oszukani i koniec.Ja grałbym w F3 nawetr gdyby grafa była jak w dwójece bo to po prostu must have, no ale po co te wszystkie ściemy...?

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Ja oceniłbym to demo to tak w skali od 1 do 10:

 

Grafika otoczenia: 9/10

Grafika pojazdów: 7+/10

Widok z kokpitu: 5/10

Model jazdy: 9+/10

Grawyalność: 9+/10

Zniszczenia: 6/10

Dźwięk: 9+/10

 

ja bym tak ocenił :thumbsup:

 

 

Grafika otoczenia: 9+/10

Grafika pojazdów podczas wyścigów: 8/10 (wszytko było by ok gdyby nie szyby które zamieniają się nie mal w czarne):sweat:

Grafika pojazdów w menu 10/10

Widok z kokpitu: 6/10 (widok i detale są ok, tekstury są słabe i brak szyby)

Model jazdy: 9/10

Grawyalność: 9+/10

Zniszczenia: 7/10

Dźwięk: 9/10

 

No i bardzo ważna informacja T10 potwierdziło że to demo z e3 z 60fpsami w kokpicie :teehee:

 

Lista poprawek jakie chciałbym zobaczyć w fullu?

- samochody podczas wyścigu takie jak w menusach (przezroczyste szyby) i kilka detali bardziej poprawionych

- kokpit tekstury i przednia szyba, trochę cofnięcie widoku do tyłu

- dym/kurz

 

I tyle :good:

Odnośnik do komentarza

Najpierw naoglądaliście się screenów z photo mode (wygładzonych), a teraz płacz bo "nie tak to miało wyglądać"

 

Che na NeoGAF od E3 mówił, że Turn10 wypuszczając obrazki nikogo nie oszukuje i tak to będzie wyglądać, a teraz już tam się nie wypowiada...

Odnośnik do komentarza

Najpierw naoglądaliście się screenów z photo mode (wygładzonych), a teraz płacz bo "nie tak to miało wyglądać"

 

Che na NeoGAF od E3 mówił, że Turn10 wypuszczając obrazki nikogo nie oszukuje i tak to będzie wyglądać, a teraz już tam się nie wypowiada...

 

Czytaj wyżej, na tą chwilę to naściemniali strasznie.Pamiętam jak się zarzekali że fury wyglądają podczas wyścigu tak jak w menusach.Za niecały miesiąc będzie judgement day, wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza

Na czym wy ludzie gracie, ze macie "zabki", u mnie na 46 calach (Samsung LE46A786) nic takiego nie wystepuje i gra prezentuje sie po prostu przepieknie. Jestem dosc wyczulony na aliasing i jezeli gra nie ma porzadnego AA to wnerwia mnie to niemilosiernie.

 

PS. Widok z kokpitu ssie ale schodkow brak ;]

Odnośnik do komentarza

Nie no, nie ma co się tłumaczyć że niby co tam pare ząbków, że i tak jest lepiej. Problem w tym że (znowu) nam nawciemniali tymi podrasowanymi i wygładzonymi screenami że to tak bedzie wyglądać a rzeczywistość jak zwykle dała kopa w twarz.

Ważne że super się jezdzi, ciężkie autka, a sterowanie na kierownicy jak zwykle super ino czasy gorsze niż na padzie wykręcam ale to reguła tej serii.

A i mam nadzieję że full wersja będzie miała podział w leaderboards-ach na tych co jeżdżą ze wspomagaczami i na tych bez, bo jeżdzę bez wspomagaczy i dostaję kompleksów patrząc na czasy najlepszych :)

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Wersja sklepowa nie będzie się różnić znacznie. Jak już coś to znajdą się tylko drobne poprawki i dodatkowe efekty graficzne.

 

no o to chodzi bo tu nie ma co poprawiać poza samochodami podczas wyścigu i kokpitami :yucky: ale ciemne szyby raczej zostaną

Odnośnik do komentarza

Nie no, nie ma co się tłumaczyć że niby co tam pare ząbków, że i tak jest lepiej. Problem w tym że (znowu) nam nawciemniali tymi podrasowanymi i wygładzonymi screenami że to tak bedzie wyglądać a rzeczywistość jak zwykle dała kopa w twarz.

Ważne że super się jezdzi, ciężkie autka, a sterowanie na kierownicy jak zwykle super ino czasy gorsze niż na padzie wykręcam ale to reguła tej serii.

A i mam nadzieję że full wersja będzie miała podział w leaderboards-ach na tych co jeżdżą ze wspomagaczami i na tych bez, bo jeżdzę bez wspomagaczy i dostaję kompleksów patrząc na czasy najlepszych :)

 

Ja ze wspomagaczami uzyskuje gorsze czasy niż bez. Mi się wydaje, że one ograniczają moc samochodu, albo ja nie potrafię z nimi jeździć :)

 

u mnie w 1080p na 46calach to normalnie masakra takie schody w całej grze,

 

To polecam zmienić na 720p, u mnie przy 1080p na 32" też była tragedia z ząbkami.

