Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę tylko wyprostować kilka spraw finansowych i za kilka miesięcy chcę kupić Fiata Stilo tak gdzieś 2003-2005 rok. Ktoś jeździł, ktoś coś słyszał? Jak opinie?

 

Przymierzałem się do Bory, albo Golfa 4, ale za taką samą cenę kupię Stilo 3-4 lata młodszego.

 

Kupiłem miesiac temu Fiata Stilo (2003r.) ; ). Nie chwaliłem sie na forum, bo w planach było zupełnie co innego i troche głupio wyszło :f.

Ale poważnie - z autem miałem mały kocioł (jak zwykle trafił mi sie wyje,bkowicz), ale wszystko już ogarnięte i póki co o samochodzie mam bardzo dobre zdanie. Silnik 1.6 16V, 103KM, dupy nie urywa, ale jezdzi sie w miare przyjemnie. Troche duzo pali ;/. Wiadomo - to jest Fiat, nie ma co oczekiwać cudów, ale polecam rozejrzeć się za jakimś w miare dobrze wyposażonym modelem i masz wtedy - przynajmniej w mojej opinii, która sobie dopiero wyrabiam - całkiem w porządku auto.

 

 

Wiadomo, to jest Fiat, a wszystkie Fiaty sa ch ujowe. W oderwaniu jednak od tego faktu, jezeli ktos albo nie ma jakis wygorowanych ambicji jesli chodzi o auto, albo pieniedzy, albo jedno i drugie, to fiat jest dobrym, praktycznym i relatywnie tanim wozidelkiem do miasta. Jezeli kierowca nie oczekuje od tej marki nie wiadomo czego to bedzie zadowolony. Fiata otrzymuje sie w zestawie z kilkoma wadami, usterkami i srednia jakoscia wykonania ale jesli komus to dynda, to bedzie sobie nim spokojnie jezdzil.

 

 

Tu pojawia sie tez klopot z wyborem miedzy mlodszym stilo a starszym golfem 4. Golf moze ale nie musi sie podobac bo to generalnie zwykly, niemiecki hatch, w srodku raczej smutno, ale ergonomia i projekt jest wzorowy. Komfort jazdy, prowadzenie, jakosc wykonania znacznie wyzej niz fiacior. Cena juz jest wyjatkowo srednia. Wiadomo, im mlodsze auto tym lepiej i teoretycznie powinno sie wziac mlodszego fiata, ale jak w to w polsce, rocznik znaczenia nie ma, tak samo jak wszystkie diesle w polszy maja nalatane tylko 180 000km. Raport Dekry jesli chodzi o awaryjnosc to 80 miejsce Golf, a 120 Stilo. Tylko, ze nam tak naprawde to nic nie mowi bo to nie jest tak, ze z samej zasady no i rocznika Stilo, bedzie sie ono mniej je bac niz golf. Tak samo jak starszy Golf nie musi sie je bac tak samo jak Stilo z mlodszym rocznikiem bo wszystko zalezy od poprzedniego wlasciciela. A z tym u nas to jest juz slabo, bo i tak wiecej samochodow jest po operacji. Moim zdaniem, najlepiej pojezdzic Golfem 4, Stilo, i wtedy zaczac szukac dobrego okazu, w zaleznosci, ktore auto sie nam spodobalo.

Odnośnik do komentarza

Gdybym miał wybierać brałbym oczywiście Golfa. Jestem zdania, że opinie o samochodach - czy to negatywne czy pozytywne, nie biora się z nikąd, nie ma tak, jest jakieś grono użytkowników danego modelu i to właśnie na ich zdaniu trzeba się w pewnym stopniu opierać przy wyborze samochodu. Zdaje sobie sprawe, że rezygnując z wymarzonej Hondy, z którą zapewne nie miałbym żadnych problemów (tutaj opinie opieram na swoim własnym doświadczeniu) wybrałem niepewne technicznie włoskie go,wno. Teraz pozostaje miec tylko nadzieje, że moj egzemplarz okaże sie tym dobrym i obedzie sie bez zadnych przygod (ktore i tak juz za mna).

