Skocz do zawartości

Radiohead


White

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale sam powiedz - grają coś w innym stylu, niż "Creep"? Zawodzący wokal + niespecjalne gitary?

Są utwory, które są wizytówką zespołów - najbardziej znanym utworem Radiohead jest Creep, więc sądzę, że nie mają kawałka, który mnie zachwyci.

 

No raczej rzadko jest tak, jak mówisz.

 

Wyobraź sobie: najlepszym kawałkiem Metalliki jest "Nothing Else Matters", Nirvany - "Smells Like Teen Spirit", Pixies - "Where Is My Mind?", Aerosmith - "I Don't Wanna Miss a Thing", a Beatlesów - "Let It Be". Raczej niezbyt to pasuje do prawdy, co nie?

Odnośnik do komentarza
No, ale sam powiedz - grają coś w innym stylu, niż "Creep"? Zawodzący wokal + niespecjalne gitary?

Są utwory, które są wizytówką zespołów - najbardziej znanym utworem Radiohead jest Creep, więc sądzę, że nie mają kawałka, który mnie zachwyci.

Czy grają coś w innym stylu? Stary, niemal każdy dotychczasowy album oni nagrali w zupełnie innym stylu. Elektronika, jazz, ambient, pianino, mieszanie gatunków... na najnowszej płycie można usłyszeń instrumenty takie jak czelesta czy fale martenota. To właśnie kreatywność czyni ten zespół tak wielkim (IMO, wiadomo). Sprawdź albumy Kid A, Amnesiac, albo chociażby najnowszy In Rainbows i potem popatrz jaką głupote napisałeś.

 

W ogóle wkurza mnie że wizytówką tego zespołu jest przereklamowany "Creep", a nie np. genialny "Paranoid Android". Takie życie.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Fajna muza do potanczenia na stypie. Ale ta muzyka ma swoje plusy. Kupić jedna płyte z tego gatunku, to prawie jak mieć je wszystkie.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
^

|

 

do tego sprowadza się niestety znajomość RH u większości osób w Polsce. Do jednego z ich najgorszych utworów, z najgorszej i najstarszej płyty. Ale mnie to wkurza.

Ja tam znam wszystkie, prócz najnowszej, ale raczej nie lubię za bardzo słuchać.

Kid A jest calkiem spoko, ale nie wyobrazam sobie sluchania takiej muzy dzien w dzien.

Kawalki takie jak Paranoid Android, czy Karma Police sa dla mnie na maksa nijakie i nie wiem, czemu ludzie sie tak nimi jaraja ; /

Akurat te kawałki są za(pipi)iste, do tego dodałbym Street Spirit.

 

Odnośnik do komentarza

Ale to jest de best na którym brakuje wielu de best. Zamiast takich dzieł jak Life in a Glass House czy Motion Picture Soundrack co mamy? Creep i Anyone can play guitar? Porażka.

 

Ja nie wiem który raz już polecam- jeśli ktoś chce poznać Radiohead z innej strony niż ta powszechna- album Amnesiac.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...