Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

niemożebnie śmieszy mnie postawa - 'ban ? kupuję PS3 !'

nagle się okazało, że ludzi stać na gry, ale jednak wolą p2p. jestem zażenowany taką postawą.

 

zaraz mi ktoś pewnie zarzuci, że na kompie mam masę pirackiego stafu. a i owszem, ale najlepsze płyty czy filmy również kupuję. za dobrze zrobioną robotę trzeba zapłacić.

a jak kogoś nie stać na gry, to niech znajdzie sobie inne hobby. chociażby planszówki są stosunkowo tanie . to tak jakby kupić auto, a paliwo kraść. ubezpieczenia za bardzo ukraść się nie da, to będzie jeździł aż policja go nie sprawdzi... szopka.

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza

Najlepsze plyty kupujesz? Znam mase piratow, ktorzy FIFE 10, HALO i parenascie innych tytulow mieli oryginalne, bo za najlepsze gry placili. Czym sie roznia od Ciebie ?

 

M$ nie zbanuje wszytskich takze ze wzgledu na konsekwencje. Niestety wielu uzytkownikow moze sie od nich odwrocic, nie chodzi nawet o dzien dzisiejszy, ale w przyszlosci (podczas wydawania konsol nowszej generacji) bardzo duzo osob moze wybrac konsole konkurencji, a to nie jest w ich interesie. Wola zeby ludzie popiracili, przyzwyczaili sie do marki i w przyszlosci kupili ich konsole, ktora moze jednak sami lepiej zabezpiecza. :whistling:

Odnośnik do komentarza

Twoje ostatnie zdanie nie ma potwierdzenia w rzeczywistosci - miliony sprzedanych PSX badz PS2 (dzieki tez chipom, 0 konsekwencji w postaci bana,itp) a PS3? Jak sobie radzi? Dosc dobrze mozna powiedziec, Xbox ma mozliwosc przerobienia a gry na ich sprzet sprzedaja sie zdecydowanie w wiekszosci przypadkow lepiej niz na PS3 podobnie jak wiekszosc multigier.. Gdzie tu przywiazanie do 100 mln chyba juz sprzedanych PS2?

Podobnie z GC - marka nic nie wskurala, bo konsola byla na ostatnim miejscu, wielkie N wyprzedzilo MS ze swoim pierwszym dzieckiem - xpudelkiem. Dzisiajsze GCv2 czyli Wii przyciaga glownie niedzielnych graczy niz osob przywiazanych do marki. Na GC bylo duzo fajnych gier, ze swietna grafika, pozniej dalo sie tez przerobic. I lipa

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

wiesz, wplyw na to takze moga byc rozwiazania sieciowe. Nie oszukujmy sie, ale jezeli chodzi o live i multi przez siec, to rozwiazania Sony zostaja daleko, daleko w tyle za M$. Nie znam nikogo, kto mialby 2 konsole i wolal grac w COD przez siec na PS3 - po prostu niby placisz 100 zl rocznie, ale wygoda jaka Ci daje M$ jest mega niedoceniana.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Da im da. Podejrzewam, że 3/4 osób które dostało bana poleci po nowe konsole, co wiąże się z zyskiem a przecież o to i wyłącznie o to M$ chodzi. Ludzie czy Wy jesteście naprawdę tak naiwni, że wierzycie, że M$ obchodzi czy kopiujecie gry obcych dystrybutorów? Powiem Wam oni mają to głęboko w du**. Tu chodzi tylko i wyłącznie o czysty zysk. Także jeżeli ktoś z Was myśli, że M$ jest obrońcą sprawiedliwości i karze każdego złodzieja, to jesteście w błędzie.

Microsoft zarabia na grach a nie na konsoli, Goldzie czy MSP. Druga sprawa to piractwo tej konsoli nie przeszkadza w sensie gry nie sprzedaja sie w niskiej ilosci. Gry multiplatformowe czy exy sprzedaja sie b. dobrze w porownaniu do nie przerabialnej PS3.

Ban - granie z plyty przy dysku z Elite badz nowa konsola i wiecej nie przerabiam - sporo osob wybiera czesto ta druga mozliwosc. Inni zakupuja nastepnego dnia Arcade, zrobia flasha i dalej beda grac lub tez pojda do PS3.

