Skocz do zawartości

Battlefield Bad Company 2


Rekomendowane odpowiedzi

pomęczyłem wreszcie wczoraj te nowe-stare mapki. Cóż można powiedzieć - uważam, że mapki z BF:BC1 są jednymi z najlepszych w całym zestawie. Duch BFa powrócił. Jest to czego mi brakowało: jest sporo miejsca, duże przestrzenie, nawet jak nie ma przestrzeni to jest na tyle duża mapa, że można np. obejść wszystko bokiem i zaatakować MCOMy od tyłu. Dla mnie rewelacja. Wyglądają super. Choć zmienił się styl gry, gdyż pamiętam jak na OASIS moją ulubioną bronią był...shotgun! hehe

OASIS, Harvest Day - fantastyczne zmiany w psosobie rozgrywki: początek to otwarta przestrzeń, potem przejście do zabudowań (szczególnie drugie MCOMy na Oasis - tam się zaczyna walka o każdy budynek)

 

Ja jeszcze nie moge rozkminic tych nowych mapek. Jak dla mnie sa bardzo "zespolowe". Samotne akcje koncza sie zgonem, szybkim wykryciem tudziez inna akcja epic fail. Szkoda ze putski na starych mapach, bo one sa naprawde genialne, patrzac na nie przez pryzmat map pack 7. Wzniesienia, pagorki, genilane chatki na Valparaiso, itd... no takie zroznicowanie architektury/terenu ze kazdy znajdzie cos dla siebie.

 

waldysthecyc- ty masz nick pryxfus? Pamietam (pisales) ze kiedys miales kupe smiechu z faktu ze twoj znajomy podczas grania musial oddejsc od pada, bu dziecko mu plakalo. Ja jakies 2 miechy temu mialem podobna sytuacje, nie jestem pewien czy to byles ty. Grasz z artgora?

Edytowane przez walek
Odnośnik do komentarza

Jest to czego mi brakowało: jest sporo miejsca, duże przestrzenie, nawet jak nie ma przestrzeni to jest na tyle duża mapa, że można np. obejść wszystko bokiem i zaatakować MCOMy od tyłu. Dla mnie rewelacja.

 

Dołączę się, bo mam podobną opinię na temat nowego zestawu :) Najlepiej wypada wg mnie Oasis, bo jak na jedną mapę możliwości taktycznych jest od groma no i bez kumatej ekipy z HS lepiej nie podchodzić do bronienia :) Najmniej chyba grzeje mnie Harvest Day, bo zwyczajnie mapa jest za duża jak na takie składy. Jakby dorzucić jeszcze z 12 osób to można by powalczyć a tak to biegamy jak mróweczki słysząc świst pocisków snajperskich. Trochę widać, że niektórzy nie ogarniają nowych-starych map i wciąż dominuje taktyka "huzia na józia" vel "koko dżambo i do przodu" bez chwili zastanowienia, ale taki urok BC - dobry skład to podstawa.

 

PS Jakoś wcześniej nie zauważyłem, ale teraz mi wpadli w oko gracze, którzy robią "bączki" śmigłowcami. Staje taki niemal na sztorc i obraca się jak szalony wokół jednego punktu (np. M-Coma) ostrzeliwując gdzie popadnie. Zestrzelić toto niełatwo a wkurza niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza

łatwo zestrzelić jak lata nisko co sie zdarza niektórym co sie za bardzo w to "wczują" nawet najwolniejszym rpg da sie takie krążące heli rozwalić, ja latam na średnio-wysokiej wysokości i rzadko co mnie rozwalają, problem jest tylko z tracerami co jak ci taki trafi to trzeba sie chować za górkami itd. lub brać po prostu smoke screen i lata sie dalej

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Irytuje mnie jedna rzecz. Ściany budynków od wewnątrz są niezniszczalne. Też to zauważyliście? Jakbym się nie starał to i tak nie ma szans zniszczyć budynku z jednej strony i specjalnie trzeba go obchodzić. Trochę to ogranicza akcje destruction.