Pod wzgledem wykonania faktycznie auto prezentuje po prostu fiatowski poziom, ale majac na uwadze fakt, ze wczesniej jezdzilem glownie autami z lat '90 to cieszą mnie te (pipi)ki, ktore i tak wystepuja w wiekszosci nowszych samochodow. Swoja droga modele kupione w Polsce charakteryzuja sie przewaznie kiepskim wyposazeniem (nie maja nawet klimatyzacji) ;/. Jak pisałem wczesniej - wazne, zeby rozgladac sie za autem lepiej wyposazonym, przydatne gadzety zawsze chociaz w malym stopniu zrekompensuja to, ze jezdzimy Fiatem ; ). No i oczywiscie - tylko wersja 3 drzwiowa, innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza

Panowie jak wygląda sprawa z tymi białymi światłami? Są na to jakieś paragrafy czy ludzie najzwyczajniej w świecie mają prawo jeździć z tymi oślepiaczami?

Rozumiem światła ksenonowe, rozumiem diodowe wynalazki a'la Audi ale jak widzę jak zza górki jedzie coś co zamiast świateł ma zamontowane szperacze, które przeczesują niebo a zaraz potem oślepiają wszystkich nadjeżdżających to aż się krew gotuje. Tyle mówi się o zakazie jazdy na długich ale z doświadczenia wiem, że nawet mocne długie światła we względzie niebezpiecznej "przeszkadzalności" nie mają się co równać z białym światłem, którym ostatnio oślepiało mnie nawet Cinquecento.

Odnośnik do komentarza

Biale swiatlo to ksenon wiec albo spotykasz gosci, montujacych badziewne zestawy HID z allegro do reflektorow bez soczewki (wtedy oslepianie jest ogromne, nawet na ustawionych swiatlach mijania) albo poprostu trafiasz na ludzi jezdzacych ciagle na dlugich lub z dodatkowymi halogenami. Paragraf jest standardowy bo nie mozna oslepiac innych kierowcow. Jedynym zrodlem swiatla bialego jest zarnik ksenonowy. Zarowka halogenowa dajaca prawie biale swiatlo to Philips BlueVision i jej odpowiednik z firmy Osram. Mam takie, swieca ladnie ale bialy to jeszcze nie jest.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie Drogich forumowiczów

Otóż chciałbym się dowiedzieć w jakich ubezpieczalniach wykupię AC do samochodu tylko od kradzieży. Nie interesują mnie wypadki. Jeszcze rok, 2 lata temu było tak, iż musiało się brać Auto Casco w pakiecie (kradzież oraz wypadki). Nie chcę płacić za wypadki, ponieważ umowa i tak nie jest dla mnie, a ja z racji swojego młodego wieku (24 lata), nie obejmują mnie zniżki. Zna ktoś nazwy ubezpieczalni, które oferują okrojoną ofertę? Jeszcze rok temu PZU oferowało tylko pełny pakiet. Nie wiem jak jest np. w Link4, Warta i innych. Wie ktoś może coś?

Odnośnik do komentarza

No właśnie, że jest problem. Jeszcze rok, dwa lata temu oferowali tylko pakiety, a teraz jak zawołają o AC od kradzieży przy maksymalnych zniżkach mojej starszej, to wychodzi tyle samo ile dotychczas płacę za kradzież+wypadki w PTU. No nic, będę musiał udać się do CKU, powinni mieć tam wykaz wszystkich ubezpieczalni i tego co oferują.

Odnośnik do komentarza

w roverze 75 oryginalne radio zajmuje w ku.rwe miejsca... spokojnie się zmieści tam 2-dinowe radio i właśnie nigdzie nie moge znaleźć ramki do takiego czegoś jak 2-dinowe radio w roverze, a wymiary na te radio napewno są dobre... zresztą na yotube widziałem jak jakiś koleś ma dwudinowe radio kenwooda w roverze 75... kurde mam problem.. gdzie to znaleźć, a napaliłem się na radio pioneera albo alpine'a na dwóch dinach z navi i innymi duperelami

Edytowane przez mlokon
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Można wyjeżdżać do zera, ale to raczej też kiepski pomysł... Jest też opcja na tak zwane "Bolka oko", czyli wyjeżdżasz do rezerwy tankujesz powiedzmy 10l i ponownie jeździsz aż do rezerwy. W ten sposób mniej więcej obliczysz, tylko należy pamiętać, że w niektórych samochodach mały głód nie zapala się zawsze w tym samym momencie...

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...