Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość =-FEISAR-=

.Nie ma się co oszukiwać i udawać wielkich krytyków czy znawców gier. mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier w dziejach całej branży. Czy tego ktoś chce czy nie. Taka jest prawda.

To nie jest prawda lecz opinia ;)

 

Opinia którą podziela znacząca większość, staje się prawdą. A tak właśnie jest w przypadku Uncharted 2. Jest paru płaczków, którzy wysnuwają idiotyczne argumenty typu "ale to już było", jednak ogromna większość graczy twierdzi że jest to jedna z najlepszych gier jaka kiedykolwiek powstała.

 

Dla tych co poszukują nowości i w ten sposób chcą oceniać gry, polecam Little Big Planet. Największa innowacja w platformówkach i zapewne dla nich jest to gra na 10/10 i GOTY. Tak bynajmniej wynika z ich kryteriów.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Opinia którą podziela znacząca większość, staje się prawdą.

czyli wg ciebie klamstwo w ktore uwierzy dostatecznie duzo osob staje sie prawda? nigdy nie myslalem o prawdzie jako konkursie popularnosci (rozwazanie teoretyczne nie dotyczace u2)

 

 

 

 

 

@grim sceptycy nie musza sie postarac bo nie chodzi nam o narzucenie innym swojego zdania, wyrazilismy jedynie swoja opinie poparta argumentami. gra byla dobra ale nie wydaje mi sie by zaslugiwala na tyle pochwal i tytulow jakie jej przyznaja tak jak lotr:rotk nie zaslugiwal na 11 oskarow.

 

 

 

 

@gresh sixaxis jest domyslnie wylaczony w opcjach tym razem. jesli chcesz mozesz go wlaczyc

 

 

Odnośnik do komentarza

Dziwią Cię zachwyty na temat U2?Mnie nie a to za sprawą niesamowicie dopracowanej strony technicznej.Możesz wyrazić swoją opinie ale nie czekaj na to że reszta się z Tobą zgodzi,tym bardziej że argumenty które podałeś są raczej słabe.Oczywiscie nie popieram przesadzania w drugą strone ,ale czego mozna spodziewać się kiedy emocje jeszcze nie upadły.

Odnośnik do komentarza

@grim sceptycy nie musza sie postarac bo nie chodzi nam o narzucenie innym swojego zdania, wyrazilismy jedynie swoja opinie poparta argumentami. gra byla dobra ale nie wydaje mi sie by zaslugiwala na tyle pochwal i tytulow jakie jej przyznaja tak jak lotr:rotk nie zaslugiwal na 11 oskarow.

 

Tobie sie nie wydaje, innym sie wydaje. Mozemy skonczyc dyskusje o gustach? Wg ciebie to nie jest gra roku, wg innych jest. Po co ta jalowa rozmowa? Jeszcze sie nie zdazylo zeby jakas gra dogodzila kazdemu, ani nie zdarzylo sie aby ktos inny przyjal argumenty 'drugiej strony' w tego rodzaju 'dyskusji'.

Odnośnik do komentarza

@grim sceptycy nie musza sie postarac bo nie chodzi nam o narzucenie innym swojego zdania, wyrazilismy jedynie swoja opinie poparta argumentami. gra byla dobra ale nie wydaje mi sie by zaslugiwala na tyle pochwal i tytulow jakie jej przyznaja tak jak lotr:rotk nie zaslugiwal na 11 oskarow.

 

Tobie sie nie wydaje, innym sie wydaje. Mozemy skonczyc dyskusje o gustach? Wg ciebie to nie jest gra roku, wg innych jest. Po co ta jalowa rozmowa? Jeszcze sie nie zdazylo zeby jakas gra dogodzila kazdemu, ani nie zdarzylo sie aby ktos inny przyjal argumenty 'drugiej strony' w tego rodzaju 'dyskusji'.

wpis. tym akcentem, pragnalbym zakonczyc ta badz co badz, glupia dyskusje. Uncharted ma szanse na tytul gry roku, z tym zgodzi sie kazdy. wnioskowac to mozna po wystawionych tej grze ocenach. do konca roku jednak zostalo jeszcze kilka miesiecy i wiele rzeczy sie moze zmienic. koniec.

