Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo spodobały mi się obie części Yip Mana, a że na chińskich/japońskich filmach o sztukach walki się nie znam, to pytam o inne, najbardziej klasyczne filmy w tym gatunku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=u1cHynIXweE

 

i ogladaj wszystkie wspomniane w wideo filmy

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Bardzo spodobały mi się obie części Yip Mana, a że na chińskich/japońskich filmach o sztukach walki się nie znam, to pytam o inne, najbardziej klasyczne filmy w tym gatunku.

Dawno temu w Chinach!

 

Najlepszy film w tej tematyce i lepszego juz nie bedzie.

 

klasyg

 

http://www.youtube.com/watch?v=yso4igoMIuU&NR=1

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Ostatnio wzielo mnie na obejrzenie Hellraisera, wszystkie czesci da sie obejrzec czy sa jakies kijowe ala klasa b ktorych trzeba unikac? :dry: Ktore polecacie?

Nie pamietam dobrze wszystkich czesci lecz:

- 1 i 2 sa dobre i warte obejrzenia

- 3 jest sredniawa i ma cenobita ktory strzela plytkami cd (!)

- Bloodline dzieje sie w kosmosie (!) i nie jest dobra

- Inferno jest troche luzniej powiazane z seria lecz jest naprawde solidnym filmem. Widac inspiracje Drabina Jakubowa. Polecam.

- Deader chyba mial byc oddzielnym horrorem klasy b do ktorego w ostatniej chwili dodali elementy z hellraisera i tytul. Kicha.

- Hellworld nie ogladalem ale przeczytalem opis i najwyrazniej jest o hakerach ktorzy walcza z Pinheadem w internecie. Lol, musi byc niezle go,wno

 

Reszty nie pamietam. Osobiscie obejrzalbym wszystkie czesci i wyrobil samemu zdanie.

Odnośnik do komentarza

Z Hellraiserami jest podobnie jak z F.Krugerem, z każda kolejną częścią jest jakby gorzej, a fatum zaczyna się gdzieś od 3.

Dwójka podobała mi się najbardziej, bo wszystkiego było po trochu i najważniejsze, dużo klimatu. Jedynka to klasyk, trochę śmiesznie niektóre sceny teraz wyglądają i nie straszy za bardzo, choć na pewno trzeba obejrzeć, żeby zakumać ocb.Trójka to chyba zahaczała o jakąś sekte(takie se, nie moje klimaty)-chyba że coś mi się pomyliło, najgorsze te ostatnie części, choć na Cenobitów zawsze warto popatrzeć przed obiadem.:)

Odnośnik do komentarza

nie bić proszę

 

 

 

 

 

 

szukam filmów z malarzami/obrazkami/sztuką.

 

 

widziałem:

 

Basquiat (najlepszy <3)

Duchy Goi

Frida

Klimt (ale chu.joza)

 

eee?

 

Filmy, pokroju Vicky Christina Barcelona też ujdą

( w tym filmie był i to widoczny motyw artysty malarza, dodatkowo ten film jest cholernie inspirujący!)

Edytowane przez banny
Odnośnik do komentarza

Na Nowych Horyzontach był nowy film o Basquiacie, chcesz to ci skołuję.

 

Jest takie coś "Caravaggio", leci w telewizji, jak dla mnie nudne ale swoich fanów ma.

 

Clouzot zrobił film o Picassie, ale nie widziałem. Nazywa się "Tajemnica Picassa". Opinie na IMDB dobre...

 

Można podciągnąć pod film o malarstwie "Dziewczynę z perłą" i, eee, "Moją lewą stopę".

 

Jest film "Goya" Carlosa Saury, akurat dzisiaj o nim czytałem. Nie widziałem. Tak samo jak filmu Pola Coksa o Van Goghu.

 

A, o Van Goghu jest taki klasyk "Lust for Life" z Douglasem bodajże.

 

I "Andriej Rubliow" Tarkowskiego. Tak samo jak większość filmów o malarstwie, jest nudny (mało się dzieje), ale ładny.

Odnośnik do komentarza

Na Nowych Horyzontach był nowy film o Basquiacie, chcesz to ci skołuję.

Jest takie coś "Caravaggio", leci w telewizji, jak dla mnie nudne ale swoich fanów ma.

 

Clouzot zrobił film o Picassie, ale nie widziałem. Nazywa się "Tajemnica Picassa". Opinie na IMDB dobre...

 

Można podciągnąć pod film o malarstwie "Dziewczynę z perłą" i, eee, "Moją lewą stopę".

 

Jest film "Goya" Carlosa Saury, akurat dzisiaj o nim czytałem. Nie widziałem. Tak samo jak filmu Pola Coksa o Van Goghu.

