Skocz do zawartości

Rock Band 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam oficjalne Nerf Drum Silencers od Harmonix. Dałem coś koło 70zł o ile się nie mylę (ale domownicy się dołożyli, bo to w końcu też dla nich ;)). Poprosiłem kochanego Czoko Czoko o pomoc- on zamówił do siebie z GAME i jego kobieta wysłała je do mnie już z Polski. W tym miejscu chciałbym Ci Czokuś oficjalnie wielce podziękować. Nakładki wyglądają tak:

officialfinal-small.jpg

 

Są wykonane z materiału o fakturze przypominającej carbon. Przykleja je się jak normalne nalepki, ale godzi się wspomnieć (hehe, mądra fraza), że trzymają bardzo mocno. Polecam dobrze je ustawić za nim się je dociśnie ;) Podczas grania nie czuje się już takiego oporu jakbyśmy walili w ścianę. Jest mięciutko, cichutko i pałeczki lepiej się odbijają.

 

Co do różnych wersji drum setów: czytałem w necie takie porównanie. Otóż jest edycja QM i EL. Jedna z nich (ta moja) ma bardziej czułe pady, ta druga trochę mniej. Można je rozróżnić po umiejscowieniu nr seryjnego na tym plastiku pod padami. Ta "czulsza" wersja ma go w okolicach Guide Buttona (jeno po drugiej stronie ofc), a ta druga pod spodem między czerwonym, a żołtym padem. Silencery podobno lepiej współpracują z tą pierwszą wersją, a przy drugiej mogą nawet pogorszyć czułość.

Ten koleś bardzo fajnie wszystko tłumaczy i pokazuje. Polecam ten filmik osobom wahającym się co do zakupu.

 

PS. Jakby ktoś wiedział jak wstawić filmik np. z YT tak, aby wyświetlał się bezpośrednio w poście to prosiłbym o hint na PW ;)

PS.#2 LOL, perka RB2 już ponad 4 stówy :D Chłopaki, jesteście de best.

 

Odnośnik do komentarza

Są 2 wersje perkusji. STOP. Z numerami seyjnymi QM i EL. STOP. TE z QM współpracują bezproblemowo. STOP.Niektórzy po naklejeniu silencerow na wersję EL narzekali na czułość i wychwytywanie dźwięków STOP. - telegraficzny skrót.

 

EDIT: oj widzę ze kubeczek szybszy był...

Edytowane przez opall
Odnośnik do komentarza
A mnie po ostatnich doświadczeniach z pożyczoną perką ciśnienie jakoś przeszło... :/

Musiałbym posłuchać wersji z silencerami na żywo (nie na YT) - póki co standardowa perka jest dla mnie nie do przyjęcia. Hałas jaki generuje uderzanie kompletnie odbiera mi radochę z gry. Ba, momentami czuję się jak debilny małolat napieprzający w kartonowe pudełka w rytm muzyki... :/

Podkręcenie ampa nie jest rozwiązaniem, bo musiałby to być prawie poziom bólu ;) Na standardowym ustawieniu, na którym nie słyszę kompletnie klikania giitary i jest fajny, live klimat giercowania, perka mimo wszystko wybija się ponad to... A nie chodzi o to, żeby hałasem z głośników zabijać mankamenty instrumentów...

Pewnie kiedyś, mając za dużo wolnej kasy zainwestuję w perkę i od razu nakładki - bo zabawa jest przednia.

Ale póki co gitara jest dla mnie nie do pobicia.

 

edit, btw:

nie da się też ukryć, że gitara mimo wszystko oferuje bardziej urozmaiconą zabawę i ciekawszy rozkład nutek.

Grając na perce (Normal) nie mogłem opędzić się od wrażenia, ze 70% utworów ma linię rytmiczną zbudowaną na tej samej zasadzie umpa-umpa, gdzie korzystamy max z 2 bębnów, ew. z rzadka przecinanych stopą...

Polecam silencery i musisz mi uwierzyć na słowo ;) Po ich naklejeniu dźwięk uderzania w bębny staje się znośny.

 

A co do rozbudowania nutek. Faktycznie niższe poziomy niż Hard ssają w tym aspekcie. Zabawa zaczyna się przy Hardzie, który z czasem staje się nużący no i zostaje Expert, gdzie są bardzo ciekawe i niestandardowe charty jak choćby "Spoonman" czy "The Trees".

 

PS. Ping, czemu taki łatwy song wziąłeś? Zagrałbyś "Painkillera" czy coś :P

Mam tylko track pack vol. 2 :<

 

Myślę o poćwiczeniu czegoś konkretniejszego.

Odnośnik do komentarza

Nie czytaliście niedawnej wypowiedzi bossa Harmonix, przy okazji ploty, że seria RB osiągnie do końca roku 5.000 songów ?

Stwierdził, że DLC rockowo jest już dość dopasione i będą skręcać teraz w stronę innych gatunków...

No to macie - Snoopy :D

Wkrótce jazz, funk, country...

(...)we're going to be less constrained from a genre standpoint, and I think you will see us starting to branch out into... whether it's country or R&B and jazz or funk, or things of that sort. With the critical mass of the "rock" core covered, of course we'll keep expanding it, but the critical mass is covered, so now we can start to branch off in ways that haven't made sense in the past but will make sense moving forward."

Alex Rigopulos - CEO Harmonix

 

Odnośnik do komentarza

<lol> Niech jeszcze dadzą 50 cent'a i będzie taaakie wymiatanie :) Snoop nawet daje radę (w porównaniu do innych głupków odzianych w baseboll'owe ubranka, pozłacane krowie łańcuchy i otoczonych przez "tępe strzały" machające tyłeczkami), ale nazwa gry (Rock Band do czegoś zobowiązuje. Choć, może gdyby dodali nowy kontroler, coś na wzór wiilota, to można by rapować i robić "kocie ruchy":P

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza

Trzy nowe utwory ukażą się w najbliższy wtorek:

 

* Turbonegro "Wasted Again"

* White Zombie "Black Sunshine"

* White Zombie "More Human than Human"

 

"Black Sunshine" było w GHIII i jest w pytę utworem, ten pierwszy też od razu mi wpadł w ucho, jak go sobie teraz na jutjubie puściłem, dlatego też uszczuplę konto o kilka punkcików we wtorek :D

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza
Fakt, zawsze można zrobić Rap Band, Disco Band, Metal Band, Country Band it

 

No tak, ale "rock" to jest bardzo, ale to bardzo szeroki gatunek. Weźmy np. taki frazem (w dzisiejszych czasach jest używany właśnie w taki sposób) 'rock & roll'. Kiedyś kojarzony z Elvisem, Little Richardem etc., teraz większość rockowych (soft, punk, ble ble ble...) zespołów mówi, że gra r'n'rolla. Metal, punk i tym podobne zaliczają się w jakiś sposób do tej kategorii, rap, hip-hop, disco - raczej nie.

 

Sorry za powtórzenie pytania, ale jest ono ważne: czy gra ktoś na perce z GHWT? Jeśli tak, może napiszę jakąś obszerniejszą recenzję? To tylko moja propozycja/prośba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...