 

Po pierwsze, dopoki nie zobaczysz zeznania finansowego M$ nie jestes w stanie powiedziec na czym zarabiaja. NA PEWNO zarabiaja na abonamencie, bo to jest pieniadz za darmo, po prostu placisz wiecej za cos co i tak istnieje.

 

Po drugie nie wiem kto szerzy mit o tym jak bardzo dobrze sprzedaja sie gry multiplatformowe w stosunku do PS3, ale sa to tylko plotki. DAWNIEJ w przypadku niektorych tytulow tak bylo (glownie FPS - bo to ulubiony gatunek ludzi z USA, a to wlasnie ta XO ma przewage nad PS3) ale bardzo duza czesc tytulow z ostatnich miesiecy sprzedaje sie lepiej na ps3 niz XO, czasami nieznacznie czasami znacznie ale jednak :

 

Batman : AA

http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=batman+arkham&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

 

Need for Speed : Shift

http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=need+for+speed+shift&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

 

Pro Evolution Soccer 2010

http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=Pro+evolution+soccer+2010&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

 

Tekken 6

http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=tekken+6&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

 

Zanim ktos urazony zacznie podawac linki do gier multi ktore lepiej sie sprzedaja na XO powiem ze to sa tylko przyklady. Oczywiscie XO ma swoje multiplatformy ktore sprzedaja sie lepiej, niemniej jednak mowienie o tym jakoby na XO pomimo piractwa gry sprzedaja sie lepiej, jest nieprawda. Po to przytoczylem linki, nie po to by klocic sie gdzie sie sprzedaje wiecej/mniej.

 

Faktem jest, niepodwazalnym, ze piractwo winduje sprzedaz konsol. Firma produkujaca konsole ma sie czym pochwalic, ale tak na dobra sprawe to wszyscy, w tym najwazniejsze - wydawcy, wiedza ze nie moga liczyc bazy posiadaczy konsol na podstawie calkowitej ilosci sprzedanych konsol, ale ludza sie ze jezeli gra bedzie wystarczajaco dobra, lub z wystarczajaco dobrym online to jednak ludzie siegna do kieszeni.

 

W tym momencie jedyny blask piractwa jest taki ze mozna sprawdzic gre, wiec nie kupisz crapa. Robienie wody z mozgu i sciemnianie przed premiera gry jest powszechne na kazdym kroku, wobec czego jedyny sposob zeby faktycznie sprawdzic czy gra jest 'dobra' to zagrac w nia, a to najprosciej zrobic na piracie. Niewielu jednak potem wyda na to pieniadze, chwala tym co to zrobia.

 

Dziwi mnie postawa ludzi zbanowanych, zarowno tych ktorzy leca od razu po nowa konsole tej samej firmy, jak i tych co przerzucaja sie na 'konkurencje'. Badz nie badz kosztuje to dosc sporo (ekwiwalent 6 oryginalnych gier? a srednia swiatowa to okolo 6 gier rocznie, tak na marginesie, nie jest to moj wymysl tylko ludzi z vgchartz) wiec zamiast od razu biec do sklepu wartoby sie zastanowic nad w jaki sposob dalej sie grami bawic. Czy moze oplaca sie zamiast byc zmuszonym do kupna nowej konsoli z powodu bana za rok/2 lata/moze krocej, kupic tych pare oryginalow i zainteresowac sie rynkiem second handu, dzieki ktoremu naprawde kazdy, za naprawde niewielkie pieniadze, moze pograc praktycznie w kazda gre.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

A za co utrzymuja serwery by zawsze z nich szybko chodzilo czy to demo czy aktualizacja? Na PS3 dawno temu aktualizacje sciagaly sie godzinami czy jakies wersje demo.