 

A, o Van Goghu jest taki klasyk "Lust for Life" z Douglasem bodajże.

 

I "Andriej Rubliow" Tarkowskiego. Tak samo jak większość filmów o malarstwie, jest nudny (mało się dzieje), ale ładny.

 

 

PM

Odnośnik do komentarza

Sprawdź Kolekcjonera i W Słusznej Sprawie. Scenariuszowo może nie ma za wiele podobieństw (sprawy morderstw prowadzone przez detektywa, niby standard), ale klimatycznie jest ok.

Kolekcjoner to w ogóle jeden z chyba trzech filmów na podstawie jakiejś serii książkowej, w których rolę tego samego detektywa gra Freeman. Zawsze to jakiś element znany z Siedem.

Odnośnik do komentarza

"Zagadka zbroni". Polski tytuł śmieszny, ale generalnie jest to jeden z bardziej podziwianych filmów tego typu na świecie. No i "Zodiak" Finchera - podobny do "Siedem", tylko bardziej dla dorosłych, podobnie jak tegoż "Gra". "Rzeka tajemnic". "Portret seryjnego mordercy". Może "Łowca" Michaela Manna... Może wszystkie po kolei filmy Michaela Hanekego...

 

"Podobne do Siedem" to szeroki termin. Jeśli chodzi ci o historię to polecam powyższe, jeśli o ekspresję wizualną - jest film "Cela", jest masa brutalnych filmów francuskich i wschodnioazjatyckich, za dużo, żeby wymieniać. Można zacząć od Gaspara Noego i Takashiego Miike.

Odnośnik do komentarza

znalazlem spis filmow, co pytalem wyzej

 

Johannes Vermeer-



Dziewczyna z perłą, Girl With a Pearl Earring, (2003), Luksemburg , Wielka Brytania, reż. Peter Webber

 

Vinci, (2004), Polska, reż. Juliusz Machulski

 

Frida Kahlo

Frida, USA, (2002), reż. Julie Taymor

 

Pablo Picasso

Picasso - Twórca i niszczyciel, Surviving Picasso (1996), USA, reż. James Ivory

Le myst?re Picasso (1956), Francja, reż. Henri-Georges Clouzot

 

Love Is the Devil: Szkic do portretu Francisa Bacona, Love Is the Devil Study for a Portrait of Francis Bacon (1998), Francja , Japonia , Wielka Brytania, reż. John Maybury

 

Francisco Goya

Goya, (1999), Hiszpania, reż.Carlos Saura

Duchy Goi, Goya's Ghosts, (2006), : Czechy , Francja , Hiszpania , Wielka Brytania, reż. Milos Forman

 

 

Amadeo Modligliani

Modigliani- pasja tworzenia, Modigliani, (2004), USA, Francja, Niemcy, Włochy,

Rumunia, Wielka Brytania, reż. Mick Davis

 

Gustave Klimt

Klimt, (2006), Austria, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, reż. Raoul Ruiz

 

Vincent van Gogh

Van Gogh, (1991), Francja, reż. Maurice Pialat

Pasja życia, Lust for Life, (1956), USA, reż. George Cukor

Vincent i Theo, (1990), Wielka Brytania, Francja, Holandia, reż. Robert Altman

 

 

Michał Anioł

Udręka i ekstaza, The Agony and the Ecstasy, (1965), USA, reż. Carol Reed

 

 

Jackson Pollock

Pollock, (2000), USA, reż. Ed Harris

 

 

Mój Nikifor, (2004), Polska, reż. Krzysztof Krauze

 

 

Camille Claudel i Auguste Rodin

Camille Claudel, Camille Claudel - Violence et passion, (1988), Francja, reż. Bruno Nuytten

 

Rembrandt van Rijn

Nightwatching, La Ronde de nuit, (2007), Francja , Holandia , Kanada , Niemcy , Polska , Wielka Brytania, reż. Peter Greenaway

 

Michelangelo Merisi da Caravaggio

Caravaggio, (1986), Wielka Brytania, reż. Derek Jarman

 

Strzelałam do Warhola, I Shot Andy Warhol, (1996) , reż. Marry Harron

 

Basquiat - taniec ze śmiercią, Basquiat, (1996), USA, reż. Julian Schnabel

 

Henri de Toulouse Lautrec

Lautrec, (1998), Francja, Hiszpania, reż. Roger Planchon

 

Salvador Dali

Little Ashes, (2008), Hiszpania, Wielka Brytania, reż.Paul Morrison

 

Andriej Rublow, (1966), ZSRR, reż. Andriej Tarkowski

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...