Skocz do zawartości

Auto do 25 tys.


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wkleić Alfe ale... Do 25 koła to lepiej kupić coś innego, ZDECYDOWANIE najbezpieczniej coś z Japonii, jak kochasz auta, w sensie, że lubisz przy nich dłubać, jarasz się dźwiękiem silnika, przeciążenia na zakrętach powodują, że masz erekcje to... Japończyk też może być, ale lepszy byłby jakiś "szlachetny" Włoch (w sensie, że nie Fiat, ale coś z jego koncernu ;]).

 

No ale wklejam jednak Alfę - nie wiem czy chciałbyś "heczbeka" jak tak to:

 

147 [NIGDY nie bierz wersji z automatem SELESPEED, porażka całkowita]

 

http://moto.allegro.pl/item530071812_alfa_...speed_bose.html

 

 

Hamulce w niej to coś pięknego, drugie miejsce tuż za Porsche, co jak co ale hamulce doskonale świadczą o charakterze auta i sama ich skuteczność nie zależy tylko od tarczy, zacisku i klocka hamulcowego, a m.in. od dobrego wyważenia auta. [LINK]

 

166

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7506142

 

To raczej ciekawostka:

 

156 GTA - 29 klocków ale... Tylko 3 takie w polsce,

 

http://moto.allegro.pl/item532820531_alfa_...e_w_polsce.html

 

Ogólnie kolejna ciekawostka - dla ludzi którzy nadal myślą, że Alfa to największy szit, nikt tego nie kupuje, bo to złom etc. Niemcy już zmienili zdanie (co ciekawe kiedyś byli największymi fanami Alfa, większymi chyba od Włochów ;] - back to the roots ehehehe)

 

http://moto.onet.pl/1522320,2217,artykul.html

 

W Polsce ludzie może za 30 lat się obudzą, że to nie jest szit, ale do tego zdania nigdy się nie przyznają - tylko nowe pokolenie może zmieni ten pogląd. ;]

 

A tyczy się to tak naprawdę wszystkich włoskich aut, które cały czas się poprawiają jakościowo w przeciwieństwie do reszty firm (czy to japońskich, czy niemieckich - bo Francuzi chyba też się wzięli za siebie - tak mi się wydaje).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

jak to powiedzial jeremy clarkson moj samochodowy guru "nie mozesz nazwac sie kierowca jesli nie miales alfy" imo sluszne zdanie, ale naprawde trzeba kochac samochody i miec wiele cierpliwosci do nich jesli chce sie kupic alfe, sypia sie jak jasna cholera :) moj ojciec mial kiedys przez rok, udalo mu sie w niej wszystko naprawic i zanim sie mialo to poposuc to wolal ja sprzedac :)

Odnośnik do komentarza
jak to powiedzial jeremy clarkson moj samochodowy guru "nie mozesz nazwac sie kierowca jesli nie miales alfy" imo sluszne zdanie, ale naprawde trzeba kochac samochody i miec wiele cierpliwosci do nich jesli chce sie kupic alfe, sypia sie jak jasna cholera :) moj ojciec mial kiedys przez rok, udalo mu sie w niej wszystko naprawic i zanim sie mialo to poposuc to wolal ja sprzedac :)

 