 

Co do gier wyzej - Tekken, PES i po czesci NFS to byly glownie domena PS zwlaszcza te 2 pierwsze gry. A co do NFSa to nie wiem, moze ludzie poprostu czekali na Forze 3, sprawdzili demo i odrzucili gre. Batman - Joker jako dodatek ex dla PS3 - poszlo lepiej

 

GTA 4 http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=Grand+Theft+Auto+4&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits - sprzedalo sie lepiej zapewnie przez 2 wysoko oceniane dodatki (premiera 4 byla prawie 1,5r i nitk nie wiedzial nic poza tym ze beda na 360)

COD MW1 http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=modern+warfare&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

COD MW2 - kiedys podawalem ze preodery ida na 360 3x lepiej, ale obaliles to tym ze dane dotycza USA gdzie jest mniej konsol ;) ale MW2 bedzie miala lepsza sprzedac i tak na 360

Marvel Ultimate Alliance 2 - http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=marvel+ultimate&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

Borderlands http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=Borderlands&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

Dragon Rising http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=dragon+rising&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

Wolf http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=Wolfenstein&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

Red Faction nowe http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=Red+Faction&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

Grid http://www.vgchartz.com/games/index.php?name=Grid&keyword=&console=&region=All&developer=&publisher=&genre=&boxart=Both&results=50&order=Hits

Patrzylem jakie ostatnio gry gralem i wyszukalem je na VG

 

Glownie najwieksze hity sa pobierane - gdybym byl jednokim piratem Tekken, PES, NFS nie zainteresowal by mnie, moze 5 lat temu tak - wolalbym zagrac w cos lepszego jak MW czy GTA4 czyli hity z najwyzej polki

Odnośnik do komentarza

Ale chlopie po co ty mi to wklejasz? :)

 

Mowilem ze nie potrzebuje aby ktos urazony wklejal linki z tym ktore multiplatformy sie sprzedaja lepiej, bo sam napisalem ze jest wiele takich tytulow. Niemniej jednak ty musiales pokazac ze czytanie nie jest twoja mocna strona i wkleic mase linkow z grami (z ktorych niektore maja sporo czasu na karku) aby pokazac ze jest inaczej, do tego wymyslasz jakies bzdurne argumenty w stylu ze pewne serie byly domena PS w zamierzchlych czasach exclusivow, podajac za przyklad PES, kiedy FIFA 2010 rowniez lepiej sie sprzedala na PS3. To ze ty bys bardzo chcial aby kazdy myslal ze gry na XO sprzedaja sie lepiej, nie oznacza ze tak wlasnie jest. Owszem, czesc gier sprzedaje sie lepiej, ale czesc tytulow sprzedaje sie gorzej.

 

Jeszcze raz to powtorze, ktos kto wierzy ze piractwo nie wplywa na wyniki sprzedazy, lub co gorsza ktos kto uwaza 'ze i tak jest lepiej' niz na konkurencyjnej platformie, jest w bledzie. Ani jedno ani drugie nie jest prawda. Jezeli sprzedaz gier na PS3 jest w przypadku wielu tytulow wyzsza, pomimo tego ze samej konsoli jest o 1/4 mniej niz XO tzn ze piractwo jednak ma wplyw na sprzedaz.

 

Nie chce mi sie juz ciagnac watku co sie gdzie lepiej sprzedaje, bo temat o wojnach konsolowych jest w innym miejscu, jak masz ochote mozesz tam pisac.

 

Koniec koncow z piractwa nie wynika nic dobrego, zarowno dla producenta konsoli, jak i wydawcy gier, liczba konsol niewiele tutaj zmienia. DSow tez jest 110 milionow a gry nie sprzedaja sie w 20 milionach kopii.

 

Na zakonczenie dodam ze ja akurat palcem bym nie ruszyl MW i GTA4, gry ktore ty nazywasz hitami z najwyzszej polki. Nie ma znaczenia czy to 'hit' sie sprzedaje lepiej czy nie hit, gra to gra.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Czemu MW1 najlepiej sprzedal sie na 360? Mimo ze tam jest piractwo?

A co mnie interesuje ile sie sprzeda? Prawda jest taka ze wiekszosc gier sprzeda sie lepiej na 360, trafi sie jakis PES, Shift czy Batman ktory pojdzie na PS3 i co z tego? Reszta gier jak MW, GTA,itp poszla na 360 pomimo piractwa. Ja ci pokaze inne ktore poszly lepiej i co z tego? Nikt nie pisze ze wszystki gry multi sprzedaja sie na 360 lepcz WIEKSZOSC i tego nie da sie zaprzeczyc.

Na 10 gier 8 sprzeda sie lepiej na x360.

