Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

tak, czasem wyciągam SNES'a z szafy:)

wypaliłem się lata temu, teraz bawi mnie homebrew i scena, wsumie to od zawsze tak bylo...

 

Juchy od x'a1 nie przerabiam konsol, nie bawi mnie to, lubie hardware, nie kontroler i 5min "pracy"

jak ktos da konsole do odzysku klucza, moge wgrac firmware... jako smych przeróbek nie robie

 

Co do innych uslug mniej prawnych, to odblokowanie dysku, to tyle, XBR nie wgrywam klientom... tylko mam na 2swoich konsolach.

 

Ale jak juz wiemy po przykladzie naszego kolegi, jak ktos chce zawsze czegos mozna sie czepic

 

Na chwile obecną znikam, pokazałem co się da na hacku, nie ofeuje tej usługi, nie uploaduje więcej filmików.

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

...Juchy od x'a1 nie przerabiam konsol... jako smych przeróbek nie robie...

"Przeróbka iXtreme Wszystkie Napędy - 30PLN"

 

to Twoje aktualne ogloszenie w sygnaturze z innego forum

rzeczywiscie nie przerabiasz, buhahaha...

 

sam hack to ciekawostka jak na razie jesli chodzi o piractwo, wiele ma bledow i Ci co sie napalili na uruchamianie gier taka metoda czy hackowanych arcadowek nie wiedzieli co ich czeka czyli zawieszki, poklatkowe dzialnie gier itp.

 

sama metoda tez z realizacja przez typowego kowalskiego bedzie problematyczna wiec odstraszy wiekszosc piratow

pierwsze to sposob wykonania tego drugie to kazdy update potrzebny do gier nakazuje operacje robic na nowo, a update zapewne MS bedzie jeszcze czesciej robil by uprzykrzyć zycie hackerom, zwykly kowalski zapewne podepnie jak zawsze do pieca X0 i zrobi sobie banaly hack napedu ktory jest w jego zasiegu i bedzie mial to co chce bez kombinowania

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Cytując gościa z MS Polska, podsumowuje 2009 rok.

 

"2009r. był dla nas i dobry i zły. Konsekwentnie powiększaliśmy bazę użytkowników Xbox 360 w Polsce - często kierując ofertę do niezaadresowanej do tej pory grupy ludzi, którzy z grami video nie mieli do tej pory wiele wspólnego. Bardzo udała się też promocja naszego najważniejszego, tegorocznego tytułu, czyli Forzy Motorsport 3. Z drugiej strony, w mijającym roku fala piractwa dot. Xbox 360 rozlała się do przerażającego stopnia, skutecznie hamującego rozwój naszych inwestycji w Polsce. Przy tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy w 2009r. kupowali oryginalne gry na konsolę Xbox 360."

 

Krótko mówiąc- dzięki piratom, rynek konsolowy w Polsce rozwija się wolniej, stoimy w miejscu :down:

Odnośnik do komentarza

To chyba nie są czary z mleka? Ale spróbuj wytłumaczyć to tym pie%{:content:}amp;# ignorantom...Oni i tak mają wszystko w d.. poza swoją pazernością i własnym interesem. Do pieca z nimi :diablo: np.:

 

"Wiadomo kiedy wychodzi nowy soft lite touch coby można było spokojnie grać na piratach na lajfie?"

- WTF is this ??? Bez komentarze...

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzaj, bo nie chodzi tylko o LIVE, ale np. również o polskie wersje językowe. A jeśli chcesz komuś wmówić, że piractwo akurat z brakiem LIVEM nie ma NIC wspólnego to zastanów się lepiej. Nie bronię MS, ale chodzi też o polskich wydawców itp. Gry to nie tylko MS. Ale spoko, piraci robią przecież tak wiele dobrego dla branży (nie tylko gier), a wszyscy dookoła to takie pazerne ch..:thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Cytując gościa z MS Polska, podsumowuje 2009 rok.

