Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Znam to z zeszłego roku. Mam nadzieję że Wisła nie wejdzie LM, bo jak im się uda, to słabo to widzę z perspektywy reszty ligi :(

 

To może podaj konkretny przykład ligi, w której to się stało. Jak na razie ani w lidze izraelskiej, ani rumuńskiej, ani cypryjskiej, ani czeskiej, ani słowackiej nie widać, by tak to działało. Więc w której konkretnie lidze jeden zespół raz awansował do LM i dzięki temu zdominował ją na lata?

Odnośnik do komentarza

No to gratulacje Ofsajd. Bez ukrytych podtekstów, żeby nie było ;)

 

Jeżeli Wisła tego nie wykorzysta to ja już nie wiem na jakich rywali muszą trafić Polskie zespoły by grać w LM.

 

Znam to z zeszłego roku. Mam nadzieję że Wisła nie wejdzie LM, bo jak im się uda, to słabo to widzę z perspektywy reszty ligi :(

 

To może podaj konkretny przykład ligi, w której to się stało. Jak na razie ani w lidze izraelskiej, ani rumuńskiej, ani cypryjskiej, ani czeskiej, ani słowackiej nie widać, by tak to działało. Więc w której konkretnie lidze jeden zespół raz awansował do LM i dzięki temu zdominował ją na lata?

Wisła bez tego dominowała naszą wspaniałą ligę. Oczywiście zdarzały się wyjątki w mistrzostwach jak Zagłębie, czy Kolejorz.

Więc myślę, że awans do LM i ta kasa co jest tam do zebrania by ją umocniła jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza

2009-10: APOEL eliminuje Partizan Belgrad i FC Kopenhagę. W grupie LM remisuje dwukrotnie z Atletico i raz z Chelsea.

 

2008-09: Anorthosis Famagusta eliminuje Olympiakos Pireus. W grupie LM pokonuje Panathinaikos, przegrywa tylko dwa mecze po 0-1 (z Interem i rewanż z Grekami).

 

 

Tak dla przypomnienia, która liga jest wyżej w rankingu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

własnie nie do konca. Co sie zmieniło w Wisle , w sensie w polskiej piłce? a to, ze po sezonie skład sie wzmocnił znacząco (mimo odejścia Brozków).

 

Jest wachlarz (wachlarzyk?) mozliwosci , można pożonglować składem....

 

 

Liga Mistrzów będzie w krakowie choby kibicom innych drużyn pękła aorta czy tam inna żyła pierdząco-nerwowa!

Odnośnik do komentarza

Pamięc fanatykow polskiej kopanej jest krótka i ulotna. Rok temu na cztery mecze z kazachstańskimi potęgami wygraliśmy aż jeden, trzy przegraliśmy. Odnoszę dziwne wrażenie, że co poniektórzy widzą już Wisłę w LM, tja na pewno... Realnie oceniając oba zespoły to jednak Apoel jest lepszy. Mimo wszystko szanse na awans są i mam nadzieję, że jakoś Wiśle się uda. Jeśli się nie uda, no to trudno, porażka nie będzie traktowana w kategorii "ha ha, ośmieszyli się, znowu".

Odnośnik do komentarza

Apoel do tamtego Panatha porównywać to rzeczywiście mądrość. Ani Atleti ani Chelsea nic wielkiego nie grali wtedy to sobie zremisowali, dostali się do LM razem z Kamilkiem Kosowskim, bo trudno nie mieli po drodze, podobnie jak teraz Wisła. Szanse są o wiele większe niż wtedy z Panathinaikosem, ja stawiam 50:50, czyli dobrze jak na polską drużynę :P

 

edit: A jak Wisła zarobi hajs to nie będzie dominacji, tylko inne klubiki pokroju Lecha, czy innej Legii po prostu kredyty zaciągną, to już nie te czasy by pozwolić sobie zostać w tyle IMO.

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Myślę że jeżeli Wisła faktycznie się dostanie do fazy grupowej LM to nawet jeżeli zarobi na tym ~10mln ojro to i tak nie zacznie nagle kupować zawodników po > 1mln. Tak że myślę że o jakimś większym odskoczeniu od reszty nie ma mowy. Patrząc na takie zespoły jak np. Artmedia czy Sparta Praga które w tej LM grały, pieniądze zarobiły i jakoś specjalnie nie odskoczyły reszcie zespołów ze swoich lig. Pierwszą rzeczą jaką władze Wisły powinny zrobić niezależnie od awansu to przedłużyć umowy z Holendrami bo widać że ich praca procentuje, kontynuować mądrą politykę transferową i zacząć inwestować w młodzież. Od 1 sierpnia został zatrudniony jakiś gość który przez 12 trenował młodzież w Holandii, ma się zajmować koordynowaniem pracy trenerów opiekujących się zespołami juniorskimi. Basałaj ostatnio potwierdził wybudowanie centrum treningowego Wisły gdzieś po za miastem. Idąc taką drogą klub zapewni sobie dominację w polskiej piłce na co najmniej kolejną dekadę :)

Odnośnik do komentarza

Patrząc na takie zespoły jak np. Artmedia czy Sparta Praga które w tej LM grały, pieniądze zarobiły i jakoś specjalnie nie odskoczyły reszcie zespołów ze swoich lig.

 

Dokładnie. W tym momencie jest naprawdę wiele biedniejszych lig od polskiej, które miały ostatnio reprezentantów w LM i nigdzie nie było mowy o zwiększeniu nierównowagi.

 

Przecież to nie tak, że Polonia czy Legia ulegają Wiśle, bo nie mają pieniędzy. Jeśli krakowianie awansują do LM, to dlatego, że wiedzieli, jak wydawać. Jeśli Śląsk awansuje do EL, to z tego samego powodu.

Odnośnik do komentarza

Z tymi Holendrami to się nie zgodzę. Poprzedni sezon był przetragiczny i mistrzostwo w takiej gównianej lidze to zadne osiagniecie. Sezon wygladal tak, jakby nikt nie chciał tego mistrza zdobyć.

Aktualnie Meliksson ograł Łowecz, który nie oszukujmy się, nei mogl byc rowniez traktowany jako poważny rywal. Na drodze stoi Nikozja, która takze jakims mega zespolem nie jest. Dla mnie to bardziej szczescie dopisuje Maaskantowi, bo jakiegoś szczególnie porywającego stylu przecież wisła nie prezentuje. Kraków zrobił to co musiał zrobic do tej pory, Nikozje natomiast przejść POWINIEN.

Wobec tego nieco dziwi mnie ten ogólnopolski zachwyt nad cudownym krakowskim sztabem. W moim odczuciu na szacunek zasluguje jedynie człowiek od transferow, bo Maaskant nie udowodnił póki co niczego... przynajmniej w moim odczuciu.

Edytowane przez Matinx
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

 

- Kogo będę wspierał? Nie powinniście zadawać mi tego pytania. Trzymam kciuki za Apoel. Wiele przeżyłem z tym klubem. Kocham go i jego kibiców - mówi cypryjskim mediom były trener reprezentacji Polski Jacek Gmoch.

 

 

70188_198.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...