Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Giroud od lat gra kosztem Lacazette'a w reprezentacji Francji, tak że tego. Koleś chce grać i nadal wierzy, że będzie w podstawowej jedenastce Kanonierów. Jeśli sezon się zacznie i nie będzie, to myślę, że odejdzie. Oferta Marsylii jest bardzo hojna - Gomis mimo bardzo udanego sezonu został oddany do Turcji. Sęk w tym, że Giroud nie mówi dobrze o lidze francuskiej, może znajdzie się chętny w Anglii (Everton w razie odejścia Lukaku? Zawsze lubiący walnąć lagę na dyńkę West Ham?).

 

 

Yuri Berchiche - oto oficjalnie pierwszy nowy gracz PSG. Jestem... dość zaskoczony. Klub z budżetem Manchesteru City, ale od jakiegoś czasu nie ściąga graczy, o których biłoby się City. Nic nie odejmując Yuriemu, mającemu dobry sezon (i na pozycji, gdzie Maxwell skończył karierę). Ale koleś ma 27 lat i nie jest gwiazdą. Tymczasem agent Verrattiego kolejny raz w mediach obśmiał PSG, mówiąc, że to nie jest klub europejski, do którego idą gracze chcący wygrać LM. I w sumie... no ma rację... Sam Verratti z kolei mówi, że zostaje w PSG, typowy rozstrój wypowiedzi.

 

 

Conti oficjalnie w Milanie, Skriniar oficjalnie w Interze. Spore kwoty za obrońców. AC Milan ma jeszcze plan jeszcze jakąś jedną gwiazdę zdobyć i tyle, z kolei Inter zaczyna dopiero swoje chińskie lato.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ruben Neves oficjalnie w Wolves, 15 milionów. To jeden z najdziwniejszych transferów tego wieku pomijając wszystkie okoliczności i koneksje mu towarzyszące. Mam nadzieję że tam nie przepadnie ani nie dostosuje się poziomem do kolegów z drużyny (no dobra, wejście smoka jak Żyro może zrobić :reggie:).

 

Rooney już raczej na pewno w Evertonie. Różne źródła mówią że jest on częścią dealu Lukaku, że dzięki temu jego cena zmniejszyła się o 10 baniek, w każdym razie nawet jego żona Coleen zalajkowała na twitterku news o tym transferze, więc raczej klepnięte. Rooney jest piłkarskim trupem, ale mam nadzieję że ten transfer da mu jakiś impuls do ostatnich konwulsji przed śmiercią.

 

Sky podaje że Chelsea chciała zapłacić wymaganą kwotę za piłkarza, ale przyoszczędzili na "pensji" dla Raioli. Dziwna sprawa jeśli to prawda, bo jednak przy tak dużych kwotach i determinacji trenera parę milionów nie powinno robić różnicy. Teraz w zasadzie został im tylko Morata i Belotti z ciekawszych napastników do wzięcia.

Odnośnik do komentarza

Raiola podobno chcial 12mln, a caly deal ma sie zamknac w 90mln. Tak czy siak Chelsea chyba myslalo ze Lukaku tak mocno ich kocha ze nie maja praktycznie konkurencji, a tutaj zonk.

 

 

Costa zagra pol roku, a potem pojdzie do Atletico gdzie w drugim kierunku powedruje Grizmann, tak bedzie :fsg:

Odnośnik do komentarza

Ruben Neves oficjalnie w Wolves, 15 milionów. To jeden z najdziwniejszych transferów tego wieku pomijając wszystkie okoliczności i koneksje mu towarzyszące. Mam nadzieję że tam nie przepadnie ani nie dostosuje się poziomem do kolegów z drużyny

 

Jest to wielki i symboliczny transfer do DRUGIEJ LIGI, ale komentarze speców w Anglii i Polsce zdają się oderwane od rzeczywistości. "Czemu nie do Liverpoolu?". Kurczę koleś nawet w Porto spędził SEZON NA ŁAWCE. Jak piłkarz 20-letni gra regularnie, naprawdę dobrze, i idzie do wielkiego klubu grać, to są wszędzie komentarze, że świat oszalał, jak śmią zatrudniać osobę bez osiągnięć życiowych i pięciu medali. A jak ławkowicz idzie do mniejszego klubu - to nagle też źle. A tak naprawdę ten transfer mówi wiele o obu sytuacjach, pokazując, że transfer to inwestycja, no i zawsze ryzyko. Ruben Neves był fantastycznym 17-latkiem, ale minęły trzy sezony i tak jakby wcale nie jest lepszy. Ten poziom dla 20-latka to już nie jest aż takie fenomeno, zwłaszcza przy braku trendu rozwojowego. Porto mogło go sprzedać pewnie drożej rok, dwa temu, póki był na swój wiek tak dobry - ale nie zrobili tego, i teraz akcje spadły. 