 

no shit :blink: ostatnio bylem w środku i za oknem mignął mi przeciwnik wiec zapodałem granatnik w ściane i ją rozwaliło :)

Odnośnik do komentarza

a ja polubiłem Harvest Day. Super mapa i bardzo fajnie mi się po niej biega. Ostatnio wymyśliłem sobie patent na quada kamikaze. Ładuje c4 i wio szukać czołgu lub grupki przeciwnika. Ta, wiem, pewnie mało odkrywcze, ale nie widziałem by ktoś to robił. Za(pipi)iście skuteczne :).

 

Recon z g3 to rzeźnik. Na Oasis ciągle jestem w top3. Połączenie dużego dmg(g3, c4) i intelu (motion mine) daje potężną przewagę. Zwłaszcza na tej mapie bo co chwilę ktoś wyskakuje z jakiegoś okna czy zza budynku i trzeba mieć oczy dookoła głowy.

 

 

m14 z acog nie urywa dupy.

Odnośnik do komentarza

g3 jest za(pipi)iscie niecelne, dalem sobie na razie spokoj z ta bronia. przy szybkiej serii z odleglosci 25m w gore, malo ktora kula trafia.

 

dzis mialem dzien kradniecia blackhawkow + fajna walka na arice w pierwszej bazie jako obronca, nikogo nie wpuscilem na wzgorze po prawej na przemian zaznaczajac czolgi, prujac z rakiet, zmieniajac kit na chwile na dopiero co zabitych snajperow chcacych sie tam dostac i odhaczalem piechote po przeciwleglej stronie i biegnaca od respa. pozniej znowu na inzyniera, ktos rzucil ammo, i tak w kolko :)

Odnośnik do komentarza

g3 jest za(pipi)iscie niecelne, dalem sobie na razie spokoj z ta bronia. przy szybkiej serii z odleglosci 25m w gore, malo ktora kula trafia.

 

dzis mialem dzien kradniecia blackhawkow + fajna walka na arice w pierwszej bazie jako obronca, nikogo nie wpuscilem na wzgorze po prawej na przemian zaznaczajac czolgi, prujac z rakiet, zmieniajac kit na chwile na dopiero co zabitych snajperow chcacych sie tam dostac i odhaczalem piechote po przeciwleglej stronie i biegnaca od respa. pozniej znowu na inzyniera, ktos rzucil ammo, i tak w kolko :)

Ja wczoraj jak grałem ze swoimi kumplami z klanu. To była taka jazda na Oasis jak atakowaliśmy 3 bazę że przeciwnicy zamiast brać heli. Czekali aż ktoś z naszych weźmie i wysadzą. Zwłaszcza ten typ "Seal_Team_7a" który miał poziom weterana na 12 O_O. No nie było jak im ukraść havoc'a. A przez to że bawiliśmy się w kradnięcie heli, niestety przegraliśmy i mamy nauczkę : P Edytowane przez Deadliar
Odnośnik do komentarza

No niestety,ściany wewnątrz domu nie ulegają zniszczeniu,może w nowym Batllefieldzie zrobią że wszystko da sie rozwalić.Pewnie dlatego że D2.0 jest skryptowane,musisz zniszczyć główne ściany nośne.

 

 

ale Mirumoto pisał nie tyle o ścianach wewnętrznych, co o niszczeniu ścian "od wewnątrz".

 

ps. a czy ściany nośnie to nie są czasem i wewnętrzne i zewnętrzne? :tongue:

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Troche poprawili,ale nadal potrafi wbić się w ciało i zero efektu.

nadal nie poprawili najbardziej w(pipi)iajacego bledu...

zabijanie nozem przez sciane...

 

pozatym jak miksowac eq z klass?

 

dzis na wlasne oczy widzialem snajpera ktory zmienial sobie m24 z gustawem i tracerem... Odrazu zaznaczam ze nie bylo zadnego ciala w poblizu.

