Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się, że w tym sezonie na pomocy będą grali Thiago, Lahm i Alaba, a Schweini i Martinez i tak na ławce, Kroos w założeniu też by zszedł na drugi plan, więc Bayernowi nie zależało.

 

 

Wygląda na to, że Arsenal jednak chyba nie chce czynić cholernego Samiego Khediry swoim najlepiej opłacanym piłkarzem (szok!), więc kto mógł przyjść na ratunek? Oczywiście Chelsea. Abramowicz jak zwykle jest nienasycony i rozmawia z Realem o kupnie zarówno Khediry, jak i Raphaela Varane'a.

 

 

Moja ulubiona plotka z dziś dotyczy oczywiście Bojana Krkicia. Zawodnik znany niegdyś jako talent Barcelony ma iść do klubu kojarzącego się jako dokładna odwrotność Barcelony - Stoke.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Grzegorz Krychowiak potwierdził, że kluby dogadały się - dołączy na dniach do Sevilli. Kwota ostatecznie dość okazyjna, ok. 5 mln euro. Zdecydowanie najlepszy gracz Reims, ciekawie jak wypadnie w silnej ekipie walczącej o LM. Rola defensywnego pomocnika w Hiszpanii jest zazwyczaj zupełnie inna, ale jeśli w jedenastce zastąpi dość drewnianego Iborrę, to teoretycznie może być poważne wzmocnienie.

 

 

Loic Remy jest bardzo blisko wzmocnienia... Liverpoolu. Kluby wydają się dogadane na kwotę 10 mln euro, bardzo dobrą dla LFC biorąc pod uwagę wyniki Remy'ego w Anglii. Reds starali się o Divocka Origiego, który jednak postanowił zostać jeszcze sezon we Francji. Wicemistrzowie nadal rzucają oferty za Bena Daviesa ze Swansea, a przede wszystkim, Dejana Lovrena. Moim zdaniem przydałaby im się jakaś funkcjonująca obrona, bo w Anglii wiele im się wybacza, a i tak tracili mnóstwo goli i stoperzy głównie radzili sobie jako wykańczający stałe fragmenty.

 

(dzień później)

 

Ben Davies poleciał na zgrupowanie Tottenhamu do USA, co sugeruje, że raczej przejdzie do Spurs.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ludzie robią zdjęcia Jamesowi Rodriguezowi w Madrycie. Gracz i ludzie z Realu zachowują się, jakby sprawa była już załatwiona. Doniesienia mówią, że Monaco przyjęło ofertę 80 mln euro.

 

 

Już pisałem, że uważam to za dziwne posunięcie. Na moje oko, trudno znaleźć gracza, który mniej by pasował do obecnego Realu. Nadal jest tylko jeden środkowy napastnik, za to już trzy ofensywne gwiazdy, które łącznie kosztowały prawie 300 mln euro, których przecież, wydaje się, nie ma sensu wystawiać naraz na boisku. Ale... myślę, że to zrobią, James jako "10", dwóch symetrycznych schodzących napastników Ronaldo-Bale i Benzema, który pewnie będzie musiał zapewniać jeszcze więcej wsparcia, a z tyłu Modrić i Kroos, którzy jak na te pozycje też nie są znowu jakoś specjalnie mocni w defensywie. Ryzykowne? Mocno, ale szykujmy się na show. Szybkość CR7 i Bale'a w połączeniu z fantastycznym rozgrywaniem Jamesa - to powinno być coś wspaniałego.

 

 

Ileż sensowniej by to (ze względu sportowego) wyglądało, gdyby Real rzucił się na innego Rodrigueza, Ricardo z Wolfsburga. Marcelo niby jest w klubie od wielu lat i dał świetną zmianę przeciwko truchłu Atletico w finale LM, ale nie jest już tak solidny, jak bywało, i chętniej bym widział jego na ławce, niż Isco i Di Marię (oczywiście Di Maria i Khedira są wypychani z klubu, ale czy znajdą się chętni na bajońskie sumy, jakich oczekują Real i sami gracze, to zobaczymy).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No jak Modrić nie jest mocny w defensywie to ja nie mam pytań. Koleś zapyerdala za dwóch. Martwi tylko Kroos w tym aspekcie. Koleś jest chyba zbyt leniwy by pobiegać w obronie. Szybkościowo jest tak samo słaby jak Xabi, ale Hiszpan chociaż nadrabiał ustawieniem. Choć skoro Carlo udało się z Angela zrobić tak uniwersalnego środkowego pomocnika to czemu i nie z Kroosa.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

No to z kolei świeży news, pisałem to 4 strony temu. ;p

 

 

 

Swansea i Tottenham dealują. Moda na 2 bramkarzy trwa. Michel Vorm trafi do Spurs (będzie wchodzić na karne?), podobnie jak Ben Davies. Do Swansea wróci Gylfi Sigurthsson, który ma za sobą mocno roczarowujące 2 sezony z krótkimi przebłyskawmi.

