Skocz do zawartości

Metal Gear Rising: Revengeance


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr. Blue

Żeby nie było. Dla mnie, zakończenie MGS4 jest szokujące, zaskakujące i najlepsze, ze wszystkich części serii. Ale to naturalne, ponieważ czwórka zamknęła sagę i nie zostawiła żadnych niedopowiedzeń.

 

Więc pytam się, po co część piąta? (No już chyba, że to prequel)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Żeby nie było. Dla mnie, zakończenie MGS4 jest szokujące, zaskakujące i najlepsze, ze wszystkich części serii. Ale to naturalne, ponieważ czwórka zamknęła sagę i nie zostawiła żadnych niedopowiedzeń.

 

Więc pytam się, po co część piąta? (No już chyba, że to prequel)

 

Kolejny MG(S) moglby pokazac, ze panowie z Konbami sa utalentowanymi progrmistami, i moga wycisnac z PS3 wiecej niz to zrobil MGS4. Chce nowej mechaniki gry (bardziej "kinowy" gameplay), next-genowej animacji postaci (nie wierze, ze to widzielismy w czworce to szczyt mozliwosci ps3) oraz bardziej zniszczalengo srodowiska (zeby chociaz drewniane elementy ulegaly zniszczeniu po eksplozji granatu). O kwestie fabularne sie nie martwie, bedzie wypas. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Nie wiem, nie wiem. Jedna wielka niewiadoma... To nie będzie Snake, ani cyborg, ani klon ani jakiś ukryty bękart. To nie może być tak.

 

 

Snake umarł i koniec kropka. Nie wyobrażam sobie jakiegoś wskrzeszania, czy cuś.

 

Ba, ja nie wyobrażam sobie wydarzeń rozgrywanych po czwórce. Zupełnie nie wiem, o czym mogłaby taka gra opowiadać. O związku Otacona z Mei Ling? (Tak, wierzę, że do niego doszło) O nowych patriotach? A może o synu Ocelota? A może o synalku Raidena?

 

 

Niech potwierdzą, że to będzie prequel, a zasnę spokojny.

 

 

Coz za frajer, jakbys byl prawdziwym fanem mgs to bys wiedzial to po napisach końcowych są takie 2 ciekawe scenki

W pierwszej Snake na cmentarzu rezygnuje z samobójstwa i rozmawia z BigBossem (chętni sami sprawdzą bo wiem, ze idioci którzy lecą na pałe i przerywają wszystkie scenki tak mają to w (pipi)e) ginie ZERO, i BigBoss, druga scanka to wlasciwie sam chumorystyczny dialog, wyswietlany jest napis "Metal Gear Solid 4" i słyszymy rozmowe w której Snake z Otaconem chcą wrócić ( czy mozna wrocic do czegos czeg sie nigdy nie maialo :P) do normalnego życia, Snake rzuca palenie itd.

 

 

Więc wg. mnie w MGS5 MOGŁOBY być tak, że:

 

 

Snake przechodzi do cywila i uczestniczy w zupełnie od tej pory niespotykanych wydarzeniach w jakiejś metropolii wiadomo, żeby rozgrywka była ciekawa to musiałoby zdarzyć się coś takiego co go zmusi do uzywania przemocy itd. moze jakaś działalność "poza pawem" lub przykładowo wydano by na niego wyrok smierci i policja w całym kraju by go szukała, a snake by musiał wtapiac sie w tłum, kryc w smietnikach i wspolpracować z Otaconem i innymi by przeżyć. Wiadomo zaproponowane przezemnie fabuła to tylko szybka mysl Snake nic nie robi nigdy bez powodu dlatego musiałby miec też jakiś powód by zyć i nie dać się zabić. Jest to zaledwie szkic przypuszczalnej przezemnie fabuły, jakbym napisał więcej to by tak nikt nie czytał -__-

 

 

Mimo iż Kojima chciał zakonczyć serię to w MGS4 pozostały wątki, które można kontynuować, Kojima tak to wszystko rozbudował. Z drugiej strony nie dziwie się panu Kojimie, ze chce trochę odpocząć od MGS. Także narazie czekamy na kontynuacje na handheldy, komorki, mikrofalowki i bog wie co oraz na cos w rodzaju MGS3:Subsistence dal MGS4 !

 

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Facet, nie jestem może takim arcyfanem jak Grigori, ale mam rozległą wiedzą na temat uniwersum MGS-a.

Oczywiście, w poprzednim poście ironizowałem. (Fabułę 4 znam na wylot).

 

A odnosząc się do tamtej dawnej dyskusji, po prostu wzbudziłeś u mnie małą konsternację. Po zakończeniu wydarzeń z GotP, Snake tak czy siak umrze w przeciągu ok. pół roku, jest to rezultat tak zaprogramowanego kodu genetycznego, więc to, że rzucił palenie niczego nie zmieni. (No, powiedzmy rzadziej będzie się krztusić.)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przyjrzyjcie się, a zobaczycie domek oraz dwie postacie. Z tymi znakami na niebie o których można wyczytać w necie to moim zdaniem nadinterpretacja.

 

Widać, że się zbiera na burzę. Podczas burzy powstają władowania elektryczne zwane błyskawicami. Raiden.

 

Raiden : "I won't live a proxy life, a slave to someone else's will"

 

Snake : "I'm a shadow.. one that no light will shine on, aslong as you follow me...you'll never see the day"

 

*Raiden fights to get up off stretcher*

 

Raiden : "You and I are both just pawns in this proxi war & once this is over we will have our freedom"

 

Snake : "Raiden..."

 

Raiden : "I'll release you...its the only way I'll ever be free"

 

Snake : "Raiden.....5 years ago thats not what I meant"

 

Raiden : "I've got nothing to lose..."

 

Snake : "Don't be an idiot, you know you've got someone to protect..."

 

Raiden : "It was never going to work out for me...it even rained the day I was born..."

 

Snake : "You got it all wrong you are the lightning in that rain...You can still shine through the darkness"

 

Raiden : "The lightning..."

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Art wzbudza kontrowersje - nawiązuje do Raidena i Snake, co oznaczałoby umiejscowienie akcji nowej gry już po zniszczeniu Patriotów. Do czego zatem odnosić się będzie fabuła? Sagę zamknięto, czy więc zatem rozpocznie się nową? Czy wąż na niebie naprawdę oznacza Solida? Czyżby zamierzano go chamsko "przywrócić do akcji"? W takim wypadku zadrwiono by sobie z fabuły części czwartej.

 

Dużo pytań, mało odpowiedzi. Zresztą jak zwykle z Kojimą. ;)

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Nie tylko twojej.

 

Pewnie kogoś powtórzę, ale...Kojima powinien zakończyć tą serię na czwórce. Definitywnie i nieodwołalnie. Czego by teraz nie wykombinował przy sequelu to i tak będzie to sztuczne przedłużanie. Już wolałbym zobaczyć całkowicie nową serię, w całkowicie nowym świecie, z całkowicie nowymi postaciami. No ale widać, że genialnemu panu K łatwiej jest odcinać kupny...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...