 

ma tez ktos takiego buga ze nie zalicza mi fragów z Rpg/Gustava/Mt4?

Jak zabije pojazd z miny/c4 dostaje pkt i fragi.

jak z wyrzutni to tylko pkt a fragów mi nie zlicza. Mam to od premiery...

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

tez pierwszy raz widze taki mix.

 

wczoraj kolega z zespolu rozrzucil miny po lewej stronie przed wzgorzem w pierwszej bazie na harvest jako obronca. z druzyny przeciwnej jechal ten quad wiekszy z mg nad glowa kierowcy, z usmiechem na ustach i w razie "w" rpg wymierzonym w niego patrzylem jak pedzi na mnie liczac na latwego road killa i... zdobyl go przejezdzajac z impetem przez mine (za ktora sie specjalnie ustawilem) i ladnie rozchlapujac mnie pod kolami, grr.

 

kolejna sytuacja w bliskim starciu, ja z m95, wybiegam zza winkla, przede mna wrog, oddaje strzal (slychac wystrzal, widac jak dostaje kula) prosto w niego z metra, on seria, ja leze, on 100% energii, grr.

Odnośnik do komentarza

To ja miałem lepsze,wywaliłem z kilku metrów z RPG w humvee a tam napis że uszkodziłem pojazd i dostałem 30 pkt :P Jaka bzdura,typek dostał ode mnie kiedyś kose(rad_ek)i wczoraj dałem mu 2 na Cold War,czyli powinien mieć 3 a zrobiłem update i ma 2,co za bzdura.Ciekawe ile kos mi tak innych znikło.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Wpienia mnie ten nowy patch do BC dotyczący smoke. Uważam, że stare rozwiązanie było bardziej zbalansowane. Jeśli ktoś potrafił latać to sobie polatał ale nie był bezkarny pod kątem tracera. Teraz to jest przegięcie, jeśli ktoś używa smoke i podkradnie śmigłowiec a drużyna nie ma działek AA to nawet średni pilot jest w stanie zrobić miazgę. Bez zespołu nie da rady zestrzelić typa. Wczoraj miałem taką sytuację i trafiłem gościa tracerem chyba ze 4 razy w odstępie 80sec i nie mogłem zetrzelić. Latam często śmigłowcami i jest to również ułatwienie dla mnie ale mimo wszystko pod kątem obrony wolałem rzadsze smoke.

POZDRO

Odnośnik do komentarza

To ja miałem lepsze,wywaliłem z kilku metrów z RPG w humvee a tam napis że uszkodziłem pojazd i dostałem 30 pkt :P Jaka bzdura,typek dostał ode mnie kiedyś kose(rad_ek)i wczoraj dałem mu 2 na Cold War,czyli powinien mieć 3 a zrobiłem update i ma 2,co za bzdura.Ciekawe ile kos mi tak innych znikło.

 

 

trudno sie temu dziwić jak czasami widać jak gra nalicza staty pomeczowe. Przykład [jeden z wielu] - 2 mecze - w 1szym zaliczyłem 3 kosy, 2gi mecz - tym razem nikogo nie dźgnąłem, orientacyjnie ratio okolo 1.0 - a co w statach? k - 3, d - 10 i most kills - 4 knife :turned:

Odnośnik do komentarza

Juz chyba poraz 10-siaty zawiesza mi sie konsola kiedy gram UVA na Oasis. WTF!? :blink:

 

Chyba juz sie ludziska nagrali na tych nowych mapkach, bo stare zaczynaja odzywac. Co jak co, ale im czesciej gram w map pack 7 tym bardziej rozumiem dlaczego pierwszy BFBC totalnie niezaistnial ( w sensie komercyjn-marketingowym) na rynku. Slabiutkie sa te mape. Valparaiso, Arcia, Nelson bay rules forever! :dance:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...