 

"2009r. był dla nas i dobry i zły. Konsekwentnie powiększaliśmy bazę użytkowników Xbox 360 w Polsce - często kierując ofertę do niezaadresowanej do tej pory grupy ludzi, którzy z grami video nie mieli do tej pory wiele wspólnego. Bardzo udała się też promocja naszego najważniejszego, tegorocznego tytułu, czyli Forzy Motorsport 3. Z drugiej strony, w mijającym roku fala piractwa dot. Xbox 360 rozlała się do przerażającego stopnia, skutecznie hamującego rozwój naszych inwestycji w Polsce. Przy tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy w 2009r. kupowali oryginalne gry na konsolę Xbox 360."

 

Krótko mówiąc- dzięki piratom, rynek konsolowy w Polsce rozwija się wolniej, stoimy w miejscu :down:

 

 

ahahahha niech się pałują, traktują nas jak kraj trzeciego świata a potem zwalają winę

od jakiego czasu obiecują polski Live? przecież to szkoda gadać

 

żenujące tłumaczenie, średnia krajowa to 1,5 tysia na rękę, nowa gra to wydatek rzędu 180-200pln, jak ktoś ma do wyboru garnek/gra to wiadomo co wybierze

piractwo było i będzie, i to wszędzie a nie tylko u nas, co wy myślicie że angol czy amerykaniec nie piraci? trzeba ruchów skłaniających ludzi do korzystania z oryginałów, a tych nie widać

dopóki system się nie zmieni dopóty będzie tak jak jest

 

dupa im marznie z powodu niskiej sprzedaży? to niech zbombardują rynek wtórny, 90% ludzi kupuje używki, bo taniej

 

a panom z polskiego MS gratuluję poczucia humoru

Odnośnik do komentarza

KIELiCH

 

No wiesz wg mnie to nie przez piratów, a przez małą liczbę userów x360 nie mamy swojego liva. Była to po prostu nieopłacalna inwestycja dla MS, który póki co traktuje nasz rynek jak trzeci świat by sobie tylko dorobić. Co ma piractwo do liva skoro MS ściągał kasę za gierki, abonament czy dodatki. Dla nich to jeszcze lepiej niż sprzedaż oryginałów, bo tam dużą część kasy muszą oddać poszczególnym osobą stojacym na drabince twórca -----> sklep. A tutaj to czysty zysk. Myślę, że jakieś umiarkowane piractwo jest potrzebne po to by taki M$ starał się by granie na oryginałach było czymś lepszym - vide ostatnia akcja banów i blokada dysków twardych. Polskie wersje językowe? Wydawcy wolą zarobić podwójnie i wydać grę najpierw po angielsku a jakiś czas potem po Polsku. Wiesz chyba, że to piraci spolszczyli polski Call of Jurez a nie sam wydawca ;) Sytuacja paradoksalna. U nas jest po prostu za mały rynek konsolowy by opłacało się masowo polonizować gry na konsolę. Tak samo kiedyś było z PC. Sam jeszcze pamiętam czasy Atari kiedy to miałem do wyboru kilka europejskich wersji językowych, które z reguły dostępne są i dziś przy czym brak polskiej. Poza tym konsola to nadal dobro luksusowe tak jak kiedyś komputer więc ludzie piracą co ma też pośredni wpływ na polonizację. Jednak na PC też jest duży procent piractwa a jednak gry wydaje się po naszemu, bo rynek jest tak duży, że jest to opłacalne.

 

Diabeu

:thumbsup:

Sam mam kuzyna z Kanady gdzie żyje się nieporównywalnie lepiej a jednak od wydania konsoli i możliwości jej przerobienia gra na piratach. To samo w Europie ZAchodniej. A system może się niedługo zmienić na rękę wydawców i grup przestępczych(które przejmą piractwo z powrotem pod swoje skrzydła) jeżeli wejdize ten pomysł PO by można było kazdego inwiligować bez potrzeby nakazu czy podejrzenia o przestępstwo. 95% userów internetu to piraci. Dosrają pare kar by zniechęcić ludzi i będzie kolejny "sukces" policji w walce z groźnymi przestępcami.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten przepis nie wejdzie juz :).

