Skocz do zawartości

zyciowa rola


STRETCH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy można mówić o "życiowej roli" w wypadku aktorów/aktorek , którzy przez trzy, cztery dekady grają na tym samym równym poziomie. W czym Nicholson z "Chinatown" był lepszy od tego z "Czułych słówek"? Jeżeli masz na myśli role , w której stworzył albo doprowadził do perfekcji swój specyficzny styl gry to równiez nie będzie to "Chinatown" a raczej "Lot nad kukułczym gniazdem". Tak samo sprawa ma się z Marlonem Brando , De Niro czy Pacino (chociaż ten twierdzi ,że najlepiej grał w "Pieskim popołudniu"). Termin życiowa rola bardziej pasuje do osób typu Burt Lancaster , który całe życie grał w jakiś westernach i filmach przygodowych a pod koniec kariery dostał szansę od Viscontiego i pokazał światu ,że jest b.dobrym aktorem. Tak zastanawiam się teraz ,że Mastroianni podobnie jak Nicholson nie powinien być zapamiętany z jednej roli , ale jeśli mowa o jednej kreacji gdzie stworzył swoją legendę to zdecydowanie postawie na "Słodkie życie".

 

Tak na 18:53 w piątek to ci przychodza mi na myśl jeśli mowa o życiowych rolach:

 

Di Caprio- Całkowite Zaćmienie

Bradd Pitt- Podziemny krąg

Mickey Rourke- Rumble Fish

River Phoenix- Moje własne Idaho

 

edit; STRECH , uważam ,że Keanu zagrał lepiej właśnie w Moje własne Idaho :)

Odnośnik do komentarza

odnośnie Reeves'a, jeszcze ewentualnie mogłbym zastanawiac sie nad Johnnym Mnemoniciem, ale jednak ludzie przede wszystkim z Matrixa go kojarza

 

Wszystko tak naprawde rozchodzi sie o to, co dla kogo znaczy "Życiowa Rola" - dla mnie jest to rola, która danego gościa jednoznacznie identyfikuje, nawet jeśli nie jest to jego najlepsza rola - taka IMO broszka z zyciowymi rolami, że wielu ludzi wkurwia, ze do konca życia beda kojarzeni z tą a nie z inną postacią (np Elijah Wood, chocby nie wiadomo jak dobrze grał to juz do konca zycia Frodo Bagginsem pozostanie)

 

 

Ja myśle, że ten temat miałby wiekszy potencjał, gdybyśmy zaczeli dyskutowac n.t. aktorów o ogrmonym dorobku zawodowym, u których wyznaczenie "roli życia" sprawia problem, np DeNiro, Ford czy Williams, tak jak zasugerowal lukasz

Odnośnik do komentarza

Pojecie 'zyciowa rola' jest dla rolą, po ktorej aktor był najbardziej rozpoznawalny.

 

Elijah Wood zawsze będzie dla mnie Hobbitem, a Mark Hamil Lukiem Skywalkerem. W przypadku tego drugiego, jego rola była tak 'zyciowa', ze pozostał Skywalkerem na zawsze. To co, ze w innych filmach grał lepiej.

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

Guy Pierce- Memento

 

Brad Pitt- Fight Club

 

Michael J. Fox, Christopher Lloyd- Back To The Future Trilogy

 

Eddie Murphy- Beverly Hills Cop

 

Michael C. Hall- Dexter Morgan

 

to tak przejściowo mi sie przypomniało :]

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Robin Williams - "Good Will Haunitng", cos nieprawdopodobnego, po scenie na laweczce w parku docenilem geniusz tego aktora.

Peter Sellers - seria"rozowa pantera" , ciezko o lepsze komedie angielskie, i mimo ze Sellers gral swietnie rowniez w innych filmach,to tutaj byl po prostu przesmieszny i prawdziwy.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...