Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam tylko kiedy wydawcy powiedzą, że nie zrobią jakiejś gry na jakąś platformę z powodu piractwa...

 

O ile PS3 na początku beznadziejne sobie radziło i chciałem ją sprzedać z 7 razy, tak teraz widać, że jednak wszystko miało swój cel. Sony zarabiało na grach, za te pieniądze polacy dostali masę dobrodziejstw, w tym spolszczenia gier. Wszystko to dzięki kasie i braku piractwa...

Odnośnik do komentarza

Fajnie że coś się dzieje ale śmieszy mnie argument typu "nie będziecie piracić to będą tańsze gierki" - na PS3 nikt nie piraci a gierki są w tych samych cenach/droższe niż wersje Xboksowe. Inna sprawa że może część osób przejrzy na oczy, zacznie grać na tłoczonych a nie wypalanych płytkach i w końcu doczekamy się polskiego live bo ktoś z centrali microsoftu dostrzeże wreszcie w nas rynek a nie piracki bazarek.

 

@Walker

Wiele gier na Xboksa, porównywalnie tyle co na PS3 jeśli nie więcej jest spolszczanych, więc to nie jest zasługa braku piractwa bo nawet na spiraconej platformie pojawiają się gry w języku ojczystym. Inna sprawa że spolszczenie przestaje być dobrodziejstwem gdy kończy się kastracją tytułu (nie działające dodatki, brak niektórych funkcji vide uplay w assassins creed 2 etc.). Zadam więc pytanie - jakie dobrodziejstwa dostali w końcu Polacy za to że sony zarobiło na grach? :)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Mały rynek ale i tak gier na PS3 schodzi pewnie z 10x tyle co na X360, wystarczy zobaczyć jak w Ultimie schodzi Bayonetta, na PS3 mimo, że wyraźnie gorsza wersja i konsol jest pewnie tyle samo na PS3 gra chyba na 2 miejscu a na X360 na 8.

 

Ja proponuję żeby sobie powrzucać obrazek do sygnatury taki jak ja mam (mówię o padzie, laska jest na wyłączność ;) ), nie po to żeby moralizować tylko uzmysłowić innym ludziom, że piractwo jest bee.

Odnośnik do komentarza

A jaki sens ma Twój filmik ? Dwie minuty siedem sekund spędziłem słuchając kolesia który narzeka na moim zdaniem na całkiem ciekawe podejście do tematu, bo co mi po oglądaniu ludzi którzy przez 5 minuty biadolą o tym że jestem złodziejem, jak wejdzie to jednym uchem wyjdzie drugim i kliknę X'a w przeglądarce po 30 sekundzie.

 

Tak przynajmniej słucham historyjki, głupiej historyjki a morałem do tego jest również głupia a jakże prawdziwa odpowiedź. "Przerabianie nie ma sensu" Jest to jeden z lepszych filmików jak dotąd w tej akcji. Myślę że nie rozumiesz żartu Pana z tvgry.pl

Odnośnik do komentarza

Kolega wyskoczył z tym postem jak gumka z majtek, ale żeby od razu idiota?? Ma racje jak nic. Pirat = egoistyczny darmozjad i złodziej, którzy ma w (pipi)e innych Graczy i rozwój branży. Taka jest prawda i trzeba być krótkowzrocznym hipokrytą, żeby myśleć inaczej. Nie ma przymusu grania, gry nie są niezbędne do przeżycia. Stać kogoś - ma wybór platformy, gier itp. Nie stać - nie gra, niech znajdzie lepszą pracę, albo inne hobby ale niech nie kradnie korva! Obojętnie kogo czy Mikroshit, czy innego giganta okradać nie wolno. Nikt nie jest skazany na ich produkty, więc to nie argument, że są tacy czy owacy w stosunku do Graczy. Można głosować portfelem, nie torentami. A poza tym co to korva za cfaniactwo za dyche? Z torenta się nie boi ściągnąć? A może niech wbije do MM i za(pipi)ie grę z półki - to tak samo kradzież...Piraci to najgorsi złodzieje - nawet nie ryzykują, a cwaniaczą najwięcej...CHImWD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A przeczytałeś dokładnie i ze zrozumieniem temat tego wątku, czy jest w nim napisane żeby jechać po piratach jak po łysej kobyle, czy żeby przedstawiać za i przeciw problemowi piractwa, weź się gościu ogarnij bo już tego typu postów czytać się odechciewa, wymień mi chociaż jeden post w którym ci tak bezczelni piraci "cwaniaczą", może naczytałeś się postów na pirackich forach, ewentualnie zobaczyłeś, przy okazji ściągania filmów z torentów, ile to peer'ów jest przy pozycjach na x'a i zamiast ich tam bluzgać to przyłazisz tu i swoje żale wylewasz. Jeszcze raz powtarzam to nie jest temat do bluzgania piratów, jeżeli jest taka potrzeba to może admini założą taki wątek i każdy będzie mógł sobie jakiegoś wyimaginowanego pirata zbluzgać lub spalić na stosie.