 

Sami sobie sa tez winni, drogie gry, w dodatku kupisz taka za 199zl w promocji, masz troche MSP na koncie mimo ze Live jest illegal i chciales kupic dodatek, no kupiles tylko ze on nie dziala z polska wersja... MS niezwroci za to kasy. Akcesoria drogie. Jak widac po naszym forum to duzo z Live korzysta mimo ze trzeba placic, czesci osob to sie nie podoba jak mi wiec osob zainteresowanych platna usluga live nie sa zainteresowani. Obiecywali, obiecywali, obiecywali i na ostatnim zlocie mowili ze do konca wakacji dadza znac - nic nie dali. Gdyby gry kosztowaly u nas tylko co ODST na starcie to bez problemu wiecej by osob bralo nowosc niz czekac miesiace i kupic uzywke.

Odnośnik do komentarza

Właśnie czytałem przed chwilą, całe szczęście, ale kto wie co wymyślą po wyborach. PO zaczyna tracić poparcie to i już wyborów nie chcą przedwcześnie robic, głupi pomysły chowają do szafy, a na onecie widzę co rusz jakieś populistyczne zapowiedzi wspaniałych pomysłów na reformy. Jestem ciekaw co wymyślą po wielkiej kampanii prezydencko-samorządowo-rządowej...

 

Tak a pro po piractwa to ostatnio miałem okazje kupić Brutal Legend w wersji "dziennikarskiej" czy po prostu w "zastępczym pudełku". Przyznajcie się ile macie takich gier i uważacie, że to był dobry interes? Wydaje mi się, że takie wersje są wykradane gdzieś z magazynów czy sklepów w Anglii i puszczane na polski rynek. To paserstwo.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
ahahahha niech się pałują, traktują nas jak kraj trzeciego świata a potem zwalają winę

od jakiego czasu obiecują polski Live? przecież to szkoda gadać

 

żenujące tłumaczenie, średnia krajowa to 1,5 tysia na rękę, nowa gra to wydatek rzędu 180-200pln, jak ktoś ma do wyboru garnek/gra to wiadomo co wybierze

piractwo było i będzie, i to wszędzie a nie tylko u nas, co wy myślicie że angol czy amerykaniec nie piraci? trzeba ruchów skłaniających ludzi do korzystania z oryginałów, a tych nie widać

dopóki system się nie zmieni dopóty będzie tak jak jest

 

dupa im marznie z powodu niskiej sprzedaży? to niech zbombardują rynek wtórny, 90% ludzi kupuje używki, bo taniej

 

a panom z polskiego MS gratuluję poczucia humoru

 

Oj nie wal tu pierdół o niskich zarobkach, jakoś w Polsce największe hity na PS3 w pierwszym tygodniu premiery rozchodzą się w bardzo dużych ilościach, np. Killzone 2 - 30 tys. w dwa dni. Niby jak w tym przypadku Sony skłania do kupowania oryginałów ? Nijak, po prostu konsoli nie można przerobić to i gry się sprzedają tak jak powinny. Już więcej dla polskich graczy MS robi, to oni urządzają co roku imprezy z X360 wydając na nie kasę, gdzie w 80% pewnie pojawiają się ludzie co gry na szpuli trzymają. Na PC gry są dużo tańsze i co skłania to jakoś ludzi do ich kupowania, nie - wejdź na pierwszą lepszą stronę z torrentami i roi się tam od gier po 20-60zł. Jak ktoś zarabia 1.5 tys. zł na rękę i tylko z tego żyje to po pierwsze nie kupi sobie nigdy konsoli, zejdź na ziemię i bajek nie opowiadaj, widać nie spotkałeś nigdy ludzi co żyją za 1.5 tys. zł miesięcznie.

 

Prosty mechanizm, za używki musisz płacić, a za gry "nie" musisz to nie oszczędzasz na używkach, a gry ściągasz za darmo. Większość ludzi jest takich, że na papierosy i alkohol wydaje po kilkaset zł miesięcznie, ale gry oryginalnej nie kupi.

 

I nie przytaczaj takich amerykańców czy angoli bo się ośmieszasz, tak wszędzie jest piractwo, ale patrz ile pomimo tego piractwa w innych krajach się gier sprzedaje, a u nas X360 pewnie jest sporo więcej niż PS3, ale gry sprzedają się kilkukrotnie słabiej na X360. W USA i UK jest dwa razy więcej X360 od PS3 i gry na tę konsolę się dwa razy lepiej sprzedają, jednak to "trochę" odmienna sytuacja niż u nas, prawda ?

