Skocz do zawartości

Forza Motorsport 3


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam myślałem, że Forza3 zbliży się maksymalnie w stronę symulacji, że to jest pozycja, która inna być nie może. Myślałem, że Forza to będzie marka kojarząca się z jak najprawdziwszym odzwierciedleniem fizyki zachowania samochodów na najprawdziwszych i wiernie odwzorowanych torach gdzie każda nierówność jest wyczuwalna, gdzie piasek na asfalcie powoduje uślizg, gdzie padający deszcz wywołuje wzmożone poślizgi a porządny dzwon oznaczać będzie zjazd do boksu lub koniec wyścigu. Gdyby różne aspekty symulacyjne zostały w odpowiedni sposób rozwinięte i dopracowane do tego zmienna aura to myślę, że zachwyty fanów i nie tylko były by ogromne. Tymczasem Turn 10 wybrało drogę inną, popatrzyli na sprzedaż takiego Grida i starali się zrobić grę dla wszystkich.

 

Jeśli system uszkodzeń nie został przemodelowany, jeśli w kosmiczny sposób można cofnąć czas, automatyczne hamulce nie pozwolą na wylecenie z trasy a po dachowaniu autko grzecznie obracamy analogiem to w moich oczach ta pozycja nie ma prawa nawet nazywać się semi simulator.

Wiele podobnych rozwiązań znalazło się w innych racerach, ale forza miała być wyjątkowa. Dla mnie powielanie pomysłów z innych gier to pójście na łatwiznę a tak zrobiło Turn 10.

Czekam na pełną grę, kupię zapewne edycję limitowaną, ale jeszcze bardziej czekam teraz na GT5. I nie ważne kiedy się pojawi bo rynek bardzo obrodził ostatnio we wspaniale samochodówki.

Ja tak wlasnie czuje jakby to bylo PGR w polaczeniu z Forza (ale jej bylo malo), bo nastepnego T10 ma robic PGRa

Odnośnik do komentarza

Przesadzacie. Wcale nie jest tak łatwo jak niektórzy piszą, pozatym fury w demie nie należą do samochodów, które jakoś trudno się prowadzi. Pozatym pewnie zapodane są opony typu SUPER SOFT, aby newbie w temacie się nie przerażali

 

http://www.taxigamer..._on_Suzuka.html

 

Tor Suzuka wygląda teraz przepięknie :thumbsup:

 

24 dni do premiery...

 

Suzuka to jeden z moich ulubionych torów, wygląda cudownie. Nie mogę się doczekać. Czekam na dłuższe gameplay'e

Odnośnik do komentarza

Świetna cena, napalam się na to. Po FIFIE10 kolejna gra, którą łykam w dniu premiery (albo nawet 2 dni wcześniej jak FIFE10 :P). Wolę tylko zaczekać do kilku dni przed premierą, by złożyć jak najlepsze zamówienie (czyli najlepsza cena no i zdrapki).

Odnośnik do komentarza

a jest jakieś info czy na polskę bedą te bonusowe rzeczy w limitowanej edycji (oba sklepy piszą o członkostwie vip i dodatkowych autach)? ktoś pisał do sklepu PE albo ultimy? ew. jak to było z pierwszą forzą, bo tam też były w limitce dodatkowe auta..

 

btw. ultima dała niezłą cene, szkoda że już dawno złożyłem preorder gdzie indziej (10zł do tyłu)..

Odnośnik do komentarza

Jest, w końcu zassałem to demko, jest jest jest. Odpalamy. Grałem na SDTV, ale myślę, że oprócz lekko zblurowanego obrazu nie będzie wielkich różnic, pojutrze wracam na monitor i się obaczy jak to w HD wygląda.

 

1. Menu - minimalistyczne, skromne, schludne. Świetne, to z FM2 przebajerzone jest i niewygodne, choć i tak jak dla mnie ideałem jest GT4 ;]. Podczas wyboru furek najpierw widzimy je od boku, jako obrazki, potem krótkie ładowanie i podczas wyboru koloru dostajemy orgazmu - jak to wygląda O_O. Kamera najeżdza ze wszystkich stron na samochód pod baardzo efektownymi kątami, przecudnie to wygląda. Wybieram Audi. Potem długie ładowanie i... wyścig.