Ale Wielad, wiedz że do każdego samochodu, a tym bardziej przechodzonego, trzeba mieć cierpliwość. Tak się składa, że miałem styczność z użytkownikiem Alfy Romeo i bardzo sobie chwalił swój egzemplarz. Był to model 156, który to zresztą (nie będę ukrywał) podoba mi się. Nic niepokojącego nie zauważał, zrobił autem coś 70 tysięcy kilometrów bez większych problemów. Wymieniał filtry, oleje, elementy zawieszenia NATURALNIE zużywające się na naszych polskich, dziurawych drogach. Zaczął mu lekko wyciekać płyn z kolumny kierowniczej, na skutek drgań... a jakże, polskich asfaltów! To jest nic nadzwyczajnego, bo takie incydenty po prostu się u nas zdarzają, zakupił butelkę i dolewa. Bardzo rzadko trzeba dodać, bo mówił, że to leciutenko, prawie nic się tam siączy. Wymiana czy tam regeneracja kosztowałaby go koło 800 do 1000 zicos, więc na chwilę obecną sobie tam odpuszczał. Opinie są podzielone, jestem przekonany, że o usterkowości aut moglibyśmy gdybać, i to o usterkowości każdej marki, a nie tylko Alfy Romeo. Cały czas będę przystawał przy swoim, iż stan w dużej mierze zależy od właścicieli pojazdów, niezależnie czy jest to fiat, peaugot, renault, opel, seat czy inne audi, bmw czy jaguar. Pomijając kwestie jakości wykonania, w ogóle marki, jak pałowałbym wiecznie jaguara, od razu na zimnym silniku w piz.dę i do przodu, to myślę, że padłby szybko. xD Stwierdzenie, że Alfa Romeo jest usterkowa jest bardzo odważną deklaracją. Jak nabyłem tego A-bobika, to na początek również zrobione zostało zawieszenie, bo poprzedni właściciel po prostu jeździł i jeździł, nic nie robił, bo wiedział, że będzie sprzedawał i musiało na kogoś paść ze stabilizatorami, łącznikiem stabilizatora, hamulcami itp. itd. Padło na mnie i nie jestem przecież z tego powodu zły. Ktoś zrobił ileś tysięcy kilometrów, ja naprawiłem, pojeżdżę ileś tysięcy kilometrów, sprzedam i kolejny będzie się martwił. Normalna kolej rzeczy.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Już jadąc o Alfach - trzeba wziąść pod uwagę, że to nie jest zwykły Fiat, czy też Renault, które ludzie kupują po to by jeździły, jak ktoś kupuje Alfe w tych czasach to dlatego, że chce od tego auta czegoś konkretnego, w pi.zde lubi dać i chce to robić - więc to robi, na pewno nie oszczędza samochodu, tym bardziej, jeżeli ten koleś mieszka w Berlinie ma do dyspozycji świetne autostrady i pieniędzy na 3 takie Alfy jeszcze... Mu nie jest szkoda samochodu!

 

Tak jak Rychu mówi, doj.ebie auto, przejeździ ono swoje i "do żyda". Tyle, że NAJCZĘŚCIEJ z Alfą się Niemiec rozstaje gdy coś się zaczyna sypać, nie jak mu się znudzi (bo akurat w tej materii to jest jednym z guru wśród producentów ;)) jak to bywa z innymi autami.

 

Słowem - jak kupujesz Alfe za niziutką cene, to nie dlatego, że ona po prostu straciła tyle na wartości (to tylko powiedzmy 70% prawdy) [np. jeżeli chcesz mieć W MIARĘ git Alfe 156 to musisz wyłożyć ponad 15 kafli, powyżej 20 już masz gites majonez, pewnie od Polaka który włożył w to serce i całe swe oszczędności a teraz nie ma kasy aby kupić sobie szynke co by rano mu żona do pracy w kanapke mogła włożyć], tylko swoje wyjeździła, w niskie przebiegi typu ledwo ponad 100k czy też poniżej nie ma nawet co wierzyć patrząc na allegro, RZADKO się zdarza aby ktoś tak wcześniej Alfe sprzedawał, szczególnie jeśli jest "bezwypadkowa, stan idealny", no wiecie chyba o co kaman. Tutaj bardzo łatwo się na minę wpakować, oj bardzo łatwo.

 

edit tutaj bo zapomniałem: Jeżeli kupisz jakąś Alfe taniej, to nie mów, że Alfa to (pipi), że się psuje etc. Bo po prostu masz już zwykły złom, który musisz reanimować, chyba, że go odratujesz, wymienisz to co trzeba to dopiero jak Ci się wtedy zacznie je.bać możesz stwierdzić czy rzeczywiście wszystko się tak je.bie. Chyba nie musze dodawać, że w Polsce jeździ więcej Alf kupionych przez "casuali" [bo "nie - casualem" wśród Alf nazywamy ludzi którzy po prostu są "fanbojami" Alfy, "some say they can drink only 95pb, some say they're dumb, all we know is... they're called Alfisti" parafrazując Clarksona ;D] jak najtaniej się dało, niźli tych którym zależało jednak na stanie technicznym i wyłożeniu 5, czy 10 tysiaków więcej