 

Moim zdaniem gry na konsole są za drogie, ale ich cena nie ma takiego wpływu na ich złą sprzedaż jak naganne podejście Polaków do oryginalnych gier (i nie tylko).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nadinterpretujecie wypowiedzi! W słowach jakiegoś wilka (polak polakowi wilkiem w tym wypadku) doszukujecie się ukrytego sensu. Ten co się wypowiedział specjalnie podpuszcza graczy, żeby w ten sposób myśleli (czyt. M$ umywa ręce). Nie ma w planach żadnej inwestycji w polski rynek i przez tę generację nigdy nie będzie u nas Live. Co za bzdura, że nie ma sensu inwestować. Live sam z siebie jest opłacalny. Po co płacimy abonament, po co płacimy za każdy dodatek? Nawet zatwardziały pirat (ten który kradnie, czyli stać go, a mimo wszystko ciągnie z neta, bo jest darmo) kupi ciuszek do awatara, czy dodatek do gierki, bo tego nie ściągnie. Ludzie ja sam nie piracę, ale ślepego nie udaję. Przestańcie wszystkim wpierać, że MS jest święty. Chcesz moralizować pirata - droga wolna ale nie wciskaj ludziom głupot. Pieprzycie o "polskiej mentalności", a chyba nie macie pojęcia o tym jak wygląda "amerykańska mentalność". Tam problem (pomimo cen gier) procentowo jest znacznie większy, niż u nas i nie mają problemów z Live'em. Zauważcie wreszcie, że to nie jest nasza wina. Żal bierze, że pomimo historii polaków, wystarczy tylko amerykańska konsola, by wprowadzić między nas taką niezgodę.

Odnośnik do komentarza

a to taki, że w ps3 wchodzi 2,5" a takowy najwiekszy to 750gb, ktorego cena to prawie 6 stow.

Sama nagrywarka na allegro chodzi za 650zl, plytki po 20-50zl w zaleznosci czy to 20/50gb pojemnosc. Wielki problem

 

MS tez ladnie nas okrada wystarczy spojrzec na dysk - jest to zwykly, laptopowy dysk na sate, tasiemka, obudowa i za 120gb w sklepie trzeba wydac (strzelam, dawno nie sprawdzalem ile dyski od MS kosztuja) z 300-400 zapewnie. Kiedys w MM widzialem taki hdd za 649zl. Ma fajnie przebicie w cenie za zwykly 2,5 hdd, w plastiku... Potem 199zl za gre mimo iz w pudelku brak kodow na jakie rzeczy bo u nas Live nie ma. To niech tez wycinaja online i bedziemy placic mniej za gierke, jakos za ODST zaplacilimy jedynie 120-140zl gdzie Ameryka kupowala to za 60$ bo zapewnie druga plyta z H3 nikomu sie nie przyda bo nie ma jak grac online.

Odnośnik do komentarza

donsterydo, nasz rynek to nie uk czy usa, u nas średnia wieku gracza to jakieś 16 lat max, to są ludzie na utrzymaniu lub dorabiający w kfc albo myjni

wiadomo że można kupować gry po 50 zika, i tak się często robi, ale to jest rynek wtórny, nie liczy się w statystykach

 

a co do cen to sam pisałem że jak coś będzie kosztować nawet 2 pln to i tak będą to zasysać zamiast kupować, kwestia mentalności a nie cen czy zarobków

mam kumpli co miesięcznie mają po 6-8 tysia na luzie, i co? muza filmy gry, wszystko z torrentowni

 

i nie (pipi) mi o zejściu na ziemię, sam kiedyś robiłem po niecałe 1,5 i miałem konsolę i grałem na orygach, jak widać jak ktoś chce to może

 

zacznij czytać ze zrozumieniem bo prawie że powtarzasz to co ja napisałem tylko za pomocą innych słów a potem twierdzisz że pieprzę od rzeczy

 

nasz rynek nie może być żadnym odnośnikiem bo jest totalnie wypaczony, może za 10 lat będziemy na poziomie zachodu, jak na razie to afryka mentalna jest u nas

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...