Odnośnik do komentarza

Jezeli nie podoba wam sie glos Drake'a w polskiej wersji, to polecam po przejsciu gry wybrac stroj "Paczkowy Drake", zagrac np. drugi rozdzial i posluchac jego glosu, a pod koniec jest nawiazanie do tuszy Nathana, normalnie padlem :) jedynie szkoda ze na filmikach sa oryginalne postacie. Angielskiej wersji w tym przypadku nie sprawdzalem ale polski gruby Drake daje rade.

Pisze z konsoli.

Odnośnik do komentarza

Jezeli nie podoba wam sie glos Drake'a w polskiej wersji, to polecam po przejsciu gry wybrac stroj "Paczkowy Drake", zagrac np. drugi rozdzial i posluchac jego glosu, a pod koniec jest nawiazanie do tuszy Nathana, normalnie padlem :) jedynie szkoda ze na filmikach sa oryginalne postacie. Angielskiej wersji w tym przypadku nie sprawdzalem ale polski gruby Drake daje rade.

Pisze z konsoli.

ok, sprawdze to! ;)

Odnośnik do komentarza

Czy tego ktoś chce czy nie. Taka jest prawda.

To nie jest prawda lecz opinia ;)

 

Opinia którą podziela znacząca większość, staje się prawdą. A tak właśnie jest w przypadku Uncharted 2.

Opinia to tylo opinia...i tyle... a mowienie : "Czy tego ktoś chce czy nie. Taka jest prawda" to jest narzucanie wlasnej opini innym. Jak dla mnie U2 jest tylko jedna gra z wielu. Kazdy ma swoj gust, swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Nie będę się rozpisywał o zaletach U2, bo tych jest całe mnóstwo. Skupię się na tym co mnie zawiodło, czyli podobnie jak w U1 ilość strzelania. Miałem cichą nadzieję, ze ND po recenzjach "jedynki" wzięło sobie do serca opinie recenzentów/graczy i lepiej zbalansują gameplay. Różnorodność jest oczywiście większa przez dodanie elementów skradankowych(ale mogłoby ich być więcej), czy świetnych poskryptowanych akcji, ale niestety nadal mam wrażenie że stosunek action-adventure wynosi 70-30% a wolałbym odwrotną proporcję. Raz, że jest to frustrujące kiedy co chwilę wchodzi się do nowej lokacji gdzie nadciągają kolejne fale najemników, po drugie praktycznie każda wymiana ognia zamienia się w małą bitwę - to byłoby ok , gdyby Uncharted było grą wojenną, ale tutaj bohaterami są odziani w przewiewne ciuchy poszukiwacze skarbów i dziennikarka, którzy bez oporów ładują się w wymianę ognia z uzbrojonymi po zęby najemnikami.....chyba nawet najbardziej efekciarskie filmy Johna Woo nie są aż tak przegięte. Sądzę, że Naughty Dog powinno się zdecydować, czy robią grę przygodową, czy shooter'a, bo całe to strzelanie i zabijanie w takich ilościach(nawet jeśli ktoś lubi takie klimaty), w tej grze nie pasuje nawet do charakteru Nathana i jego wesołej ekipy - tutaj nikt nie ma nawet najmniejszych przemyśleń w stylu "ja (pipi)ę, zabiłem dzisiaj ponad 100 ludzi". Liczę, że w U3 akcja będzie bardziej nastawiona na skradankę, a hardcorowa wymiana ognia będzie się pojawiać głównie tam gdzie jest nieunikniona(głownie chodzi mi o wszelkie sekwencje pościgowe). No i to tyle czepiania się Uncharted 2, gra generalnie jest rewelacyjna, wg mnie sporo lepsza od części pierwszej.

 

BTW, nie wiem czy ktoś jeszcze miał takie odczucia, ale klimat wioski w Himalajach sposobem wykonania przypomina mi Guillin z Shenmue 2, i nawet Nate jest podobnie ubrany jak Ryo :wink:

Odnośnik do komentarza

Pierwsza część była liniowa, ta też jest, taki urok tych gier, przecież każy wiedział czego się spodziewać w chwili zakupu.

Uncharted 2 jest tak dobrą grą, że szybko zapomina się o liniowości, uwagę przykuwa fabuła, postacie, oprawa. Mnie wczoraj wciągnęło na dobre, zupełnie jak przy pierwszej części jeśli nie bardziej (a była to moja pierwsza gra na ps3) i niechcący zarwałem nockę.