To pokaz mi jeszcze inne gry ktore poszly lepiej na PS3 skoro nie ma hitow tylko sa gry. Taki KILLZ2 czy Uncharted poszedl by 3x lepiej niz na 360 mimo mozliwsci pobrania z sieci gry.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

SłupekPL: Zgadzam się, mi tam lata kto na jakiej konsoli gra. Jak przestanie piracić i przerzuci się na PS3 to dla mnie duży plus.

 

Trzcina: Nie ma to jak "rzetelnie" dobrane przykłady. Powiem w skrócie, wszystkie gry szeroko pojętej akcji sprzedają się nie tylko lepiej, ale praktycznie zawsze dużo lepiej na X360, idąc dalej, gry które są nowymi IP, które nie mają żadnej tradycji na konsolach PS w 90% przypadków sprzedają się lepiej na X360. Nie będę się silił na przykłady bo jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że tego są TONY.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

To z tego ze mierzysz obie platformy inna miara i nie doceniasz problemu piractwa w tym wszystkim.

 

Nie chce mi sie podejmowac watku co sie gdzie i dlaczego sprzedaje lepiej, mozesz sobie swiecie wierzyc w to co piszesz, twoje prawo. Ja nie mam zamiaru probowac wyjasniac ci roznic, bo masz klapki na oczach. Zreszta to jest temat o piractwie.

 

Jezeli wg ciebie piractwo nie ma zadnego wplywu na to ze konsola ktorej jest 6/7 milionow wiecej w obrocie osiaga czesto gorsze wyniki sprzedazy gier, to zyj w blogiej nieswiadomosci. Jak to mowia 'ignorance is a bliss'.

 

Jednak dopowiem slowko.

 

@donsterydoOczywiscie ze sa TONY i sa to glownie gry akcji/fps. Dlatego ze jak wspominalem XO ma przeage 8 milionow sprzedanych konsol w USA i jaki tego jest efekt wszyscy doskonale wiedza. Nie wspominajac juz o tym ze do premiery slima, XO mial miazdzaca przewage w ilosci sprzedanych konsol. Sam powiedzialem ze XO mial ogromna przewage w ilosci sprzedawanych gier, ale proponuje popatrzec na ostatnie 9 tygodni (od premiery slim) i sprawa stanie sie jasna.

 

Smieszy mnie podwarzanie mojej rzetelnosci :o Ja podalem przyklady z czasow NAJBARDZIEJ nas interesujacych, czyli ostatnie 2 miesiace i podalem przyklady 'najwiekszych hitow'. Gdzie tutaj jest brak rzetelnosci? Nawet nie wymienilem w tych grach Fify, bo moim celem nie bylo wymienianie wszystkich gier.

 

Zreszta, co ja sie bede silil na pisanie na forum Xboxa, oczywiste jest ze cokolwiek bym nie napisal - w zla strone, to zostane oskarzony o brak rzetelnosci, stronniczosc i wielka inkwizycje.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Ok... najpierw rozmawiamy o tym co bylo rok temu, a teraz bedziemy rozmawiac o tym co bedzie za rok. Niewatpliwie jest to najlepsze rozwiazanie. A moze najwygodniejsze? Mnie to lata szczerze mowiac. Jak podsumowal Tronic brak piractwa paradoksalnie okazal sie 'zbawieniem'. Nie ma wiecej irytacji 'a moj znajomy co wypala gry juz gra, a ja nie moge' ani tekstow w stylu 'numer jeden na liscie gamescore gra na piratach' itd itp. Kazda gra sprzedaje sie w takiej ilosci egzemplarzy na jaka zasluguje bo nikt nie mysli 'ehh ta gra nie jest AZ taka dobra, ale w sumie z checia w nia pogram w wolnej chwili'.

 

Jezeli do kogos w dalszym ciagu nie dociera ze w ZAMKNIETEJ strukturze jaka jest konsola piractwo szkodzi i rzuca teksty w stylu 'i tak jest lepiej niz XXX', to nie ma o czym rozmawiac. Badz nie badz jestesmy dorosli, wiec oczekuje rozmowy na sensownym poziomie a nie przekrzykiwania sie.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie twierdzi ze jest dobre lecz nie wplywa to tak bardzo jak przy PSP czy DS gdzie posiadaczy jest miliony a gry sprzedaja na poziomie mocnych hitow z PSN/Arcade.