 

Ciekawa więc inwestycja, a patrząc na wspomnianego Heldera, da się błyszczeć nawet w klubie dennym jak Wolves. Może się wybić, już bez wymówek że konkurencja zbyt duża dla młodego, panie, w Niemczech to chronią lokalne talenty, Hajto ma rację... Nie ma też w sumie powodów uważać tego za wielki spadek, bo druga liga angielska ma dużo więcej widzów na meczach i kasy w budżecie niż portugalska pierwsza liga (blisko jej wręcz do pierwszej francuskiej). A największe gwiazdy ma nadal na ławkach, bo zadziwia mnie, że zatrudniono tam tego lata Nuno Espirito Santo, Leonida Słuckiego i paru innych trenerów nagradzanych w swoich krajach.

 

 

 

 

Vitolo - wedle donosów (dość oficjalnych, bo też prezesa klubu) ma być kluczowym wzmocnieniem dla Atletico. Chyba nikt o tym nie pisał. Tymczasem Altetico dało 40 milionów euro na zapłacanie jego odstępnego. Tak bardzo go pragnęli. Oczywiście Atletico jest zawieszone, więc uzgodniono, że zagra w Las Palmas przez najbliższe pół roku. 27-latek zagrał w większości meczów eliminacji w reprezentacij Hiszpanii i ma szanse wskoczyć na poziom gwiazdy klubowej. 

 

 

Sevilla tymczasem zatrudniła kilku piłkarzy, m.in. Luisa Muriela (Kownacki zastąpi!) oraz mego faworyta Jordana Amaviego. Jak wiadomo Amavi był w mojej jedenastce sezonu Ligue 1, i uważałem go za odstający poziomem diament w Aston Villi, dopóki się nie kontuzjował na cały rok. Ciężko było żyć, wiedząc, że grał w drugiej lidze. Teraz podobno jest do kitu. Sevilla to na pewno poziom, na którym może się pokazać, jeśli zostało w nim jeszcze coś z tego wielkiego talentu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Paulinho przyznał, że Barcelona złożyła za niego ofertę, ale jeszcze nie ma porozumienia. Tam niezłe asy pracują w tej Barcelonie skoro chcą ściągać przeciętnego brazylijczyka do swojej ekipy. Barcelona potrzebuje typowego playmakera jakim był Xavi czy powoli odchodzący na emeryturę Iniesta, a nie siermiężnego Paulinho. Jeśli transfer dojdzie do skutku to szykuje się kolejna wtopa po Gomesie, Turanie czy po części Rakiticiu.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Wygląda to tak jakby już nikt dobry/rokujący nie chciał grać w Barcelonie, ostatnio wszystko sprzed ich nosa zgarnia Real. Mam wrażenie, że każdy młody talent z Hiszpanii wyławia Real i to przynajmniej od kilku sezonów. Coś czuję, że gdyby Real chciał kupić Verrattiego, to by go kupił. W kupowaniu Barca jest na poziomie Arsenalu albo jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza

Jest naprawdę tyle działów tylko od tego, geez, to tylko piłkarz, i człowiek jak wy do (pipi)a... Do tego całkiem zabawny, widzę że na dobre nastała moda ogłaszania transferów przez drętwe memiczne filmiki:

 

 

 

 

 

W ogóle to Vadis oficjalnie w Olympiakosie. Tak pro forma. Kolana ich nie odstraszyły. Kasy mniej niż z Rosji, ale coś tam skapło. 

 

 

Ignacio Camacho poszedł do Wolfsburga. No nie wiem kurczę. Zawsze jakoś myślałem, że "zasługuje" na więcej, jest wśród najlepszych defensywnych pomocników. Tymczasem pół kariery grał w Maladze, a teraz drugie pół w jakimś Wolfsburgu. Szału nie ma.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...