 

Według plotek, Spurs miał też już wybrać Morgan Schneiderlin, ale tutaj jeszcze może być różnie. Z kolei Esteban Cambiasso podobno zdecydował się na Valencię. Jak dla mnie szkoda, wiele klubów z LM mogłoby z niego skorzystać. Valencia kusiła też Tiago, którego niby ugadane przejście do Chelsea coś nie wyszło. Myślę, że jednak wróci do Atletico z podkulonym ogonem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No jak Modrić nie jest mocny w defensywie to ja nie mam pytań. Koleś zapyerdala za dwóch. Martwi tylko Kroos w tym aspekcie. Koleś jest chyba zbyt leniwy by pobiegać w obronie. Szybkościowo jest tak samo słaby jak Xabi, ale Hiszpan chociaż nadrabiał ustawieniem. Choć skoro Carlo udało się z Angela zrobić tak uniwersalnego środkowego pomocnika to czemu i nie z Kroosa.

 

 

O Kroosa samego w sobie bym się tak nie martwił, chodzi mi tylko o ogólną ilość defensywnej inklinacji w podstawowej jedenastce, która wydaje się ewenementowo mała. Nikt tak nie gra raczej, nie bez powodu. Modrić jest aktywny, ale pewnych ograniczeń nie przeskoczy - nie jest typowo broniącym zawodnikiem, choćby z racji postury. Może zabezpieczać jako typowy pomocnik, ale jeśli masz takich pomocników tylko dwóch, to wydaje mi się to niezwykle delikatne i ryzykowne.

 

Wygrali LM siłą całego składu, bo chyba każdy się zgodzi, że Atletico było taktycznie gotowe zlać ich też w tych rozgrywkach, ale widzieliśmy, że umarło ze zmęczenia, no i jego zawodnicy są mniej wyszkoleni. Okej, to też metoda na wygrywanie. Ale po co być słabszym taktycznie, jak można być silniejszym.

 

Myślę, że nie muszę tutaj wiele opisywać w formie hipotezy, ponieważ widzieliśmy zeszły sezon Realu i nieraz, zwłaszcza na początku z ustawieniem 4-2-3-1 odzywał się pewien problem przesadnie ofensywnego nastawienia (bo do CR7 dołączył drugi de facto napastnik na skrzydle, Bale, a i Oezil czy Isco nie nadają się do roli typowego pomocnika). Z czasem Ancelotti to jakoś wypośrodkował (trochę to trwało - porażką zakończyło się m.in. próbowanie Ramosa na pomocy), zostawiając świetnego, ale niepasującego Isco na ławie, używając Di Marii w roli staroszkolnego skrzydłowego (kluczowe w sytuacji, gdy masz nominalnie na lewej mało broniącego CR7), no i używając posiadania jako metody obrony (jak już odkryła choćby Barcelona, można to robić mając nawet trzech graczy ofensywnych). Ale teraz wydaje się, że dylemat powraca. Co jeszcze miało jakiś sens (Kroos za gracza typowo ofensywnego), na powrót go traci (trudno uwierzyć, że ktoś z trójki James-Ronaldo-Bale ma być regularnie ławkowiczem).

 

 

Oczywiście, te 90 mln euro nie idzie z mojej kieszeni (można by znaleźć pośrednie połączenia, no ale powiedzmy, że głównie z kieszeni osób, które dobrowolnie wspierają Real). Niech robią, co chcą. Dla mnie to głównie ciekawe, czy coś z tego wyjdzie. Tak czy siak, Real powinien grać dość efektownie. Ma już TRZECH spośród graczy najlepszych do szybkich ataków, których pojedyncze kopnięcia potrafią odmieniać mecz w sposób tak gwałtowny, że dla rywala wyda się wręcz niesprawiedliwy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

de gea - shaw, jones, smaling, rafael - carrick, herrera, mata, jenuzaj - rooney, van persie

ława: nani, fellaini, hernandez, evans, welbeck, kagawa, valencia

 

są młodzi zaha, henriquez, varela ( w footbal managerze talenty)

 

przydalby sie hummels, vidal czy blind, z racji braku uczestnictwa w jakimkolwiek pucharze europejskim nie trzeba trzymac jakiejs gigantycznej lawki rezerwowych ale ewidentnie trzeba sie wzmocnic bo w chwili obecnej nawet z van gaal'em top4 wydaje sie byc bardzo trudnym celem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...