Moze PS2/X zaszkodzily przerobki? Raczej watpie w to. Tak samo czy MS jest bankrutem gdzie co 10 osoba go okrada z Windowsa? Ciagle jest na pierwszym miejscu w systemach operacyjnych i jedna z najbogatszych firmw. Piractwo prowadzi do popularyzacji sprzetu - myslicie ze Xbox by wygral (w sensie przetrwal) gdyby nie dalo sie odpalac kopii, instalowania gier, wymiany dysku, xbmc,itp? Pewnie skonczyl by jak nie ktore konsole Segi (nie mowie o DC bo histori jej za bardzo nie pamietam ale SMS, Sega Saturn,itp). Z biegiem czasu przy 40 plytach nagranych na PS2 czlowiek pojdzie po 1 i pogra w nia dluzej az skonczy a nie w tym samym czasie bedzie naginal w GTA, FF i Tekkena. Podobnie z Windowsem - kazdy zaczynal od pirackiego lecz z biegem czasu kupuje orginalny system.

Przynajmniej mam takie wrazenie - gry+przerobka+mozliwosci zrobia z konsoli hiciora, sama przerobka z kilkoma grami watpie by cos zdzialala.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Nikt nie twierdzi ze jest dobre lecz nie wplywa to tak bardzo jak przy PSP czy DS gdzie posiadaczy jest miliony a gry sprzedaja na poziomie mocnych hitow z PSN/Arcade.

Moze PS2/X zaszkodzily przerobki? Raczej watpie w to. Tak samo czy MS jest bankrutem gdzie co 10 osoba go okrada z Windowsa? Ciagle jest na pierwszym miejscu w systemach operacyjnych i jedna z najbogatszych firmw. Piractwo prowadzi do popularyzacji sprzetu - myslicie ze Xbox by wygral (w sensie przetrwal) gdyby nie dalo sie odpalac kopii, instalowania gier, wymiany dysku, xbmc,itp? Pewnie skonczyl by jak nie ktore konsole Segi (nie mowie o DC bo histori jej za bardzo nie pamietam ale SMS, Sega Saturn,itp). Z biegiem czasu przy 40 plytach nagranych na PS2 czlowiek pojdzie po 1 i pogra w nia dluzej az skonczy a nie w tym samym czasie bedzie naginal w GTA, FF i Tekkena. Podobnie z Windowsem - kazdy zaczynal od pirackiego lecz z biegem czasu kupuje orginalny system.

Przynajmniej mam takie wrazenie - gry+przerobka+mozliwosci zrobia z konsoli hiciora, sama przerobka z kilkoma grami watpie by cos zdzialala.

 

Rozbawia mnie to,że wszyscy gadają jaki to x jest wpspaniały no ale przy okazji piracą jak świnie lol Oczywiście,że cena i mozliwośc piracenia odgrywa wielką rolę w wyborze danej konsoli.Wystarczy zajrzeć na głupie allegro i zobaczyc jak xboxy schodza jak ciepłe bułeczki,ale dziwnym trafem wiekszośc z nich z przeróbkami lol lol lol(to taki przecież szczegół)

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Ok. Skoro zaczelismy rozmawiac o piractwie to mozemy rozmawiac :)

 

Przede wszystkim nie bierzesz w przypadku piractwa na XO jednej bardzo waznej rzeczy pod uwage, zarowno PSP jak i DS jak i kiedys PS2 nie oferuje zbyt duzo w kwestii online. Wobec czego wiekszosc tytulow w ktore ludzie beda grac online na XO, nie sa piracone, bo i po co skoro najwazniejsza czesc gry jest niedostepna.