 

Jeżeli ktoś już by chciał kupić Alfe to nie polecam jechać po Alfe wypatrzoną na Allegro z zamiarem jej kupna i samemu - najczęściej najwiekszy szrot się kupi, jak to już tu cytowany Clarkson powiedział (cytując samych posiadaczy Alf, bo to nie są jego słowa) bo "Alfe się kupuje sercem, a nie głową". Najlepiej szukać na klubowych forach Alfy ofert, bo tam ludzie o te auta dbają, każdy może potwierdzieć co było w tym aucie robione, a i samemu można kliknąć w nazwe użytkownika i sprawdzić jakie miał problemy patrząc po jego założonych tematach.

 

Co do GTA, to 147 od Autodelty GTA która z seryjnego 3.2 v6 została "rozwiercona" do 3.7 litra i ma 328 km, ze swoim przednim napędem i system bodaj Q2, na trasie w topgearze uzyskała 1.30, czy 1.31 czas, wyprzedzając Subaru STI, BMW M3 i kilka innych "tuzów", TO WSZYSTKO Z PRZEDNIM NAPĘDEM... Wyścigowa przeszłość jednak procentuje ;)

 

Na zakończenie postu którego i tak nikt nie przeczyta (bo za długi ;)) filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=0j-N7DXWeAk

 

A tu ten o Alfie 147 od Autodelty:

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
Ja bym wziął pod uwage jeszcze mercedesa CLK 200. Co sądzicie o tym modelu?

http://allegro.pl/item532200487_mercedes_c...stan_alu18.html

Moje auto- marzenie. Zabraklo mi jednak troche kasy... Nastepnym razem

 

Wciagnalem za to z bratem Mitsubishi Carisme 1.8 GDI i nie narzekam (2k rocznik). Te 130 koni narazie starcza :D

Odnośnik do komentarza
Gość Grzehoo

Kubuś, ja się tyle o Alfie tutaj naczytałem, że już dawno zamknąłbym to w pizdu, no ale nie mam władzy.

 

Chociaż więcej zabawy sprawiłoby mi kasowanie niewygodnych postów, co jak najbardziej możesz uczynić.

Edytowane przez Grzehoo
Odnośnik do komentarza

Perdolicie, Mesio jest fajny, zajeżdżasz pod dicho bez pasażerów wracasz z 4ma pasażerkami na siedzeniach + jedną na kolanach, lub pomiędzy nimi.

 

Wygląd ma niesamowity, a je.bie się pewno tak samo jak bmw i audi czy też inny volkswagen także sranie w banie panie orangutanie <czek maj rajms men>

 

edit: w ogóle perdolone allegro zamkneli na godzine ponoć, i co ja teraz będe robił? No chce się człowiek naoglądać aut, to nie, (pipi)a musi du.py zacząć oglądać bo nic innego w internecie mu nie puszczają.

 

(jakby co to autoscouta itepe właśnie mi się znudziły i chciałem zobaczyć co ciekawego na allegro :( )

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
Perdolicie, Mesio jest fajny, zajeżdżasz pod dicho bez pasażerów wracasz z 4ma pasażerkami na siedzeniach + jedną na kolanach, lub pomiędzy nimi.

 

Wygląd ma niesamowity, a je.bie się pewno tak samo jak bmw i audi czy też inny volkswagen także sranie w banie panie orangutanie <czek maj rajms men>

 

edit: w ogóle perdolone allegro zamkneli na godzine ponoć, i co ja teraz będe robił? No chce się człowiek naoglądać aut, to nie, (pipi)a musi du.py zacząć oglądać bo nic innego w internecie mu nie puszczają.

 

(jakby co to autoscouta itepe właśnie mi się znudziły i chciałem zobaczyć co ciekawego na allegro :( )

mam podobne zdanie, zresztą pierwszy go tu wrzucilem ;p hehe ale co z tego jak ktoś za podobną cene wolał kupić A klase X_x

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...