 

2. Zaczyna się od prezentacji trasy. Tutaj kolejny spust. Wszystko, od nieba po asfalt, od wody po góry wygląda przecudnie. Mógłbym patrzeć na widoczki cały dzień, ale kurde, ja chce jechać! 3, 2, 1 (podczas odliczania kamera znowu pozwala nam zmoczyć gacie, najeżdżając na przepięknie wymodelowany samochód) START. Fizyka jest jak dla mnie dobra (jeździłem tylko z kontrolą trakcji). Nie znam się na tym i nie mam porównania z rzeczywistością, ale to co mamy w grze mi się podoba. Czuć, że samochody są ciężkie. Nie umiem nic więcej napisać, nie znam się na tym, po prostu mi się dobrze jeździ.

 

Wszystko wygląda tak cudownie, że mogę płakać ze szczęścia. Jak ktoś mówi, że to poziom FM2 to chyba ślepy jest i gra w Mario a nie w FM3. Wszystko wygląda bardzo ładnie, trailer z E3 to nie jest niestety, ale bliziutko mu do tego. Zniszczenia też nie są cudowne (BTW na trailerze rozstrzaskuje się Ford GT40 - autko Kaza... przypadek ;]?), ale jest lepiej niż w poprzedniczne, więc mimo wszystko brawa. Samochody się rysują, odginają i deformują na różne, prawie zgodne z prawdą sposoby. Fajnie, że są wnętrza, szkoda, że stare TDU ma je lepiej zrobione.

 

Co mnie kupiło to powtórka. Chodzi w mniejszej ilości FPSów (wyścig to płynniusie 60 fps, powtórka to bodajże 30 fps), ale co tam można zrobić O_o. Te wszystkie ustawienia kamery, nie ma miejsca samochodu, którego nie mógłbym podziwiać. Tego mi brakowało do szczęścia w GT4 (uwielbiam powtórki) - swobodnej kontroli nad kamerą. Tutaj mamy kilkanaście różnych miejsc, na których się skupia kamera z czego każde prawie ma kilka-kilkanaście różnych możliwych kątów/pozycji/odległości!! Można skupić się na każdym detalu, podziwiać światła, maskę, felgi, trasę, asfalt, WSZYSTKO! Jest to spełnienie moich marzeń, będę więcej oglądał powtórki niż grał :D.

 

Wiem jedno - JA CHCE JUŻ TĘ GRĘ!

Odnośnik do komentarza

Edycja limitowana w Ultimie za 209zł (199zł dla osób z rabatem): http://www.ultima.pl/Forza_Motorsport_3_PL_Edycja_Limitowana_/i8004/

 

Zapewne bez kodów w środku, wolę poczekać i upewnić się.

Właśnie wysłałem maila do nich z zapytaniem czy będą kody. Patrząc wstecz np. na sytuację z Gow2 to pewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Model jazdy w demie jest BARDZO zbliżony do tego w Forza2 tyle, że łatwiejszy. Auto nie wpada już tak łatwo w poślizgi. Ale najgorzej nie jest. Generalnie to dawno tak biednego dema nie widziałem. Jak bym grał w Forza2 z nową trasą i widokiem wewnątrz. Dźwięki to też kalka z F2, nie słyszę jakiś super odgłosów czy różnic. Na szczęście cofanie czasu zrobiono w sposób bardzo subtelny.

Czekam na Fulla mimo wszystko bo demo nie zachwyciło mnie ani trochę.

Odnośnik do komentarza

ano odpaliłem z DVDka, faktycznie loadingi to jezusmarja. Ale gameplay juz ok.

 

Jako ze kiedys sporo grałem w Forze 2 to moge sobie porownac ;].

Wydaje mi sie ze troszke lepiej czuc prędkość co wychodzi bardzo na plus. Co do grafiki - modele sa ok, ale gram zawsze z kamerą "ze zderzaka" wiec w sumie dla mnie to jest malo istotna rzecz. Trasa - niebo a ziema. Piekna, kolorowa. Zadna z F2 nie dorownuje tej trasie z F3.

Cały wyscig wydaje sie dynamiczniejszy, jest wiecej walki. Odniosłem wrażenie, że jest ciutke mniej tej jazdy po sznurku jak w F2 (nie jestem jakims specem) co dla mnie jest plusem. Ogolne wrazenie - podoba się!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...