 

Po drugie, naprawde nie doceniasz 'potegi piractwa'. Gry na obecna generacje sprzedaja sie czasami lepiej niz gry na PS2, RZADKO kiedy zdarzalo sie ze gry na PS2 osiagaly tak magizne wartosci jak GTA3 czy jej nastepcy, nawet wielkie hity sprzedawaly sie w granicach tego co jest teraz, pomimo ze konsol bylo 3 razy wiecej. Na czym wiec grali ci ludzie? A moze nie grali w nic? Tyle samo gier na 3 krotnie wieksza ilosc sprzetu? Nawet tutaj po forum widac jak bardzo czasy sie zmienily, kiedys za czasow swietnosci ps2/xboxa ze swieca mozna bylo znalezc grajacych na oryginalach. Chcialbym powiedziec ze dzisiaj ze swieca mozna znalezc grajacych na piratach, ale w przypadku XO nie jest az tak rozowo. Niemniej jednak piractwo zanizalo dochody wszyskich, zarowno wydawcow jak i producenta konsoli ktory dostaje tantiemy.

 

Nastepnie dajesz za przyklad Windowsa... co z tego ze prywatni uzytkownicy go piraca? To nie ma ZADNEGO ZNACZENIA, dlatego ze pieniadze tutaj sa robione nie na prywatnych uzytkownikach, tylko na wszystkich tych ktorzy oryginal miec MUSZA. Kazdy kto pracuje na komputerze, sporo ryzykuje nie inwestujac w oryginalne oprogramowanie, a teraz to nawet skupy zlomu maja systemy informatyczne (tak, wyolbrzymiam).

 

Pierwszy xbox oferowal cos wiecej nzi tylko mozliwosc odpalania kopii. Byl swojego rodzaju prekursorem i pozwolil na o wiele wiecej, samo odpalanie kopii nie przysporzyloby mu takiej 'popularnosci'. Zreszta co to by byla za popularnosc gdyby kazdy gral na piratach. Mowienie ze konsola zyskuje na popularnosci dzieki piractwu jest niespecjalnie madre. Piractwo nie przynosi NIC oprocz ilosci sprzedanych konsol, konsol na ktorych odsetek grajacych w oryginaly jest znikomy...

 

Dopiero po sprzedazy gier na PS3, ktora jest pierwsza 'popularna' platforma na ktora nie ma piratow (pomijam tutaj N64 z oczywistych wzgledow) widac jak bardzo piractwo wplywalo na sprzedaz. Oczywiscie w obecnych czasach ludzie kupuje wiecej gier niz kiedys, ale mimo wszystko roznica w ilosci sprzedanego sprzetu jest KOLOSALNA, ale roznica w sofcie juz nie bardzo.

 

Wlaciciele Xboxa wyszliby lepiej na tym gdyby piractwa nie bylo, nawet jezeli cena za to byloby to ze przewaga w ilosci sprzedanego sprzetu by zmalala, lub co jest mozliwe, zamienilaby sie na strate.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

A na PS2/PSP jak jest na Allegro? Podobnie. U nas takie konsole sie ciesza sporym zainteresowaniem ze wzgl na gry ktore kosztuja srednio 200zl. W USA gdzie mieszka Zeratul to on gra w kilka nowosci, majac nawet nierozfoliowane 2 gierki ktore mialy premiere nie dawno. Nie ocenia sie naszego rynku lecz calego swiata.

To wytłumacz mi dlaczego większośc moich znajomych z Live około 90%piraci i dziwnym trafem mieli ps2 i równiez piraciło?lolOdpowiedź jest prosta wybrali x'a bo jest możliwość piracenie jak na ps2,do tego mają konsolę za mniejszą kasę i jeszcze brykali/ją sobie online.Proste!Gadałem z wieloma...na ten temat.

!

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Bo wychodza z zalozenia "gry sa drogie" a to mit. Gdy kupia konsole 2 lata po starcie, maja 2 lata gier w ktore nie zagrali - musza kupowac odrazu GTA4 bo kupili w tym samym czasie? Nie, ja zaczynalem od gier do 50zl - masa staroci za 20-30zl, skonczona, gdy z tego przedzialu sie skonczyly bralem do 80 az do 120. Teraz ze wzgledu ze skonczylem w ciagu 1,5r gry ktore chcialem skonczyc nie mialem praktycznie w co grac wiec wpadlem n pomysl ze z kumplem skladamy sie na po 200zl i kupujemy 2 gry - jedna dla mnie na kilka dni, druga dla niego. Potem zamiana i gramy, wymieniamy/sprzedajemy. Bo czekac az tam Batman stanieje a w miedzy czasie konsola ma sie kurzyc lub ma byc grana w gre ktora skonczylem dawno temu mi sie nie oplaca, wiecej czekania niz grania.