Odnośnik do komentarza

Nie będę się rozpisywał o zaletach U2, bo tych jest całe mnóstwo. Skupię się na tym co mnie zawiodło, czyli podobnie jak w U1 ilość strzelania. Miałem cichą nadzieję, ze ND po recenzjach "jedynki" wzięło sobie do serca opinie recenzentów/graczy i lepiej zbalansują gameplay. Różnorodność jest oczywiście większa przez dodanie elementów skradankowych(ale mogłoby ich być więcej), czy świetnych poskryptowanych akcji, ale niestety nadal mam wrażenie że stosunek action-adventure wynosi 70-30% a wolałbym odwrotną proporcję. Raz, że jest to frustrujące kiedy co chwilę wchodzi się do nowej lokacji gdzie nadciągają kolejne fale najemników, po drugie praktycznie każda wymiana ognia zamienia się w małą bitwę - to byłoby ok , gdyby Uncharted było grą wojenną, ale tutaj bohaterami są odziani w przewiewne ciuchy poszukiwacze skarbów i dziennikarka, którzy bez oporów ładują się w wymianę ognia z uzbrojonymi po zęby najemnikami.....chyba nawet najbardziej efekciarskie filmy Johna Woo nie są aż tak przegięte. Sądzę, że Naughty Dog powinno się zdecydować, czy robią grę przygodową, czy shooter'a, bo całe to strzelanie i zabijanie w takich ilościach(nawet jeśli ktoś lubi takie klimaty), w tej grze nie pasuje nawet do charakteru Nathana i jego wesołej ekipy - tutaj nikt nie ma nawet najmniejszych przemyśleń w stylu "ja (pipi)ę, zabiłem dzisiaj ponad 100 ludzi". Liczę, że w U3 akcja będzie bardziej nastawiona na skradankę, a hardcorowa wymiana ognia będzie się pojawiać głównie tam gdzie jest nieunikniona(głownie chodzi mi o wszelkie sekwencje pościgowe). No i to tyle czepiania się Uncharted 2, gra generalnie jest rewelacyjna, wg mnie sporo lepsza od części pierwszej.

celne spostrzezenie, w pelni sie z nim zgadzam. bylbym szczesliwy, gdyby przejscie Uncharted 3 wymagalo nie 12 a 20 godzin, elementow strzelankowych bylo mniej, wiecej zagadek, a cutscenki trwaly nie 1,5 h a 2,5. ;)

 

(...) tutaj nikt nie ma nawet najmniejszych przemyśleń w stylu "ja (pipi)ę, zabiłem dzisiaj ponad 100 ludzi". (...)

polozyles mnie tym :D

Odnośnik do komentarza

 

 

BTW, nie wiem czy ktoś jeszcze miał takie odczucia, ale klimat wioski w Himalajach sposobem wykonania przypomina mi Guillin z Shenmue 2, i nawet Nate jest podobnie ubrany jak Ryo :wink:

 

Czekalem ,az ktos to powie :) Takie wlasnie bylo moje pierwsze wrazenie. Male Dejavu przed oczami, ale moze przez te skosne oczy tybetanczykow :)

Moze sie doczekamy Shenmue na PS kiedys.

Gra ma ode mnie ocene 9/10 (przez ten glupi czolg i ilosc razy kiedy mnie zabil ) :P . Ogolnie nie lubie przygodowek. Z nich skonczylem tylko pierwszego Tomb Raidera, ale U2 bralem w ciemno ,zeby zobaczyc co tam ND wyskrobalo. Nie zawiodlem sie i moze zdecyduje sie zagrac w koncu w pierwszego Uncharted :)

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Czy tego ktoś chce czy nie. Taka jest prawda.

To nie jest prawda lecz opinia ;)

 

Opinia którą podziela znacząca większość, staje się prawdą. A tak właśnie jest w przypadku Uncharted 2.

Opinia to tylo opinia...i tyle... a mowienie : "Czy tego ktoś chce czy nie. Taka jest prawda" to jest narzucanie wlasnej opini innym. Jak dla mnie U2 jest tylko jedna gra z wielu. Kazdy ma swoj gust, swoje zdanie.

 

Owszem masz rację, każdy ma swój gust i wyraża swoje zdanie. Mam jednak nadzieję że zdajesz sobie że Twoja opinia o Uncharted 2 jest w mniejszości i to niewielkiej mniejszości.

