Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Ale on chce mocny silnik a w Volvo nie ma żadnego mądrego i szybkiego silnika.

 

285km w T6 całkiem fajnie się z 4 kół zbiera i jeździ. Auto wygodne, 7sek z haczykiem do 100kmh, a bagażnik przepastny. Rzędowe 6 daje też niezły dźwięk kiedy trzeba.

 

No właśnie chodzi o te osiągi... Jechałem raz takim S60 z T5 co prawda, ale ten samochód był równie "szybki" co moje 1.8T na nieseryjnym dolocie. Myślę, że po mapowaniu na 190/330Nm mojego AEB wciągałbym nosem to T6. We wtorek testowałem R36 i tam widać moc V6 - 100kmh na budziku wyświetla się bardzo szybko (w katalogu 5,5s), ten samochód po prostu wyrywa jak rakieta, a to przecież tylko niepozorne kombi. Volvo solidne, ale nie ma silników niestety.

Odnośnik do komentarza

Tak, na przyszły tydzień planuję dogadać się i przetestować ten samochód

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mercedes-benz-e-55-amg-t-automatik-gasanlage-m%C3%BClheim/165354793.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=178&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar

 

Jeździłem Passatem więc będę miał teraz porównanie tych konkretnych modeli. Cena podobna, rocznik starszy, aczkolwiek wyposażenie, a na pewno wygląd i jakość wykonania nieporównywalnie lepsze. Muszę przetestować ten samochód, bo jak tego nie zrobię i kupię inne auto to będę tego żałował przez kilka lat, że nie spróbowałem.

Odnośnik do komentarza

Spróbować można, ale wydawać 18k euro na już nie najmłodszego Merca z gazem i dużym przebiegiem, to chyba jednak przesada. A jakość jakością, ale kolejne kilometry też robią swoje. Z tych dwóch na stówę bym brał Passata, w minimum 90% sytuacji nawet jego mocy nie wykorzystasz w pełni.

Odnośnik do komentarza

Ciężko Ci dogodzić :P A tak na serio, nie ma co się bać dużej pojemności jak będziesz sie z nią rozważnie obchodził. Nowe auta sa tak napakowane elektroniką, że prowadzi się je tak łatwo jak Twoje 1.8T. Przecież nie kupujesz auta wyścigowego tylko rodzinne, które mimo dużego silnika da się normalnie prowadzić

Edytowane przez rajnerGT
Odnośnik do komentarza

Najmocniejsze auto jakim jeździłem osobiście (tak na lajcie, żeby w pełni przetestować) to chyba M3 E46 343KM, które ma osiągi podobne właśnie do Passata i przyznam, że pomimo ogromnej różnicy w konstrukcji i ogólnie typu tych pojazdów, czułem się podobnie kierując te pojazdy. Przyznam, że właśnie w coś takiego o mocy zbliżonej do tego M3 celowałem, bo pamiętam moje przeżycia przy pierwszym zetknięciu się z tym autem. Coś wspaniałego, co teraz mogę mieć dodatkowo nie rezygnując z luksusów i praktyczności.

 

Najszybszym zaś samochodem jaki prowadziłem dość dawno temu (miałem 18 lat) była 260-konna ITR z profesjonalnie doładowanym B18C. Auto miało jakieś 4s do 100 i było tak niewiarygodnie lekkie, zwinne i sterowne, że zakochałem się w tym modelu. To właśnie w tym aucie czułem się najlepiej, ale dzisiaj wiem, że potrzebuję czegoś co Integra mi nie zagwarantuje - wszechstronności i jako-takich luksusów, bo to surowy samochód sportowy do pokonywania wszystkich (no może 99,9%) na światłach.

Odnośnik do komentarza

Ograniczenia są tylko w żniżkach a raczej ich braku i dodaniem zwyżek.

 

Zwyżka za wiek, zwyzka za krótki okres posiadania prawka i tego typu pier doły. Nie ma polecanycch ubezpieczalni, bierze taką, która daje najtańszą ofertę. W razie kolizji to najwyżej kto inny będzie miał kłopot z wytarganiem dobrej kasy z Twojej ubezpieczalni ale to nikogo nie obchodzi. Bierz tam gdzie najtaniej poprostu za samo OC.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki Yacek. Z OC to okay kumam ale z AC to jednak chcialbym wybrac taka ubezpieczalnie gdzie w razie kradziezy auta (niestety biore marke popularna wsrod zlodziejaszkow) nie bedzie problemu z wydebieniem kasy od ubezpieczyciela.

W sumie ciesze sie ze nie bedzie problemu z ubezpieczeniem jesli chodzi o pojemnosc silnika bo tu gdzie jestem poczatkowe ubezpieczenie ograniczalo mnie do max 1.6 a to i tak nie wszedzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...