Odnośnik do komentarza

Jak ci "gościu" nie pasuje co napisałem to nie musisz czytać. Żadnych peerów nie sprawdzam bo niczego nie ściągam i mnie o to nie posądzaj. Jakbym w jakikolwiek sposób piracił to bym nie miał tupetu w taki sposób się wypowiadać. Mogę sobie jeździć po kim chcę i gdzie chcę i ch. ci do tego, jak dostanę warna od admina to moja sprawa, a ty się odpier...Dla mnie takie są cienie piractwa, że ktoś może napisać prawdę co myśli o złodzieju. A blaskiem to sobie może być, że ktoś ma grę przed premierą za pól-darmo...

Odnośnik do komentarza

Jasne, właśnie przez moje 2 bluzgi ktoś nie dostanie wypłaty, premii, albo stracił pracę - bo gra choć dostała same 9ki - nie sprzedała się za dobrze, bo większość ściągnęła zamiast kupić. Dziękuję za to porównanie... I potrafię bez bluzgów, jeśli ktoś mnie nie oskarża bezpodstawnie o ściąganie filmów, czy czegokolwiek...Na marginesie - dla twojej wiadomości - innego forum, a zwłaszcza pirackiego nie czytam. Czas wolę poświęcić na właściwe granie, niż czytanie o grach.

 

2razyjot - ale skąd wiesz ile i czy w ogóle miałem jakieś mp3 (nielegalne) i oglądałem XVIDy?? Dlaczego tak zakładasz? Bo ktoś inny tak robi i jest to powszechna praktyka, nie znaczy, że każdy z niej korzysta - wierz lub nie - twoja sprawa, ale nie staraj się wmawiać mi hipokryzji, skoro nie masz pojęcia w jaki sposób korzystam z elektronicznej rozrywki...

Edytowane przez KIELiCH
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
A przeczytałeś dokładnie i ze zrozumieniem temat tego wątku, czy jest w nim napisane żeby jechać po piratach jak po łysej kobyle, czy żeby przedstawiać za i przeciw problemowi piractwa, weź się gościu ogarnij bo już tego typu postów czytać się odechciewa, wymień mi chociaż jeden post w którym ci tak bezczelni piraci "cwaniaczą", może naczytałeś się postów na pirackich forach, ewentualnie zobaczyłeś, przy okazji ściągania filmów z torentów, ile to peer'ów jest przy pozycjach na x'a i zamiast ich tam bluzgać to przyłazisz tu i swoje żale wylewasz. Jeszcze raz powtarzam to nie jest temat do bluzgania piratów, jeżeli jest taka potrzeba to może admini założą taki wątek i każdy będzie mógł sobie jakiegoś wyimaginowanego pirata zbluzgać lub spalić na stosie.

 

Jak dla mnie takiego tematu wogóle być nie powinno... Jakie blaski piractwa?

Może brońmy jeszcze chłopaczków... czemu nie? Albo lepiej - sam będę im ściagał grę i wyślę pocztą! Na mój koszt! W końcu kradna na koszt dewelopera to czemu nie innego czlowieczka? Może powinienem teraz ich przeprosić? No tak bo to przecież prawi obywatele, tylko zbłądzili na moment. A jak chcesz im pomóc to w ramach terapii może sam wyślij im swoje gry - zobaczą jak wygląda orginał to może sie zmienią... i pogłaskać ich jeszcze należy, czemu nie?

Rozumiem jak ktoś nie ma co jeść ukraść bułkę ze sklepu... chociaż nie - trzeba ruszyć dupsko do roboty. Nie ma żadnych plusów kradzieży...

Aha, wytłumacz mi jeszcze jakim prawem pirat może nazywać siebie Graczem? ;)

Odnośnik do komentarza

O czym ty do mnie mówisz w ogóle? Uważasz, że ktoś kto nie popiera piractwa, albo nie milczy na jego temat to stara dewota? Albo ktoś - jak ja - kto ma kolekcję płyt CD z muzyką i ponad 100 filmów DVD i gra w oryginale gry i pisze na forum na org. windzie i nie ma pirackiego softu ani na kompie, ani na konsoli uważa się za Jezusa Chrystusa?? Nawet nie chce mi się z tobą dyskutować ani ciebie obrażać. W ogóle szkoda komentarza w jakiejkolwiek formie. :whistling: Zrozum tylko, że nie uważam żebym komukolwiek robił łaskę, że go nie okradam. Nie chcę również orderu z ziemniaka, a o piratach nie zmienię zdania. I`m done.

Edytowane przez KIELiCH
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
No gra, przechodzi gry wiec jest graczem.

 

Ty mówisz o dosłownej definicji słowa "gracz", graczem jest również osoba, która bawi się w sudoku na komórce podczas wykładów, jeśli idzimy Twoim tokiem myślenia. Ale ja napisałem "Gracz", przez duże "G". Nie mam na myśli nad ludzi, tylko ludzi z pasją. A mówiąc o pasji cięzko nazwać osobę, która kradnie gry, której przynajmniej w sposób pośredni w jakiś sposób "zależy" na graniu.

Napisałem wcześniej bardzo krótko, agresywnie, ciekawiło mnie czy wogoóle ktoś pomyśli w ten sposób, a tutaj co drugi post to obrona piratów, hipokryzja, próby jakiegoś udowadniania...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...