Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że może taki temat przyjmie się w tym dziale. Zasada funkcjonowania jest identyczna jak w Hyde Parku, z tym, że ograniczmy się do tematyki w mniejszym lub większym stopniu, nawiązującej do motoryzacji. Może ktoś ma problem z samochodem/motocyklem, lub zawsze ciekawiło jak dany element funkcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Może ktoś ma problem z samochodem/motocyklem,

właściwie to dlaczego nie... mam problem ze swoim leciwym kadettem. Mianowicie spala mi ogromne ilości benzyny (18-30l/100km) i nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. W pojeździe zmieniłem już komputer wtrysku, silniczek krokowy (silnik kulał na wolnych obrotach) i sonde lambda. Problem wygląda tak: samochód dużo pali i strasznie muli. Ale gdy zapali się lampka komunikująca awarie układu paliwowego zaczyna chodzić dobrze. Mechanik sprawdził już chyba wszystko i nie ma pojęcia OCB. jest to kadett 1.6i (automat) na pojedyńczym wtrysku.

 

Ktoś wie o co może chodzić?

 

Odnośnik do komentarza

zaplon jest dobrze ustawiony??

 

jak tak to sprawdz czy rozrzad nie jest przestawiony,

czy przeplywomierz jest sprawny (odepnij wtyczke od przeplywki i zobacz jak auto bedzie sie zachowywac)

 

 

zobacz filtr paliwa tez 8)

Edytowane przez Alec
Odnośnik do komentarza

Alec: przepływomierz jest OK, filtr wymieniłem (zapomniałem napisać). Rozrząd być nie może, bo silnik zaczyna dobrze chodzić gdy zapala się kontrolka. Kadett jest z roku 89. Ogólnie to chcę go sprzedać (wcale nie dlatego ze coś mu nie gra ;) ) jeśli są chętni za 1600 do małej negocjacji...

Samochód jest dość dopasiony, ma elektryczne szyby (przód), elektryczne lusterka, krzynie automat, welurowa tapicerka, centralny zamek i strasznie dużo zaczoł mi palić :/

 

PS; zapłon też ustawiany...

Edytowane przez wilku00034
Odnośnik do komentarza
pytanie, ktore i tak najprawdopodobniej zostanie bez odpowiedzi, no ale....

gdzie kupić klosze przednie do Tigry?? same klosze nie lampy. link, adres, telefon, cokolwiek.

wiem, ze są (byly??), ale obecnie jest to chyba nie do dostania.

Niezłe jaja, faktycznie nigdzie nie ma takiego klosza, tylko całe lampy sprzedają. Poszukaj jakiegoś tigra-club foruminga, młodzi gniewni często montują endżel luki i może maja na zbyciu oryginalne lampy.

 

W co przyku.rwiłeś?

 

Alec: przepływomierz jest OK, filtr wymieniłem (zapomniałem napisać). Rozrząd być nie może, bo silnik zaczyna dobrze chodzić gdy zapala się kontrolka. Kadett jest z roku 89.

 

PS; zapłon też ustawiany...

 

Ja bym dalej obstawiał sondę, może mechanik zamontował trefną, albo użył uniwersalnej. Sprawdź też czy przewody co idą do sterownika nie są poprzecierane. Dobrze byłoby sprawdzić samą sondę, ale podejrzewam, że nie masz na chacie oscyloskopa.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

no ja tez tak mysle jak Pajda

 

to moze byc lambda bo nie zawsze nowe znaczy dobre,

mowisz ze sterownik tez wymieniony ale jaka masz pewnosci ze on tez jest sprawny

 

 

moze byc tak ze jak auto jezdzi normalnie to komp. podaje za malo paliwa na wtrysk, a jak zalacza sie tryb awaryjny to podaje wiecej i auto jedzie,

 

 

moze masz zle ustawiona mieszanke ? udaj sie do dobrego mechanika od wtryskow i niech oblooka to, jedz do kogos kto robi konkretnie uklady wtryskowe, bo mechanik od wszystkiego to dobry do zmiany kol, oleju czy filtrow ale zazwyczaj nie znaja sie na wtryskach :/ (wiem bo sam mam 2 auta na wtrysku mechanicznym i w okolicy kazdy boi sie tego, dopiero 40km ode mnie jest koles co wie co robi, jest drogi ale zna sie na rzeczy)

Edytowane przez Alec
Odnośnik do komentarza
pytanie, ktore i tak najprawdopodobniej zostanie bez odpowiedzi, no ale....

gdzie kupić klosze przednie do Tigry?? same klosze nie lampy. link, adres, telefon, cokolwiek.

wiem, ze są (byly??), ale obecnie jest to chyba nie do dostania.