 

np. ja kompletnie nie pojmuję jarania się serią Final Fantasy i żadna z części szczególnie wrażenia na mnie nie zrobiła. Jednak wiem o tym iż jest to kamień milowy w historii gier i nie zamierzam twierdzić iż to gra słaba. Dla mnie słaba ale ze względu na fakt iż jestem w mniejszości z taką opinią, to daruję sobie komentowanie owej gry.

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

@grim sceptycy nie musza sie postarac bo nie chodzi nam o narzucenie innym swojego zdania, wyrazilismy jedynie swoja opinie poparta argumentami. gra byla dobra ale nie wydaje mi sie by zaslugiwala na tyle pochwal i tytulow jakie jej przyznaja tak jak lotr:rotk nie zaslugiwal na 11 oskarow.

 

Jeżeli argumentem nazywasz zarzut "ale to już było" a potem do miana GOTY podajesz do bólu odtwórczego MW2 to wybacz, ale takie argumenty przemilczę lekkim uśmiechem politowania.

Odnośnik do komentarza

Ja obecnie jestem w 21 levelu. Ogólnie gra łapie nas za gardło od samego początku i już nie puszcza. Zdecydowanie najlepsza gra tej generacji i jedna z lepszych w jakie grałem.

 

Nie wiem jak u was, ale u mnie 3/4 osób grających w U2, cały czas gra w tryb dla jednego gracza. Kończę single i zabieram się za multi, a przy okazji większej ilości wolnego czasu wrócę do single (crushing) i nie można zapomnieć o co-op. Mnóstwo godzin zabawy na najwyższym poziomie, a niebawem nowy Ratchet, MW2 i PES... do premiery GoWIII będę miał w co grać ;)

Odnośnik do komentarza

Steel Fist Master ( Bronze Trophy)

Defeat 20 enemies with a single punch, after softening them up with gunfire

Steel Fist Expert ( Silver Trophy)

Defeat ten enemies in a row with a single punch, after softening them up with gunfire

 

 

Jesli macie z tym problemy

 

 

4 chapter (borneo)

 

gdy dochodzicie do obozu (Sali siedzi na gorze ze snajpa a na was naciera duza ekipa)

 

Bierzecie Aka-47 , Najlatwiejszy poziom trudnosci, strzelacie 1-2 kulki bez celowania i na pelnym biegu wciskacie kwadrat

 

Na tym poziomie trudnosci kazdy pada odrazu, 10 z rzedu bardzo prosto tam wpada, a 20 to tylko formalnosc

 

Odnośnik do komentarza

welna, masz platyne, wiec pytanie do Ciebie. gdzie nabiles

 

200 Kills: GAU - 19 Bronze Trophy

Defeat 200 enemies with the GAU - 19

 

? ;)

 

Chapter 22

 

na poczatku sa goscie to zabijasz wszystkich normalnie, dochodzisz do tego momentu z dzialkiem (tym zaraz na poczatku)

 

jest tam etep po wybiciu wszystkich ze musisz zasiasc za stacjonarnym dzialkiem. Zamiast niego wlaczasz guna i kroisz 11 kolesi (zostaw 1 najbardziej po lewej stronie, bo jak zabijesz wszystkich to Ci wpadnie Checkpoint,) 11 gosci zabijasz i skaczesz do rzeki (chyba to rzeka) i powtarzasz, srednio 11 kills w 40 sekund robisz.

 

Odnośnik do komentarza

Steel Fist Master ( Bronze Trophy)

Defeat 20 enemies with a single punch, after softening them up with gunfire

Steel Fist Expert ( Silver Trophy)

Defeat ten enemies in a row with a single punch, after softening them up with gunfire

 

 

Jesli macie z tym problemy

 

 

4 chapter (borneo)

 

gdy dochodzicie do obozu (Sali siedzi na gorze ze snajpa a na was naciera duza ekipa)

 

Bierzecie Aka-47 , Najlatwiejszy poziom trudnosci, strzelacie 1-2 kulki bez celowania i na pelnym biegu wciskacie kwadrat

 

Na tym poziomie trudnosci kazdy pada odrazu, 10 z rzedu bardzo prosto tam wpada, a 20 to tylko formalnosc

 

Ja zrobiłem to pod sam koniec etapu

z pociągiem

. Najłatwiejszy poziom trudności,brać P08(albo inny lekki pistolet),jeden strzał z biodra i od razu sztuka na ryj :D

 

Zostały mi skarby,przejście na crushing i osiągniecie z Gutlingiem...może w końcu wpadnie pierwsza platyna :D

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...