Edytowane przez Matrox
Odnośnik do komentarza

Nie no, nie ma co się tłumaczyć że niby co tam pare ząbków, że i tak jest lepiej. Problem w tym że (znowu) nam nawciemniali tymi podrasowanymi i wygładzonymi screenami że to tak bedzie wyglądać a rzeczywistość jak zwykle dała kopa w twarz.

Ważne że super się jezdzi, ciężkie autka, a sterowanie na kierownicy jak zwykle super ino czasy gorsze niż na padzie wykręcam ale to reguła tej serii.

A i mam nadzieję że full wersja będzie miała podział w leaderboards-ach na tych co jeżdżą ze wspomagaczami i na tych bez, bo jeżdzę bez wspomagaczy i dostaję kompleksów patrząc na czasy najlepszych :)

 

Możecie potwierdzić, że czasy kręcone na padzie są lepsze niż te na kierownicy?

Jeśli tak, to ja nie mam czego w tej grze szukać, bo wg mnie gra której bliżej do sima niż arcade musi doskonale obsługiwać kierownicę, a skoro czasy na padzie są lepsze to co to za sim?

Przecież to nie Burnout, nie? W GT na przykład gra na padzie to jedno wielkie nieporozumienie, gra pokazuje swoje pazury dopiero po podłączeniu kierownicy i wtedy dopiero zaczyna się zabawa w symulację (choć to jeszcze nie to co np. w GTR EVO na blaszaka).

Odnośnik do komentarza

na tym forum jakos te nowinki z opoznieniem docieraja... radze zajrzec na xboxonline.

 

czarne szyby to wina dema

Zdjecia z poczatku czerwca , wnetrza aut nie oswietlone , kokpity z zewnatrz niewidoczne (tak jak w demie)

FM3_E3_R8_1.jpg.jpg

FM3_Nissan_370z_1.jpg

 

A to juz zdjecie z poczatku lipca , kokpity widoczne z zewnatrz

FM3_Audi_R8FSI.jpg

 

Czyli wyglada na to , ze nasze demko ma juz dobrych kilka miesiecy

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Co??? Czy to prawda że padem kręci się lepsze czasy niż kierownicą? Co na to PiotrB, który usilnie twierdzi że Forza ma symulacyjny model jazdy? W GT5:P jest zupełnie odwrotnie i padem nie wykręci sie takiego czasu jak kierownicą.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Możecie skończyć już te swoje żale typu: grafika jest do bani, aliasing wali po oczach, ta gra mnie zawiodła, producenci nas oszukali. Nie ma gier idealnych, a jeśli chodzi o niespełnione obietnice, to pokażcie mi developera który robi wszystko o czym mówi. Zjawisko stare jak świat, a zachowujecie się jakbyście pierwszy raz się z tym spotkali i faktycznie czuli się oszukani.

 

Giera jest fpyte i to jest chyba najważniejsze nie? (no może dla was nie- to kłóćcie się dalej :wacko: )

Edytowane przez pawel3569
Odnośnik do komentarza

a jeśli chodzi o niespełnione obietnice, to pokażcie mi developera który robi wszystko o czym mówi

A najlepsze, że o oszukaniu i niespełnionych obietnicach napisał posiadacz PS3 :)

 

Nie bronię Turn 10, ale jestem pewien że te fotki są z trybu photo, o tym już też ktoś pisał.

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie umie grać na kierze to wiadomo, że ma czasy gorsze niż padem. Padem nie wykręci się czasów tak dobrych jak kierownicą, czołówka ma czasy kręcone na kierownicy. Nie wiem skąd taka plotka, ale sony boje wszystko wymyślą. Aż tak czujecie się zagrożeni ? żal mi co niektórych, nie mówię o tym forum

Odnośnik do komentarza

Ludzie to że na kierownicy kręci się gorsze czasy znaczy tyle że kierownica oddaje lepiej zachowanie auta. Force Feedback symuluje przednią oś, a wstrząsy tylną, dzięki temu wiadomo która oś traci przyczepność i można odpowiednio zareagować do sytuacji (dodać - odjąć gazu, zachamować itp.). W demku jadąc Mini zrobiłem taką kontrę że dachowałem nie dotykając nawet bandy mając ponad 150 na budziku. Granie na kierownicy to nieustająca walka z podsterownością i nadsterownością plus kontrowanie co chyba świadczy o realiźmie a nie arcadowym stylu jazdy.

W demie nie idzie ustawić martwej strefy ani siły FF przez co trudno ferować opinie, jedno jest pewne, do pada już nie wrócę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...