Zdecydowanie najpierw fora tematyczne, albo szukaj, albo zadaj po prostu pytanie, czy nie ma ktoś do sprzedania.

Albo jakiś pobliski szrot.

Odnośnik do komentarza

fora tematyczne niestety mozna o dupe rozbic, albo cale lamy, albo jakies black/angel eye'sy, na szrotach podobnie.

za ch.ja nie idzie poszukać samych kloszy, ale wiem, ze na pewno mozna gdzies to kupic. pytalem, bo a noz moze ktos ma w okolicy jakas hurtownie czy cos w ten deseń.

Odnośnik do komentarza

wilku:

zalezy na ile cenisz swojego kadzia;

a tak srednio to koles co sie zna bierze 500zl

 

ostatnio u mojego dziadka auto(Audi 80 2.0E) mialo problemy z obr. jak postalo nie odpalalo, dlawilo sie itd. pojechalo do tego znajomego i auto zrobione, na drugi dzien do odbioru, jezdzi jak zloto, warto bylo zaplacic te 700zl

 

kadzio moze nie byc tego wart bo za ile go sprzedasz ? 2000zl ? moze nawet mniej...

 

lepiej w niego nie inwestuj tylko sprzedaj i tyle albo na czesci bo wtedy mozna wiecej dostac ale trzeba miec gdzie auto rozebrac i miec chetnych na stuff.

 

 

Desser:

Sa 2 prognozy nt. cen paliw na rynkach swiatowych:

 

PESYMISTYCZNA

cena za barylke do konca roku dochodzi do 200$

co u nas spowoduje skok ceny benzyny na ok 6.15zl a ropy nawet 6.30

 

powiedzmy sobie szczerze gaz bedzie jedynym wyjsciem; (chyba ze mamy wujka-szejka)

 

i OPTYMISTYCZNA

-po olimpiadzie w Chinach zmniejsza sie ich zapotrzebowanie na rope

-w europie spada popyt, przez szybujace w gore ceny (coraz wieksza il. osob, mysli nad gazem albo sprzedaza auta)

-zwiekszenie wydobycia ropy przez kraje Arabskie (teraz ledwo wyrabiaja)

-jezeli cena za barylke bedzie dalej rosla to posrednicy zrezygnuja z tego interesu bo nie bedzie im sie tak oplacal;

 

jezeli wszystko pojdzie OK, to analitycy przewiduja ze do konca roku cena za barylke spadnie do poziomu ok 100$/barylka

co u nas spowoduje ceny w okolicach 4zl za rope i bene.

 

Oby ta optymistyczna wersja przeszla;

 

 

a czy warto inwestowac w gaz?

ja bym sie wstrzymal do powiedzmy wrzesnia/pazdziernika, jezeli ceny beda dalej rosnac (i np. osiagna np. 170$/barylka) to wtedy lepiej inst. gaz; ale jezeli po Pekinie 2008 ceny zaczna spadac to wtedy bedzie OK, ja gazu nie bede montowal :)

 

no ale zrobisz jak chcesz, ja Ci przedstawilem moje zdanie 8)

Edytowane przez Alec
Odnośnik do komentarza

szkoda mi go trochę, mimo że mam drugie auto kadecikiem jeździ się bardzo przyjemnie (zwłaszcza z takim wyposażeniem). Ale chętnych na niego też nie ma, mimo że mocno zlatuje z ceny wszyscy boją się brać uszkodzone auto. Znalazłem kompletny wtrysk za 150zł, więc naprawa nie musiałaby być taka droga. Tylko teraz musiałbym wywalić pieniądze których nie mam i naprawić auto. A jeśli mimo to nie znajdzie się chętny to mam kiche :/

Odnośnik do komentarza

hmm no to problem, jak ja kupuje auto to takie ze wiem ze sprzedam;

 

mialem Golfa MK1 GTI

potem Peugeota 205 GTI i nie mialem problemow ze sprzedaza, powiem wiecej, zainteresowanie bylo spore;

 

ale jak ma sie zwykle auto to ciezko takie sprzedac, niby elektryka, welur(wg. mnie zaden rarytas bo sporo nowszych GSI ma welur) i centralny,

 

nie bedzie latwo, ale sprobuj sprzedac na allegro, a moze sie uda ^_^

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

No to gites, bo ciągle ją woziłem jak debil (już z pół roku) a oglądam sobie drogówke i słysze "prawo jazdy, oc i dowód rejestracyjny" no i myśle sobie "kruca fiks! przecież tej cholernej karty która się nigdzie nie mieści wozić nie trzeba, ide sie na foruming zapytam", no i się zapytałem. :D

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.