Gdybym ja sam bral gry to w 3-4 max dni byl je skonczyl - sprzedal i kupil kolejna nowosc. Inwestycja rok temu w GOLD to byla najgorsza inwestycja w 2008r. Po graniu na PC, granie online konsolowe wyglada mizernie. Ale wiekszosci to odpowiada mi nie - wole pograc przy pingu 30 z tymi samymi osobami na serwerze dla 40 osob niz losowany host, ping wiekszy niz 100, 9 vs 9, lagi i jak ktos wyjdzie koniec (strata punktow ,itp).

A teraz gry sa drogie? MW2 w gazetkach za 160-170zl? Duzo? A mowiono ze kosztuja 200 lub wiecej. Zapewnie za tydzien bedzie juz za 150. TYLKO WYSTARCZY CZEKAC A NIE MW2 WYSZEDL, OMG, MUSZE TE GRE JUZ MIEC BO INACZEJ SIE ZABIJE.

Odnośnik do komentarza

To wytłumacz mi dlaczego większośc moich znajomych z Live około 90%piraci

 

bo zadajesz sie ze zlodziejami?

Śmieszna odpowiedź.Gdzie ty żyjesz człowieku?Zejdź na ziemie tu POLSKA.Zreszta sutuacja 2 lata temu była zupełnie inna niz dzisiaj.Wtedy xboxa można było kupic za 1100 zł, a PS3 chodziło po 1700-1800zł.Róznica jak na polskie warunki spora.Nie dziwie się,że większośc wybierała x'a zreszta w tym i ja.Do tego dochodziły w gratisie inne ciekawe rzeczy patrz przeróbka i jesteśmy w domu.Na dzień dzisiejszy PS3 slim kosztuje praktycznie tyle samo z xbox 360 elite.Nie wiem skąd niektóre osoby dziwnie drwią z tych co chcą przejśc na inna platformę.Cena taka sama,gry też,online free (pipi) czego chcieć więcej,

Edytowane przez lons
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd niektóre osoby dziwnie drwią z tych co chcą przejśc na inna platformę.Cena taka sama,gry też,online free (pipi) czego chcieć więcej,

A z tego o czym sam piszesz - złodziejstwo jest w Polsce rozpowszechnione, bo gry to drogi sport. A naraz wielu "kradnących bo biednych" chce kupić PS3 i tak samo drogie oryginalne gry. Nie widzisz paradoksu?

To jest to o czym pisałem naście stron temu - złodziejstwo zależy od wychowania i mentalności a nie od grubości portfela (w większości przypadków).

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

To wytłumacz mi dlaczego większośc moich znajomych z Live około 90%piraci

 

bo zadajesz sie ze zlodziejami?

Śmieszna odpowiedź.Gdzie ty żyjesz człowieku?Zejdź na ziemie tu POLSKA.Zreszta sutuacja 2 lata temu była zupełnie inna niz dzisiaj.Wtedy xboxa można było kupic za 1100 zł, a PS3 chodziło po 1700-1800zł.Róznica jak na polskie warunki spora.Nie dziwie się,że większośc wybierała x'a zreszta w tym i ja.Do tego dochodziły w gratisie inne ciekawe rzeczy patrz przeróbka i jesteśmy w domu.Na dzień dzisiejszy PS3 slim kosztuje praktycznie tyle samo z xbox 360 elite.Nie wiem skąd niektóre osoby dziwnie drwią z tych co chcą przejśc na inna platformę.Cena taka sama,gry też,online free (pipi) czego chcieć więcej,

Linuxa by siedziec sobie niby na PC z bluryjem i Killzonem pod reka. Skoro wszystko jest takie samo a moze i lepsze to czemu tam byli piracili? Dostali bana (konsola nie wyswietal You got banned jak blad E74, grac mozna w 80% jak dawniej czyli bez instalek, Live to dodatek do gier multi). Teraz musza kase wydac drugi raz na sprzet, pada by miec to samo co wczesniej - nie latwiej bylo sie trzymac 1 konsoli i nie piracic skoro praktycznie PS3 i 360 maja takie same gierki, coopa, multi. Jak mowi przyslowe za glupote trzeba placic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...